Dcérka má Downov syndróm

amia
1. okt 2006

Dobry den. Volam sa Ria a 30.5.2006 sa nam narodila dcerka Dorotka s Downovym syndromom. Chcela by som Vas poprosit, ci by sa nedala do fora zaradit osobitna kapitola Postihnute dietatko. Verim,ze by sa tato tema ujala a rozvinula v peknu diskusiu. Dakujeme :o)
Ria amia@centrum.sk

nikollette
8. júl 2009

Cica priebzne nakukujem do tvojho albumíku, maly je starsne zlatýýýýýýýýýýýý 😀 😀 😀

cica13
8. júl 2009

Ahoj Nikol....dakujem..... 😀 😀 😀
Davidko je vzhladom k svojej diagnoze velky sikulko....robi nam radost... 😵 😵 😵

A ko sa mas ty a Chrostopherko? Pomaly bude mat 5 mesiacov...ale to leti....

nikollette
8. júl 2009

No veru letí, my sa máme fajn 😉 malý je dobručký..
vcera som bola na nete a priatel mi nakukal do PC,a som kukala kurat tvoj albumik, a vraví že aký zlatý malý, že ako stojí už atd.. ze taky malinky a ako si cupitá na foto.. a kukam dalsie fotky a on si ani nevsimol ze by mal DS 🙂 absolutne... 🙂 a ked som mu to povedala, on že čooo, vobec by som to na nom nevidel 😉
velmi je zlatý... vyzera šikulo, veru...ň
uz aj tanaja napisala na koníka 🙂 aj jej maly je velmi zlatý, ale aký valibuk.. tvoj je taký útlejší 🙂

anna181
9. júl 2009

Cica som veru sem tam 😉 ked mi deti dovolia 😉
Ano Tanickin Kubko je veru riadny valibuk...moj Dominik ma teraz 7 kg, teda mal pred tyzdnom 🙂 Uz sa pretacame aj na druhu stranu a ked je na brusku zdviha zadocek a trosku sa uz posuva dopredu.. tak snad nas pochvalia na rehabilitacii, ideme 20.7.
Davidko je naozaj nadherny a nazivo este krajsi
😉 🙂 😉 vsak Cicusa moja 🙂 Ja len dufam, ze aj nas Dominik bude sikulko 🙂
Este kuknem fotky Nikolette 🙂

anna181
9. júl 2009

Nikol Christopherko je nadherny 😉

cica13
9. júl 2009

Anet...tolko chvaly..... 😀 😀 😀 😀
Neboj, aj Dominik bude sikulko, ved je narodeny presne ako David......len o rok mladsi.... 😵 😵

Nikol...dakujeme za pochvalu.....dobre to padne.... 🙂 🙂 🙂

anna181
9. júl 2009

Uvidime 😉 Ja dufam, ze to tak bude ...uz sa nadherne smeje a my sme veeeeeeeelmi stastny...a aj vdaka TEBE som to celkom dobre zvladla.............och....ked si na to spomeniem.......rada citam tie emaily 🙂

hiha
9. júl 2009

Ja sice nemam dietatko s DS,ale poznam Cicku a je uzasna maminka a Davidko je krasny,sikovny chlapcek 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

cica13
9. júl 2009

Ivi ahoooj, ty si ma tu vysmirovala? 😀 😀 😀 😀

hiha
9. júl 2009

Musim povedat,resp.napisat pravdu 😉 😉 😉 😉

cica13
9. júl 2009

ze dakujem...normalne sa cervenam 😵 😵 😵

anna181
9. júl 2009

Necervenaj, je to pravda 😉 🙂 😉

marinka
9. júl 2009

Ahojte holky, jenom jsem vám chtěla napsat, že jste úžasné maminy a máte ještě úžasnější dětičky 😵 Jsem sociální pracovnice a během praxí na škole jsem poznala spoustu dětí i dospělých s DS a všichni byli skvělí, ohromně dobrosrdeční a laskaví 😵 Vím, že kdyby mělo moje dítko DS, neváhala bych ani vteřinu a nechala bych si ho..Přeju vám všem do života jenom to dobré a hlavně hodně krásných společných dní a stále úsměv na tváři 😵

cica13
9. júl 2009

Marinka....dakujeme..si zlata... 🙂 🙂

anna181
10. júl 2009

Marinka diky 🙂

anna181
15. júl 2009

Cicusa moja kde ste? Oddychujete, dovolenkujete?
My este ano, sme na vychode u svokry a potom este pojdeme do welnes do madarska na par dni a potom domov.

cica13
15. júl 2009

ahoj Anet, dovolenkujeme v Lubochni, odtialto ideme v sobotu rovno na Zahorie, Filip tam s mojou maminou zostanu dalsi tyzden, ja musim s Davidom na odbery (endokrinologia) a potom pojdem mozno tiez za nimi....zalezi od pocasia.

Co mate nove?
My tu mame izbu v podkrovi a David mi uz vylezie uplne sam po schodoch az hore...🙂)

anna181
15. júl 2009

Supeeeeeeeeer, Davidko je velky sikulko. Mam tu nove fotky maleho, kukla si?
My pojdeme tiez na odbery, ale az v sept. drzim palce, aby boli dobre vysledky. Ani neviem ake pocasie hlasia na bud. tyzden.
Ja sa uz tesim do wellnes, Karolinka sa vyclupka aj Dominika trosku dam do vodicky.

jakoubka
15. júl 2009

Holčiny,vaše děťátka jsou nádherný 😵 🙂 Přeji Vám,ať dělají radost jako doposud 🙂 😉

cica13
15. júl 2009

Anet, kula som, ale mam ich malinke, lebo som na internete len na mobile.
Dominik je uz aky velky zlaty dubak...🙂)
A kde konkretne do Madarska idete na welnes?

anna181
16. júl 2009

Jakoubka dakujeme 🙂
Ahoj Cicus..Karolinka ma anginu, ma aj teplotu, boli sme u lekarky, dostala antb. takze wellnes sa tento vikend nekona.. Ale chceli sme ist do egeru do madarska. Presne tu: www.egerszalok.eu Je tam krasne aj ked daleko..ale mali by sme to po ceste...no co uz..samozrejme Karolinka je chorucka, takze sa predbezne liecime tu doma u babky a zajtra vecer pojdeme domov a budeme sa liecit domka. A ak bude uz ok cez vikend pojdeme do wellnes do Ostrihomu. Takze tak...
A vy sa mate ako?

marlene
16. júl 2009

ahojte,
tak vy tu ficite???my sme sa vratili z vysnych ruzbach z pobytu s clarou,bolo supeer.dufam ze sa tam raz stretneme 🙂
clara urobila znova pokroky,ten pobyt jej prospieva,asi to bude tymi konikmi-zacala sa pytat a hovori uz viac ucelenych viet.je strasne zlata ked nam nieco oznamuje gramaticky nespravne ale vetou 🙂 a stretla tam svoju lasku z minuleho roka simonka ,tak pokracovali v bozkavani(fotky su na stranke) 😉

anna181
16. júl 2009

Ahojko, ja som Ti uz email pisala a aj na forum som pisala.. Stretneme sa teda dufam a uz teraz sa tesiiiiiiiiim 🙂 Clara je sikulka urcite ako aj Davidko 🙂 a o chvilku sa ku nim prida aj Dominik dufam... Fotky som videla aj som tam pisala 🙂 Skoda, ze si sa neozvala z SK. Kukla si maleho? Fotky som nahodila a potom dam aj dalsie bud. tyzden. Riadne vyrastol, boze ako ten cas letiiiiiiiiiiii. A ozi snazilka..snazite sa ??? Aj my..zatial sice nic..ale kojim a menzes nemam..takze ktohovie kedy sa podari...

cica13
18. júl 2009

Ahoj Anet
Ahoj Marlene 😉
Tak uz sme doma z Lubochne, vratili sme sa v noci o 1.30, povodne sme sa mali vratit dnes doobeda, ale vcera sme boli na vylete v Pribyline....je tam skanzen Liptovskej dedinky a ako sme odtial prisli vecer na chatu, tak ani za svet muz nemohol vypnut auto, vobec neslo klucom otocit.....rychlo sa napojil na net, tak zistil zavadu, a vravel, ze musime pobalit a ist domov ..tak sme o 22.00vyrazili, auto isiel dat kamosovi do dvora, tak to nejako odpojil a znova moze zhanat na to veci....zevraj typicka vada pre cotroeny.... 😠 😠 😠

Marlene Clarka je velka sikulka....uprimne zavidim, dufam, ze z nasho Davida bude tiez sikuliacik...v hrubej motorike je velmi sikovny......tak uvidime....rozpravat sa mu nejako nehce, vedel povedat ba (bác) ked nieco zhodil, alebo hopa...ked spadol a teraz povie iba ham.... ☹

Anet, uz je lepsie Karolinke?

anna181
20. júl 2009

Ahojte babulky, ano Karolinke je uz lepsie, dnes ideme na kontrolu a aj s malym do poradne. Dominik hovori bababa a mamamama...tak uvidime co bude dalej... 🙂
Cicus neboj vsetko bude ok a Davidkovi sa rozviaze jazycek.
Bezim k detom, pripravujeme sa k lekarke.
Papa.

gudulo
27. júl 2009

ahojte,
aj nasa Anicka sa narodila s DS ale velmi ju lubime

marlene
27. júl 2009

cica,

vidis a clara je zasa v hrubej motorike pozadu,hoci uz aj to sa lepsi,hlavne ked vidi rebrik 😀 ale so rada ked prejde aspon kusok bez vrestania ze chce ist na ruky,a akonahle ide cesta d kpca tak ma paniku v ociach 🙂 a uz rok skusa skakat,dopracovala sa ale len k chodeniu po spickach 😉 ale nevadi,ved ona dominika dobehne 😀

anna181
28. júl 2009

Ahoj Gudulko, vitam Ta aj tu 🙂 To je ale tem, ktore mame spolocne 🙂
Ja stale dufam, ze tato tema sa znova rozbehne...
Marlene chcela si napisat Davidka dobehne Clara 🙂 a ja zase dufam, ze Dominik dobehne Claru 😀 😀 😀
Ozi babulky mame trosku problem s prikrmami... Vobec mu nechuti ani usta nechce otvorit... Ak aj nieco zje...hm..vela to nie je... Je to normalne pre tieto deticky ci ste mali aj vy problem? A ako casto by mal mat stolicu teraz, ked sa prikrmuje? Ma ju tak raz za 2-3 dni... Inak skoro stale kojim... denne casto v noci ani nie 🙂 teda max. 2x 🙂

gudulo
29. júl 2009

anna, dakujem
ano, mame spolocne temy 🙂
aj mne by sa pacilo, keby sa to tu rozbehlo

cica13
29. júl 2009

Ahojte hviezdy 😉
Gudulo vitaj medzi nami....Anicka je krasnucke slniecko 😵

Marlene
David sa tusim nicoho neboji.....to je hrozne, ako ma minule nalakal, pisala som to aj na stranku, vyliezol na rebrik a nasla som ho na predposlednom schodiku, na vsetko vyleza, uz aj na kuchynsku stolicku vylezie, postavi sa tam a tancuje.....je to riadny sinter 😀 😀 😀
Ale ani za svet sa nechce zvieratka naucit, vkuse omielame dokola na pytam sa kde je kravicka, ukaze na sliepocku...psik je prasiatko....niekedy ked neni rozjaseny a sustredi sa , tak dokaze na vsetky pekne ukazat, ktore sa ho pytam, ale ked to ideme zopakovat, tak uz ukazuje na vsetko mozne 😠