Dcérka má Downov syndróm

amia
1. okt 2006

Dobry den. Volam sa Ria a 30.5.2006 sa nam narodila dcerka Dorotka s Downovym syndromom. Chcela by som Vas poprosit, ci by sa nedala do fora zaradit osobitna kapitola Postihnute dietatko. Verim,ze by sa tato tema ujala a rozvinula v peknu diskusiu. Dakujeme :o)
Ria amia@centrum.sk

amia
autor
20. feb 2008

Hanuky presne ako kotenko napisala nemysliet negativne a nic s tym uz aj tak nenarobite, v niektorych veciach si moc ,,nenavyberame,, . drzime palce nech vsetko dopadne zdravucko 😉
Zuzi to je velke stastie, ze mas okolo seba tie spravne naladene osobky, co ta potlacia dopredu 😵 😵 😵 😵
ja nastastie tiez nemam pri sebe negativistov a za to som kazdemu moc vdacna 😵 😵 😵 😵 😵
meg 😵

mexx
20. feb 2008

Kotenko, to je pravda, tazko sa stara o niekoho, kto potrebuje 24 hodinovu starostlivost... 😒 Mozno to je najlepsie riesenie... 😒
Ami, no to je super, vy chodite... 😵 😉 🙂 😀 A kolkoze modrin sa to nazbieralo? 😕 😉 🙂

amia
autor
24. feb 2008

😀 mexx tak primerane 😀 zatial to nieje take hrozne 😀

mexx
6. mar 2008

Jeeej, Dorotka ma nove fotosky...a ake krasne... 😵 😵 😵 Tak ze ju teda pozdravujem... 😉 🙂

mexx
25. mar 2008

Hm hm, nikde nikoho uz dlhsiu dobu...nevadi. 🙂 Hlavne, aby ste sa vsetci mali dobre. 🙂

marlene
25. mar 2008

amia,
gratulujeme dorotke k chodeniu.nasa zacala tyzden pred vianocami 🙂 konecne sa jej rozviazal jazyk,vsetko opakuje,vie dosadit uz slova v basnickach,skusa uplne jednoduche vety-tato pod napr.a zacina si pospevovat k hudbe 🙂

mexx
25. mar 2008

Marlene, vasa Clara je tiez velmi krasna a ako vidno na fotkach, aj sikovna... 😉 🙂 😵

lululu
25. mar 2008

ahojte,
prave som docitala Vasu diskusiu..

Amia, marlene .. klubuk dole 😉 male su vazne nadherne .. 🙂 ku nasej susedke chodi neter s DS..jej matka ju chcela dat do ustavu, ale nakoniec si to na presviedcanie sestry-susedky- rozmyslela.. velmi sa jej venovali... je sikovna, dnes ma 25, ma myslim aj strednu skolu, celkom samostatna 🙂 kazdopadne, mas moj obdiv 🙂

Kotenko,ako sa mate? som o Tebe dlho nepocula..

Ja mam syna s takou malou chybickou krasy 🙂 - ma kompletny razstep pery a podnebia.. pocas tehu som sa o seba starala az prehnane.. pravdou ale je, ze pocas 1,5m, kym som bńevedela, ze som tehu, som chodila na infekcne... dominka razstep nema.

drzim vsetkym palce 🙂

ifrimka
25. mar 2008

zdravim vas vsetky,
ja som bola na amnio, pretoze testy ukazali riziko na DS. mali sme co robit, aby sme preckali zhruba 1 tyz. kym prisli vysledky...jakubko je zdravy, ale aj tak mam velky obdiv ku vsetkym rodicom s downovymi detickami. rozhodnut sa, co je najlepsie urobit nie je lahke, pretoze aj ked diagnozu urcia, nie je jasne v akom rozsahu postihnutie bude!

svet bohuzial nie je dokonaly aby sa rodili len zdrave deti. kiezby!!!

drzte sa 🙂

amia
autor
27. mar 2008

ahojte po dllllhom case 😝
zase nam to tu vázne 😅 marlene ajoj ako sa mate? mala je kjasnucka cmuk na spapanie 😵 a urcite vam steboce doma ostosest 😀 😀 😀 len tak dalej 😀
lululu dakujeme 😵 a vy si tiez dost urcite prezivate ved urcite maleho uz niekolkokrat operovali, ze?
ifrimka 😵 mas pravdu nieje lahke sa rozhodnut a urcite ani my maminky, co take deticky mame same nevieme ako by sme sa v danom momente rozhodli na 100% 😅 ja teraz cakam druhe babenko a amnio som odmietla, neviem tak sme sa s muzikom rozhodli. keby mi povedali, ze cakam downika nedam ho prec aj keby ma mozno mnoho ludi odsudilo, teraz by som to nedokazala... 😕 ale pri malej neviem ako by som sa rozhodla keby mi na to prisli, naozaj neviem 😵 ale kazdopadne sme radi, ze ju mame ako skoro kazda maminka, kt. ma downicka 😎

sue
27. mar 2008

Amia ahojky 😵
Ako prežívaš druhé tehulkovoˇ? Často na vás myslím 😵 😵 😵
Kotenko sa neozýva pravdepodobne preto, že narobili spolu s priateľom veľké podvody 😔 bližšie je o tom písané na mojasvadba.sk. Neviem či už majú blokovaný prístup ale každopádne veľa dievčat tam písalo o veľmi nepríjemných veciach týkajúcich sa Kotenka a jej priateľa 😔

poleva
27. mar 2008

kotenko ? tá z modrého koníka ?

sue
27. mar 2008

Poleva, áno... tá... keď som čítala výpovede tých dievčat, tak sa mi nechcelo veriť...

sue
27. mar 2008
sofik
27. mar 2008

tak to sa mi nechce veriť, žeby boli toho schopný? 🙂

poleva
27. mar 2008

ale čo sa vlastne stalo sue ? nechápem

amia
autor
27. mar 2008

sue ajoj ano budeme mat babenko 😵 😵 😵 si zlata, ze si nan nas spomenies 😵 😵 😵
ani sa mi to o kotenko nechce citat, je mi moc luto malej Lili ale hentoto co tam zrejme robia obaja je trapne 🙄

sue
27. mar 2008

Amia ...a ako Dorotka? Uvedomuje si, že bude mať sestričku?
...a tiež som toho názoru, že Lili nemôže za to akých má rodičov 😔 ale nechápem ako to môžu robiť...

amia
autor
27. mar 2008

sue este nie nevie ale sem tam kuka co mi to rastie 😀 😀 😀 😀 myslim, ze az sa narodi zisti ked ju bude v noci budit 😀 😀 😀
inak sa mame fajn 😎 keby nebolo tych mojich tehu hormonikov, jarnej unavy a danovych povinnosti asi by sme lietali 😀 😀 😀 blahom

poleva
27. mar 2008

ved tá lili je chorá, či nie ?

lululu
27. mar 2008

amia 🙂 jo mal uz 2 op, a este ich bude x.. to sa uvidi casom, ako sa bude vyvijat.. ale aj tak sme strasne stastni, ze je tu 🙂 je to super , ze dalsie babo 🙂 mne sa strasne paci sono babatie 🙂 btw. mam neter teri 🙂 terezku 🙂 a k tym postihnuitiam.. je vela vrodenych chyb,kt. sa ani na sone nezistia, babo sa narodi a je postihnute.. alebo ma DMO.. je toho vela.. neviem, ci by som mala to srdce ist na potrat.. a som toho nazoru, ze vsetko sa nam raz vrati 🙂 v hocakej forme, ci 🙂

a ako je to s tou kotenko, vysvetlite pls.. ja tomu vobec nerozumiem.. co urobila?

sue
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkula
27. mar 2008

tak z Kotenak som mierne povedané v šoku..
Ahoooj Amia, kedy sa mi ozveš? 😀 😀 😀

erika1
27. mar 2008

😎

lululu
27. mar 2008

aha... tak to s tou lili viem, neverim , ze by si to vymyslela.
to so svadbami.. 😒 kazdy robi chyby 😉

monkula
27. mar 2008

Myslím si, že tú trubičku z Lilkinho hrdielka si asi nevymysleli... 😒 😒

lululu
27. mar 2008

urcite nie ...

sue
27. mar 2008

...tiež dosť pochybujem, že by si Lili vymysleli... ale to čo robili inde tiež nemuseli robiť 😒

erika1
27. mar 2008

...baby to s tou Lili si urcite nevymysleli,co by z toho mali a tie podvody mi akosi tiez k nej nejdu dokopy...ale svet je plny prekvapeni...kuk sem kotenko.webovastranka.cz/image/502_Lilianka_Kubicová - 174k

amia
autor
28. mar 2008

lululu drzime paste nech ich nieje vela 😒 😵
monkula neviem 😅 ja ked idem do mesta tak narychlo do obchodu alebo na ockovanie inak sa mi skoro z juhu tak nechce trepat az tam 😝 uz to s tym mojim nkladom pod srdieckom vyzera vazne 😝 myslim kondickovo 😀 tak naozaj nevieeem ale urcite raz dame kafco, snad cez leto to bude lepsie 😎
erika caf, dostala si IP? 😵