Dcérka má Downov syndróm

amia
1. okt 2006

Dobry den. Volam sa Ria a 30.5.2006 sa nam narodila dcerka Dorotka s Downovym syndromom. Chcela by som Vas poprosit, ci by sa nedala do fora zaradit osobitna kapitola Postihnute dietatko. Verim,ze by sa tato tema ujala a rozvinula v peknu diskusiu. Dakujeme :o)
Ria amia@centrum.sk

tonicka
8. dec 2006

Ahoj amia, ako sa nam máte.Znamy sa ponukli, ze ak treba pomodlia sa za vás spolu celý cirkevný zbor v nedelu. 😵 😵 Zatial sa modlili len v menšom, ale dufam že zabralo. 😵 Krásny dník 😉

ajka23
8. dec 2006

amia, drzim vam prsty, modlim sa za vas, urcite to dobre dopadne, Dorotka je silny cloviecik, urcite vam prinesie este vela radosti... 😵 😵 😵

dorotka
8. dec 2006

amia ja sa sice nemodlim ale posielam ale budem na vas mysliet a snad vam z toho nejaka pozitivna energia dojde
ked som citala vas clanok v mama a ja napadlo ma ze u vas je ten down tusim najmansi problem tak velmi na vas myslim aby vsetko bolo v poriadku a malicku nic netrapilo 😉

bublinkajasminka
8. dec 2006

amia - aj ja na vás myslím moja - držte sa s manželom - ste úúúúžasní rodičia a malinká je krásne dieťatko........verím že operácia bude ok a hlavne že malá Dorotka bude zase usmievať svoju tváričku na svojich úžasných rodičov

amia
autor
8. dec 2006

ahojte kocky 😵 tak dnes malunku odpojili od pristrojov a dycha sama len kyslik jej chodi. Taka som stastna 😵 😵 😵
Uz aj plakala a mala otvorene ocka... moc vam vsetkym dakujeme
tonicka urcite to POMOHLO dakujeme veeelmi pekne 😵
Zase sa ozvem co nove este raz dakujeme

bublinkajasminka
8. dec 2006

amia - som šťastná za vááás - veľmi........naozaj viem sa vcítiť do vašej kože a že to je pokrok - úspch ale aby sme to nezakríkli....držte sa s drahým a hlavne opatrujte maličkú......

krissy1
8. dec 2006

amia straaasne vam drzim palceky a pomodlim sa dnes aj za vas 😉 vies co som ti napisala v IP,to myslimstale vazne.....

chapem,ake je to mat v rodine postihnute dieta.Moja mamina ma brata a ten ma snad vsetky postihnutia,ake moze clovek mat...v skratke....lezi od narodenia,nerozprava,naucil sa aspon schomoleniny nasich mien,sam sa nenaje,kupame ho,prebalujeme,...ale je to sucast nasej rodiny a neviem si predstavit to prazdno,ked tu zrazu nebude.A na vine je sestricka,ktora nezavolala lekara,ale povedala babine,ze este ma s rodenim cas a tak Majko dostal krvacanie do mozgu a dalej to slo samo...Teraz ma 34rokov.....A mame ho vsetci velmi radi.Babine sa teraz pohorsilo a stale sa boji,ze co bude s nim,ked ona tu uz nebude,ze aby sme ho dali do ustavu.Ale dobre vie,ze to nikdy nespravime.....

zuzulik
8. dec 2006

amia a Dorotka,velmi na Vas myslime a drzime placeky,aby vsetko dobre dopadlo a princeznicka sa coskoro zotavila a opat rozdavala usmevy,iskricky v ociach a radost...drzte sa! 😵

daniela1977
11. dec 2006

Amia je uzasne ako to tie deticky zvladaju na tej fotke vyzera ako najzdravsie dieta na svete.Len sa drzte a hlavne aj ty a tvoj muz musi to byt tazke aj pre neho.Viem presne co si musela citit ked ti ostala v rukach len prazdna deka maleho operovali na pruh nemal ani dva roky je to v porovnani s tvojim pripadom nic trvalo to asi 20minut ale isla som s nim az pri operacku vyzliekla som si ho a potom my ho zobrali niesla som si do izby iba jeho veci plakala som ako sudny den clovek predsa nikdy nevie zle sa stane hned aj ked ide o nieco take ako pupocny pruh.materinska laska ved to poznate a urcite to prezivaju s nami aj ty nasi chlapi.Drzte sa PA PA 🙂

catherine214
12. dec 2006

Amia ja chcem povedat len tolko, ze tvoja Dorotka je nadherne dietatko, a ma tych najuzasnejsich rodicov, akych len mohla mat. Pri jej fotkach som si aj poplakala. Prajem Vam vsetko dobre do zivota, nech ste stastni a nech sa plnia vsetky vase vytuzene sny.

bublinkajasminka
18. dec 2006

amia - teraz kukám foto malej Dorotky a je čím dalej tým krajšia a milšia - sladko strááášne sladučko sa usmieva- je krááásna....

certica
18. dec 2006

v tej capici a autosedacke je dorotka fakt bezkonkurencna 😎 🙂

lara1znk
18. dec 2006

ja si tiez pravidelne pozeram Dorotkin album, je to zlatunke dieta 🙂

bettina
18. dec 2006

Veľmi milé fotky. Prajem všetko dobré malinkej a samozrejme aj jej naozaj úžasným rodičom.

amia
autor
18. dec 2006

babulky dakujem vaaam vsetkym 😵 😵 😵 ani si neviete predstavit ako ma vzdy potesite 😵 😵 😵

amia
autor
24. dec 2006

KRASNE VIANOCE PRAJEME VSETKYM 😵 😵 😵

certica
24. dec 2006

Krasne a vesele Vianoce 🙂

tonicka
24. dec 2006

Krásne a lásky plné vianoce 😀 😵 😵

miamia1
25. dec 2006

Milá Dorotko a maminko, přeji Vám krásné vánoce, jsem ráda, že Dorotka je v pořádku, je to sluníčko.

amia
autor
31. dec 2006

prajeme ten NAJNAJNAJ rok 2007 😵

certica
1. jan 2007

amia vam aj vsetkym ostatnym stastny a radostny rok 2007 🙂

bublinkajasminka
1. jan 2007

amia a všetky holky krááásny šťASTNý nový rok 2007 a aj Dorotke, nech vás v novom roku prekvapí samými pokrokmi........kráááásny nový rok všetkým snažilkám aby sa v tomto roku bábenká podarili

dolinka
11. jan 2007

ahoj amia a ostatne maminky
uz davnejsie som chcela napisat prispevok do tejto diskusie,len som toho chcela vela napisat a zaroven som nechcela otravovat svojimi traktatmi..
malo to byt o tom, ako som si nikdy nevedela predstavit mat postohnute dietatko a e by som is ho dala zobrat ak by to bolo zistene v tehotentstve, apod., ale ppo spoznani jednej znamej, ktora dlhe roky pracuje s detmi a dopselymi s DS a taktiez si privyraba ako opatrovatelka telesne postihnutych, som postupne zmenila pohlad na tychto ludi..ona tvrdi kolkou vynimocnou laskou ju obdaruvaju a pozitivnou energiou prave takyto ludia a ze je skvela prave takato praca, ze ju to vobec nevycerpava.. je to mlada zena, ktora sa stale usmieva a nidy na nic nestazuje.. je to nadherny jemny a citlivy a zaroven silny clovek a ako tvrdi ona, je o aj vdaka tymto ludom.. ona nevnima nic ako prekazku, ako problem, ako poruchu u hociktoreho z tych ludi..
take jej tak trochu zavidim a ucim sa od nej..

dolinka
11. jan 2007

dalej som chcela adresovat Amie:

ked som codila na MK davnejsie a videla tu fotku dorotky s dudlikom a rucickami na vasom albume, vzdy i nedalo a kukala som co noveho vam pribudlo.. nikdy som si nevsimla, ze ma nejaky postih.. dokonca aj s manzelom sme sa smiali aka je roztomila.. az niekedy v decembri som nakukla do tejto temy a ostala som v soku!
teda fakt by som z tych fotiek nevedela , ze ma DS..
obdivujem ta, pre tvoj obrovsku silu, bojovnost, lasku..Ste aj s manzelom krasni a dori ludia a dorotka je roztomile babenko, ktore vam bude robit este vela radosti!

dolinka
11. jan 2007

a aby toho nebolo malo..
panbozko skusa aj nas...
26.12 sa nam timko rano zobudil na pol tela vertikalne ochrnuty vratane tvaricky.. nevnimal nas, nereagoval na podnety.. bolo to hrozne a ja som bola zufala
skoncili sme 2 tyzdne na detskom are, kde mu zistilio cievnu mozgovu prihodu.. ako u stareho cloveka!
teraz sme uz doma, na moju ziadost, nakolko nas prelozili na nehygienicke detske odd. a kedze bral uz len lieky 1x/den a drzali ho tam ako raritny exemplar na sledovanie
teraz postupne rehabilitujeme a verime, ze sa z toho dostane

expertka8
11. jan 2007

...dolinka..Tvoj príspevok som priam hltavo dočítala...život je skutočne nevyspytateľný...človek si až v takýxto xvíľax uvedomuje..že zlomkom sekundy sa život môže zmeniť od základov...Timkovi veľmi silno držím palce.. 😔

janka1
11. jan 2007

dolinka krasne napisane a prajem tebe a celej tvojej rodinke vela sil a zdravicka... 😉

ikke
11. jan 2007

dolinka, podobne ako expertka - drzim palce tebe i timkovi 😔 aby ste uz coskoro mali dovod na takyto 🙂 usmev

amia
autor
11. jan 2007

dolinka ahoj, nemozem uz dnes vela pisat, zajtra napisem viac ale nedalo nenapisat aspon velke DAKUJEM a VELA SIL, Boze viem si predstavit ako ste sa baaaali az mi je do placu ☹ posielame velke cmuk Martinkovi 😵

amia
autor
12. jan 2007

dolinka ahoj a co cvicite? asi ti ani nic moc lekari nepovedali, ze z coho to bolo, ze?