Dcérka má Downov syndróm

amia
1. okt 2006

Dobry den. Volam sa Ria a 30.5.2006 sa nam narodila dcerka Dorotka s Downovym syndromom. Chcela by som Vas poprosit, ci by sa nedala do fora zaradit osobitna kapitola Postihnute dietatko. Verim,ze by sa tato tema ujala a rozvinula v peknu diskusiu. Dakujeme :o)
Ria amia@centrum.sk

anna181
31. júl 2009

Ahojte..
David je veru sikovny, kukala som fotky na fore....no supeeeeeeeeeeeer 🙂 Musi byt zlatucky, ked ukazuje, ze kravicka je sliepocka 🙂 Uvidime ked sa budeme my ucit co bude........ 🙂
tak sa mi drzte a sem tam......teda castejsie napiste 🙂))))))
pekny vikend 🙂

gudulo
31. júl 2009

cica, dakujem, verim ze bude aj taka sikovna ako ti vasi nezbednici 😉

anna181
1. aug 2009

Ahojte, s tymto ste mi neporadili........ hm.......... 🙂
Prekopcim to este raz 🙂
Ozi babulky mame trosku problem s prikrmami... Vobec mu nechuti ani usta nechce otvorit... Ak aj nieco zje...hm..vela to nie je... Je to normalne pre tieto deticky ci ste mali aj vy problem? A ako casto by mal mat stolicu teraz, ked sa prikrmuje? Ma ju tak raz za 2-3 dni... Inak skoro stale kojim... denne casto v noci ani nie 🙂 teda max. 2x 🙂
Dakujeeeeeeeeeeeeem.

anna181
5. aug 2009

Kdeze steee? 🙂

ewelyn1
11. aug 2009

zdravim vsetkych,
pred troma dnami sa nam narodila dcerka, cele tehotenstvo bolo bez problemov, skrining bol negativny, po porode nam oznamili, ze nieco nesedi, a bol nam diagnostikovany downov syndrom ☹ ☹ ☹ malinku hned zobrali na detsku kliniku, pretoze mala nizsiu teplotu tela, odvtedy som ju videla iba v inkubatory, som velmi nestastna, podpisala som revers, po troch dnoch po cisarskom reze som doma, malinku odviezli do stuttgartu, na specialnu kliniku, mala trojnasobne zvyseny pocet bielych krviniek, co moze znamenat ze ma leukemiu, vysledky sa dozvieme o tri dni, som zrutena, necakala som to, cely zivot sa mi zrutil, bojim sa vlastnych pocitov, neviem sa stym zmierit, beriem tabletky na spanie, som strasne nestastna, PROSIM POMOZTE MI NIEKTO,

bambusko
11. aug 2009

ewelyn, to mi je luto 😔 ako to zvlada tvoj partner, je ti oporou?

cica13
11. aug 2009

Ewelyn1...pozri postu!

marya
11. aug 2009

Anna, nic sa neboj, mam synceka v rovnakom veku ako Ty, tiez sme zacali teraz s prikrmami, prve dva dni bol do toho nadseny, ale potom ho zacalo zo vsetkeho napinat, nechcel pusu otvarat, zacal pri krmani mrncat...tak som vyskusala kasicku od Hami - Prva kasa, mliecno obilna, a do tej mu dam kazdy den nieco ine, varenu mrkvicku, na druhy den karfiol, brokolicu, jablcko, hrusku, banan, a s tym nemame problem, to papa celkom pekne, obcas sa zaksichti ze sice nic moc 😀 , ale aspon ho nenapina a aspon nieco do neho dostanem, takze asi tie zaciatky su tazsie, ale ved si postupne zvyknu 😉
Kym som len kojila, teda to 6 mesiacov, kakal Petko kazdy jeden den, ale teraz sa uz stalo, ze jeden den vynechal, a na druhy den kakal uz iba raz ( bezne kakaval aj 3x ), takze tiez sa telicko so zmenou potrebuje asi vysporiadat 🙂
Snad som aspon trochu pomohla 😉

ewelyn1
12. aug 2009

bambusko,
priatel to zvlada skvele, hned sa do malej zamiloval, ale ja mam problem s tym ze ju beriem ako moje zivotne sklamanie, nechcem aby bola taka, sibe mi z toho, je to strasneeeeeeeeeeeee, ako keby som ju ani nemala rada, bojimsa jej, nechcem aby trpela, tak ma napadaju rozne hrozne myslienky, som na kraji mojich moznosti

myzma
12. aug 2009

ahoj, ewelyn,

chcem sa spytat, ci vies nieco nove o malej? mas moznost byt onlajn pocas dna?

bambusko
12. aug 2009

ewelyn, neviem si ani predstavit ako sa citis ☹ ale urcite viem, ze si to nesmies davat za vinu, nie je to tvoja chyba, zivot je klukaty... mas info o chorobe, o stupnoch ds, o prognoze? najdi si na nete pribehy rodicov det s ds a myslim, ze sa zacnes na veci pozerat trochu inak. a je dobre dat vsetko zo seba vonku, vyrozpravat sa, zdielat s niekym svoje pocity. to, ze je priatel s tebou, je velmi dobre 🙂 ako je s malickou?

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=190662
http://www.downovsyndrom.sk/sds/?q=node/1

nikollette
12. aug 2009

Ewelyn, je mi to hrozne luto, a nemožem povedať že viem ako sa cítiš, lebo neviem 😔

Co sa týka detičiek so syndromom DS, sama idím aké su zlaté, šikovné, tie detičky, a ako ich rodina miluje, a naopak ako oni miluju svoju rodinu... vidím tu šťastné mamicky Davidka, Dominka, Jakubka, atd...

Len by my vystrašila skor tá možná leukémia ☹ 😔 ktorá pevne verím (a budem držať palce) nech sa nepotvrdí 😉

Prajem velmi vela síl

jakoubka
12. aug 2009

ewelyn-dětičky s DS jsou nádherné a jen to potvrzují alba holčin tady 😵
S tou leukémii,Vám budu držet palečky(URČITĚ SE NEPOTVRDÍ) 😉
Neboj holka.
Dej pak vědět.Myslíme na VÁS 😵

ewelyn1
12. aug 2009

ahojte vsetci,
o tretej ideme za nou, vysledky budu az zajtra,keby nieco, tak nam hned volaju, my zijeme v nemecku, a mala je v specialnej klinike, a robia pre nu odbornici co mozu, uz mi je ttrosku lepsie, to len niekedy pride taka chvila, ze sa chcem zobudit z tohto zleho sna, a nebrat malu ako tragediu nasho zivotta, ale to tie hormony, treba cas, chodi za mnou domov hebame, tak ta mi dost pomaha, udrzat sa na nohach a mysliet pozitivne. DAKUJEM VAM VSETKYM ZA PODPORU, POTOM SA OZVEM AKO JE MALINKA NA TOM

cica13
12. aug 2009

Ewelin...som rada, ze je lepsie.. 🙂
Ohlas potom nove spravy! Drzim paste! 😵

dahlia23
12. aug 2009

ewelyn, nepoznám tvoj príbeh, len si myslím, že máte downa. my máme v rodine chlapčeka, bude mať 6 rokov s DS a je to najzlatšie dieťa aké poznám. Žiadne dieťa nedokáže tak milovať a prejavovať radosť ako downi. To ti určite povie veľa mamín. Isteže to má aj tienisté stránky, ale to všetko....
Veľa sily!

atrami
12. aug 2009

ewelyn,
myslím, že Tvoje pocity sú pochopiteľné. Bojíš sa budúcnosti. Ako si poradíš Ty a čo čaká malinkú. Ako bude reagovať okolie.
Verím, že všetko spolu zvládnete.
PRAJEM VEĽA SÍL.

anna181
12. aug 2009

Ahojte.
Ewelyn IP 🙂
Marya dakujem za rady... Stale nekakame kazdy den...a velmi silno tlaci ked kaka..hm..rozmyslala som aj nad probiotikami....v piatok mame poradnu, tak sa tam spytam.
Ponahlam sa, balim, v nedelu ideme na 2 tyzdne na rehabilitaciu do D. Luznej.
Drzte sa babulky, papa.

cica13
12. aug 2009

Anet ahoooj!
Uz balis?
Aj ja uz pomalicky robim kopky, lebo vikend sme na zahori.....a potom uz len 2 dni... 😀 😀 😀
Prajem ti prijemny pobyt, pozdravuj Janku!!!
Potom porozpravas ako bolo. 😵 😵 😵

anna181
12. aug 2009

Balim veru moja balim ... Aj ked sa mi velmi nechce, teda skor sa bojim...ale snad to s Jankou zvladneme 🙂
Kedy pridete domov? My budeme 2 tyzdne. Ked uz budete domka, prezvon ma, ozveme sa 🙂
Ozi......dnes tu bola u nas Gudulo aj s Anickou 🙂 Je to nadherne malililinke babatko 🙂 Tesila som sa, ze prisli, dufam len, za aj im sa u nas pacilo 🙂

cica13
12. aug 2009

Ved Gudulo je z Kosic.....to prisla len na navstevu?
My sa vratime 4.9...potom sa ti ozvem a neboj, zvladnete to, bude vam tam veselo, ked idete tri maminy.... 😵 😵 😵

anna181
12. aug 2009

Boli nablizko Komarna, tak dosli kuknut 🙂
Aha to uz budeme doma, tak potom sa ozveme. Tak si dobre oddychni, chalani nech sa vyclapkaju 🙂

duskaf
12. aug 2009

Len Vás chcem pozdraviť kočky.
Pusinky detičkám krásnym.

cica13
12. aug 2009

Diky Anet.....

Ahoj Duskaf...dakujeme 😵

marlene
12. aug 2009

anett,
pekny pobyt vam zelame.

evelyn,

tu je nieco,ako som to prezivala ja:
http://www.rodinka.sk/index.php?id=385266
http://www.rodinka.sk/index.php?id=385267
http://www.rodinka.sk/index.php?id=385268

mozno ti pomoze ak sa obratis v de na downsyndromverein,ti ta nasmeruju kam s malou ,priamo v stuttgarte byva myslim conny wenk-zadaj si ju do googlu,ta sa velmi angazuje.vydala uz tri knihy a ak i mozem odporucit zaobstaraj si ich-to bola jedina literatura ktoru som dokazala citat-nic odborne,ziadne prognozy,ale pribehy matiek s detmi s ds a hlavne fotky krasnych deti s ds.
ak by si potrebovala pomoc tak sa ozvi ,aj cez ip.
a pozr slovensku stranu www.downovsyndrom.sk

myslim na vas aby sa leukemia nepotvrdila.

jakoubka
14. aug 2009

ewelyn-tak,jak maličká? 😕

ewelyn1
14. aug 2009

ahoj jakoubka, a vsetci
este stale cakame na vysledky, tej krvi, a cakame aj ako sa jej to vyvinie so srdieckom, toto cakanie je strasne, je napojena na pristrokje, vcera jej zlyhalo dychanie tak za nu teraz dycha pristroj, strasneeee 😢 😢 , pohlad na nu ma zabija, trha mi srdce, uz nam nezostava nic ine len dufat, ze sa vsetko dobre skonci, a budeme si ju moct cim skor zobrat domov, ale teraz to vyzera tak, ze to urcity cas potrva, nemam silu, aj ked viem, ze musim kvoli malej, ale ked si citam prognozy, je to vzdy horsie a horsie, u takeho malinkeho bejby. snazim sa pripravit na vsetko, aj ked je to tazke, ale aj lekari nam povedali, ze mame ratat so vsetkymi moznostami, 😢 😢 😢 😢 😢 uz nemam silu plakat, uz ani slzy nemam, neprajem nikomu aby musel zazivat to co mi, je to ako zly sen ktory nekonci, snazim sa mysliet pozitivne, naozaj, ale sediet a nemat moznost pomoct, len dufas, a pocuvas odsavacku na mlieko, a predstavujes si ze ten zvuk co vydava pumpa je malinka, jej dych.
DAKUJEM VAM VSETKYM

jakoubka
14. aug 2009

ewelyn-děti jsou větší bojovníčci,než si dokážeme představit 🙂
čtu tvůj příspěvek a pláču taky 😔 ,ale pevně věřím a vím,že si maličkou domů odvezete 😉
Myslím na Vás každý den 😔

Ale na co pořád myslím,je to,že se přece nedá narodit s leukemii 😕
Vždyť leukocyty jsou zvýšené i kvůli infekci v tělíčku.

Držte se.Budu chodit nakukovat.Myslíme na Vás 😔

ewelyn1
14. aug 2009

malinka mala trojnasobne zvyseny pocet bielych krviniek, oni sami este nevedia preco, dostava aj krv, aby sa jej precistila, vyzera to na leukemiu, pretoze je to velmi vysoke, ale oni povedali, ze sa to u tychto deti zvykne javit, ako leukemia, ale po urcitom case odoznie sama, oni tiez nevedia preco je to tak, takze teraz len cakat, ak sa to potvrdi, a tie biele krvinky budu aj nadalej stupat, budu jej musiet nasadit chemoterapiu, a to bude tazke u tak malinkeho cloviecika, ved ju nie je ani vidiet, pod tym vsetkym co ma na sebe, len taky malinky kusocek na stehienku jej trci, a len tam sa jej mozem dotknut kozicky, a trosku ju hladkat.

sylvar
14. aug 2009

ew, musíš věřit...