Dcérka má Downov syndróm

amia
1. okt 2006

Dobry den. Volam sa Ria a 30.5.2006 sa nam narodila dcerka Dorotka s Downovym syndromom. Chcela by som Vas poprosit, ci by sa nedala do fora zaradit osobitna kapitola Postihnute dietatko. Verim,ze by sa tato tema ujala a rozvinula v peknu diskusiu. Dakujeme :o)
Ria amia@centrum.sk

jonatanka
24. júl 2008

amia: ano malinka je v poriadku, pri malom to je predbezna diagnoza, na stanovenie konecnej si musime este chvilku pockat. vojtovku cvicime poctivo3 krat denne

deni1
25. júl 2008

Ahoj Sassy7 este som zabudla k tej operacii mozno ta trochu potesim ze maly mi mal pocas aj po operacii 1den zavedenu epiduralku nieco podobne ako pri porode takze necitil bolest cez to najhorsie.Budem drzat palceky nech uz mas potom. Amia mas krasne dcerky a nech vas uz obchadzaju vsetky choroby,aby ste uz nechodili po nemocniciach,je to tam hrozne vydrzat ked dietatko trpi,ja som tam bola mesiac a mam dost,co je slaby odvar proti tomu co si ty vydrzala.Si mama s velkym MMMMMMMMMM 😵

amia
autor
25. júl 2008

jonatanka : tak snad to dopadne najlepsie ako moze 😉 drzome paste 😵
deni1: no myslim, ze vsetkz sme skvele mamule a ze kazda by sme vydrzali 😵 ved co ine nam zostava 😎
kto operoval maleho?

deni1
25. júl 2008

amia:mne maleho operoval primar Polak,nas poslali rovno z porodnice do Ba tam nas pozrel a povedal ze este pockame ze sa to moze zlepsit ale po mesiaci to mal este horsie tak sa to nedalo odkladat ☹ a za 2 tyzdne nas operovali.

amia
autor
25. júl 2008

aj nas operoval polak 🙂 Dorotku operovali az ked mala rok a pol, tiez sa s hydronefrozou narodila ale len s 1st a tiez cakali ale potom to skocilo na 4st. tak museli uz operovat 😒 a to po operacii vravel, ze to bolo za pat dvanast lebo to mala ovela horsie ako sa zdalo na sone. tak som rada, ze to ma za sebou. no este ma aj na druhej strane ale to sa nezhorsuje tak dufam, ze sa nezhorsi 😝

deni1
25. júl 2008

Budem drzat palceky aby sa to nazhorsilo.Mne to mala aj dcera tiez 1st ale do troch mesiacov sa to zlepsilo a do roka ok,tak asi preto aj pri malom cakali inak by mu urobili vyvod a poslali by nas s tym domov.Ale som rada ze to uz mame za sebou a bez komplikacii. 😵

deni1
25. júl 2008

Teraz by ma dako komplikacie nepotesili kedze sme v zahranici,ale aspon som nasla takuto stranku ,lebo doma som chodila malo na net.

amia
autor
25. júl 2008

deni no to isto, ked ste prec 😠 ale snad bude vsetko ok 😉

amia
autor
30. júl 2008

zase sa zhorsila krvicka ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
zase sme na onkologii,zajtra musia znova brat kostnu dren, ci sa tam nieco zakerne nedeje... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Boze je mi strasne tazko ☹ ☹ ☹ ☹
prosim vas drzte paste dakujeme

pindula
30. júl 2008

amia, ja sem vobec neprispievam, ale teba si vzdy citam...je mi smutno z tvojej poslednej spravicky ☹ ....strasne na vas myslim, drzime pasticky aj s mangelom, aj s malinkym Maxom......moc moc moc moc moc............ 😔

jonatanka
30. júl 2008

ahoj amia, samozrejme, ze ti budem drzat palce, snad to vsetko dobre dopadne a vy sa coskoro vratite domov 😉

asitka
30. júl 2008

dievčatá...všetky vás obdivujem....a držím pršteky, aby bolo toho zdravíčka čo najviac.... 😕

karinkam
30. júl 2008

amia,aj ked som sem este neprispela nicim, citam vsetko.Preto mi neda aby som nenapisala ako velmi vam drzime palceky a prajeme len to dobre.Dorotka je krasne dievcatko a verim ze to zvladnete.Si silny clovek a maminka z velkym M a mas moj obdiv.celej rodinke prajeme vela stasticka

emmy3
30. júl 2008

amia, ste nádherná rodinka!Veľmi, ale veľmi Vám držím palce!!!

pemar
30. júl 2008

amia, ja tiez neprispievam, ale vasu krasnu Dorotku sledujeme od narodenia cela rodinka. strasne moooc na vas vsetci myslime a veeeeelmi moc drzime palceky nech vam to vsetko dobre dopadne

sue
30. júl 2008

Amia ☹ veľmi držím palčeky 😔

jasterka
30. júl 2008

Amia,vy to vsetko zvladnete,lebo tak drzite spolu,a ja amoje dietatko v brusku na vas myslime,drzime palce a modlime sa, aby ste dostali z hora silu.Drzte sa!!!

diddi
30. júl 2008

Posielame vela, vela sil...aj Dorotke!!!...nech ma stale usmev na tvaricke!

tinni
30. júl 2008

amia, ani nevies ako velmi by som si priala, aby boli vsetky deticky na svete zdrave a nemuseli trpiet..
velmi velmi vam drzim palceky! 😉
Mas nadherne dve slecny 😵

margaretka11
30. júl 2008

Amia držím palce, aby ste to aj tentokrát s Dorotkou zvládli a vyhrali nad chorobou 🙂

zrzulka
4. aug 2008

jonatanka vela krat som premyslala nad tym ako je to mozne ze v dnesnej dobe ked ockuju standardne proti DMO deti je stale vela tych ktore tuto hnusnu chorobu dostanu. vy ste neboli zaockovani? A to tak skoro vam diagnostikovali DMO?

Monkula, Mexx nase dievcatko je SP a ma hydrocefalus:( Takuto temu som tu nenasla a tak som si dovolila prispiet do tejto aj ked to ze je "postihnuta" neberiem🙂))) My hovorime ze je nepocujuca, pripadne slabsie pocujuca. Ako to bude dalej s hydrocefalom nevieme. Je sledovana neurologom. Zatial operacia nie je nutna, silno verime ze ani nebude. Uz si vytrpela aj na dva zivoty tak hadam stacilo🙂))Viera a laska dokaze zazraky🙂)) A ja v to verim🙂))

Amia ako sa ma dorotka?

monkula
4. aug 2008

zrzulka, jasné, Miška sa z toho dostane.... 😉 😉
Amia, a dnes som navás pi ceste do mesta myslela.... smutná správa... držím palčeky...

amia
autor
4. aug 2008

ahojte 😵
dakujeme, ze na nas myslite 😵
sme natom asi tak, ze sama neviem co sa v malej vyvija, ta jej kostna dren nevyraba to co ma ale nastastie zatial ani nevyraba vo velkom to co nema- rakovin.blasty. stale mame pod 25% tak je dobre, ale ono to moze pochyytit velmi rychly zvrat, tak sa moc netesime, kazdy tyzden chodime na odber krvi a ked potrebuje dostane transfuziu s krvickou a snad sa intervaly odberu kostnej drene budu oddalovat, lebo dva krat za tri tyzdne bolo dost aj na moje nervy, to cakanie na vysledky je strasne vycerpavajuce ☹ ☹ ☹ ☹

monkula
4. aug 2008

amia, zlatko ,drž sa... viem, že to máš ťažké, isto to je vyčerpávajúce, ale prosím, nestrácaj nádej...
Dorotka je krásne a silné dievčatko ,ona to zvládne...
keby Ti bolo ťažko, ozvi sa, číslo máš...

margaretka11
4. aug 2008

Amia držte sa, myslím stále na vás a dúfam, že sa Dorotkin stav zlepší 😵 . Odovzdaj svojej krásnej dcérke pusiny aj od nás, posielame ich celú kopu 🙂

jonatanka
4. aug 2008

ahoj zrzulka, mi mame dmo ako vedlajsiu diagnozu a hydrocefalus ako vrodenu chorobu, uz na kontrolach mi povedali vsetky diagnozy. tvoja malinka slabsie pocuje? 😖 , moj maly vraj na jedno usko nepocuje vobec a neviem co s tym, cakat kym daju nejaky nacuvaci pristroj?

womenne
4. aug 2008

Amia stale na vas myslim dufam že to bude ok,vieš ja ked som pozerala prvy krat tvoje fotky som si neprečitala všetko ja som si absolutne nevšimla že ma DS ona je tak nadherna s krasnymi očkami.Ukazovala som aj manželovi,na dalši vikend mame ist na jednu put budem na vas mysliet 😉
Jonatanka a vy ako?ak sa možem spytat čo je to hydrocefalus?
a ja som si vždy myslela že ked maly ochoreli -cez zimu mavali hrtan každe 2tyždne a priedušky že je to hrozne že to nezvladam ale oproti vam sa citim ako slaboch,ste silne držim vam palce

jonatanka
4. aug 2008

no to neviem presne ani ja, ma zvacsene mozgove kanaliky, co som si o tom precitala tak len viem ze ludia kt. maju hydrocefalus, mavaju epilepticke zachvaty ale ci to musi byt aj nas pripad tak to neviem

krasotka
4. aug 2008

Amia, drž sa. Myslíme na vás a posielame energiu a silu, aby sa to zlé už skončilo.

mercy
4. aug 2008

Ria, je mi to veľmi ľúto,ale pevne verím, že Dorotka to zvládne, myslím na Teba, držkajte sa, určite sa ozvem aj cez phone.marcela