Dcérka má Downov syndróm

amia
1. okt 2006

Dobry den. Volam sa Ria a 30.5.2006 sa nam narodila dcerka Dorotka s Downovym syndromom. Chcela by som Vas poprosit, ci by sa nedala do fora zaradit osobitna kapitola Postihnute dietatko. Verim,ze by sa tato tema ujala a rozvinula v peknu diskusiu. Dakujeme :o)
Ria amia@centrum.sk

lussy23
16. nov 2010

@miriamc - Držím synovi aj vám palce. A čo je to za choroba?
A to od vás je ten Peťko? Je veľmi šikovný, čo všeko je. Držím Vám celej rodine palce, veľa síl a zdravia a pochopenia od iných ľudí, lebo toho býva často málo ☹

dida11
17. nov 2010

miriamc: dakujem ti velmi pekne za potesenie..... 🙂 vsetci verime, ze aj nas Alexejko bude sikovny. Velmi sa snazim nic nezanedbat a robit vsetko co je potrebne, aby sme mu dali dobry zaklad. A dalsie babatko? Ja som vzdy chcela iba jedno. Vzdy som hovorila, ze aby som sa mu mohla naplno venovat a nedelit pozornost medzi viacero deti. No tak teda teraz mam dietatko, ktore to moje venovanie fakt potrebuje. Ale zmenila som nazor a chceme pre Alexejka surodenca. Len u nas ta statistika tak zlyhala, ze sa bojim co by mohlo byt pri druhom.....a tiez to treba mudro nacasovat. Prve tri roky budu pre Alexejka velmi dolezite, tak sa zacneme snazit asi az potom o druhe. Nemozem riskovat rizikove tehu, tak ako to bolo s Alexejkom ked som cele tehu musela lezat, lebo kto by sa o neho 9 mesiacov staral, ked bude este velmi silno potrebovat rozvijanie z nasej strany? Asi je o tom ale aj tak este dost skoro rozmyslat, lebo Alexejko ma iba 3,5 mesiaca 🙂

tanaja
18. nov 2010

Jej, ani som nevedela ze je tu takato tema...aj nas Kubi ma DS, uz ma 17 mesiacov. nemam to tu este precitane.
cau cicus, Majka 🙂

cica13
18. nov 2010

@tanaja Tani sevas, to snad nemyslis vazne, ze nevies o tejto teme??? 🙂 🙂 🙂 Zalozila ju Ria, co ma Dorotku 😵

gudulo
18. nov 2010

@tanaja ahoj 🙂

tekvicka17
18. nov 2010

Ahojte, tu mi možno poradíte a pomôžete mi. Som v 7 TT a lekári predpokladajú , že z dôvodu brania deoxymykoinu v 6 TT bude dieťa ppoškodené. Zajtra som mala ísť na interupciu, ale začala som kašľať, tak sme to odložili. Poraďte mi prosím, bol niekto v takejto situácii?

dankakk
18. nov 2010

@tekvicka17 a to na zaklade predpokladu ti odporucaju interupciu? Ziadne testy, nic? Nie je to unahlene?

berenika39
18. nov 2010

@tekvicka17 ahoj, určitě ještě konzultuj svoje těhu s jinými lékaři, já samozřejmě nevím, v jaké jsi situaci, ale v době, kdy se těhotenství počítá na dny, kdy srdíčko sotva začíná bít a všechno je na samém začátku, nejde dělat závěry - ani negativní, ani pozitivní. Pokud zajdeš k jinému lékaři, získáš další pohled na svoji situaci.....

kaja73
18. nov 2010

@tekvicka17 deoxymykoin sposobuje poškodenie kostneho a zubneho aparatu.Myslim si, že to by sa mohlo-tie kosti vidiet pomerne včas na ultrazvuku a potom by si sa rozhodla podla toho.Ved z dovodu postihnutia plodu je možne ist na potrat až do 24 tt.To už fakt všetko pekne vidno pri vyšetreni.Zuby sice nie,ale to hadam nie je až taky problem.Všetko zavisi od toho ,ako velmi to babo chceš.

wiwi22
20. nov 2010

@gudulo @pia22 dakujem za povzdbudenie 🙂

jana.
20. nov 2010

dúfam, za sa neurazíte, ze sme píšem, ak ked sa ma to netýka...aj keď človek nikdy nevie, čo mu osud hodí pod nohy...
chcem Vám, maminky s detickami s DS, popriat vela vela sily nielen v boji s touto "chorobou", ale aj s ludskou hlupostou, nepochopením, v boji so štátom a týmtp systémom... verím, ze kým vase deti vyrastu, pohnu sa veci dopredu a priblížime sa civilizovaným krajinám (chránené bývanie pre dospelých s DS, viac pracovných možností...
tu je jeden článok, možno ste čítali.
http://zivot.lesk.cas.sk/clanok/8294/integrovat...

tanaja
28. nov 2010

Ale, tusim si spominam,ze som tu uz bola....ja som sklerotik

jana41
5. jan 2011

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu.Moja známa má dieťa -chlapčeka s DS ,má už 6 rokov, je to ozaj také slniečko.Ešte stále má plienky a nechce ísť vôbec na záchod a ani nočník.

eiffela
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanaja
18. jan 2011

hmm....tak nas Kubo je este maly na nocnik,ale ked vidim ze tlaci tak sa tam vykaka,ale nepyta sa tam. na tieto deti platia finty a musi mat clovek dobru fantaziu. len ho netreba nutit nasilu a hlavne karhat,ze preco nechodi. skuśte nejaku motivaciu napr. ze si tam budete citat. alebo na naseho Kubo plati aj to,ze ho za nieco pochvalime a hrozne sa tesi.

malekacatko
19. jan 2011

Ahojte baby....len Vam chcem napisat na povzbudenie ze ste silne zeny... taketo deticky sa rodia totiz len takym maminam ktore zvladnu vychovu "inych" deticiek... A viem o com hovorim... Ja mam 27 a moja sestra 32 a ma DS... Napriek veku je to take usmievave slniecko a vzdy zostane... Tieto deti Vam daju toooooolko lasky ze ta makacka co Vas na zaciatku caka aby ste z nich vyzmykali maximum kopec odriekania, cvicenia, tvrdej driny sa Vam vrati 1000 krat... Mame samozrejme aj kopec znamych s podobnym osudom ci uz starsich alebo mladsich a samozrejme vsade sa namakali a este makaju aby ich deticky vedeli co najviac... Ale poviem Vam z tych drobcov (lebo oni vzdy ostanu detmi) ide tolko optimizmu a ten usmev to stoji za to.... Drzim palce vsetkym... Pa

anna181
24. jan 2011

Ahojte baby, my sa uz pozname 🙂)) Kto ma ale nepozna tak poviem, tiez mame Dominika s DS nedavno mal 2 rocky 🙂
Je super, ze su stranky a da sa zoznamovat, lebo poviem pravdu bez toho by som sa asi zblaznila 🙂

gabika7706
3. feb 2011

Ahojte, nakukla som sem, pretoze zhanam info pre kamosku, ma dcerku s DS, chodi teraz do beznej skolky so zdravymi detmi (na pol dna) no do skoly ju uz chcu dat medzi deticky s DS. Viete mi, prosim, poradit, kde v Kosiciach je takato skola? Boli sa pozriet v tej na Vojenskej ul. ale nepacilo sa im tam... Dakujem 🙂

happy8051
9. jan 2012

maminky, chcela by som sa opytat, ake vysledky z tripple vam vysli ked amnio potvrdila DS?sakujem za odpovede

lenny
12. jan 2012

ahojte, prosim, pozrite si tento link, a kliknutim na SYMPATIZUJ pomozete centru Svetielko v Presove pomahat chorym detickam. Kliknut na SYMPATIZUJ mozte kazdy den. Prosim Lajkujte aj zdielajte dalej. Dakujem

http://www.ludialudom.sk/vyzvy/461

katuska_za
28. júl 2012

Ahojte, prosim vas mate niekto realnu skusenost s cerebrolysinom pre nase deticky s DS ? Dakujem za kazdu odozvu

katy2
28. júl 2012

@katuska_za U nas to bral viackrat manzel po mozgovej prihode a dobre mu to spravilo.....

joannas
28. júl 2012

@katy2 čo su to za lieky?aj moja mama ma poražku tak preto sa pitam či bi aj jej nepomochli

katy2
28. júl 2012

@joannas to su injekcie na podporu mozgovej cinnosti.... manzelovi pomohli v tom, ze sa mu lahsie vyjadrovalo a rozpravalo.... Ale teraz po novom ich uz moze predpisovat len psychiater alebo neurochirurg a detsky neurolog.... A bez predpisu su fest drahe....

joannas
28. júl 2012

@katy2 tak to ona k psihiatrovi nepôjde ☹ tiež má problém z hovorenim a zvijadrovanim sa,a pomochli mu úplne že už vie dobre chovorit?

michalka78
1. aug 2012

@katuska_za Katka čítala som už na viacerých stránkach že prosíš maminy o skúsenosti s tímto...ale pravdupovediac neviem čo je to za injekcie...načo ich vlastne Matúškovi odporučili?..prečo?

mariannaf
17. aug 2012

AHOJTE, chcela by som sa opytat ci niekto neviem poradit ohladom zlych vysledkov z krvy,no na vysledky z plodovej vody este cakam .Zaujimalo by ma ci sa da urobit este nejake presnejsie vysetrenie bezohladu na vysledky plodovej vody.Moja mailova adresa je marianaflochova@centrum.sk.za skore odpovede vam velmi dakujem´.
prajem krasny den 😝

henikav
17. aug 2012

@mariannaf 100%tne su vysledky z punkcie placenty. Prebieha to rovnako ako odber plodovej vody

berry11
24. aug 2012

ahojte, nevedela som o tomto fore a tak som si zalozila nove 6 rocna dcerka downov syndrom prosim vas o rady a skusenosti ako ste riešili skolu dakujem

lindana
24. aug 2012

@berry11 AHoj, moja sestra ma DS, ma 13 rokov a je intergrovana na beznej zakladnej skole, mala jeden rok odklad. Nieje to lahke, ale urcite sa to da zvladat a detom s DS je integracia len na osoh - aj ked samozrejme zalezi na tom, na akej su mentalne urovni. Odporucam zbehnut tuto stranku, prip. sa nakontaktovat na konkretnch ludi odtial: http://www.downovsyndrom.sk/sds/ KOntakty na pestunov najdes tu: http://www.downovsyndrom.sk/sds/?q=node/1911