Dcérka má reflux a grcká aj z nosa

lili235111
7. jan 2013

ahojte...mam taky problem,dcerka ma reflux mame a.r.-kove mliecko bebu....po jedeni si vzdy aj tri styri krat odgrgne ale behom pol hodiny zvracia a aj cez nos ☹ poradte prosim co s tym???dakujem

lili235111
autor
7. jan 2013

prosim pomozteeee...ci sme jediny??? ☹

poppy1
7. jan 2013

aj nasa grckala, zakazdym po papani, prudom a veru aj z nosa. Nepomoze nic, len cakat... prestalo nam to cca v 6 mesiaci, ked sme presli na tuhu stravu. Nedavala som ani ziadne Nutritony a pod. co sa odporucaju, zbytocne by len zatazili zaludok a mohlo by to byt este horsie. Snazila som sa dojcit v polohach ktore boli vyhovujuce, aby sa tolko nenahltala vzduchu, aby jej mlieko tak velmi netieklo, v postielke som ju mala nadvihnutu- vypodlozeny matrac a detto aj v kociku... to je vsetko co viem poradit. Osobne si myslim, ze grckanie je vacsi problem pre rodica ako pre babatko... pokial teda pekne pribera, co moja priberala bez problemov 😉

zuska88
7. jan 2013

ahoj lili, aj nasa grckaaa, niekedy aj hodinu, dve po jedle este cosi vyleti, niekedy je lepsie, inokedy horsie. Ale postupne sa to upravuje, treba len vydrzat. Tiez sme nedavali zahustovadlo - napr. Nutriton, pretoze mala ma problem sa vykakat, kazde umele mlieko ju zapeka. Treba davat mensie davky mliecka castejsie. Po papkani ju dlhsie drzime v "odgrgavacej" polohe a potom sa snazime moc s nou nemanipulovat - najlepsie ulozit do postielky vo zvysenej polohe. Nazaciatku sme okrem antirefluxneho vankusa mali postielku podlozenu knihami a postupne sme ich davali prec a dnes uz mame len ten vankus🙂 Vlastne postielka je miesto, kde nam teraz najmenej grcka...

zu666
7. jan 2013

Tak môj syn vracal stále, bolo jedno či to bolo hneď po kojeni alebo dve hodiny po. Aj nosom a mal z tej zaludocnej kyseliny vyzratu sliznicu a neustále bol akoby chory. Nedalo sa mu dýchat nosom, sliznica bola napuchnuta a chrcal. Nic iné nepomahalo iba minimálna manipulácia s ním, zvisle lehatko a krmenie v kľude, najlepšie tesne pred zobudenim. Krmit menšími dávkami a častejšie tak ako píše Zuska. Poloha vzdy vyvysena, aj keď som prebalovala stále bol na rovnej ale vyvysenej podlozke.

kacena4
7. jan 2013

@lili235111 neboj nie si sama, mne malo reflux vacsina deti 😀 😀 a prezili to, ako vsetky baby pisu, vyvysena poloha, ak krmis s flasky vyhrala si, krm v autosedacke, lehatku, proste niekde kde je vyzdvihnuta, kocik nemaj vanicku, ale napr. golfac, kde mozes polohovat do 1/2 sedu, napr chicco ma aj taku polohovatelnu vanicku, postielku vankus pod madrac, najmenej manipuluj proste radsej nechaj v lehatku ako na ruky - odporucam odsavat hned po grckani (najma z nosa) hlieny z nosteka ja som kupila elektricku odsavacku (cestovnu) je super beriem ju so sebou vsade a pouzivam kde treba. ak bude grckat moc a cez noc moze dost chrcat lebo to stecie z nosteka do priedusiek a mozu z toho byt infekty pozor na to. drzte sa a my sme napr. od 4mesiaca zacali mlieko zahustovat kasou a nemuseli sme cakat do cca 6 mesiacov

magali
7. jan 2013

no asi ta tiez sklamem ale je to bezne pri refluxe.. aj u nas to tak bolo.. musis len vydrzat.. ked zacne papat tuhu stravu, bude to lepsie.. pripadne mozes skusit davat gastrotuss ale s tym ja nemam skusenosti.. musis len davat pozor, aby si dobre odgrgla a davat ju dozvysenej polohy po papani, proste nieco pod hlavicku aby bola vyssie.. my sme kupili klinovy vankus, maly ho ma doteraz.. ak je aj na rovnej podlozke, davaj ju nabok, aby ju nezaliali zvratky.. neboj casom sa to upravi, musite len vydrzat... dezim palce

hviezdass
7. jan 2013

Ja mam tri deti a bohuzial vsetky tri to mali...Mam 10 mesacne dvojicky a grckali priblizne do 6teho mesiaca, potom sa to pomaly ustalilo...Tak ako pisu vsetky tu vyvysena poloha stale, lehatko, autosedacka a tak...a nam velmi pomohol Gastrotus...vyhoda bola ze sa to dava po jedeni, ale najprv si museli odgrgnut az potom som to mohla dat aby to nevygrckali..vydrzali sme to a teraz je to uz v pohode...babatko treba viacej sledovat aj v noci prve mesiace sme ich mali len v posteli aby sa nahodou nezadusili, ja som sa bala nechat ich samych v postielke...

cannella
7. jan 2013

Ahoj, aj moja Misicka mala Reflux a podla gastroenterologicky celkom mohutny. Ja som jej davala mliecko Babylove a zahustovala som ho Nutritonom. Narodila sa predcasne, mala pupocny pruh, takze prve 3 mesiace som jej musela davat riedke mliecko, lebo z husteho mala taku pevnu stolicu, ze ju nevladala vytlacit, hlavne s tou oslabenou brusnou stenou. Po operacii pruhu som jej zacala davat Nutriton do mliecka a ooovela lepsie. Stale vracala, ale nie prudom. My sme skusali tiez Gastrotuss, ale u nas bez vysledku. Je tiez pravdou, ze vracanie je neprijemne aj pre babatko. Ty keby si vracala 20 x denne, tiez by si mala podrazdenu sliznicu, ktorej navyse zaludocne stavy moc nepridaju. Taktiez ako tu bolo uvedene, je to nebezpecne na vdychnutie, zapal pluc a tiez zapal stredneho ucha, kedze to babatkam tecie niekedy aj do usiek. My sme mali malu nonstop takmer v kolmej polohe, postielku som mala nasikmo, ale nie vypodlozenu, ale proste sme dali horne kolicky, na ktorych drzi cast, na ktorej sa lezi vyssie a druhu nizsie. Mne osobne veeelmi pomohlo, ze som mala polohovatelu autosedacku Casualplay. Vanicku som takmer nepouzivala, pouzivala som autosedacku, mala v nej nemala ohnuty chrbatik ako v klasickych, tato je rovna a potom rovno na ritku, nieje robena do ovalu (neviem, ci som to napisala zrozumitelne). Ako ti radia aj ostatne mamy, viac sa robit neda, zatnut zuby, strazit dieta a vydrzat. Prajem, aby tento problem co najskor odoznel ;)

majamat
17. jan 2013

jaj, tohoto sme si uzili. mala tiez grckala aj nosom a vacsinou to zvladla vyfuknut. raz sme spali, ona bola skoro 3 hod po jedle a vygrcla a zacala sa dusit. ako lezala, cez nos jej to nevytieklo von, ale tipla som si, ze ho ma upchaty. mlieko sa jej v hrcielku pomiesalo s hlienmi a nevedela sa nadychnut. keby sa mm nezobudi, tak snad nie je uz medzi zivymi. bolo to hrozne, ale nastastie sme jej poodsavali nostek a hoci este dlho divne prehltala, nakoniec to preslo. davaj velky pozor na svoje dieta. ked spinka v postielke, je dobre mat monitor dychu. tie bezne opatrenia pri refluxe ti uz popisali a aj to, ze z toho vyrastie. moja nikdy negrckala z prikrmov. zaradili sme ich do stravy skor, aj ked bola kojena a robili sme ich trosku hustejsie, ako obvykle byvaju.

bibinka379
17. jan 2013

My sme tiez mali reflux a teda v poctate este ma no nie uz taky aj nosom mu to islo aj na sone zaludka sme boli a odporucili nam nutrilon-nutriton ten sa dobavuje do beby(tiez ju mame) a ma mu v zaludku napucit a nepustut mlieko z neho von no moc to nepimahalo.treba nehat babo dobre grgnut po jedle polezat,a nenutit do noho ked nechce...asi tolko my ked uz sme zacali jest aj tuhu stravu tak az vtedy sa mu to zacalo upravovat

jasmika
17. jan 2013

@lili235111 aj moja malá to mala. Ale ona bola dojčená. Bála som sa že všetko vygrckala...Ale priberala fajne...Len treba dávať bacha aby sa nezadusila...Prešlo to asi v 6 mesiacoch 😉

lili235111
autor
17. jan 2013

@bibinka379 a to do beby su davala nutriton?? nemal potom problem sa vykakat?

bibinka379
17. jan 2013

No my ho stale davame uz asi tri mesiace a vobec nema stym priblem kaka v pohode

bibinka379
17. jan 2013

@lili235111 a ano davame ho do beby

lili235111
autor
17. jan 2013

@bibinka379 tak skusime aj my lebo aj to mame doma

bibinka379
17. jan 2013

lili235111@ to je on co pridavame k mliecku

dari226
17. jan 2013

my sme dostali lieky od lekara ja som sa im najprv branila ze takemu malemu babätku to nedam ,ale manzel ma potom prehovoril a veru pomohli nebol to zazrak ale zlepsilo sa to pekne si vedel odgrgnut a nebolelo ho brusko az tak casto,
ja neviem na sk ci take nieco predpisuju lekary
http://aposhop.aponet.at/OTCkatalog/htm/sab_sim...

on este grca kazdy den,ale uz sme si zvykli,ale casom to bude lepsie uvidis,vraj najskor to odide okolo 1 roka