Deti sú v tejto dobe nejako veľmi chorľavé

bobulka34
1. okt 2008

nemate pocit, ze deti su v tejto dobe dost chorlave. Moja dcerka stale ma nejaky problem s prechladnutim a dokonca aj laryngitidou. ake choroby prekonali vase deticky do tych 3 rokov?

junovka
1. okt 2008

Bobulka, my sme uz na to vsetko zvyknuti 😉 Akonahle nastupi jesen, tak sa to s nami v podstate taha az do aprila, nakolko Timka je alergik, chuda, ta trpi hadam z nas najviac ☹ 😢 , no a potom akonahle daco Timka donesie zo skoly, tak to hned ma aj Nelinka.Ja stale, ked viem, ze zacina jesen, davam Timke homeopatika Oscciloccocus, Nely varim cajik na posilnenie imunity....no a nakoniec sme zasobeni kadejakymi liekmi 😝 😀 😉
A kolko ma vlastne tvoja dcerka?Pytam sa preto, lebo vacsinou u Nelinky take prechladenie, sople atd. ma spolocneho menovatela a tym su ZUBKY 😉

jaduska
2. okt 2008

Staršia bývala v tomto období chorľavá vtedy, keď nastúpila prvý rok do škôlky. Ale odvtedy chvalabohu jeseň zvládame v pohode. Občas v zime niečo chytí, ale nie je to až také hrozné. Maličká našťastie v poriadku - žiadne soplíky, ani prechladnutie. Ale ona papá strašne veľa ovocia a zeleniny, ešte ju aj dojčím, tak to možno pomáha.

filipa
2. okt 2008

ja to mam rozdelene na 2 obdobia - pred nastupom do skolky a potom. pred nastupom do kolektivu maly nebyval takmer vobec chory. az na salmonelozu, ktory vsak neratam medzi bezne choroby z prechladnutia 🙂 a raz prekonal piatu chorobu ked mal asi 1 rok. inak ani nadchy, ani kasel, nic. po nastupe do skolky sa to samozrejme zhorsilo, prva jesen bola katastrofa - museli sme ho odtial zobrat a viac ako 1/2 roka bol doma. dalsia jesen uz nebola tak hrozna, ale nepatril ani medzi najodolnejsich jedincov. teraz je to 3. jesen, co je skolkar a zatial tuk-tuk-tuk....

filipa
2. okt 2008

a este, vsimla som si, bobulka, ze si vo viacerych temach spomenula tvoje dietatko. takze, ak to spravne chapem, mala bola ockovana proti pneumokokovej infekcii, spravili sa jej tmave kruhy pod ockami a navyse sa ti zrejme zda, ze dnesne deti (predpokladam, ze smerovane na tvoje dieta) su viac chorlavejsie ako kedysi (ano, su chorlavejsie, je to v dosledku kombinacie viacerych faktorov, ktore neposobia len na deti ale aj na dospelu populaciu - sme viac ockovani proti roznym virusom a bakteriam, co nepovazujem za stastne riesenie, zivotne prostredie je plne radikalov a jeme samu chemiu...). v tvojom pripade by som dala malej urobit krvny obraz, ci jej nahodou nieco nechyba. ak vyjdu testy negativne, tak by som sa neznepokojovala. davaj jej vitaminy (teraz na jesen aj v inej forme ako len ovocie a zelenina), budte vela na vzduchu, treba dodrziavat pitny rezim. uvidis, nebude to take zle...