Detská epilepsia

listicka75
25. feb 2013

ahojte som maminka prvorodeneho synceka narodil sa uplne zdravy ale v 2,5 roku ☹ mu zistili epi neviem co cakam a od tejto diskusie nejaku radu alebo dobreho odbornika, zistili malimu epi zacalo sa to zahladenim par minut inac nic ocka ma prevratene par sekund a potom to pprejde ale zatial je bez reagovania proste tie minuty nevnima beriem uz asi 6 mesiacov petinimid diazepam orofil long ale nepomaha pomozte nejaku radu vravia ze je to detska epi ze s toho do puberty vyrastie dakujem za podpru a rady ☹ ☹

gabrielkaa
22. feb 2018

@beba76 ahoj, no ja priznam sa ani neviem odpovedat co sa tyka pamati, ci sa jej zhorsila alebo zlepsiela. lebo my sme zacali s liekmi este pred skolou, takze preto nemozem porovnat ci viac alebo menej zabuda. Mozem ale skonstatovat, ze skola na ktoru Sarah chodi je dost narocna, dostavaju vela uloh, teda okrem domacich ulohe este vela uloh dodatocne co robia on-line s matematiky a jazyka. Okrem toho, napriklad uloha sa povazuje za splnenu, ak su splnene vsetky jej casti, napriklad maju odpis textu a maju podciarknut nejake slova, popripade slovny druh. potom tieto slova maju vypisat do extra riadku, + napisat nadpis a datum to je samozrejme. ak nieco z toho dcera zabudne, uloha sa povazuje za nesplnenu, resp. neuplnu a tym sa im aj zhorsuje znamka. Zo zaciatku to bolo tazke si vsetky tie dielcie ulohy zo vsetkeho zapamatat, ale potom to uz islo a myslim,ze pamat ma velmi dobru. Hoci niekedy nieco zabudne to je pravda..ale to by som asi aj ja 😀. Druha vec je, neviem ako by na tom bola bez liekov..mozno lepsie mozno horsie s pamatou. Viem ale,ze jej to eliminovalo zachvaty. EEG je stale take "burlive" ale zachvatov ma podstatne menej. Dalsia vec je, ze my nebereme plnu davku, ktoru jej doporucili lekari. Nam totiz dlho trvalo kym nas "dokopali" do medikamentoznej liecby. Sarah bere jednu tabletu (50mg) rano a to iste - jednu tabletu vecer.

beba76
22. feb 2018

@gabrielkaa ďakujem za informácie a želám rýchle uzdravenie.

gabrielkaa
23. feb 2018

@beba76 ďakujem. Skoré uzdravenie aj vám.

balunda
14. júl 2018

Ahoj mám 6 ročného syna a diagnostikovali nám epilepsiu. Ale nikdy nemal žiadny záchvat ani nič podobne. Máme problémy s rečou a poslali nás na neurológiu na vyšetrenie eeg hlavy a má tam výkyvy 2-3 sekundy vyvracia oči a zahladi sa na niekoľko sekúnd dali nám lieky orfiril ale keď som čítala leták tak ma skoro porazilo.chcem sa spýtať môže mať aj iný záchvat? Ako ten čo máva s tými ocami.dakujem

miniaturka19
1. okt 2018

Ahojte, je tu nejaka mamina, ktorej dieta malo podozrenie na epilepsiu ale opakovane zaznamy eeg to vyvracali?

gabrielkaa
5. okt 2018

Nam to sice EEG zaznamy potvrdili a stale potvrdzuju, aj ked uz zachvaty dlho nemala (tuk,tuk tuk), ale Dr. nam povedala, ze EEG je iba pomocna diagnostika, takze nemusi to hned byt vidno. Okrem toho dolezite je, preco ma podozrenie na EPI? videla si zachvat, alebo je tam nieco ine preco si myslia, ze ma epilepsiu?