Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

vodniicka
16. nov 2008

zuzulap..no nas to ma po muzovi, ja som tiez tie otruby zatial neskusala..musim ich kupit a velmi to chcem vyskusat..dietke sme sa tiez este nevenovali, len tie zaklady take..este skusam tu indulonu, co baby pisali..ale zas az take perfektne to v nasom pripade velmi neni
a pocuvaj, preco nechces tie kortikoidy? teda neviem co mam povedat koznej ak by nam ich uz chcela predpisat..

zuzulap
17. nov 2008

My tie otruby prave skusame, zatial sme sa v nich kupali dnes a vcera. Dnes rano sa mi to zdalo trochu lepsie, ale teraz uz nie, skor naopak... Ale na vine je asi zopar kuskov oliv, na ktore ma "ukecal". Zelene olivy s paprickou v pohari, velmi ich vsetci lubime. Myslela som si, ze by to nemuselo vadit, kedze su nalozene hlavne v soli a nie v octe. Doktorka sa na olivy vyjadrovala trochu neurcito, spomedzi kyslych uhoriek a podobnych veci je to asi ta lepsia volba. Jedine z toho to moze mat 😖 Tak zajtra s otrubami pokracujeme a uz ziadne olivy /uz sa aj tak zjedli 🙂 /
Inak my koznej nechodime, len na alergo. Ked sme minule dostali tu kortikoidnu mast, tak sme to s nou preliecili, za nejaky cas znova, ked sa to objavilo. Medzitym sme skusali ine alternativy a neskor sme zacali s touto prisnejsou dietou. Kortikoidy sa snazim minimalizovat kvoli tomu, ze je to hormonalna mast a dlhodobo asi moze poskodit zdravie /ale co presne sposobuju, nemam zas tak nastudovane/
Na Tvojom mieste by som sa spytala lekarky, ci je to nevyhnutne a keby Ti ich aj potom dala, tak by som ich raz pouzila na preliecenie. Sprisnila by som dietu a keby sa to neskor opat vyhodilo, skusila by som nieco ine zo spomenutych masticiek, alebo tie otruby. Kortikoidy by som si nechala az keby ozaj nic nezaberalo a uz by som si nevedela dat rady.

zuzulap
17. nov 2008

...a tu indulonu este chvilu davaj, ci sa to nezlepsi, ak nie, tak skus nieco ine... Ak medzitym nepojdes tej koznej. A dietku kazdopadne. Drzkajte sa.

mamika1
21. nov 2008

Dobry den,

chcela by som vas poprosit o radu. Pred 3 tyzdnami som bola so svojou 16 rocnou dcerou u koznej lekarky pretoze mala na rukach a nohach cervene flaky, ktore ju svrbeli a stale sa skrabala hlavne v oblasti zahybu na ruke pri lakti. Pani doktorka mi povedala ze je to atopicky ekzem predpisala mi dve masti jednu robenu a druhu s nazvom CANBENE/ dufam ze som si nazov dobre zapamatala/ o 3 tyzdne som mala prist na konrolu. Vcera sme boli na kontrole a bolo mi povedane ze to nieje atop. ekzem ale strata pigmentu/neviem odborny nazov tejto choroby/. Po aplikacii masti ktore mi pani doktorka predpisala sa dcera prestala skrabat ale koza na postihnutych miestach sa jej vybielila. Poslala ma domov s tym ze sa to uz neda napravit je to kozmeticky problem a predpisala mi este acidum folicum s tym ze na kontrolu uz nemusim chodit iba v pripade zhorsenia. Som bezradna lebo neviem co mam dalej robit ci navstivit ineho lekara alebo ma pani doktorka pravdu a neda sa stym nic robit. Dcera je
> v citlivom veku dost sa za tie skrvy hanbi. Chcela by som jej nejako pomoct ale netusim ako.
> Dufam ze mi poskytneme nejaku radu ako mam postupovat alebo sa stym uz neda nic robit
>
> Za odpoved vopred dakujem
>
> Miriam

titina
21. nov 2008

Ahoj holky. Jsem tu dneska poprvé. Kamarádka mi řekla o tomto servru a tak jsem přišla najuknout a našla tuhle diskuzi 🙂 Tak vás všechny zdravím! 🙂
Mám dvě děti, holčičku 4,5 roku a chlapečka 1,5 roku. Holčička má taky atop. Teda teď už je klidný, ale minulý podzim ho měla hooooooodně ošklivý. Škrabala se, ani neměla ložiska, měla to prostě skoro všude. Už jsem z toho byla špatná. Rozjelo se jí to během asi 3 měsíců. Do té doby měla jen občas flíček na zadečku, který sám po čase zmizel, jen jsem ho mazala víc krémem. Ale ten minulý podzim byl hrozný. Kožařka nám dala rovnou kortikoid v masti (alespoň, že byl ředěný!...) a museli jsme vyloučit z potravy takovou tu klasiku.... kakao, ořechy, tropické ovoce..... Docela to pomohlo. A jak jsem různě hledala,co bych mohla ještě udělat, tak mi kamarádka doporučila, abych prala v něčem jiném. Dřív jsem měla Persil a Lovelu. A to taky moc moc pomohlo. TeĎ je holčička prakticky vpohodě! Jupíííííí!!!! 😅 🙂 Taky jsme byli koncem léta v lázních v Kynžvartu. Tam to bylo taky super! Dostali jsme to od pojišťovny a měla tam spoustu procedur. To jí také pomohlo! Tak doufám, že to takto vydrží! Chlapeček se už taky párkrát osypal, ale nebylo to takové tipické, jako u holčičky.

lu777
8. dec 2008

ahoj
holky poradite mi co delat, kdyz se malemu asi objevil ekzem pod kolinkem? jeste to neni potvrzene, v patek jsme byli u detske, tak nerekla ani tak ani tak, ale doma jsem z letaku zjistila, ze mu napsala kortikoidy... to jsem mu odmitla dat, takze jdeme zitra k homeopatce a taky pujdeme primo na kozni, pristup pediatricky se mi nelibi, odbyla to a hned napsala nejsilnejsi kalibr, ackoli nevi ani jestli to ekzem je...(v rodine ho nikdo nema)
vypada to porad stejne, neni to horsi ani lepsi za tech par dni

zatim jsem zrusila plavani, vyradila lepek a vsechny mozne alergeny, davam jen bavlnene obleceni a davam jedno machani navic... peru v Batoleti, dneska jdu koupit radsi eko prasek, asi to bude prece jen lepsi... avivaz jsem nikdy nepouzila

nic noveho nejedl.. fakt nevim z ceho to je... po 9. mesici jsem obcas dala trochu neceho s lepkem (kousek chleba, ovesnou kasi)... a v pohode.. az najednou ted...

premyslim a nevim z ceho to je.... napada me jestli to muze mit souvislost se strechou, ktera nam ted trochu tekla a objevila se plisen... jinak je tu sucho az moc, ale bojim se ted zapnout kvuli tomu i zvlhcovac, aby se to jeste vic nerozjelo.. je to nejaky zapeklity, jsme v najmu a na te strese nemuzou nic najit, ale plisen je, tak ji asi budou muset nejak opravit, i kdyz se nevi co se vlastne deje

no a pak uz me jedine napada, ze malej tuhle se nejak dostal k masti Rybilka a trosku (asi velikost hrasku) mozna snedl... mohl by z toho byt ekzem nebo nejaka vyrazka??

ja fakt nevim... s vyzivou jsem dost opatrna, malemu varim a davam casto biopotraviny... koupeme v Sebamedu jemne emulzi a na to olej Weleda...

jaka opatreni mam zavest? mam zas zacit pouzivat kojeneckou vodu (prestali jsme v 9 mesicich zhruba, ted pije filtrovanou z Brity)... mam prat pradlo na co nejvyssi teplotu a zehlit? i z vnitrku?

diky za rady!

zuzulap
8. dec 2008

Ahoj, ten pristup pediatricky je fakt divny, ze hned napisala kortikoidy, a pritom to mozno ani nie je ekzem /i ked lekari by to mali lepsie rozpoznat/. Tu koznu schvalujem, radsej nech sa na to pozrie nejaky odbornik, aby ste sa zbytocne netrapili, keby to bolo cosi insie.
Ekzem sa moze zacat objavovat aj neskorsom veku, nemusi sa hned prejavit, ked zacinas nevy prikrm. Mne maly tiez zo zaciatku toleroval tie veci, ktore mu teraz vadia. To je ako s alergiou- moze zacat v kazdom veku. Hlavne ked to ma clovek v rodine.
Mozno Tvojmu syncekovi vadia niektore potraviny, mozno plesen- ktovie. Asi by bolo dobre, ak by kozna potvrdila diagnozu, ist aj na alergologiu a tam nech ho poriadne vysetria /z krvi IgE protilatky a vsetko to ostatne, imunitu aj pripadnu alergiu/
Kazdopadne eko praskom nic nepokazis, ani plakanim navyse, a ani jemnym mydielkom na kupanie. Ja pradlo detom nezehlim takmer vobec, len to, co je velmi pokrcene a je vidiet, ale mozno by to ani nam na ten ekzem neuskodilo 😉
A biopotraviny su tiez dobre, len dost drahe. Na Tvojom mieste by som to s tou dietou este velmi neprehanala, dokym to nemas potvrdene, ale ak Ti to nerobi problem, tak malemu to rozhodne neuskodi, iba mu to moze pomoct. Predpokladam, ze Tvoj maly ma tak okolo roka, takze sladkosti este nepapa, rajciny uz teraz poriadne nie su, pikantne a drazdive jedla tiez nepapate. Vyzera, ze vyzivu mate velmi zdravu, tak skuste vylucit- ak uz papate- med a citrusy- pomarance, kiwi, citronovy cajik... a pockaj, co Ti povie doktorka.
A hlavne premastujte pokozku- minimalne 2x denne- rano a vecer po kupani.
Tak nech vam to dobre dopadne.

zuzulap
8. dec 2008

a tu plesen je kazdopadne dobre odstranit z bytu, to je aj pre nealergika zdravotne riziko.

lu777
10. dec 2008

Zuzulap: diky 🙂
byli jsme na koznim, rekla, ze to jednoznacne rict nemuze... nevypada to jako typicky ekzem ale to neznamena, ze to ekzem neni... dohodly jsme se na ichtylove masti se zinkem a zmene kosmetiky na koupani (meli jsme jemnou emulzi Sebamed a potom olej Weleda.. oboji je pry velice kvalitni, ale asi ma maly citlivou kuzi a potrebuje specialni kosmetiku)...
homeopatka totez, rekla, ze to byt ekzem muze a nemusi... dostal kapicky.. pry kdyz se s tim zacne brzo, tak se to u malych deti velice dobre leci, tak doufam

jinak na stravu mi obe rekly, ze to zatim mam nechat byt a ani jedna si nemysli, ze je to stravou... malemu je 10 mesicu, rajcata mel dvakrat asi pred mesicem a hodne povarena a asi tak lzicku v celem obede... z ovoce mel jednou avokado, asi pred mesicem.... jinak me uz nic nenapada, jen ze nedavno mi spadla mast Rybilka a kousek ji snedl nez jsem si vsimla.. a je v tom tuk z ryb... tak ze by alergie na rybu? a nebo mi uz hrabe, stve me, ze nevim z ceho to je

no a koupeme misto asi 20 minut tak 10, mozna by ted stacilo i koupat kazdy treti den, nevim...

co se tyka plisne, tak dneska budeme vystrikavat sprejem, jednu mistnost, necham to hodne vetrat, zitra dalsi... a udelala jsem maximalni cirkus jak u firmy co delala strechu tak u te co delala okna (mozna je to propojeny problem)... ale hodne vetram, jinak je tu prave sucho az moc a kvuli te plisni jsem prestala pred 2 tydny pouzivat zvlhcovac... takze ted je tu zas sucho dost, to mu asi taky nepridam... to je blazinec 🙄 😅

taky nevim jestli ta vetsi citlivost kuze neni tim, ze pije asi malo, nabizim, nekolikrat jsem zmenila caj, ale asi nema potrebu pit vic... zas mu nechci davat sladke piti, to je zas spatne na zuby a cukr na imunitu vubec neni dobry... na koznim mi nedokazala rict jestli je lepsi aby pil min, ale neslazene nebo vodu a nebo aby pil vic ale slazene...

no nic, uvidime za par dni.. kazdopadne vcera jsem objevila cosi na zadecku pri koupani a docela me to vydesilo... kozni i homeopatka mi rekly, ze se k nemu nemam chovat zatim jako k ekzematikovi, ale radsi budu, mam strach, aby se to nerozsirilo... mast pry zabere tak za 2 tydny, zatim to vypada naprosto stejne...

titkovamiriam
10. dec 2008

mamika ,tot ma aj moj kamarat-od 15 rokov ma stratu pigmentu-zacalo to mapami a dnes ked ma pred 40tkou to ma uz skoro po celom tele-bral aj masti aj bol tusim na niakom lieceni no nezastavilo sa mu.
prajem len dcere nech nema taky rapidny rast,,bielych,,miest.a urcite sa z niekym poradit hoci aj na inom fore.

kamoskina dcera ma 15 a tej uz od mala diagnostikovali atom ekzem-ked bola mala stale si to skriabala-dnes uz vie co moze a co nemoze jest a poctivo si laktove,kolenove,zapestia a ine casti kremuje

katschka
10. dec 2008

lu77 - já teda zkušenosti (ťukťukťuk) s alergií ani s ekzemem nemám, ale co se těch bio potravin týče. Určitě to není špatný, ale zase na druhou stranu na té zelenině žije spoustu hub a takových organismů, který zneškodní právě ty postřiky. Ono otázka, co je lepčejší. Každopádně držím všechny palce, aby to nakonec byla nějaká banalita.. 🙂

zuzulap
10. dec 2008

este ma napadlo- syncek ma celkovo aky typ pokozky? Nam to zacalo tak, ze sme uz ako male babatka /syn aj dcerka, ona zatial ekzem nema/ mali suchsiu pokozku. Uz vtedy nam detska lekarka kazala premastnovat. Az po nejakom case sa malemu zjavili loziska. Takze premastnujem obidvoch, dcerku zatial len beznym kremom.

Nechcem strasit, ale ak to mate pod kolienkom a na zadocku,tak prave to su typicke miesta na ekzem. Ichtyolova mast je /aj na to/ dobra, pockaj nejaku dobu a uvidis, co to spravi. Keby vam to nemizlo, mozno by stalo za to spytat sa lekarky, ci by spravili krvne testy na alergiu /neviem, ci to moze aj detska, alebo len alergologicka/, pripadne nech to alergologicka posudi, aby ste zvazili aj tuto moznost.

A to, ze ste zjedli kusok masti, s tym sa netrap, urcite to nemate z toho. To sa pri detoch lahko moze stat... 😉
A s tym pitnym rezimom to podla mna nemusi suvisiet.

A kupat male deti sa aj tak neodporuca kazdy den, lebo to vysusuje pokozku. Iba v lete, ked sa lahsie zaspinia.
V zime podla mna staci tak kazdy druhy-treti den, ale kazdy den by som urcite umyla zadocek. My sa zo zvyku sprchujeme kazdy den, ale velmi kratko, a mydlim len krk, pod pazuskami a "dolu", a aj to len specialnou emulziou. Kupeme sa tak raz za 7 dni, aj to nie dlho, ked si chceme umyt vlasky. Ak chcu dlhsie vysedavat vo vani, tak to im urcite pridam do vody Oilatum alebo su aj ine emulzie, ktore nevysusuju pokozku, skor ju este premastnuju.

Ale dufam, ze sa vam to nepotvrdi a coskoro to zmizne.

lu777
11. dec 2008

Katschka - to je fakt, ale alergie a ekzemy jsou asi z chemikalii, jinak by ted nebyl takovy narust spolu s temi postriky, ecky atd.
on ji bio tak napul, nijak to nehrotim, ale kdyz vidim neco v dobre kvalite a za rozumnou cenu, tak to koupim...

Zuzulap - mival krasnou kuzi, od te doby co ji vic prikrmu, tak je kuze sussi... holt driv pil litr mlika, ted vypije tak 320 ml mlika plus asi 150 vody nebo caje plus co je v kasi, ovoci, zelenine (tam nekdy i pridam vodu, abych to do nej nejak propasovala...
sladit mu to nechci, zkousim nabizet hodne casto, nechala jsem ho ted s hrnickem i hrat, aby ho vic vnimal, ze tam je, nechavam ho na jednom miste a dole, aby se naucil si o piti rikat... a piju pred nim a silene prehanim u toho 🙂

ja pouzivala treba Bepanthen a olej do kupele, ale kdyz byl maly, tak to na nej bylo moc mastne... na zadecek musi mit Rybilku ,ktera docela vysusuje, jinak by se oprudil... spis bych si tipla, ze ma citlivejsi kuzi, kterou je potreba sledovat a tak.... staci, abych ho zvedla a ma na kuzi cerveno jeste par minut po tom, to jako male dite nemival...
sucha se mi ta kuze nezda, takova je drsna a nebo se loupe apod., to zas nema

homeopatka mi poradila mazat kazdy den vecer Excipialem, tak to ted par dni dela.. ma to pry jakoby i posilit tu pokozku

no a na koupani pry je dobre Oilatum jak rikas, to mi zas radila kozni, zitra to vyzkousim....... akorat je po tom pry hodne mastna vana, cim ji pak umyt, abysme si tam nezlamali nohy? 😅

jinak vyrazka se mi zda malilinko lepsi, tak doufam, ze homeopatika a mast zacina zabirat.... rozhodne ale odted jedine bavlnu (driv obcas mival puncochy kde byla i nejaka umelin) a kosmetiku na citlivou kuzi

no a peru ted v Ecoveru a spokojenost, je to ciste rostlinne, to nam vsem muze jedine prospet

diky 🙂 pak napisu jak se to vyviji

certica
11. dec 2008

lu777, mne kozny kedysi radil to oilatum nie(len) priamo do kupela, ale po kupeli natriet este vlhku pokozku tym olejom a nechat volne vstrebat, ze je to este lepsie

lu777
11. dec 2008

jj, to mi taky radili, ale homeopatka mi zas doporucila ten Excipial... rozdil je pry v tom, ze Oilatum to namasti, kdezto Excipial ma nejak posilovat tu kuzi, aby byla odolnejsi.. vzhledem k tomu, ze tu kuzi nema ani suchou, jen citlivou, tak je spis asi potreba ji posilit nez nejak intenzivne promastovat 😕

no uvidime, zatim to mel po koupeli dvakrat... nejvetsi vliv zatim maji asi ty homeopatika..

natirani kremem je teda boj, ono je tezky ho i rychle prebalit, takze petiminutove mazani kazdeho zahybu a pak snaha ho udrzet aspon tri minuty v klidu nez se to trochu vstreba, to je teda zahul 😝 😅

certica
11. dec 2008

my sme pouzivali obidvoje - oilatum po kupeli a excipial tusim 2x denne + este nejaka speci masticka (uz neviem nazov, ale to len docasne). krpec mal vtedy suchu pokozku na rukach a prstoch noh

zuzulap
11. dec 2008

mne zase radili pouzivat Oilatum namiesto mydla- napr. aj pri sprchovani ho naniest na pokozku a zmyt, presne ako mydlo, a uz nepouzit nic na umyvanie. Zatial som to este neskusala a pouzivame len do kupela. Potom davam zarobenu mast obsahujucu kyselinu mliecnu /to si dam vzdy predpisat od lekarky/, vyborne premastnuje. Dcerke zase davam ten Excipial mastny krem /su rozne druhy, aj mastnejsie/, a to uz asi 2 roky- odkedy nam to pediatricka poradila, ked bola este babo, ako som spomenula, ekzem este nema, len suchu pokozku. Takto sme si zvykli s tymi kremami a vyhovuje nam to. Obcas, ak sa synovi zhorsi pokozka, davame na zhorsene miesto ichtyolovu mast a dostali sme pri tom zhorseni nejake nove lieky Denerel, celkom dobre zaberaju. Dala nam ich alergologicka, myslim, ze to nie su kortikoidy.

zuzulap
11. dec 2008

A na to cistenie vane- na "velku" klasicke pripravky, ja pouzivam bezny prasok, hlavne ju treba umyvat idealne hned po mastnom kupeli. Na plastovu vanicku a hracky pouzivam tekuty Cif /obycajny/. Ale aj tak je to robota navyse, takze kupanie v "mastnej" vode so 150-timi poharikmi a hrackami sme uz dost obmedzili 😝

zuzulap
11. dec 2008

co sa tyka tych homeopatik- ja som ich celkovo prestala pouzivat, pocula som, ze mozu u niektoryh osob nepriaznivo vplyvat na psychicky stav /zle sny, atd/ Jednej mojej znamej sa to stalo a citala som o tom nedavno na niektorom fore, ze aj im.

lu777
12. dec 2008

Certica, Zuzulap: no ja prave uvazuju, ze budu taky umyvat tim Oilatum a pak ten Excipial

jinak k homeo: ja je beru uz nejakou dobu, vyborne jsou Bachovy esence, ty naopak stabilizuji i psychiku, takze super u maleho ditete, kdyz treba nemuze spat, rostou zuby apod.
nam moc pomohly u zarazene rymy
a chodim k homeopatce, kterou mi doporucila kamaradka, jeji holcicka mela ekzem po celem tele jako mesicni miminko... po trech mesicich ma kuzi ze jsem tomu neverila... takze doufam, ze pani vi co dela i u Matyska

a jaky je rozdil mezi Excipial mlekem a kremem? krem je mastnejsi? zatim jsem koupila mleko.. kuze je lepsi, vic v normalu, i kdyz ja to fakt tezko poznam, on ji vylozene suchou nemel nikdy

waitinka7
13. dec 2008

Joooj, baby, precitala som takmer vsetky prispevky. Som z toho zúfala, môj malý má tiež ekzém na brušku, trošku na nožičke a zrejme aj v hlavičke, lebo ju má furt červenú a stále sa škriabe. Musím byť stále pri ňom a ruky odťahovať preč, aby sa nedoškrabal do krvi na tej hlave.
Ja používam ten Oilatum do kúpela, ale absolutne to nepomáha, no a potom na telíčko to mliečko Excipial Lipo...dačo, (neviem presne), ani to nepomáha.
Mám teda skúsiť tú modrú indulónu ako spomínate? Alebo máte este nejaký iný "babský" recept, ako to vyliečiť, alebo aspoň zmierniť príznaky ekzému?

zuzulap
13. dec 2008

lu, takze ten excipial: vyberam z pribalovej informacie: /možno bude zaujímať aj ostatných/

Masťové základy Excipial sú kožné prípravky na vonkajšie použitie, ktoré zlepšujú stav pokožky tým, že dodávajú vodu a tuky. Jednotlivé prípravky sa líšia druhom emulzie, obsahom vody a tukov, čo umožňuje individuálny výber masťového základu pre každý stav ochorenia a typ pokožky. /používajú sa napr. aj v lekárňach na prípravu mastí/
Môžu používať dospelí, mladiství a deti všetkých vekových skupín, aj v dobe ťarchavosti a dojčenia.

Excipial krém je systém olej vo vode. Len mierne premasťuje, prepúšťa výlučky /pot/ a teplo /neposobí okluzívne/, má chladivý účinok, dobre sa natiera aj na vlhkú pokožku, je vodou zmývateľný. Je vhodný pre normálnu až mierne suchú pokožku. Neobsahuje žiadnu aromatickú prísadu. /tuky v množstve 35,5 % obsahu/

Excipial mastný krém /to dávam dcérke/- je systémom voda v oleji. Je vhodný pre suchú a stredne suchú pokožku. Neprepúšťa výlučky /pot/ a teplo /pôsobí okluzívne a hydratačne/ Má značne silný premasťujúci účinok. Vo vrchných vrstvách pokožky zadržiava vlhkosť a nie je vodou zmývateľný. /tuky v množstve 54 % obsahu/

Excipial masť je čistá masť. Je zvlášť vhodná pre trvalo suchú pokožku. Svojím zložením zabraňuje úniku vhlkosti z pokožky. Je vodou zmývateľná. Neobsahuje žiadnu aromatickú látku. /tuky v množstve 100 % obsahu/

Excipial masť s mandľovým olejom je určená pre suchú až veľmi suchú pokožku. Obzvlášť je vhodná pre detskú pokožku. Intenzívne premasťuje, neobsahuje vodu a nie je vodou zmývateľná. Na zabránenie oxidačných procesov obsahuje látky skupiny vitamínu E. /tuky v množstve 96 % obsahu/

zuzulap
13. dec 2008

K otazkam homeopatie: http://www.horiaciker.sk/e-poradna.php?q=132
najmä "praktické dôsledky používania homeopatie" a na konci príbeh lekárky.

zuzulap
13. dec 2008

waitinka7: modrou indulónou nič nepokazíš. Babské recepty- napr. kúpanie vo vývare z otrúb /cca str.9 tejto diskusie/- im to veľmi pomohlo, nám až tak veľmi nie. O iných ani veľmi neviem. To, čo je účinné, je dosť individuálne, jednému zaberie to, inému ono. Dodržiavanie viacerých zásad životosprávy- vhodná diéta, málo stresu, žiadna aviváž, jemné čistiace emulzie, bavlnené prádlo, vhodné krémy atď- to, čo tu už bolo veľakrát spomenuté- by mohlo stav zlepšiť /alebo aspoň minimalizovať používanie kortikoidov/. Prípadne zistiť potravinové alergény a vylúčiť ich zo stravy, ak sa dá. /neviem, či vám diagnózu potvrdila lekárka a aké vyšetrenia ste absolvovali/. Držím palce.

zuzulap
13. dec 2008

a dá sa to aj tak urobiť, ako som to robila ja, a to že si človek prejde ešte raz túto diskusiu a povypisuje, čo iní používajú, rôzne rady a tak, a potom po jednom skúšať, čo zaberie...

waitinka7
14. dec 2008

zuzulap a tvoje mimi ma tiez ekzem? ako ste ho vykynozili, alebo aspon zmiernili? ja idem zajtra na kozne, tak uvidim co na to povie lekarka. Tu som citala vraj ucinny je zemiakovy skrob, ktory sa prida do kupela. Idem to teda vyskusat.

lu777
14. dec 2008

Zuzulap: tak jsem to o te homeopatii prelitla a cetla hlavne ten konec... tak mam asi dobrou homeopatku, protoze ve vsech trech bodech dole vyslovne uvedenych mam naopak o sto procent obrat k lepsimu 🙂

ja mam s alternativni lecbou zkusenost dost dlouhou, cinska medicina me vysekala z unavoveho syndromu, kdyz hrozilo, ze skoncim na voziku... co jsem se nabehala po doktorech a kde nic tu nic 😝
a diky cinske medicine mame nakonec i Matyska 😵
mela jsem i hodne zle zblokovana zada, kdy jsem nemohla hybat nohou... po nekolika mesicich jsem porad kulhala a nemohla doslapnout, rehabilitace nepomahala... prislo mi absurdni na to brat byliny, ale sla jsem k cinske doktorce a behem asi dvou trech tydnu obrovske zlepseni... a dr. na rehabilitaci, kdyz jsem prisla normalne a byla schopna se narovnat? rekla, ze to je carodejnictvi 🤐 🤐 jsem mela co delat, abych ji jednu nevrazila, baba jedna

takze ja na pribehy na netu nedam... ovsem je potreba mit nejen dobrou metodu, ale i dobreho doktora/lecitele... napr. cinska medicina je hodne silna a urcite neni mozne provozovat jeji cast, akupunkturu, napr. po nekolika vikendovych kurzech, coz casto vidim! ... a pak mi kamoska rekne, ze u takove doktorky byla a divila se, ze ji z toho bylo blbe... myslim, ze spis mela stesti, ze to nedopadlo hur, kdyz to nekdo dela amatersky

ono je to casto taky rivalita mezi normalnimi a alternativnimi doktory... napr. moje cinska doktorka to normalne studovala 6 let v Londyne, takze myslim, ze neni duvod se pak na nekoho takoveho divat svrchu... znam ovsem taky lecitele, kteri jsou pekni blazni.... neni lehke najit ani dobreho doktora, ani dobreho alternativniho doktora, to je mi po deseti letech uz ted jasne

diky za info o Excipialu.... ja vlastne ani nevim jestli Matysek ma nebo nema ekzem, ale urcite potrebuje neco na citlivou kuzi, tak az dodelame to mleko od Excipialu, tak se pak poradim v lekarne, ten mastny krem by byl asi lepsi... kuzi ma hezkou, ale pripada mi, ze aby byla fakt pekne hydratovana, tak bych to musela davat 2x denne... myslim, ze u kuze, ktera neni sucha, by to melo vydrzet dyl... on ten krem asi bude hustsi taky a bude tam dyl zustavat bych si tipla

plisen mame z bytu odstranenou a pokojicek premalovany, tak ted vetram ostosest... ten eko prasek Ecover se mi taky zda lepsi, nema zadny parfem a protoze je tekuty, tak se asi taky lip vymacha

no a furt dumam nad tim pitnym rezimem, ze to taky asi nepomaha kdyz pije malo...
kolik vam vypiji deti za den?

jinak me jeste napada, ze maly spi ve spacim pytli, je bavlneny, tak snad to nevadi.... tuhle mi po prani neuschnul a tak spal maly pod dekou, ale to nejde, on strasne cestuje, ted ma trochu rymu.... tak snad ta pokozka dostatecne dycha....

zuzulap
14. dec 2008

ahoj lu,
uplne Ta chapem, ze ked mas dobre skusenosti s homeopatiou, tak asi nebudes na nu nadavat... Vidim, ze mas ozaj bohate skusenosti. Ja len ze homeopatiu nedoporucujem nikomu, z tych dovodov, ktore su na tej stranke uvedene. Je to hlavne kvoli tomu, ze som veriaca, a s vierou v Boha to povazujem za nezlucitelne. Inak ta stranka, co som dala link, je seriozna. Pisali o tom nedavno aj Katolicke noviny. Dalsia zmienka je napr. aj tu: http://www.sekty.sk/c_temy_sar_full.stm?cmd[91]=d-category........-LIKE-sekty%20a%20nov%E1%20religiozita&cmd[91]=d-category.......3-LIKE-Homeopatia&als[ALS_TEMA]=Sekty%20a%20nov%E1%20religiozita&als[SUB_TEMA]=Homeopatia. A osobne poznam znamu s 3- rocnou dcerkou, ktore obidve uzivali homeopatika z lekarne /po porade s magistrou v lekarni, ktora im pri vybere poradila/, kupovali si lieky na bezne problemy /na podporu imunity, kasel a pod.- ja tie nazvy nepoznam/ a kamosku trapili bolesti hlavy a malu zle sny.

Ale nechcem Ta odsudzovat alebo Ti prikazovat a chapem, ze "topiaci sa aj slamky chyta"- ze kde nepomozu lekari... Mame slobodnu volu si vybrat to, co nam vyhovuje.

Inak z pripravkov Excipial mam odskusany len ten mastny krem, takze neviem porovnavat konzistencie. Ten krem je v tube 100 ml, biely, vonou nevyrazny a mozno trosicku redsi ako modra indulona. Ani moja dcerka, ktorej to davam, nema ekzem, len suchsiu pokozku /lekarka sa vyjadrila, ze "nabeh na ekzem", mozno vzhladom k rodinnej anamneze, ze uz to mame v rodine/.

A myslim si, ze pokozka rovnako dycha /alebo menej dycha/ v spacom "pytli" ako zababusena celu noc pod perinou. Moj nazor.

Moje deti toho cez den tiez vela nevypiju- 5-rocny syn mozno 8 dl a 3- rocna dcerka 2x200 ml mlieka, plus mozno 4 dl tekutin /okrem polotekutej stravy/. To je moj odhad, nikdy som to presne nemerala, ale mam pocit, ze piju o nieco menej, ako by mali. Ale tiez to zavisi, co maju na pitie. Sladkymi limonadami by sa nadajali cely den 😀, a ked maju len vodu, tak ohrnaju nosteky... 😒 Samozrejme, uprednostnujeme nesladene napoje, alebo aspon sladke riedene.

zuzulap
14. dec 2008

skusam ten link, co som uviedla- treba si to cele prekopirovat az do konca, lebo je dlhsi, nez len to, co je podciarknute.

zuzulap
14. dec 2008

ahoj waitinka 7, prepac, skoro som Ta prehliadla...
No, ako som tu uz predtym niekde uviedla, mam 2 deti, 5 rocny chlapec a takmer 3-rocna "dama", ako si hovori 😀 . Ja som alergicka, senna nadcha a celorocna roztocova, v detstve som mala tiez ekzem, ale mi to uplne preslo. Syn ma ekzem uz asi 2 roky, predtym mal len suchu pokozku. Alergiu mu tiez zistili pred 3.rokom zivota, prisla som na to na jar v lese, lebo sme mali podobne priznaky 😒 A ked mu robili kozne testy, zistili najma pelove alergie. No a potom ten ekzem. Dodrziavame protiekzemovu dietu, nic konkretne z potravin sa nam nepotvrdilo, tak sa trapime, ako sa da.

A dcerka ma zatial obcas sennu nadchu, ale iba obcas, ked bola mensia, mala castejsie upchaty nostek. Jej pred mesiacom tiez robili kozne testy, vysla jej velmi slaba alergi /pele, plesen/, takze ziadne obmedzenie. Ekzem zatial nema, len suchsiu pokozku, a na to pouzivame ten Excipial mastny krem.

U syna sme ekzem zatial nevykynozili, len ho zmiernujeme, ako sa da. Berie na alergiu Xyzal /to je trochu aj na pokozku/, pri zhorseni koze Denerel tabletky /to mame teraz novy liek, zatial nam celkom dobre zabral, minule, ked sa mu to zhorsilo. Myslim, ze to nie su kortikoidy, dala nam alergologicka/. A premastujeme, vyhovuje nam zarabana mast z lekarne s kyselinou mliecnou /predpisuje nam hoci aj pediatricka/ a pri zhorseni Ichtyolova mast, a do kupela to Oilatum. No a plus dost prisna dieta. Teraz sa nam to zase zhorsilo, bol ten Mikulas a obcas sme "zhresili"...

Tak uvidite, co bude zajtra u koznej, dufam, ze len dobre spravy. A ten zemiakovy skrob- to si hned poznacim do zoznamu... 😀