Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

berunda
19. feb 2009

Můžete mi poradit detskou kosmetiku na suchou kůži. Já trpím atop. ekzémem, jen nárazově.
Dcerka ekzém nemá ale sušší kůži.

lenka132
19. feb 2009

Ahoj, dcera je také atopik-naštěstí jen málo-používáme olejíček na mytí-Balneum Hermal, kůži ji promašťuji madrou indulonou po každém sprchování....když je exém rozjetý nechce to jíst citrusové plody a čokoládu

lenka132
19. feb 2009

ještě jsem zapomněla-nenosit silonové, vlněné věci, spíše bavlnu, nenavlíkat se-zbytečné pocení a dráždění kůže

waitinka7
25. feb 2009

Ja sa tiež veľmi trápim, môj malý má ekzém uz takmer po celom telíčku. Tie maste od koznej uz vobec nezaberajú. Kúpem ho aj v zemiakovom skrobe, vobec to nezaberá, ani Excipial ani modrá indulona nezaberá. Som z toho veľmi nesťastná. Ja asi skúsim nejakého ľudového liečitela alebo co.

dididi30
25. feb 2009

waitinka a nezistili mu nejaku alergiu, napr na mliecko alebo nieco ine??
vraj aj geny zohravaju rolu, kto vie co je na tom pravdy
aj moja dcera to ma a ma uz 5 rokov, furt ju mazem od narodenia, chudiatko, da si pancuchy a nohy ako struhalo ☹

dididi30
25. feb 2009

leni, myslis,ze to bude aj cokoladov?? nasa bez nej nevie zit 😒

vinifred
25. feb 2009

Mne kožná Excipial pre deti neodporúčala vôbec...doteraz používam na premastenie Lipobase,kupujem ju v lekárni a mydlo Atoderm..potom som prešla k alergologičke,lebo od kožnej mi nezaberalo nič....alergologička mi predpísala Advantan krém,keď sa vyhádžu,nanesiem raz za deň a zaberie hneď...ale musí sa s ním opatrne...
Synovi zistili alergiu ako pol ročnému z krvi na hrášok a vajíčko,museli sme vylúčiť aj potraviny,ktoré sú typickým spúšťačom,ale ako rastie je to lepšie,teraz v apríli idemezas na testy..na posilnenie imunity berie Ribomunyl a dávam mu aj AERIUS sirup...odvtedy máme pokoj...

waitinka,neviem akého máš malého starého,ale kožná mu nestačí..choď k alergologičke...

lenka132
26. feb 2009

wait-asi máte opravdu s exémem velké starosti, určitě, jak píše vini bych zkusila zajít na alergo, ale také by to chtělo moře-to je na to úplně to nejlepší, byla jsem s dcerou poprvé, když jí bylo 13měsíců a bylo to fain, žádné problémy-teď myslím s cestováním.....a po návratu pokožka nádherná...

didi-možná co lékař to názor, ale nám při rozjetém exému doporučili čokoládu vynechat, pokud je čistá pokožka, tak samozřejmě ji může, ale jak říkám-co lékař to názor 😉

zuzik1407
26. feb 2009

ahojte.moja mala uz 5 rokov ma atop.ekzem.dobre skusenosti mam s morskou solou,masťou Protopic a kremom Advantan.do kupela jej viem dat Oilatum Plus.a samozrejme more je naj.

apsida
5. mar 2009

Ahojte. Moja dcera ma atopicky ekzem skoro od narodenia, teraz ma 7 rokov. Jednoznačne jej škodi čokolada, čokoľvek čo je kakaove, 😢 škorica, myslim že aj orechy nie su moc vhodne, rozne sladene napoje, sirupy, džusy, nic z toho nekupujem, zo skusenosti viem, že jej vôbec nerobi dobre ak je v potravinach veľa konzervačnych latok. Napr. velmi zle su rozne pastety a ine konzervovane vyrobky z masa...
Genetika je velmi dolezita, jednoznacne je to ochorenie podnietene geneticky, staci ak je niekto z rodicov alebo starych rodicov alergik je to.
Nekupujem drahu destsku kozmetiku, skor masti od lekarky, na premastenie koze pouzivam aj modru indulonu, tak robi malej dobre. Moja mama jej kupila krem LR Aloe VEra s obsahom zinku, aj ten je ucinny.
Uz cakame na jar a leto ako na spasenie, zima je zabijak pre atopikov... viem to zo skusenosti. Akonahle sa otepli, zacnu sa nosit lahsie veci, koza sa vystavi slnku, vsetko bude lepsie.

nataliajakub
7. mar 2009

Ahoj Dennis,aj ja mám dcéru ktorá má atopický ekzém,zistili jej ho vo 4m. teraz má 20m. a je to treba sledovať a hlavne liečiť aj tými hormonálnymi masťami nie sú zas až také nebezpečné,lebo pri nedostatočnom liečení to môže prejsť až do astmy. Nás lieči pán profesor z kramárov /súkromne/,nám zaberá hormonálna masť ADVANTAN,po zlepšení vysadíme ak sa objavia flaky tak natierame.Samozrejme k tomu nejaké Antihistaminikum a dobré je tiež dávať nejaké probiotiká/BIOGAJA/.Nám napríklad mepomohla modrá indulona,ale červené tel.mlieko Garnier s javorovou miazgou,alebo kys.mliečna,ktorú si nechávame miešať v lekárni.Ostáva nám len naučiť sa s tým žiť,tak ti prajem veľa trpezlivosti určite si nájdete aj vy nejaké prostriedky ktoré vám budú zaberať,držím päste. 😅

pohodicka77
9. mar 2009

ahojky, mas tu vela nazorov a odpovedi ... nestiham citat vsetko a tak ti napisem svoju skusenost.... EKZEM NIEJE NIC STRASNE, mam ho od detstva a moj syn ho matiez, dolezite je len vediet sa onho starat 🙂 a vediet kedy co natriet, jednemu pomoze jedno, druhemu druhe.... na mne vyskusali vsetko..... az do 15 som trpela... teraz chodim na liecko kazdy rok a mam pokoj, drobec je v pohode.. jeto predsa ine ak uz som si vsetko vyskusala na sebe 🙂 Zalezi len v akom stave to ma ... suche, scervenane... doskriabane ..... no vsetko je ieco ine ... ale ak budes mat neaky problem s tymto rada ti poradim 😉

karelkopsa
9. mar 2009

Mrknete na kamedis.cz- zdravotní kosmetika s výbornými výsledky Kopsa Karel

bertoletka
11. mar 2009

Ahojjj ... tak ja nevim, ale bojim se ze muj prcek bude mit asi taky atop.ekzem. Nebo teda nejaky ekzem zcela urcite. Uz zkousime od malinka ruzne masticky od dr a furt nic.
Po koupani (jen v ciste vode) mu zadicka taky hrozne flekovati. Taky jsme dostali lipobase, a pak neco s kortik. ale nic moc.

Chci se zeptat .. melo by se i pradylko prat ve specialnim prasku a avivzi? Co by ste jeste poradili? ja jdu zpetne proctat na co jste prisly.

Zatim zdravm a preji prijemny den (i kdyz pri pohedu z okno .. bleeeee)

Pohodicko .. kam ze chodis? Nechapu co je ''liecko'' 😅

mokymoky
5. apr 2009

Podívejte se sem na tento odkaz a pozorně čtěte

file:///D:/Documents%20and%20Settings/Monca/Plocha/Mimi/l%C3%A9%C4%8Ditel%20jon%C3%A1%C5%A1.htm

Jinak mohu vřele doporučit kosmetiku z konopí Emulze(168,-) a krém(187,-) / z řady CutisHelp mimi/ v lekárně /
Nám tato kosmetika zabrala - jinak bych to zde nezveřejňovala.
ještě mi byla doporučena lékařská čistá vazelína na promaštění.
Tak se držte - snad co jsem uveřenila někomu pomůže

katrin21
6. apr 2009

no mojej dcere sa o teraz na jar zhorsilo.. mava ho len trochu, zvnurra laktov a za kolenami... ale fakt len niekedy, . Teraz ma 8r., a prvýkrát s ajej to objavilo asi ako 6 rocnej. Mame taku horm, mast, ale nenatierame to, max, ked uz je to zle ako teraz, tak jej to parkrat natrem napr. na noc a ukludni sa to. ale v podstate to netierame mozno 6x za rok, alebo tu masticku mame uz dva roky a stale jej je dost, viac nez polovica...

pisete , ze zima je horsia.. no ja neviem, u nas asi jar a jesen.. a vobec neviem, co jej skodi, lebo cokoladua saldkosti je stale a nemava ekzem a niekedy ho ma a pritom nejedla nic vynimocne ine m nez zvycxajne.. je to zahada.... nastastie ma velmi lahku formu... ale napr. vcera som jej to vecer musela po vikende natriet, lebo prisla od ocina a mala tu kozu az taku šmirglovu drsnu, co sa skrabala...

verver
10. apr 2009

Ahojte všetci.
Moja dcéra chvala bohu ekzém nemá, ale dostala som ho ja po pôrode. A vôbec som z toho nebola smutná, pretože máme v SR pána, ktorý vie tento problém liečiť /POZOR-nie zatierať príznaky hormónmi/. To, že sa nám vyhadzuje niečo na koži znamená, že obličky nefungujú správne. Kortikoidy síce urobia na postihnutom mieste pekný obal, ale kožou prenikajú do tela a majú dezolátny vplyv na obličky, vzniká tak začarovný kruh, kedy ekzém síce ustúpi, ale opäť sa po určitom čase prejaví.
O tomto pánovi sa dozvedela moja mama, keď 20 rokov hľadala liek pre moju sestru, ktorá od narodenia trpela atopickým ekzémom. Natierala ju všetkým možným aj nemožným, pila rôzne čaje aj nečaje, potom prišla astma,......V puberte sa jej stav trochu stabilizoval, ale stále ekzém pretrvával. A po rokoch konečne našla článok v novinách, kde moderátorka Lenka Hriadeľová /teraz je vydatá, neviem ako sa volá/ spomína, ako sa zbavila exému. Mama od nej získala číslo na tohto pána a odvtedy je moja sestra a ja OK /vyliečené 😀 😀 😀 /. Stačí navštíviť tohto pána, ordinuje raz za mesiac. Dá Vám bylinkové kvapky, ktoré sestra užívala 3 mesiace a začali sa objavovať prvé výsledky. Po 5 mesiacoch mala čistú kožu ako nikdy predtým. Myslím, že ich brala ešte asi pol roka a potom prestala. Teraz je to rok, čo ich neberie a ekzém sa jej už neobjavil.

Ale pozor. Musíte sa obrniť veľkou dávkou trpezlivosti, pretože je o tohto pána veľký záujem a musíte stáť tak 3-4 hodinky v rade. Chodia za ním rodičia s malými bábätkami a vie im pomôcť.

Žiaľ, teraz číslo nemám po ruke, ale ak by ste oň mali niekto záujem, kľudne Vám ho poskytnem.
Neviem potvrdiť, či to funguje na 100 percent, ale sestre, mne a Hriadeľovej to zabralo 😵

janka07
15. apr 2009

ahojte.....potrebovala by som radu....mam 18 mesacneho syna, nikdy predtym sme nemali ziadne alergie, ekzemy.....uz papa skoro vsetko....pred mesiacom sme sa prestahovali z UK na Island.....presli sme aj na kravske mlieko, ktore tu deticky piju od 6 mesiaca do 2 rokov....je tu aj ina voda, hlavne ta tepla....posledne dni sledujem ze maly sa vyhadzal...najprv na ruckach, vyzera to ako ekzem, je to trosku zacervenane a suche....a dnes som si vsimla, ze to ma aj okolo krku a na hrudi.....nepapal nic nezvycajne ani nic nove.....jeho to nesvrbi, nema ani teplotu....akurat mu idu ocne zubky.....FAKT neviem z coho to moze byt, lebo sme s tym nikdy nemali problem....NEVIETE MI PORADIT????

petruci6
16. apr 2009

ahojte,
mozete mi poradit? este sme neboli u koznej,ale asi mame ekzem
od malicka ma problem s pokozkou
ako sa prejavuje ekzem? su to take cervene skvrny po tele,kt svrbia? aj suche miesta?
aku kozmetiku pouzivate??

ja som pouzivala sebamed a teraz som objednala Custis help,uvidime co to spravi

Excipial a Balneum Herbal a rozne olejceky nam to iba zhorsili 😠

verver
19. apr 2009

Ahojte.
Prečítajte si môj článok z 10.4.09. Ten kontakt je 0905 513 908. Naozaj to zaberá, je to lacnejšie, mesačne Vás kvapky budú stáť asi 100 Sk a hlavne neničí to obličky Vašich detičiek. Ak tomu neveríte, je mi to jedno. Je mi ľúto iba Vašich detičiek, ktoré nemôžu žiť bezstarostne ako iné zdravé deti. Neviem, či niektorá z Vás mala niekedy ekzém. Ak áno, viete, že svrbenie a mokvanie je neznesiteľné. Tak prečo tým chúďatkám nepomôcť, aby mohli byť naozaj šťastné?

dagina
18. máj 2009

Ahojky, před 14 dny jsme zjistili, že má malá AE. Samozř., že nám kožní dala mast s kortikoidy 😖 . Ty nejvíce postižená místa jsme s tím mazali, ale pomohlo to jen na chvíli. Pak jsme jeli k jiné kožní, sice nám dala také kortikoidovou mast (již jsme tím nemazali), ale ještě doporučila mazat obyčejnou Leniens mastičkou z kékárny. Na ty nejsušší místa jsem používala Infadolan, malou koupeme max. 2x týdne a má to pryč.
Do koupele nám mudra ještě napsala takový spešl olejíček, a super.

Jinak Excipial určitě né, doporučil nám ho pediatr a malé se to také zhoršilo, navíc ji hrozně štípal, při mazání řvala jak tur.

Jak často se u takových drobků může objevovat??? Čemu se preventivně vyvarovat???

gani
18. máj 2009

ahojte neviem kde sa to mam spytať tak sa popytam tu...neporadite mi niektora alergologicku ambulanciu v NR alebo PN?lebo v TO su volne terminy na september až oktober a ja by som to chcela stihnut s malou skor 😅

oraia
26. máj 2009

ahoj... ja sa zas chcem opytat ci niekto nepozna dobru koznu v Kosiciach.... moja mala 8 mes. babika ma pravdepodobne AE (coho som sa strasne obavala, lebo manzel bol tazky astmatik..a to je riadna predispozicia)... nasa kozna ku ktorej patrime tak jej v kuse predpisuje len kortikosteroidne horm. maste a to je nemyslitelne pre babo (aj ked na chvilku ucinne) ale z dlhodobeho hladiska dost nebezpecne.

ankap
27. máj 2009

Oraia, v Košiciach nepoznám, ale vo Svidníku áno. Ja tam chodím a musím povedať, že sme kortikoidné maste nemali od februára. Liečila nás antibiotickou a antimikotickou mastičkou a aj nám veľmi pomohla. Ty to máš bližšie ako ja. Ja tam mám až 145 km a daľších 145 naspäť, ale nevadí mi to, hlavne že nám pomáha. Akurát sme tam aj dnes boli. Detičky do 5 rokov berú prednostne,najlepšie okolo 11,hod. ani sa netreba objednávať, len si zavolať či robí pani primárka. Tu je kontakt : www.dost.sk Mudr. Zelenková.

ankap
27. máj 2009

moja dcérka má seboroickú dermatitúdu, ale má aj nábeh na atopický ekzém, kedže sa to časom zhoršilo. Ale ako som už spomínala pani doktorka nám odporučila na umývanie mydlo Sano 3%, na premasťovanie Linola Fett, do kupela Linola Fett oil. Ale najprv musela tú podrázdenú pokožku vyliečiť a na to nam dala dve mastičky Funcidin a Fungicidin, a ked to podráždenie ustúpilo, tak odvtedy už používame len to mydlo a ten krém Linola Fett. Síce ešte nemá dcérka celkom čistú pokožku, ale oproti tomu aké to mala strašné, tak je to už nič.

womenne
12. jún 2009

Ahojte urolog nam predpisal na pipika Advantan krem 😕 nechapem prečo je tam pisane na kožne problemy ako je ekzem,a oni tam nemaju nič,maju ho iba zrazteny,hovotil mi že by im to malo uvolnit a ptom im to prereže.lenže v letaku nieje nič take pisane.Použival to niekto na tento problem???

slunicko.
20. jún 2009

Ahoj můj malý dvouletý syn má AE už od narození zdědil to po mně davaly nám často kortokojidové masti měl to občas i do krve.Na víc k tomu měl zvíšené jaterní testy.Doktor nám poradil aby jsme vynechaly vse co nám to podráždí.Ted jsou malému dva roky jí skoro vše co nemoh i když se občas objeví tak dame dělané masti na promazání a jsme zas dobrý.

kaatty
30. jún 2009

Zdravím, pokud trpíte atopickým ekzémem, ozvěte se poradím, pomůžu!
Mám to vyzkoušené!
KatyPecinkova@seznam.cz

petruci6
12. júl 2009

caute baby,
toto si urcite precitajte,je to dlhe,ale skuste az do konca
http://www.piskac.cz/Pavel/AtopickyEkzem.htm

kam.zyk
19. júl 2009

Anebo si můžete přečíst můj článek o AE:

http://www.potravinova-alergie.info/clanek/hypp...

mám tam i seriál o AE, ještě nejsou na serveru díly o ošetřování ekzému, ale budou. Bude tam m.j. jak se atop. ekzém projevuje, jaké má formy (akutní - pupínky, puchýřky, mokvání, atd.), chronické (olupování, suché plochy), jak se které formy ošetřují aneb proč je chyba olejíček na akutní fáze ekzému (pupínky, atd.), nebo proč nedávat např.otrubový odvar do koupele dítěti s suchými plochami AE...

Jak jste si jistě všimli z mého článku, ve věku 0-3 roky souvisí AE rel.často se stravou, takže úkol č.1 při snaze ovlivnit AE (poté, co vychytáme kosmet.péči) je snažit se systematicky vychytat potravu a příp.alergeny v ní, což se velmi dobře obzvlášť u této věk.skupiny daří. (chci dodat: nejde o zkusmo dělané testy, slepé vysazování potravin, ale skutečně o cíleně dělané EET testy).

Kdybyste někdo potřeboval prokonzultovat kosmet.péči, stravu koj.matky v souvislosti s AE, stravu dítěte, cokoli v souvislosti s AE (ale i třeba s alergiemi), klidně napište. *V*