Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

luthien.k
18. okt 2011

@lulu73 aha, vidím tu tem příspěvek dvakrát, jednou 6ti měsíční dcera, jednou měsíční, tak s půlročním miminkem by to bylo o něčem jiném 😉 Co ale můžu zodpovědně říct, problémy s kůží u dětí nejsou jen "kosmetický" problém, který obvykle nevyřeší jen mazání, ale chce to hlubší rozbor situace...

lulu73
18. okt 2011

@luthien.k dakujem, zajtra pojdem hned rano do DMky a kupim tie ryzove napoje.....to zvladneme , mlieko nepijeme vobec, ani syry neje, cize vypustim len jogurty a kasu a pudingy budem varit z toho ryzoveho z DM....
a vsimli sme si ze ked raz zjedla na navsteve mandarinku, do par minut jej rucicky doslova horeli a plakala vtedy od bolesti, odvtedy sa citrusov nedotkla...a mne sa zda ze aj cokolada nie je to najlepsie....ale to je len take moje pozorovanie, nic nemame u nikoho potvrdene
dakujem este raz, urcite ostanem v kontakte

lulu73
18. okt 2011

@luthien.k nerozumiem, prispevky z minulosti myslis?

luthien.k
18. okt 2011

@lulu73 já si spletla příjemce zprávy, to nebylo na Tebe 😅

dana3262
18. okt 2011

@luthien.k tak imunolozka s nalezem zlatyho stafylokoka, hemofila a v moci enterokoka nam autovakcinu nedoporucila. Dala nam Ribomunyl..no, tak taky reseni no.. Zkusim to. Porad lepsi nez atb. Stejne bych o tu autovakcinu u nej nekdy stala. Me hrozne pomohla.
U Jindricha jsem ten Colinfant nasadila prave kvuli nalezu st. Edy. Vsichni spime v jedny posteli a omezit jim kontakt proste nejde ☹ a vubec, jsme alergicky, ekzem a tak. Jsem hrozne rada, ze uz se neockuje TBC. Jeste toho trochu.
Zajimavy je, ze ty nalezy, co ma Eda jsou vetsinou u deti..takze si myslim, ze to musel chytit od deti, ale s temi se styka jen venku. A to hodne sporadicky. Bohuzel.
Jinak ten malej ZATIM na nejaky kozni projevy nevypada, tak uvidime do budoucna.
Jo a Eda (20mes) jeste neni ockovanej na zardenky, spalnicky a priusnice. Dnes jsem se ptala, jestli neni nejaka vakcina jen na priusnice a pry je a muze od dr. byt doporucen individualni ockovaci plan a dela se to v motole. Tak to jeste vysonduju.

luthien.k
19. okt 2011

@dana3262 , tak nevím, jak Rybomunil pomůže, co vím od různých mamin, tak jeho užívání žádné velké benefity nepřineslo... Já ale nemám moc zkušenosti s těmi infekcemi, jak má Eda.
Náš Tobík má 28 měsíců a ještě nemá MMR 😉 Až možná po imunologických testech, co absolvuje v prosinci... Ta monovakcína mě též zajímá!

dana3262
19. okt 2011

@luthien.k dneska byl muz na alergologii na testech a dostal Luivac 😀 my jsme fakt parta.. Nakazala jsem mu, aby se taky zeptal na tu autovakcinu a pry je to dle EU norem takrka nelegalni, dela to malo lidi a trva to dlouho (ze by to nestih do pylovy sezony). Ja kdysi brala bronchovaxom, to je asi vsechno podobny (ribomunyl, luivac) a nepamatuju se na ucinky..je to tak dlouhodoby, ze to mozna clovek blbe posuzuje. Segry deti (9 a 14let) ho nekolikrat uzivaly a segra si to pochvaluje. Ze je to drzelo. Ribomunyl by snad mohl pomoct diky tomu, ze tam jsou nejaky hemofily nastepeny..jenze ten stafylokok (kterej je podle me daleko hure likvidovatelnej) tam stejne neni. Mozna je opet cas na to, abych se hadala s doktory a stala si na svym.. 😠 jak je mym dobrym zvykem. Ale at si daj chlapi vakcinku..ta jim neublizi a uvidime zas na podzim. Kdyztak se budu hadat za rok. Jestli tu autovakcinu nezakazou uplne 😅 vsechny dobry veci zrusej..autovakcinu, colinfant.. Jindra kojenej je (ted dostaval i Eda na vecer, co jsem posbirala pres den 🙂 chtela jsem ho kojit, ale s tim nalezem si netroufam kvuli miminu), ale taky myslim, ze mu ten colinfant muze jedine pomoct.
Jinak ten stafylokok dela loziska na kuzi.

luthien.k
19. okt 2011

@dana3262 to teda jste 😀 Ale jsou i horší.

Já ne že bych neměla zkušenost se st. aureus na kůži, ale celkově v těle a v kombinaci s hemofilem atd. Tam bych si teda opravdu netroufla radit, jak na ně.

sonaaa27
25. okt 2011

@slavkaa27 Slávka a mali ste pri tejto alergii aj iné príznaky ako ekzém?napr.hnačky alebo bolenie bruška alebo sa to prejavovalo iba na koži?Lebo môj malý vypije 3 flašky kravského mlieka denne a spravil sa mu ekzém okolo pusky a dnes aj pod očkami.Začínam to pripisovať tomu mlieku ale doteraz mu nič nebolo má 3 roky.Som zúfalá neviem ako mu vysvetlím že mliečko nebude....len nechcem robiť unáhlené rozhodnutia čakáme na výsledky z krvičky ale už som obmedzila rôzne potraviny.Nevrátil sa vám ekzém od tej doby???ďakujem za radu

slavkaa27
25. okt 2011

@sonaaa27 Malý mal iba vyrážky. Ale na celom tele. Ak sa mu urobili na tváry okolo úst skúste porozmýšľať či to nie je z cumla. Si myslím, že pije z flašky keď píšete, že 3 flašky. Môže to byť niečo podobné ako keď sa hovorí, že šampóny alebo mydlá treba meniť (značky) aby na ne nevznikla alergia.

adikaw77
7. nov 2011

Dnes sme boli u kožnej s mojím malým,5 mesačným synčekom a kožná nám tiež oznámila,že máme atopický ekzém/červené,suché fliačiky-na nôžkach a ručičkách.Predpísala nám dve mastičky-Lipobase a Locoid Lipocream.S tým prvým máme vraj natierať celé telíčko 2x za deň a tým druhým len postihnuté miesta.Má s týmito krémami niekto skúsenosti?Niekde som čítala,že kortikoidné maste sú strašne silné a dávať to malému telíčku...Prosím o radu.Ďakujem.

luthien.k
7. nov 2011

@adikaw77 kortikoidy neřeší příčinu ekzému, zatlačí projevy pod kůži a po vysazení se ekzém vrátí, často v horší formě. Na Lipobase jsou časté reakce, i když je kožními lékaři (nepochopitelně) protěžovaná. Nehodí se na subakutí fázi ekzému (červené fleky). Nasadila jsi štěpené UM?
Toť zkušenosti s touto kosmetikou. Jinak kontakt na mě máš...

adikaw77
7. nov 2011

@luthien.k To mlieko malému pomohlo,nemá už hnačky.Ale tú doktorku nechápem,načo to potom predpisuje?A dosť som aj doplácala-5Eur.Tak mu to zatiaľ nedám ,len čo zatiaľ?Čítala som tu aj o nejakých krémoch:PO ZINC/BIODERMA alebo Kyselina mliečna...A pýtala som sa kožnej aj za kravské mlieko,či ho môžem jesť a ona,že jasné!

luthien.k
7. nov 2011

@adikaw77 je to tím, že řešení příčiny je zdlouhavé, nepříjemně zdlouhavé a chce to někdy až detektivní talent na vypátrání, co ekzém zhoršuje.
Pro konkrétní kosmetiku by to chtělo vidět. Které přesně mléko nakonec dáváš? Je zatím jen na UM?

adikaw77
7. nov 2011

Dávam ten NUTRILON Alergy Care/väčšinou na noc/ a cez deň ho kojím.

luthien.k
7. nov 2011

@adikaw77 A Ty držíš dietu bez BKM?

adikaw77
7. nov 2011

Priateľov bratranec má dieťa,ktoré má intoleranciu na laktózu a on my povedal,že vraj kyslú smotanu môžem a tak som jeden raz za tie dva týždne zjedla smotanu.Inak nič iné.No neviem,ako dlho to vydržím-veď potom už nebudem môcť vôbec nič jesť a padajú mi strašne vlasy,som slabá a bojím sa,že mi odíde mlieko.Od tej šošovice a cíceru mi malý dosť prdkal...

luthien.k
7. nov 2011

@adikaw77 intolerance laktózy a alergie na BKM jsou dvě naprosto odličné věci! Laktózu obsahuje i mateřské mléko, zcela přirozeně, je to mléčný cukr a konzumace jiných mléčných výrobků to naprosto neovlivní. Naopak bílkoviny kravského mléka přecházejí do mléka mateřského z jakéhokoli mléčného výrobku, sice v malém množství, ale i to stačí na udržení projevů alergie.
I bez mléčných výrobků se dá jíst plnohodnotně...

adikaw77
7. nov 2011

Tak som to trošku doplietla.Ďakujem za upozornenie.

lubikan
24. nov 2011

maminky,tak moja 3 rocna sa najskor "liecila" na sebor.dermatitidu -neni to nahodou to iste ako atopicky ekzem?

mali sme aj miesane z lekarne,aj excipial,aj oleje do kupela,,ale sa to zhorsilo tak,ze zajtra ideme na kozne..normalne ma na zapastiach,v zhybe laktov,na tvary cervene suche hrube mapy a miestami akoby to bolo zlte az...

nemoze mat aj vnutorny problem?
pouziva tu niekto kozmetika Bioderma pre deti?

knizka
24. nov 2011

Ahoj maminky a vsichni ekzematici, synovi dela dobre konopny krem (vhodny od 1.dne po narozeni!) od spol. Parenteral, a.s. Nahore je napisane MIMI Cutis help. Samozrejme kupene v lekarni. Drzte se!

dzein25
25. nov 2011

Ahojte mamičky, chcem sa vás spýtať.......synčenkovi pred 5týždňami zistili atopický ekzém....má 15 mesiacov......u alergologičky sme objednaný na krv.....čo sa má z tej krvy vlastne zistiť?

luthien.k
25. nov 2011

@dzein25 , mohou se zjistit potravinové alergeny (a zřejmě i vyšetření imunity, zda není nějaký imunodeficit), jestli budou dělat i inhalační alergeny, to bych se v tomto věku divila. Nicméně testy nejsou moc směrodatné u těch potravin (mrkni do mého fotoblogu na mýty o atopii, tam je vysvětleno proč), jediná spolehlivá metoda je eliminace podezřelých potravin z jídelníčku a poté jejich zavádění a sledování reakce (eliminačně expoziční test, lze dělat i sama doma).

lojzina
25. nov 2011

@luthien.k ahoj 🙂 ...chtela jsem se te jen zeptat-Marian ma ted v tech podkol.a loket,.jamkach ekzem hooodne cervenej,prevazne kdyz si to doskrabe,jinak to neni tak hrozny-delam dobre,kddyz to potiram gencianou,nebo zinkem,a promazu aby to nemel suchy?diky 🙂

lojzina
25. nov 2011

@luthien.k Vsechno nejlepsi k svatku 🙂

luthien.k
27. nov 2011

@lojzina ahoj, no jasně, genciána = prevence kvasinkové infekce, pak emolient (Bioderma atd.) a na to něco se zinkem 🙂 Za přání děkuju 🙂
Jinak kdyby se to dlouhodoběji nelepšilo, doporučovala bych stěry kvůli bakteriální infekci...

lojzina
27. nov 2011

@luthien.k to mam v planu,ve stredu pojedem,a vydupu si to,ikdyz asi se jim do toho nebude chtit,ze,co myslis? 😕

luthien.k
27. nov 2011

@lojzina no většinou se jim nechce, protože to stojí peníze... Nejhorší je, že ten zlatá stafylokok má tolik podob na té kůži, že jen z fotky se to těžko poznává...

lojzina
27. nov 2011

@luthien.k vzdycky je to stafylokok?no ja se nenecham odbyt,doufam ze nebude problem,kdyz mu meli brat poprve krev na ty protilatky a tady ty srandy,tak dr me rekla ze ho musi hospitalizovat mna to,ze se ty odbery ,,schovaji " do te hospitalizace.Rozumis tomu? 😅 🙄

luthien.k
27. nov 2011

@lojzina v 95% případů je to stafylokok, co jsem tak studovala v literatuře...
No to teda nerozumím, holt je to všechno dneska hlavně o penězích 🙄