Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

jarmilka007
6. nov 2007

ahojte 🙂mamulky
chcela by som sa opýtat,či má niektorá z vás skusenosti s mastičkou Afloderm a Lipobase.
Moja dcerka má tiež atopický ekzém a kožný lekár nám predpisal mastičku Afloderm-len ráno pretierat suché miesta a počas dna zase Lipobase-na premastenie pokožky.
Dcerka ma prevažne ekzém na tváričke a v záhyboch na rúčkach a na nožičkách 😒
dakujem.

mikca
6. nov 2007

ahoj..tak tu první neznám, ale lipobáze je výborná na promazání kůže...a já jí někdy mažu ikdyž se objeví ekzém..mě napsla náše kožní taky nějakou mastičku, ale ta byla dělaná přímo v lékarně, ale byla uplně super...

leva
7. nov 2007

Kristi,slubila som foto,no malej to zatial ustupilo,kupila som v lekarni mydlo,s mineral.latkami a pomaha.

eva265
8. nov 2007

Synovi pomaha cisty lanolin, coz je vlastne masticka Purelan, jen mnohem levnejsi. Mazu mu s nim i ruce, ktere si casto cuca. Jinak dobre clanky o atopickem ekzemu a peci o nej jsou
http://www.pediatriepropraxi.cz/pdfs/ped/2007/0...
http://www.pediatriepropraxi.cz/pdfs/ped/2005/0...

mikca
8. nov 2007

ještě používáme olej do ¨koupele Balmaldol..po vyndání z vody uplně kloužou 😀

jarmilka007
8. nov 2007

ahoj mikca 🙂
my zase do kupela používa Balneum Hermal 😉

mikca
8. nov 2007

jarmil a je malá taky klouzací 😀 😀 😀 ..nám docela pomáhá akorát Klárce musi mít často hlavu, má jí pak dost mastnou 😀 😝

eva265
8. nov 2007

Balneum Hermal taky pouzivame, ale klouzaci neni 🙂. Musim ho priste vic prozkoumat.

jarmilka007
8. nov 2007

mikca 🙂
hmmmm,taky klouzací žial nie je ☹ ,ale pokožka malej je pekne po kupely premastená,....nám toto jedine zaberá 🙂 Zajtra musím ist s Natálkou ku kožnému,velmi sa jej zhoršil ekzém na tváričke......hrozne ma suchu pokožku,ale mám taký pocit,že v chladnejších mesiacoch to máme horšie,.....stále premastujeme a natierame,no ja už neviem,.....len sa bojim jedného,aby nám lekár nepredpisal ešte silnejšiu mast ☹
.....ja už som si zistovala,či neexistuju aj nejaké homeopatiká....neviete poradit????
🙂 dík 🙂

fafa
8. nov 2007

My sme boli s malou u homeopatky...nedala jej ziadnu mast, len ju poriadne vysetrila a namiesala nejake kvapky - silica nejaka to bola...a super jej to pomohlo...davala som jej to dvakrat do tyzdna a to bolo vsetko...homeopatka nam povedala, ze sa bude snazitodstranit pricinu nie prejavy...treba to skusit...ale odporucam navstivit priamo homeopata, nie kupit homeopatika v lekarni...

jarmilka007
8. nov 2007

fafa 🙂 😵 vdaka
....tak sa zajtra opýtam aj našej pediatričky,možno mi poradí nejakú homeopatku 🙂

zvedavamt
9. nov 2007

aj ja mam flakatu dcerku. dnes som jej kupila na skusku probiotika acidofilus,vraj jej to pomoze. som zvedava

kristi
12. nov 2007

máte nekdo ty fotky, jak to vypada? nikde jsem nic nenasla a jsem nervni. Zitra s ni jdu k doktorce, tak doufam,ze to dopadne dobre. Jinak ja kdyz ji to cimkoliv namazu,tak to ma spis horsi, vic to zcervena? to je jako dobre nebo ne?

mikca
12. nov 2007

kristi tak zčervanat by jí to víc nemělo ale naopak...by to mělo "blednout"...chtěla jsemti to nafotit, ale už je to skoro zahojené, takže tam nic neni vidět a navíc ten náš had nedržel má to na źadní straně stehen,,..no a vypadá to že jsou to taková slitá červená místa a hodně je to pak vidět když se vyndají z vody..má to tendenci na povrchu schnout...

kristi
12. nov 2007

prave,ze jsem cetla, ze prvotni zacervenani je dukaz, ze ta kuze se regeneruje..ach jo. NO, uvidim zitra. I tak dekuju. Cim jste hojili??

anney
12. nov 2007

Ahoj, tak já mám 1é.ti letého kluka a od dvou let je to atopik.My dáváme promaštovadla exscipial, a když to vypukne tak mast bactroban.Ale je to pouze na předpis a hlavně to musí vidět mudra.Atopici by se měli koupat tak třikrát do týdne a to jen rychlovkou, ne moc horkou vodou a do 3 minut promastit kůži.Nosit bavlněné oblečení, nebarvené, takže vietnamské hadříky jsou tabu.Jo a ekzem má různé formy, jak to napsat, no některý je jakoby suchý a některý spíš mokbá.My máme ten druhý, je to hnus.Dělá se nám to pouze mezi prsty na rukou,pak na dlaních a pak na ploskách nohou a na okrajích chodidel.Jinde naštěstí nééé.probiotika jsou dobrá, ale jen jako doplněk.Bo atopik nesmí spoustu potravin, bo jsou to alergeny, od barvených čajů, štáv,limonád atd atd.Jo my prošli už tolika vyšetřeníma, že se nám až točí občas hlava, ale zabralo až moře a doma sůl z moře do koupele.A hlavně žádný bazén, kde je jakýkoliv chlor, to je svinstvo. 😖 😉

kristi
12. nov 2007

Anney, ty me desis. A nezkouseli jsme homeopatika?

mikca
12. nov 2007

je pravda že po namazání je to fakt horší, ale když se na ro podíváš za nějakou dobu, tak by to mělo pomalu růžovět..náš malej má ted po sobě růžové flíčky, ale jakmile ho namočim, nabo máznu tak to zrudne..to jo..asi jsem tě špatně pochopila..kdybych chtěla něco nafotit tak po koupání je rudej jak rak...
jinak lečíme Excipialem U lipolotio nabo Lipobází...ale chce to spíš vysondovat ž čeho to malá má a předcházet tomu..my to třeba máme z kosmetiky, takže koupeme jen vodou..

kristi
12. nov 2007

aha, no tak vidis. NO, mazala jsem ji to vcera vecer, Lipolotiem...rano to mela rudy a tedka uz je to o kousicek lepsi. Koupu jen ve vode, citrusy nedavam a tak nejak fakt nevim,z ceho by to mohla mit

mikca
12. nov 2007

moje známa musela přestávat např malému dávat "skleničky" s papáním pro prcky..bylo tam něco co mu vadilo..a pak přišla i na rajčata že mu to způsobují ..nemusí to být nutně jen citrusy
nezmanila jsi pášek nebo aviváž nebo tak něco??...

kristi
12. nov 2007

jo,zmenila....ale uz jsem nahnala muze, at mi padi koupit Lovelu. Ono je nejhorsi to poznat z ceho to je, kdyz ji clovek dava tolik novych veci najednou.
a Martinka to svedi, skrabe si to??

mikca
12. nov 2007

no hodně po tom koupání, by se udrbal, ale když se to mázne tak je to docela dobrý...takže mazat mazat..
jinakto může být fakt tím práškem ...noa to jídlo je fakt debilní, ale chce to taky zjistit co v poslední době ochutnala nového...tak držím palce..
¨jo a je taky dobrej olejíček do koupele Balmadol..napsala nám ho mudra

kristi
12. nov 2007

necham si zitra predepsat. Mala se teda vubec neskrabe, myslim,ze o tom vubec nevi. Ale sere me, ze vsude pisou,ze to zacina jinak a jinde...Na obliceji,hlave, za usima atd - Mia tam nic nema, jen to brisko a zada. Tak treb to bude neco jinyho,ono toho je docela dost na vyber..

mikca
12. nov 2007

náš malej to ale taky nikdy neměl na obličeji jen na nohách a zádíčkách.....mudra bez váhání řekla že je to atopák...jde spíš o to jak to vypadá jetli jsou to jen nějaké pupínky nebo zarudlá sltítá místa s tendencí na povrchu schnout..třeba to opravdu ve vašem příladě bude jen reakce na ten prášek...

kristi
12. nov 2007

ono je to u kazdyho asi jiny, no..je mi to tak hrozne lito.

mikca
12. nov 2007

neboj to bude dobrý..je fakt že to může být cokoliv..

kristi
12. nov 2007

zit se s tim da no, dispozice v rodine nemame. Diky za pomoc.

mikca
12. nov 2007

no právě my taky ne a mají to oba..ale klárča s toho nějak pomalu vyrůstá..už se jí to moc nebjevuje,...
nemáš zač.moc jsem ti nepomohla..

kristi
12. nov 2007

aspon jsi me uklidnila, ze to muze a taky vetsinou zmizi a ze se to da docela dobre vylecit, do klidovy faze

eva265
12. nov 2007

Kristi, vyfotila bych ti to, ale na fotce by toho asi ted nebylo moc videt. Ten ekzem se v prubehu dne strasne meni. Chvilku je cerveny a pak zase zbledne. Ale porad je to takova sucha kuze. Nejvic to ma na hrubniku a nartech. Davala jsem sem odkazy na dobre clanky o atopickem ekzemu. Je tam vysvetlene co to je a co se s nim (ne)da delat. Nase doktorka mi rekla, ze jsou i horsi nemoci, ze to mame co nejvic mazat (staci modra indulona), moc nekoupat a do koupani pridat Balneum herbal. A casem to pry muze zmizet, nebo se z toho muze vyvinout astma, alergie nebo nic. A na uklidnenou je to pry jedno z nejcastejsich detskych onemocneni.