Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

luthien.k
17. máj 2012

@sipkova1 s dr. Fuchsem se přít nebudu... 🙂

luthien.k
18. máj 2012

@nasekuratko dávej všechno v rámci zdravého životního stylu, na co nebude reakce (kterou je třeba ověřit těmi 4 - 5 dny podáváním po sobě jedné potraviny - piškoty jsou potraviny dvě - vejce a pšenice). S piškoty já bych to nepřeháněla, obsahují cukr, což je nepřítel zdravých střev a ta jsou u atopika hodně důležitá.

luthien.k
18. máj 2012

@dvnz postup, co píšeš, je na bakteriální infekci nebo infikovaný ekzém. U neinfikovaného ekzému nebude mít efekt. Bezlaktózové mléko taktéž nemá na AE vliv, protože u AE nevadí laktóza, ale často vadí bílkovina kravského mléka, kterou bezlaktózové mléko obsahuje v plné výši.

nasekuratko
18. máj 2012

@luthien.k ok, děkuju moc! A rohlík? Já nevím, jestli mu mám dávat lepek nebo radši počkat. A hlavně teď nevím, jestli mám pokračovat mu dávat Nestlé Althera nebo kdyz alergie na BKM je negativni, tak jestli můžu dávat HA mléko. ☹ Teď se mu to krásně upravuje, tak nechci něco pokazit.

luthien.k
18. máj 2012

@nasekuratko já nejsem pro podávání pečiva dětem cca do toho roku věku, protože obsahuje hodně soli. Raději nesolné křupky (rýžové, jáhlové, kukučičné...), když už něco do ruky. Lepek se nejlépe zavádí formou kaše z obilných vloček. Že je BKM negativní, nic neznamená, důležitá je reakce v reálu. Při podávání příkrmů je HA mléko zbytečné, slouží jako prevence atop. potíží, když ty jsou, tak buď je alergie na BKM a dává se plně štěpené mléko nebo alergie na BKM není a může se dávat běžné UM.

nasekuratko
18. máj 2012

@luthien.k aha, ja myslela, ze kdyz ma maly dispozice z moji strany (astma, alergie) k alergiim, ze do roka musi mit HA bez ohledu na testy. Tak tos me prekvapila! 😀
Taky praveze malemu nechci davat pecivo, ale cela rodina do me huci, ze se ridim knizkama apod. Chtela jsem znat nazor nekoho, kdo tomu fakt rozumi. Dekuju!

dvnz
18. máj 2012

@luthien.k Ano, ale skusala som aj uplne vysadit kravsku zlozku a kupila som UM, ktore bolo bez laktozy a aj bez bielkoviny KM, ale ani to nepomohlo,len trosku, zacala som pouzivat aj Holtov krem co na zaciatku pomahalo lebo to uz mal rozskrabane vsak vid. na obrazku prvom, tak som zacala osetrovat prirodnym hypermanganom, uplne vylucila kravsku bielkovinu, a ked uz moze papat jablcka tak to je vyhodnejsie , precistuje travenie rychlejsie vyplavuje usadeninu z mlieka, a pozri obrazok druhy, to vsetko vdaka tejto starostlivosti , a teraz sa mu to uz nevracia len ked zje normalny jogur z kravskeho mlieka mu to zacervena ale zmizme po hodinke..

luthien.k
18. máj 2012

@dvnz pokud už tam infekce byla, tak samozřejmě vyloučení BKM nepomůže, musí se doléčit ta infekce. A na to je hypermangan a Bactroban. Pokud jí jogurt a vadí, nedávala bych ani AL110, aby měla alergie větší šanci rychleji vyhasnout (alespoň 4 - 6 měsíců) a poté opatrně BKM zařadila.

luthien.k
18. máj 2012

@nasekuratko nikdo není neomylný, nicméně to pečivo bych fakt nedávala, také se s ním takový prcek může celkem snadno začít dusit...

katka512
21. máj 2012

Ahojte kocky
Tak nam Dr nakonie potvrdila AE.....odporucila potraviny ktorim sa vyhybat a v piatok ideme na dovolnku a ked prideme ze sa spravia testy maly bude mat akurat 2roky.
To sa berie krv a zisti sa znej alergia na najaku potravinu ci ako?????

luthien.k
21. máj 2012

@katka512 kéž by to tak bylo. Zjistit alergii na potravinu není tak jednoduché, testy nejsou totiž vůbec směrodatné. Jediné, jak se dá zjistit vliv potravin (i to, že vliv nemají) je vysadit je z jídelníčku. Čemu se máte vyhýbat, to je jistě čokoláda, citrusy, rajčata, zralé ovoce atd., že? To jsou totiž histaminoliberátory, uvolňují v těle histamin a to zhoršuje situaci, ale spouštěči atopického ekzému to nejsou.

katka512
21. máj 2012

@luthien.k 😝 😀 ano citrusy cokolada atd....aj dokonca tusim bielko z vajicka 😝 a celkom dost som robievala rajc.omacku ci polievku ale co uz...
Aj vam tieto testy robili a co Vam vyslo?
a ktory z tvojich synov to ma pozeram ze mas doma veselo s takim odstupom vekovym 😀 ty co mas vyskusane osobne?

luthien.k
21. máj 2012

@katka512 já osobně? Přísnou eliminační dietu 😉 Vysadit vše, co by mohlo potenciálně vadit (už bylo při kojení, mí kluci reagují i v trávení, víc než na kůži) a postupně to zavádět zpátky. Tím pádem jsou mí kluci bez mléka, vajec, pšenice... S pšenicí jsem dloho váhala, ale ona byla to poslední, co bylo třeba, aby byl starší syn čistý.
Ale třeba nevadí ryby, luštěniny, čokoláda v malém množství (staršímu) atd. Prostě se to musí vše poctivě zkoušet a testovat, nicméně nejdřív se to musí vysadit, ta pauza je nutná, pouhým zapisováním a pozorováním se nezjistí nic.

katyxq
21. máj 2012

@katka512 @luthien.k To naprosto potvrzuju, že sledováním a zapisováním potravin (což mi poradila naše dětská doktorka) se nic nezjistí, leda úplné blbosti, já "vypozorovala", že malá přes moje mlíko reaguje na papriky a rajčata, houbec, až jsem začla sama hledat a našla eliminační dietu a pak ze svého jídelníčku vyřadila BKM včetně hovězího masa a sóju, tak malé ustoupil ekzém, koliky a pomaličku i hleny ve stolici.

katka512
21. máj 2012

@luthien.k
@katyxq dakujem baby musim to pocitat o tej diete 😉

petradot
22. máj 2012

Mamičky PROSIM POMOZTE!!!

Všetkých Vás tu srdečne zdravím. Som študentkou Lekárskej fakulty a píšem diplomovú prácu o ATOPICKOM EKZÉME U DETÍ a tak som Vás chcela veľmi pekne poprosiť, či by ste si našli chvľku čas na vyplnenie dotazníka, ktorý je anonyný. Za pomoc Vám veľmi pekne ďakujem a prajem Vám veľa trpezlivosti a síl pri starostlivosti o deti s týmto ochorením.
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

Majte sa krásne 🙂

heni79
24. máj 2012

@petradot
Ja som to vyplnila, ale čo sa týka výskytu AE, chýba mi tam možnosť iné. Myslím, kde na tele sa nachádza.

luthien.k
24. máj 2012

@petradot taky když se vyplní víc než jedno dítě, tak potom je to nesmyslné, jsou tam pak údaje jen o jednom...

dodynka
25. máj 2012

Ahoj nedávno jsem viděla upoutávku na biorezonanci-mluvila o tom paní s ani ne roční dcerou jak jí to pomohlo..je to neinvazivní a jednoduché.Jde vlastně o přístroj,který už v německu běžně používají přez 20let a u nás se teprve rozjíždí.U nás ho využívají na odvykání kouření,jsou to měděné destičky přez které se pouští do těla nějaká informace,,,má to být i na alergie atd..Bude lépe,když si to najdete na netu,tam to bude vysvětleno daleko lépe.http://kineziologie.pohoda.com/index.php?id=biorezonance Mnoho zdaru v léčbě 🙂

luthien.k
26. máj 2012

@dodynka Člověk ze zoufalství zkusí ledacos...Já myslím, že je dost jiných cest, které vedou ke stabilizovanému stavu, než přijde na řadu biorezonance....

sisiska
28. máj 2012

mamicky, moze aj jedna opakujuca sa vyrazka znamenat atopicky ekzem? nasa vyse 2-rocna dcerka ma na brusku uz dlhu dobu taky hnedkasto - zlty fliacik, nebol velmi napadny, ale nedavno mala dvakrat po sebe vyrazky v priebehu asi mesiaca, co sme skoncili s opuchnutymi dlanami a obrovskymi flakmi na pohotovosti, kde nam pichli kortikoidy na alergiu a po druhej to preslo...avsak ten fliacik tam odvtedy ostal vyraznejsi....no adnes ho ma opat cerveny...vyzera to ako cervena cca0,5 cm velka vyrazka......ale iba jedna....a ja neviem, ci to moze byt atopicky ekzem....vzdy som si myslela, ze atipocky ekzem je vysev vela vyrazok....

luthien.k
28. máj 2012

@sisiska ano, může to být atopický ekzém, ale pro diagnózu si určitě zajdi na kožní 😉

sisiska
28. máj 2012

@luthien.k jasne, ze pojdem ku koznej.....ale vazne aj jedna vyrazka moze znamenat atopicky ekzem? mas s tym skusenost?

luthien.k
28. máj 2012

@sisiska pokud má takové alergické reakce, jak popisuješ, což s tím hodně souvisí, tak podle mě to atop. ekzém je, ale diagnózu může dělat jen lékař, tak šup šup k němu 🙂 Zkušeností mám už celkem bohatě, zdaleka ne jen se svými dětmi...

tomba
8. jún 2012

Boli nám odporúčané kúpele Smrdáky. Dcérka 3 roky, atop.ekzém..prosím, ako to tam funguje? Prepláca VZP všetko, alebo len časť? Ako dlho od podania žiadosti ste šli na pobyt? ďakujem.

mimikas
10. jún 2012

Ahojte baby, tie co mate deticky starsie tak vam odporucam novy vynalez na atopicky ekzem Protopic, nie je to hormonalna mast ale predlzuje to interval medzi zapalmy na kozi. Ja nie som farma firma, ale sama mam ekzem 25 rokov a toto som dostala na odporucanie koznej a mam to aspon trosku pod kontrolou.
Inak ako riesite skrabanie u 5 mesacneho babatka? Moj maly ma ekzem od 2 mesiacov, teraz si uz vie ovladat ruky a stale si skrabe hlavu do krvi a ja neviem co s tym. Az sa mi na to zle pozera. Inak ja mastim maleho kyselinou mliecnou a ak ma nieco cervene tak mu davam Ichtamol.

michamicha
10. jún 2012

@mimikas tak zrovna ten protopic není určen pro děti do 16 let, jsem zvědavá co na to odpoví @luthien.k 😎

michamicha
10. jún 2012

@mimikas u malého miminka bych to škrábání řešila zašitými rukávy nebo speciálním bodýčkem/tričkem s ohrnovacími rukávky, případně dávat zavazovací bavlněné rukavičky 😉

lojzina
10. jún 2012

tak k tomuto mam co rict-
@mimikas
@michamicha ...starsi ma od mala ekzem,ted mame horsi obdobi,kortiko nam loni nejak nezabiraly,kozni nam ten protopic napsala,ja ho teda vyzvedla,ale vubec na nej nereagoval-letel do kose.hnus!

mimikas
11. jún 2012

@michamicha skuseli sme rukavicky, bodycka zo zahnutymi rukavmy a on sa aj tak dokaze doskrabat do krvi, nechty mu striham tak ze sa cudujem ze mu este nejake ostali. Skor neviem co mu na tu hlavu mam davat, cim mu ju mastit pripadne umyvat, kortikoidy nam kozna dala ale on je este na ne velmi maly a povedala ze len v krajnych pripadoch to mam pouzit. Ked vidim ako sa maly skrabe vlasy na hlave sa my stavaju 🙄