Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

nasekuratko
17. jún 2012

@luthien.k jenze on to ma po tom zinkovym oleji hrozne vysusene a nektere mista mu zacinaji praskat. Tak jsem mu to chtela necim promazat. ☹

luthien.k
17. jún 2012

@nasekuratko a mizí aspoň to začervenání? Jestli ne, nemazala bch prostě ničím... Jinak zkus masťový základ Ambiderman.

nasekuratko
17. jún 2012

@luthien.k vcera to mel hrozne, ale dneska je to svetlejsi a je to lepsi. Jen proste takove ty nejvetsi fleky u ramen se mu dneska loupou. Jedine, na co reaguje dobre a vypada, ze ho to uklidnuje tak je, kdyz ho mazu 2x denne zinkovym olejem a jednou denne glycerinovym kremem. Na vsechno ostatni hrozne place.

kudrllinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majjjka24
18. jún 2012

@luthien.k dnes ráno už ekzém takmer nevidno 🙂 aj škriabanie prešlo... a dokonca už máme výsledky z alergológie a vyšli zvýšené hodnoty na vaječný bielok, vaječný žĺtok, domový prach, plesne, lieskový oriešok, burský oriešok, sója... mlieko aj lepok v poriadku... chcem sa spýtať, aj ked vysli testy na mlieko negatívne, môže mať nan alergiu, alebo mu môžem kľudne dávať ďalej???

luthien.k
18. jún 2012

@majjjka24 tak to je bezva 🙂

I když jsou testy negativní, alergii mít může, bohužel. Nechala bych to vysazené a poctivě otestovala po alespoň 14 denní pauze od malého množství. To je ta nejlepší cesta, jak to zjistit 🙂

majjjka24
18. jún 2012

@luthien.k to znamená cca 2 týždne nechať naďalej bez výrobkov z KM a potom skúsiť dať po troške a ak nebude žiadna reakcia tak môžem dávať ako doteraz, správne som to pochopila? 😉

luthien.k
18. jún 2012

@majjjka24 přesně tak 🙂 Množství postupně navyšovat, jako kdybys zaváděla příkrm kojenci 🙂 Alespoň pět dní v kuse. Při reakci samozřejmě přestat.

majjjka24
18. jún 2012

@luthien.k ďakujem za radu 😉

balance111
19. jún 2012

@luthien.k no mame.. ja mam alergiu na travu,na stromy, na rastliny, na zvierata, na prach , na roztoce, na macky..pel.. (je toho vela)

luthien.k
19. jún 2012

@balance111 tak v tom případě se zvyšuje pravděpodobnost, že by o AE jí t mohlo, jakmile je atopie v rodině (a alergie patří mezi její projevy).

majjjka24
19. jún 2012

včera sme boli poobede vonku na slniečku a tvár má opäť červenú a zasa nabehli aj červené fľaky, nielen na tvári (okolo očí a pri ušiach), ale aj na nohách rukách, chrbáte a drobné vyrážky, ako potničky, alebo žihľavka má po celom brušku... predčasne som sa radovala.. ☹

potulka
20. jún 2012

@majjjka24 ale to nemusi byt nutne ekzem, moze ist aj o pot, slnko, kombinaciu s kremom... to sa stava aj zdravej pokozke.

majjjka24
20. jún 2012

@potulka ale je to ekzém ☹ dnes sme boli na kožnom, tak nič nové, dala nám aj hormonálnu masť, ale tá ako obvykle pôjde do koša...

majjjka24
20. jún 2012

@potulka a inak dnes doobeda to mal celkom fajn, trošku to zosvetlelo... ono je to jeden deň lepšie, druhý horšie...

drobec33
20. jún 2012

@majjjka24 nelakaj sa, ako pise @potulka. To bolo zo slniecka. Je hnusne, aj ked su deticky poriadne nakremovane 😒 Su hrozne horucavy u nas bolo vcera vecer o 20:30 este 30st. 😖 Hned sa stiahnite zo slniecka ak sa to objavi a ak mozes tak osprchuj, daj fenistil kvapky. Uvidis, ze to bude miznut pred ocami 🙂
Moja Sofi bola takto v nedelu na slnko, ponatierana a v bazene, s klobukom a v plavkach a nestihala som sa cudovat. 😒 Dali sme kvapky, okamzite do tiena a rychlo mizlo 😉

majjjka24
20. jún 2012

@drobec33 len ja fenistil dať nemôžem, berie už dvojo histaminík z alergológie (zirtec a denerel)... a mám pocit, že nijaký účinok nemajú, hoci aspoň je po nich stále hladný, tak aspoň nemusíme riešiť nechutenstvo 😀 o jeden problém menej..

drobec33
20. jún 2012

@majjjka24 ale ked je to zo slniecka, tak daj zirtek. To je jedno a to iste, da sa povedat. Preco si myslis ze namju ucinok?

stanka7784
21. jún 2012

dobry den chcela by som sa informovat mam dcerku ktora ma 7 rokov a zistili jej atopicky exem ma ho po rukach aj po nohach ma take vyrazky uz az chrasticky.ja by som chcela vediet ze co jej mozem dat jest.lekarka mi povedala ze nemoze sladkosti mlieko ovocie ani zeleninu ze nesmmie vie mi niekto poradit ze co jej vlastne mozem davat jest aby sa jej to nezhorsilo.dakujem mozte mi poslat aj meil peto.kulik@gmail.com este raz dakujem 🙂

ciernavila
21. jún 2012

mali sme trocha atopicky na zahyboch ruciciek ako je zapaste. Po tydnovom pobyte pri mori nam to zmizlo. Vrati sa to znova?

luthien.k
22. jún 2012

@ciernavila záleží na spouštěči, pokud je to jen citlivost kůže na počasí atd., tak by to pomoci mohlo. Však uvidíš 😉

julls113
29. jún 2012

Žienky z východu!!!! Potrebujem kontakt na nejakú osvedčenú bylinkárku v Prešovskom, poprípade Košickom kraji, ktorá by vedela pomôcť môjmu 30 mesačnému synovi... budem rada, ak mi pomôžete... 🙂 vopred ďakujem

nesselande
1. júl 2012

ahojte, potrebujem poradit, vyberam dovolenku v Chorvatsku, kam ideme kvoli atopickemu ekzemu 3rocnej dcerky a kamienkovym plazam. Teraz ale nachadzam vacsinou strkove, tak neviem, ci je to tiez OK, ci nie su prasne...
vopred dakujem za rady 🙂

larmimi
18. júl 2012

ahojte baby, prosim vas poradte mi aky je najlepsi praci gel na deticky s citlivou pokozkou lebo moj maly teda neviem zrovna ci to bol ekzem ale mal taku draplavejsiu suchu kozu na lytkach...a cele leto ked sa nosili kratasy mu to zmizlo a teraz ked sa ochladilo nosi dlhe nohavice a teplaky sa mu to vratilo..tak to bude zrejme aj praskom ...budem mu prat zvlast len nemam skusenosti ...dakujem za tipy 😉

matatara
18. júl 2012

Ahoj @larmimi lovela ,tide sensitiv a premasťovať kožu...máme atop.ekzém od 9 tich mesiacov...

matatara
18. júl 2012

@julls113 ak sa smiem spýtať aký máte problém???mi sme chodili do Prešova na prístroj BICOM a dosť nám to vtedy pomohlo 🙂,minulý rok trávnica a teraz sme vcelku ok...

matatara
18. júl 2012

@ciernavila pri tých horúčavách ako boli sa to môže vrátiť v tých miestasa to viac potí a preto to tam reaguje

larmimi
18. júl 2012

@matatara dakujem 😉

matatara
18. júl 2012

@larmimi nie je začo od 9 mesiaca sme si u jedných z dvojčiat prešli atopickým peklom....vyskúšali kadečo a nakoniec si vystačíme s kyselinou mliečnou,ak mokvá tak tanínový púder a kyselinu obmieňam s klasickou modrou niveou ...a ovsený kúpeľ

dambldor
18. júl 2012

aj my sme mali niečo podobne...nám to pomenovali ako neidentifikovatelný ekzem..nebol to klasický atopický....mali sme len škvrnku na chbáte...tiež samé hormonálne mastičky a stále dookola...potom som sa dozvedela o Trávnici (ktorú pred nejakým časom zavreli) ...bola to pre nás najlepšia volba, lebo po 3-týždnovom pobyte nemáme na chrbátiku už nič🙂....odvtedy už prešli 4 roky🙂