Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

julls113
18. júl 2012

@matatara môj drobec má ekzém, a zatiaľ žiadna lekárka nehľadala príčinu, len riešili problém.. A mňa to štve..nechcem ho od mala natierať a dopovať umelinami!
Tak som to chcela
Riešiť inak 🙂

matatara
18. júl 2012

@julls113 ak sa jedná o atopiu tak tažko hľadať príčinu...stres,strava...možností je veľa rodinná anamnéza alebo vzikol len tak ako civilizačný problém

na byliny veľký pozor mi sme prešli kadečím liečitelia,bylinky a nepomohlo nič všade to isté zaťažená pečeň čím????9 mesačné bábo plne kojené 6 mesiacov ja na diéte aby sa mu ekzém nehoršil...tiež sme prešli kožiarkami ...tretia v poradí si ma vypočula a akceptujeme sa ...hormóny mu odmietam natierať ...z potravín som vylúčila kravské mlieko,citrusy,čokoláda( občas zhrešíme)a liečim ho alternatívnou medicínou ovsené kúpele 2 krát do týždňa ak má škaredé ložiská morská soľ z DM drogérie,premasťujem kyselinou mliečnou alebo niveou ,ak máme mokvavé ložisko tak tanínový púder takto sme sa nastavili po TRÁVNICI a od novembra kľud...

a ešte odskúšali sme teraz ako boli tie horúčavy LINOLU lebo sa začal zhoršovať v záhyboch a účinok ako po fucicorde tj.hormonálna masť...

luthien.k
13. aug 2012

@julls113 a jak má ekzém dlouho? Taktéž se stavím skepticky k různým bylinkářům a léčitelům, ti totiž někdy radí nebezpečné věci, například vykoupat dítě alergické na BKM v syrovátce s katastrofálními následky apod. Příčina AE u dětí tkví ve většině případů ve stravě a tam je třeba začít, strava a zdravá střeva (ono pokud není zcela v pořádku matka, má sama potíže s alergiemi, ekzémy, trávením, tak ani kojené dítě nemůže mít v pořádku střeva - matka vše přes MM posílá prckovi), to je základ, nikoli játra, jak radili vám @matatara.

julls113
15. aug 2012

Malý ma ekzém už rok čiže mu to začalo na 18 mesiacov... a ono je to tak, že ja sama mám alergiu na slnko... citrusy.. a mám akútny ekzém na rukách, z ktorého sa neviem dostať už 2 rok, ruky mi praskajú do krvi.. sú šupinaté a potom je obdobie, kedy mi to mokvá... a samozrejme samé kortikoidne masti... :(
Malý sa nechce stravovať podľa " mojich " predstáv... je veľmi málo
@luthien.k

luthien.k
15. aug 2012

@julls113 no vida, jak to do sebe zapadá.... Na dietu, která by vám pomohla ozdravit střeva, jste zralí oba. Ono když se z potravy odstraní, co dítěti vadí, tak se jim často vrátí i chuť k jídlu 😉

lilysk
29. aug 2012

Moja mala mala hrozny ekzem -asi v 3och rokoch to zacalo a kazdy tyzden sa to zhorsovlao -kozna krutila hlavou ...pochodili sme kade tade ..nebudem rozpisovat aka som bola zufala ☹((....jedine nam pomohol bol MUDr. Petrovics z KE -povedal ,ze on sam este take rozsiahle na takom malom dietati nevidel ☹( http://www.akupunkturakosice.sk/ -vytestoval ,vyhodil potraviny ,ktore by nemala jest -dal nam kvapky -vsetko som hned zacala dodrziavat a dieta do 24 hod malo 80 % zlepsenie ...do tyzdna bol ekzem fuc !!!!! To bolo tak cca pred 2 mesiacmi - dietu stale mame -nie je take tazke to dodrziavat -mala si zvykla ....postupne nam tie zakazane potreviny pridava . Som na milion % spokojna a uz budem chodit len k nemu !!!! Tiez povedal ,ze strava ,travenie +creva sposobuju take reakcie koze ....
Takze ak mate moznost nevyhadzujte kopec penazi na nefunkcne masticky z lekarne a kortikoidy a neviem co vsetko ,ale sa u neho objednajte urcite Vam pomoze 🙂 Vela sil zelam !

luthien.k
30. aug 2012

@lilysk stravu radím řešit pořád, bohužel na to ne každá maminka slyší 😉

trnka77
30. aug 2012

@lilysk POšLI MI PROSIM ťA DO ip KONTAKT NA DOKTORA,MY ZATIAľ MáME EKZéM MIERNY,ALE PRE ISTOTU 🙂

lilysk
30. aug 2012

@trnka77 Ahoj .
Ak ma mierny ekzem to uz je zle -sa objednaj cim skor ,lebo cim dalej sa tie loziska budu rozsirovat tym je ta liecba zdlhavejsia -ten organizmus uz ked sa zacina branit tak to je len prejav na tej kozi a samo to nezmizne zial ☹((
Zavolaj tam sa objednaj ,lebo on ma velmi vela pacientov a sa velmi dlho caka aj mesiac na termin ,ale vazne klobuk dole pred nim .To celkove testovanie organizmu trva asi 40 min ,ale je to bezbolestne uplne a s detmi sranduje a neviem co vsetko takze dieta znasa v pohode ,ale to vysetrenie stoji asi 120 eur ci kolko -stoji za to tie peniaze dat ,lebo takto len chemiu pchas do diatata od koznej a neviem co a on presne povie co je pricina toho ekzemu -niekedy ma to dieta oslabeny nejaky organ a on ti da homeopaticke kvapky -je to v cene vysetrenia aby ten organizmus bol ok a mohol normalne fungovat . Vazne stoji za to tam ist !!!

MUDr. Gabriel Petrovics
Mäsiarska 58
040 01 Košice

tel: +421/ 55/ 622 62 81
mobil: +421/ 905 974 637
e-mail: petrovics@petrovics.sk
web: www.akupunkturakosice.sk

lilysk
30. aug 2012

@luthien.k Jasne strava je najdolezitejsia ,ale napr. ja som kupovala veci len v Bio obchodoch a varila som a neviem co aj tak mala ekzem a sa zhorsovalo -az ten doktor vytestoval ,ze ktore konkretne veci to spustahu a tak nam vyhodil psenicu a mliecne vyrobky a zemiaky -sama by som na to nebola prisla ,ze co presne .On mi aj povedala ,ze darmo ,ze kupujem v Bio a nedavam e-cka a farbiva ked to dieta nevie niektore tie veci stravit a toto je reakcia organizmu ,takze ano jednoznacne strava ,strava,strava ,ale musi byt niekto co povie ktore veci konkretne .

luthien.k
30. aug 2012

@lilysk že nejčastějšími potr. alergeny - spouštěči ekzému - jsou kravské mléko, vejce, pšenice, sója atd., to je mi dost dobře známo a tady to opakuju při každé možné příležitosti 😉 Existuje nízkoalergenní dieta, po které se vyčistí velká část dětí, která je právě bez těchto potravin a ještě řady dalších. Jestli je něco bio nebo ne nemá až takový význam, leda by byla alergie na rezidua pesticidů atd., co se na nebio výrobky používají. Čili pan doktor jde na to dobře, ale není to nic nového, používám podobný postup asi tři roky, co jsem se ho naučila od Věry Zíkové, která sestavila tu nízkoalergenní dietu.

katyxq
30. aug 2012

@lilysk Potvruju, že metoda, kterou @luthien.k používá funguje. Obešli jsme se bez kožní, nějakých speciálních vyšetření a drahých mazání, stačila eliminace BKM (plus hovězího a telecího) a sóji v dceřině a mojí stravě, protože kojím ... a je klid 🙂.

potulka
30. aug 2012

@lilysk to je super, ze ste nasli doktora, ktory neriesi nasledky ale pricinu. po luthien.k je to druha osoba, o ktorej sa to da povedat. 😉 my sme sa z akutneho ekzemu vyhrabali vdaka diete. syn sa precistil, dnes uz je skoro vsetko a priznaky ma len velmi zriedkavo a na velmi malej ploche kože. zo 7 masti, ktore predpisala dermatologicka, mame 6 stale neotvorenych v skrinke a z tej siedmej chyba len kusok. jedine, co sme upravili, je strava. nejde o biokvalitu ale o pritomnost alergenov, ako si spravne napisala.

vaness16
2. sep 2012

@peha prosim poznate niekoho v za na ae mam 3 mes.dcerku dakujem jankakunerad42@centrum.sk

luthien.k
2. sep 2012

@vaness16 hledáš nějakého kožního nebo alternativního lékaře?

verka_motylek
3. sep 2012

Ahoj holky! omlouvám se, že vám lezu do diskuse, ale mám na vás dotaz 🙂
Mojí dceři je 4,5 měsíce a atopický exém jí diagnostikovali asi v 10.týdnu - zhruba po prvním očkování! dostli jsme samozřejmě od kožařky mastičku se slaboučkými kortikoidy ( kterou jsem dala cca 5x jen na ty nejhorší ložiska a pak hned zmizeli), pak taky zinkovou mast Vitela a byla mi doporučena Aderma - krém.
Je fakt, že exém zmizel a už se neobjevil, ale ty všechny přípravky jsou šíleně drahé... Slyšela jsem, že na atopák je dobrá rakytníková indulona - používáte jí někdo???? nebo nedoporučili byste mi nějaký levnější krém??? Ta Aderma stojí 400,- a vydrží nám zhruba měsíc 😔 a taky něco do koupele - i OILATUM je celkem pálka a rychle pryč! Bojim se jen tak něco zkoušet aby se to malé nevrátilo, ale zas ty peníze jsou šílený 🙂

lojzina
3. sep 2012

@verka_motylek ahoj,jestli i muzu reagovat-predne je dulezite na jakou fazi ekzemu chces neco poradit,je v tom velky rozdil,mela by s etaky resit strava,kdyz kojis tak samo tvoje strava,a jinak te muzu odkazat na @luthien.k 😉 😉 😉 -vrele doporucuji

verka_motylek
3. sep 2012

@lojzina moc děkuju🙂 No my jsme teď ve fázi, že nic není vidět, všechny ložiska zmizela takže je podle mě teď důležité udržet kůži mastnou a proto jsem chtěla právě poradit nějaké přípravky 🙂 Kojím takže se vyhýbám všem alergenům hlavně teda čokoládě, oříškům, citrusům a podobně.

aduskatt
3. sep 2012

tak u nas sa ekzem zacal po ockovani, samozrejme masticky, ktore velmi nepomahali, vymenili sme niekolko druhov. Potom nastupilo kazdodenne uzivanie sirupov a liekov od imunoalergologa..................a to sa mi prestalo pacit, ze by dieta od polroka malo dennodenne do seba pchat chemiu................jedneho krasneho dna som tie lieky prestala davat a nejakym zazrakom pomaly ejzem vekom zacal ustupovat. Dnes ked sa trosku vyhodi, tak uz viem, ze mam ratat s chorobou, inak je uz koza cista. Viem vsak, ze dalsie ockovanie nedam, aby sa ten ekzem nevratil

lojzina
3. sep 2012

@verka_motylek tak jestli vam ta indulona nevadi,my ji jednu dobu docela dobre snaseli,proc ne...Ooilatum staci trosicka...,ja v nem koupu oba kluky a mame ho teda na dyl jak mesic,zkus rict na koznim o recept 😉 -Aderma je dobra,ale daji s ekoupit podobne pripravky na promazavani a jsou i o polovic levnejsi,staci se poptat a zkouset

verka_motylek
3. sep 2012

@lojzina moc děkuju za radu! no my tu indolonu právě ještě nezkoušeli! Ooilatum máme a vydrží docela i dlouho ale ten krém za 400,- máme na měsíc🙂pač mažu ráno a večer celé tělíčko 🙂

verka_motylek
3. sep 2012

@aduskatt no my už absolvovali další dvě očkování a dobrý - už se mi po nich ten exém neobjevil tak snad ty mastičky pomáhají. Právě se bojím to vyměnit, ale zas 400,- každý měsíc za mastičku + něco do koupele to je pecka!

lojzina
3. sep 2012

@verka_motylek no,z vlastni zkusenosti ti muzu rict ze 400 jeste neni tragedie 😔 ,ale tak daji s enajit i jina reseni 😉

verka_motylek
3. sep 2012

@lojzina no vím:D znám i dražší, právě🙂 tak kdyby to vydrželo aspoň čtvrt roku tak nehledám alternativu, protože tohle nám vyhovuje, ale teď nějak zkouším ušetřit kde se dá ( i když upřímně zdovna na mojí malé princezně se mi šetřit nechce 🙂

aduskatt
3. sep 2012

@verka_motylek ja somr ada, ze mame relativne klud uz aj bez liekov a masticiek🙂) a nemam v plane to riskovat znova nejakou chemiou🙂

tina7729
11. sep 2012

mi sme sa dnes dozvedeli ze mame atopicky ekzem ☹ dala nam dake masticky kozna,ale co pomaha naozaj ? moja malicka ma 3,5mesiaca v rodine ekzem nemame. nechapem z coho to moze mat. ☹ poprosim vas o rady a skusenosti

luthien.k
11. sep 2012

@tina7729 mastičky to obvykle nevyřeší, je třeba řešit příčinu, a ta u takových prcků nejčastěji tkví v alergii na kravské mléko, vejce atd. Máte v rodině nějaké alergie, zažívací potíže, astma nebo jiné poruchy související s imunitou?

tina7729
11. sep 2012

@luthien.k ja mam alergiu na nikel ale inak ani nie. jaj moja sestra mala sennu nadchu ale to uz nema. myslis ze pricina je aj v mliecku co pijeme?

luthien.k
11. sep 2012

@tina7729 malá je tedy na UM? Určitě to může být příčina a často i je - bílkovina kravského mléka, ze kterého se dělají všechna UM. Existují naštěstí i speciální, která se při takovém podezření dávají - Nutrilon alergy care nebo Nestlé althera.

zirafka52753
5. okt 2012

neviete mi niekto poradit malinka ma 2 roky a 4 mesiace a uz vyse roka bojujeme s malimi cervenymi vyrazkami na stehienkach.niekedy ju to svrbi a niekedy zasa nie uz sme boli aj u imunoalergologicky a ta jej robila testy na vsetko a nic nezistila.boli sme aj u kozneho a ten nam dal nejaku mast ktora tiez nepomahala.a potom som to skusala ja indulonou modrou lebo to mala aj vysusene,detsky olejcek,doliva krem a nic stale nic uz som zufala. ☹