Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

julovka
15. mar 2016

@modrofuzik11 môžem sa spýtaž? je niečo čo ten AE zhoršuje?mi ideme zajtra ku kožnemu ale tak to vizera ze je to on,,ako ho nezhorsit,,viete mi poradit,,vidim že už asi mate nejake skusenosti a prisli ste si na vlastny liek,,dakujem

julovka
15. mar 2016

mi máme 6mesiacov,este papame len mliecko,sem tam výzivku a zeleninu,,,viete mi poradit zienky so skusenosti je niečo čo ten AE zhorsuje a naopak,,zajtra ideme ku koznej a zrejme nam to potvrdi,,,doteraz to mal len pod kolienkami a na ruckach ale indulonou sme to premastili alebo excipialom a preslo to ,ale dnes je to uz cely chrbatik,tvaricka,brusko,,celeeee zleee

alenky
15. mar 2016

Mamicky, prosim Vas o zopar rad. Malicka sa nam osypala vzadu na krku, boli sme na koznom, kde dr.konstatovala detsky atopicky ekzem. Dostali sme balneum do vodicky a namiesane masticky, bielu s antibio ucinkom a hnedu velmi smradlavu. Uz sa s tym trapime dost dlhsiu dobu a samozrejme, ze to nezabera. Chystame sa opat na kozne, len ma to dost trapi, ze moje dieta bude teraz ako pokusny kralik a budu na malej skusane ine masticky. Chcem sa opytat mamiciek, kt.maju skusenosti, ci nemam tvrat na alergologickom vysetreni. Predsa kozna, len sa pozrie na kozicku a uz hned vie, ze to vyzera na ekzem. Taktiez sa nam s manzelom nezhoduju nazory, co sa tyka kupania. Ja malu chcem kupkat kazdy 2den, on kazdy den. Dost sa na tom hadame, pretoze on sa zastava lekarov, ja som skor toho nazoru, aby sa pokozka zregenerovala aj sama. Totizto jeden den ma krk krasny, bez flakov a na druhy bum opat to vybehne. Vdaka za Vase rady

nunuka2211
22. apr 2016

dobrý deň. chcela by som sa opýtať či vám predĺžili rodičovskú dovolenku kvôli atopickému ekzému?ďakujem

vesnavesna
25. apr 2016

čaute ženy! chcem pridať našu skúsenosť. malému sa objavil ekzém v cca 3 mes. bola som zúfalá, pátrala... doškrabal sa a nelepšilo sa mu to po ničom od dr. teraz prišlo zlepšenie, začali sme chodiť plávať do bazéna so slanou vodou. ale dávame aj do kúpeľa morskú soľ, nie každý deň, striedame s vývarom z ovsených vločiek. ale čo sa mi zdá že zabralo najviac, sú probiotiká a omega 3 mastné kyseliny- rybí olej. to si dávam ja, keďže ho čisto kojím. (bude mať 6 mes.) plus ešte pijem žihľavový čaj- teraz je aj čerstvá jarná, treba natrhať a popíjať. tá je silne čistiaca a zaberá na ekzémy. proti nočným škrabotom sme vymysleli otočené pyžamko- nohy do rúk, rukávy do nôh🙂- čím vzniknú plné rukávky, ktoré si nezošuchne. ale dá sa len ked je zapínanie na stred a neotvorené nohy.) plus samozrejme si sledujem moju hladinu stresu, či vnútorného napätia, lebo to na dieťa vplýva ohromne. teraz keď to už nemá zapálené, len občas trochu suché používame olej s nechtíkom. ale osobne a zo skúsenosti si myslím, že vonkajšia kozmetika je druhoradá a príčiny sú inde. taktiež netvrdím, že táto naša skúsenosť musí fungovať všetkým. viem aká som bola zúfalá ja chvíľami... budem rada, keď niekomu pomôže. nech sa vám darí!!!.🙂

snezka13
25. máj 2016

Ahojte! Ak by niekto potreboval pomoct svojim detickam s atopickym exemom, poznam nejake maminkami osvedcene prirodne produkty (konopne mlieko alebo bambucke maslo). Viac info v sprave.

sandey
9. jún 2016

ahojte, brat mi doniesol velmi vela balickov ovseneho kupela pre deti s atopickym ekzemom, tak ak by bol zaujem, kludne napiste sukromnu spravu 🙂

spominanyotec
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
spominanyotec
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
spominanyotec
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirka5633
20. jan 2017

Baby neviem ci to tu uz bolo,ale dcerka ma atopicky ekzem uz od narodenia aj teraz sa chystame opat ku koznej. No chcem sa spytat kedze bude mat v juny 3 roky ci mozem poziadat o predlzenu platenu rodicovsku . mate skusenost niektora? Dakujem

sandey
20. jan 2017

ahojte, este mam posledne kusy ovseneho kupela na ekzemy a atopicku pokozku, ak by bol zaujem napiste spravu (mala som toho vela a malemu sa to krasne upravilo, tak uz nepotrebujeme)

quenti
13. jún 2017

Vcera som bola u kozneho s malou ma AE a povedal mi pozor ma athodetm intensive obsahuje kort.Co ma dost vydesilo nakolko som tehotna a natieram malu len ja.Pouzivam ho po odporuceni lekarky a veru ma po nom vyrazne lepsiu pokozku.No teraz vaham.ci ju tym natierat....

nunuka2211
24. júl 2017

aj ja som malú natierala s kort. masťami mala hrozný ekzém a po tej kort.masti sa jej zlepšilo a potom po niekoľkých dňoch to bolo zase také isté bez tej masti. ja veľmi ľutujem, že som ju natierala a teraz má biele fľaky, tam kde som jej to najviac natierala tak som z toho smutná. teraz jej to natieram z obyčajnou modrou indulonou.

nunuka2211
24. júl 2017

@quenti daj si pozor na kort.maste mojej maličkej zostali fľaky biele po nej

nunuka2211
24. júl 2017

žienky čo ste detičkám natierali s kortik. masťami zostali im biele fľaky.?a potom keď ste to vynechali napravili sa to? dakujem

snehulienka99
9. okt 2017

@nunuka2211 my máme tiež biele flaky, ale aj na miestach kde som nenatierala malého, mal to už aj predtým.. ale dnes som si všimla, že to má aj v okolí červených flakov, kde som ho natierala :(.. tiež by ma zaujímalo či to zmizne 😢

nunuka2211
25. okt 2017

@snehulienka99 doktorka mi povedala,že po čase to zmizne je to len dočasné. a potvrdila mi to aj jedna lekárnička ona mala tiež ako dieťa všade skoro biele fľaky a potom sa to upravilo.ja som od vtedy kort.masti vysadila a používam obyčajnú modrú indulonu a je lepšia ako všetky drahé krémy a vyskúšali sme toho až až. odporúčam. samozrejme keď je to veľmi zle tak treba kort.maste, ale potom keď sa to upraví stále premastovat s indulonou a bude to OK si myslím. držím palce.

zabka788
5. feb 2018
Používateľ zabka788 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabka788.

Moj syn mal tiež biele fľaky a pekne mu vymizli. Keď sa ekzém vo vačšej miere prejaví, siaham po kortikoidovej mastičke, tých kortikoidov tam zas tak veľa nie je. Nám by žiadna indulona na ekzém rozhodne nezabrala. Ale pokožku premasťujeme kozmetikou pre atopikov a ekzémy sa našťastie príliš často neobjavujú

didia
5. feb 2018

@spominanyotec aj ja som mala cely zivot ekzemy, musím potvrdiť, odkedy sa kúpem vo vode zo studne bez chlóru a pijem vodu bez chlóru, tak uz 2 roky nemam ekzemy. U nas maly syn ma ekzemy a aj napriek bezchlorovej vode. Uňho je to aj zo stravy, mliečne výrobky, kyslé jedla kapusta, paradajka, pomaranče atd. Treba si dať urobiť aj testy na alergiu alebo intoleranciu, ekzemy môžu byt aj z toho...

eliska4
12. feb 2018

Pri ekzémoch treba v prvom rade hľadať príčinu. Alergologické vyšetrenie by malo byť samozrejmosťou. Jeden syn má alergiu na pele, druhý je atmatik, tretí ma alergiu na vaječný bielok. Bez týchto informácií by nejaké natieranie mas´tami nič neriešilo. Kortikoidy sú občas potrebné ale riešia len akútny stav, ktorý je dosledkom nejakého vnútorného problému. Moje deti majú najvačšie problémy, keď sú choré, tak sa im snažím podporovať imunitu hlavne v týchto chrípkových obdobiach

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anulienkalenka
18. feb 2018
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

Tiež som nedávno objavila túto kozmetiku. Objednala som si okrem krému a mlieka aj výživové doplnky a zatiaľ som veľmi spokojná. Pokožka sa mi upokojuje, nesvrbí a hlavne nemám už tie presušené miesta na lakťoch, zápastiach a pod kolenami.http://www.protopan.sk/produkty/protopan-box.htm

maykaaa1122
5. mar 2018

v lekarni kupujem bepanthen care, hlavne, ked maju velke balenie - je super a vydrzi nam velmi dlho a to maleho kremujem dost casto.

damoska
9. júl 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

@anulienkalenka prosím ta, po akej dobe tento krém zabral? Citala som v jednej diskuzii že je velmi dobrý a dost si ho chvália. Premyšlám že ho kupim

12romi34
17. júl 2018
Používateľ 12romi34 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 12romi34.

@damoska za seba ti možem poradit krem Protopan, dcerka ma ekzem od narodenia a tento nam poradili a je skvelý. Skus ho, možno pomože

sonka1981
27. júl 2018
Používateľ sonka1981 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka1981.

niekto ho doporučuje, nieto zase nie. 100 ludi má 100 chuti. Ale ked pomaha, tak prečo nie

zabka788
29. júl 2018
Používateľ zabka788 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabka788.

po akej dobe bolo vidiet prvé zlepšenie?

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz