Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

bianka234
1. aug 2010

@zuzka82 obsahuje kortikoidy, aj ked to tam nie je napísané

zuzka82
1. aug 2010

@bianka234 Ako je to mozne????Vy s tym kremikom mate skusenosti????ako to prosim viete???

siska76
2. aug 2010

SKIN-CAP krém neobsahuje hormonálne zložky, toto sa uvádza v zložení: *
Pyrithión zinku ................................................ 0,2 %
*
Zvláčňujúce látky ............................................ 50 g
*
(oktyloktonoát, polyglyceryl-3-methylglukózodistearát, voda, isopropylpalmitát, sacharózokokoát, glycerol stearát, stearylalkoholmethylglucet 20, cyklomethikón, glycerín, propylparabén, BHT, alkohol a parfém)
preto ho vraj môžu aj detičky používať....

yanielka
2. aug 2010

skin cap je vyborny krem, my sme ho pouzivali na seborreu, ziadna lekarka ho neodporuci, pretoze ho nemoze predpisat 🙂 a samozrejme najprv tlacia na ichtyolove masti (pri seborree), neskor na kortikoidne kam sme sa nastastie nedostali, ale po mojom naliehani, nech mi teda vysvetli ake neziaduce ucinky moze mat skin-cap nakoniec priznala ze ziadne......aj pribuzny ho pouziva uz 15 rokov na lupienku a nic ine mu nepomohlo ako tento krem. samozrejme je mozne , ze nie kazdemu moze pomoct, ale podla mna za vyskusanie to stoji ak sa dietatko trapi.......

zuzka82
2. aug 2010

Dakujem kocky,nasla som aj toto,tak hadam to je fakt dobry kremik
nNa vyvrátenie nepravdivých tvrdení, že SKIN-CAP® obsahuje kortikoidy CHEMINOVA
INTERNACIONAL, S.A. poverila vykonaním príslušných analýz viacero prestížnych
laboratórií a inštitúcií na celom svete.
Výsledky týchto analýz potvrdili bez akýchkoľvek pochybností neprítomnosť klobetazol
propionátu v zložení prípravkov SKIN-CAP®.
Bolo dokázané, že falošná pozitivita na kortikoidy bola spôsobená nedostatočnou
čistotou 96º alkoholu používaného ako rozpúšťadlo. Keď sa tento alkohol vymenil za
čistejší 99º - falošná pozitivita zmizla a všetky analýzy vylúčili prítomnosť kortikoidov ako je
možné vidieť na výsledkoch rozsiahlych rozborov nižšie uvedených laboratóriíí s použítím
rôznych analytických metód:

yanielka
2. aug 2010

@zuzka 82 aj ja som si nasla presne tento clanok. nasa mala iba 2 mesiace ked bola vyhadzana od hlavy po paty (aj seborrea vie byt takato hnusna) chodili sme po koznych lekaroch a kazdy mi dal iba ten hnusny smradlavy ichtyol, od ktoreho bolo mimochodom vsetko (ani len sa neunuvali mi povedat, ze existuje aj biely - to som si zistila az ja z internetu) no ale nakoniec nam pomohol Skin-cap a vyrazky zmizli uplne. Drzim palce, aby vam pomohol.

bianka234
2. aug 2010

@zuzka82 aj ostatné kočky, musím vás sklamať, v zložení sa to neuvádza, moja sestra pracuje v lekárni a tiež bola z toho v šoku, žiaľ v Amerike je práve pre toto stiahnutý, je to žiaľ pravda. Takže zázračný krém nejestvuje aspon tento určite nie.

baera
24. sep 2010

@bianka234 @zuzka82 jsem tu nová a vlastně jsem se sem dostala,když jsem hledala něco o pyrithione zinku 🙂 Můj syn měl jako malý taky hroznou seborreu a zároveň se mu to spojilo s chronickým atopickým ekzémem, nezabíralo vůbec nic ani kortikoidy až mi kamarádka poradila SCkrém...od té doby stále bojuji s tím, jestli nemám krém nechat otestovat, bohužel tím,že to není léčivo, tak jediná možnost asi je přes krajskou hygienickou stanici,ale protože jsme v EU, bylo by to asi na dlouho, muselo by se to řešit i se španěly...je možné sem do fora uvést stránky, kde jste informace o zakázání v usa a o výsledcích testů laboratoří našly???děkuju moc

luthien.k
26. sep 2010

Holky, od své kamarádky, která zde na MK taky přispívá a až bude moct, klidně vám to tu osvětlí sama, vím, že SkinCup skutečně kortikoidy obsahuje, nechala ho testovat u nás v SZÚ a tomu já věřím víc, než stovce amerických či jiných studií 😉 Takže za mě také - vyhněte se mu!!!

baera
26. sep 2010

@luthien.k já to fakt nechápu, jestli se prokázaly kortikoidy a nejsou uvedené ve složení výrobku, tak jak je možné, že je krém dále k dostání v lékárnách!!!

luthien.k
27. sep 2010

@baera, já tomu taky nerozumím, až bude kdy, zeptám se té kamarádky, ale klidně si ho můžeš taky nechat otestovat a uvidíš...

bajciatko
13. okt 2010

poznate niekto Afloderm? obsahuje kortikoidy?

jarus1
13. okt 2010

bajciatko...ano poznáme, sami sme ho používali. je to výborný krém a účinkuje snad už po pár hodinách. žiaľ s jednou nevýhodou. Je to kortikoidná zarábaná masť,teda skôr krém ☹

bajciatko
14. okt 2010

@jarus1 a uz nepouzivate? my sme mali Locoid a zmenili sme dr a povedala nam, ze Afloderm je miernejsi, tak ale aj tak, ked ma kort., tak neviem... nam zaberali oba rovnako

ajka72
14. okt 2010

ahjte dievčatá mám dvojičky a jedna má v miernej forme AE, tiež nám bol od jednych známych odporučaný SC krem a teraz čítam že má obsahovať kortikoidy a manžel ho včera za 20 eur kupil ak teda niektorá viete odborne potvrdiť že je to naozaj tak nech to tu uverejní ďakujem

babullka1
14. okt 2010

Ahojte,aj my sme povodne pouzivali kortikoidove masticky ale este viac nam to zhorsili 😖 ......momentalne sme len na telovom mlieku Bioderma-Atoderm a ked ideme von malemu natieram tvaricku-kde to ma najhorsie modrou indulonou-vazne mi pride najlespia....... 😅 My mame velmi lahku formu AE....ale aj tak ......

kaja73
14. okt 2010

@ajka72 Asi mysliš Skin cap.Ak ano tak,v to mam tiež zmatok.Ale poviem ti čo viem.Kamoška je lekarnička a nič o tych hormonoch nevie, jej dcera ho uživala vyše 3 rokov a nemala ani nema žiadne vedlajšie učinky a ani inak nepoznam nikoho kto by z neho vedlajšie učinky mal a to je na našom trhu vyše 10 rokov.Malemu zaberal len na červene plochy, akonahle mu to začalo mokvat,tak to už nezaberalo a uplne slabunka hormonalna mast na to potom zabrala za 1 den.Takže neviem aky najsilneši hormon može obsahovat,ked ho "prečura" jednoduchy advantan rozriedeny vo vazeline.Tiež však viem, že to dala testovat jedna kočka odtialto z MK a vraj tam hormon bol. 😢 .Možno je to fakt tym alkoholom ,ktory sa použiva na testovie,vid.prispevok od zuzka82.Mne sa jednoduch nechce verit ,že by to bolo tak dlho na trhu a nik by nehlasil vedlašie učinky a to som čitala vela prispevkov od ludi ,čo ho už dlhodobo uživaju.Klasicke hormonalne maste ich predsa po dlhom uživani maju.

jarus1
14. okt 2010

bajciatko, locoid poznám, mali sme aj ten, ale použili sme ho iba raz tuším...všetko je to na kočku, ked sú to kortikody...my sme boli na tom dosť zle na jar a skončili sme v kúpeľoch...samozrejme pri takejto diagnoze nemáme nikdy vyhrané

bajciatko
14. okt 2010

@jarus1 a kde ste boli v kupeloch? predpisala vam to kozna? budem rada za blizsie info, kludne aj do IP ak mozem poprosit... v akej velkej forme mate AE?

jarus1
15. okt 2010

bajciatko boli sme v Trávnici. Je to pri Nových Zámkoch. Liečba spočíva v kúpaní sa v liečivej vode z Podhájskej, ktorá má podobné zloženie ako Mrtve more a v následnom premastení....bolo tam super 🙂

livia1
21. okt 2010

@jarus1 ahoj ako čítam tak ste boli vTrávnici, my sa tam chystáme ešte tento rok ak sa nám podarí včas vybavit papiere. Jakubko dostal tento ekzém len pred cca mesiacom a kožná lekárka bola velmi rada že mám zaujem tam ist bo vela mamičiek o tomto ani nevie a ani vraj nemaju čas. popíš viac ako tam bolo, ako to prebiehalo, aby som mala aspoň ako taký obraz o tom ča sa tam deje. Dakujem

livia1
21. okt 2010

@jarus1 ahoj ako čítam tak ste boli vTrávnici, my sa tam chystáme ešte tento rok ak sa nám podarí včas vybavit papiere. Jakubko dostal tento ekzém len pred cca mesiacom. Používame na to Oilatum kupel, potom ho ešte ponatieram gélom a na koniec po osušení natieram excipial-om. kožná lekárka bola velmi rada že mám zaujem ist do Trávnice a sama som sa na to aj pýtala, len preto, že v septembrovom živote bolo o tomto ustave písane, inak by som ani ja o ničom takom nevedela. vela mamičiek o tomto ani nevie a ani vraj nemaju čas. popíš viac ako tam bolo, ako to prebiehalo, aby som mala aspoň ako taký obraz o tom ča sa tam deje. Dakujem

jarus1
22. okt 2010

livia1 máš krásne meno 🙂
poslala som ti IP
z osobných skúseností môžem Trávnicu iba odporučiť....boli to nádherné 3 týždne, kde a malá nielen liečila, ale hrala s inými deťmi a hlavne som sa jej mohla 24 h venovať 😵

anduca
10. nov 2010

Ahojte,
bol niekto s bábätkom na Kramároch na detskej kožnej ambulancii? Máte skúsenosti? Ako tam vyzerá týždňový "pobyt"? Moja malá má 4 mesiace a asi tam pôjdeme budúci týždeň. ˇDakujem.

dadulienka2404
13. nov 2010

ahojte baby skusali ste vyrobky okg??mojmu synovy pomohli s atopickym exemom ...a to ho mal rok a po pouzivani vyrobkou mu do pol roka uplne zmizol..kedze som bola velmi spokojna zacala soms vyrobkami pracovat a mam kopu spokojnych zakaznikov ak chcete obratte sa na mna...

adka12
15. nov 2010

@dadulienka2404 ahoj, môžeš mi do IP napísať čo a ako s tými výrobkami?
Nám dnes kožná diagnostikovala AE. Chcem sa spýtať hlavne na stravu. Čo takéto deti môže jesť a čo nie?
Ďakujem

miska1981
19. nov 2010

ahojte, mam pol rocnu dcerku a asi ma atopicky ekzem. dr. nevedela povedat naisto, predpisala nam elocom, excipal, balneum plus a nejaku v lekarni robenu mast so zinkom. a este 3xdenne fenistil kvapky musim davat.
mozete mi nap. co vy davate detickam a ci to zmizne a po akom case.
ten elocom je kortikoidna mast, nemoze jej uskodit? bojim sa jej ju davat.

dadulienka2404
21. nov 2010

dobry den pracujem so 100% prirodnymi produktamy ktore dokazatelne pomahaju a mozem vam poslat link kde pisu ludia svoje skusenosti poznam pani ktorej dcera mala od troch mesiacov atopicky ekzem a pomocou tych produktov sa jej stav 100% zlepsil...no hlavné je, že všetky exémy a lergie sú spôsobené narušenou imunitou organizmu, ktorá sa v 80% skrýva v tenkom a hrubom čreve a produkt , tieto zle fungujú, potom sa to prejaví navonok práve ekzémom, prípadne alergiou na rôzne potraviny, alebo iné vnějšívlivy. ....
preto je potrebné čreva prečistiť a regenerovať ich sliznicu za pomocou FB
: A práve na podporu regenerácie a hojenia pleti a pokožky je potreba do organizmu dotat potrebné látky ktoré obsahuje práve Omega
tú možno použiť hlavne vnútorne ale aj zvonka na potieranie,,,FACTOR BASE Viackomponentný doplnok stravy s blahodárnymi a revitalizujúcimi účinkami.
A čo pre Vás môže urobiť?
DETOXIKÁCIA ĽUDSKÉHO ORGANIZMU:

Factor Base významne napomáha detoxikácii ľudského organizmu. Ovplyvňuje vyväzovanie
toxických látok - mykotoxinov.
OBRANYSCHOPNOSŤ ORGANIZMU:
OK Omega + (115 ml), doplnok stravy pre zdravé srdce a cievnu sústavu - exkluzívna zmes vysoko čistých rastlinných olejov s blahodárnymi a revitalizujúcimi účinky vyrobená z vybraných druhov pupalkového, brutnákového a repkového oleja obohatená vitamínom E OCHRANA ORGANIZMU:
OK Omega + posilní ochranu Vášho organizmu proti nebezpečným účinkom civilizačných vplyvov, podporí zdravý stav a funkciu Vášho srdca a ciev, pomôže udržať žiaduce hladinu cholesterolu a normálny krvný tlak. Stimuluje obranyschopnosť Vášho organizmu.VLASY, NECHTY A PLEŤ:
OK Omega + podporí revitalizačné procesy a prispeje k žiaduce kvalite a peknému vzhľadu Vašej kože, nechtov aj vlasov. ja by som vam tu urcite odporucila su s tym velmi dobre skusenosti a kedze vam nezaberaju tie veci co vam dava kozna mylsim ze by ste to mali skusit...ak mate zaujem o viac info tak mi napiste IP

u2jana
23. nov 2010

ahojte,
ako sa u vasich deti prejavil tento ekzem?
dcerka sa vyhodili drobne vyrazky na krku, pod kolenami, v laktoch a na krizoch.
moze to by atopic.ekzem???
nejak extra si to neskrabe, obcas ked je rozospata v noci, ale zas nie nejak hrozne.
dik za kazdu odpoved

mwana
23. nov 2010

@jamimi Ahojte chcem len podotknut ze oba kremy locoid i advantan su hormonalne kremy, jeden obsahuje hydrokortizon a druhy metylprednizolon. co su kortikoidy, preto s nimi treba velmi opatrne najme u malych deti. Locoid by sa nemal pouzivat viac ako 2-3 tyzdne, a advantan 4..samozrejme ako urci kozny lekar. Hlavne velmi opatrne pokial sa natieraju oblasti na tvaricke.