Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

viamka
18. nov 2006

to vazne? tekze hygiena na 100%? a kde si zistim zlozenie vody v tomto zariadeni? a jej teplotu atd? je tam volny pristup alebo len na odp. lekara. sme evidovani u koznej, hormonalnu liecbu co i len mastami odmietame, takze dietka, a susit zapaliky a suche miesta premastujeme...

expertka8 kde si?

expertka8
18. nov 2006

...my sa momentálne natierame kyselinou mliečnou/robená masť na predpis/...a som spokojná...po 2 dňox suxé miesta zmizli 😉

...viamka..tady..tady 🙂

viamka
18. nov 2006

pozname niekto mast s ADvitaminom na premastovanie.

expertka8 pouc ma, prosim, ako posobi kys. mliecna? nepoznam to fo forme kremu, len ako svalovku.

expertka8
18. nov 2006

...viamka..veď aj ja...a dokonca sa každý pondelok dobrovoľne poddávam tejto šialenej kyseline 😀

Hydrofilné zvlhčovače
glycerín (3%), L-(+) kyselina
mliečna/laktát (2%)

viamka
19. nov 2006

dakujem.

helen78
19. nov 2006

Nám pomohl krém Robátko, párkrát jsem namazala a bylo to pryč. Mají to v některých lékárnách, většinou na objednávku

expertka8
19. nov 2006

...striedavo premastovat nedrazdivymi mastami ako excipial mastny krem prip. Excipial U Lipopotio z lekarne, nenamacat zbytocne kozu a pouzivat mydla len detske alebo Dove mydlo 😉

viamka
19. nov 2006

a derma, la roche-posay sme mali. moj nazor - drahe a malo ucinne.
balmandol a expicial mame aj teraz na premastovanie. moj nazor - neuskodi ani nepomoze.
advantan, pytiol, sudocrem, mame na susenie - liecenie mokvajuceho. zabera.

potrebujeme premastovat, aby nebolo dieta masne a aby sa to vpilo a vydrzalo. a financne dostupne, lebo to treba na celeho clovek min. 2x denne.

viem, ze kazdemu zabera nieco ine a na ex posobi milion vplyvov a treba byt trpezlivi atd., ale predsa 😅 prosim poradte

expertka8 dove nevysusuje? nam sa maly supal po nom.

expertka8
19. nov 2006

..viamka...ja som s DOVE spokojná...ak by som mala prebrať Tvoju terminológiu...žiadne zázraky...ale neuškodí 😉

..aký máte názor na Holtov krém???.../ja som vôbec nebola spokojná...strašne vysušoval...čo na atopický ekzém nie je práve najsprávnejšia voľba...ale vyskúšala som na príkaz kožnej lekárky/

...mimoxodom..už týždeň sa vyhýbame paradajkám...a na pokožke malého sú badateľné pozitívne výsledky 🙂

viamka
19. nov 2006

jaaaaaj konecna dobra sprava 🙂 eske keby sa tak tykala mojho potomka. gratulujem expertka8. dobrych sprav nikdy nie je dost. Holtov krem nie, kozna ho neodporucala. neskusali sme, akceptujeme ju.

stve ma, ze ked nieco pomoze, zmeni sa pocasie, zdravotny stav alebo nieco ine. je to ako boj s veternymi mlynmi. ☹

expertka8
19. nov 2006

...svätá pravda viamka..nie si ty nejaký biblický prorok??? 😅

viamka
19. nov 2006

jasne, ze som. aj kucharka, ucitelka, apratovacka, mama, manzelka, kamoska, nevesta, nosicka, taxikarka, osetrovatelka, nakupovacka, a co len len este chces. 😝

sorry, polozil ma synov sloh na temu: skolsky orchester. kriste, kde na tie suchariny chodia. v septembri mala skola - 1. stupen, koncert tomecka. naco?
odpoved: aby sme pisali sucharinu...😠

expertka8
19. nov 2006

...pomôžem Ti??? 😅 ..vyhrabem Ti z netu aj nemožné....občas 😀

alisek
19. nov 2006

Koukám že atop je „horké téma“
Trpím atopickým ekzémem už od kojence (bude mi 27). Za komunistů bohužel informace, léčba a vhodná péče nebyla. Takže s aktivním přístupem jsem začala později.
Tak bych vám ráda poskytla pár užitečných postřehů.
Vyvolávací alergeny v potravinách jsem zjistila ale to bych zase nic jíst nemohla, velmi jsem omezila mléko mléčné výrobky-jogurty, vejce a především citrusy a určité druhy zel. Např .rajčata. O koření nemluvě. Ale u někoho i čokoláda.
K praní ..používat prací prášky označené sensitive-citlivý a nebo určené pro miminka např. Lovela. Nepřehánět to z aviváží a hlavně neškrobit. Při úklidu používat rukavice ale i při loupání brambor (škrob) nebo citrusů a krájení zeleniny.
Péče o tělo..osvědčila se mi značka Menalind Derm od Hartman-Rico (nic levného to není ale účinné ano). Při koupání(sprchování) pouštět spíš vlažnější vodu, horká zapříčiňuje svědění a pnutí pokožky. Mýt se především kosmetikou co obsahuje olej. Sprcháče nedoporučuji kvůli parfemaci. Po koupání mazat, mazat a zase mazat krémem. Do koupele nepřidávat pěny-vysušují a dráždí kůži a nebýt ve vodě moc dlouho. Negativní zkušenost mám s plaváním v krytém bazénu – chlor. Mazat – promašťovat ruce neustále (nosím si v kabelce krém).
Moře jen doporučuji, velmi zlepší pokožku.
Pokud vám atop zmizí, tak to většinou znamená, že se později objeví na jiném místě. Na určitých místech zůstává stále..jen se mění jeho rozsah (předloktí, břicho, nohy, podkolení jamky). Např. mám atop nad horním rtem a na očních víčkách..většinou se více objevuje při stresu a zátěži. Stres je velký spouštěč.
Když jsem byla mimčo, tak mi mamka zavazovala ručičky abych se nemohla škrábat..avšak v dospělosti i do krve.
Někdy mývá atopický ekzém souvislost i s jiným onemocněním (např. u mne je to migréna).

Holky, mamči..je to boj ale buďte statečné..žít se s tím dá!
ála

alisek
19. nov 2006

ps. při akutní léčbě používám mastičku s kortikoidama..je to rýchlé a účinné ale obsahuje hormony.

alisek
19. nov 2006

Ješttě malá rada nakonec:
Léčba v našich podmínkách - stačí alespoň jednou za měsíc návštěva vajíčka (Floating) je to velký "tank" co je napuštěý vodou z mrtvého moře. Vejdou se tam i dvě osoby a je u toho pouštěna relaxační hudba. Voda se po každé návštěvě čistí-filtruje, doporučená doba 30 až 60 min. Jediný problém - je to uzavřený prostor, tak pokud někdo z vás trpí klaustrofobií, tak je lepší být ve vajíčku s blízkou osobou a a poprvé to vyzkoušet max. na půl hodiny. Vím o jednom studiu v HK, co floating provozuje.
A dále solné-minerální jeskyně pro relaxovaní..super vzduch a prostředí pro hojící se atop, např. v Lázních Bohdaneč.
Po novém roce chci vyzkoušet termály v Podhajské, SR. Jsou velmi doporučovány na léčbu topického ekzému.

Tak zdar maminy a snažilky 🙂

viamka
20. nov 2006

ex - som ti uz pisala, ako ta rada zneuzivam, ked nieco hladam? 😅 daaaakujeeeem. zajtra ideme na kozne, maly ma gezicht jak opicka... my chodime mesacne. nie je to casto? nikdy nic revolucne nezahlasi ta nasa p. doktorka. co by som aj chcela, zeeeeee? vy ako casto?

alisek
21. nov 2006

info o solných jeskyních
http://www.solne-jeskyne.cz/

expertka8
21. nov 2006

...viamka...zneuži ma..cica..ja to tak milujem 😀 😀 😀
...my xodíme každé 3 týždne..ale ak sa nám teraz stav nezlepší..máme sa objednať na imunológiu...tak som zvedavá...aj s malou som tak xodila...a nakoniec jej nezistili alergiu na nič ...dokonca ani na zvieratá...a ako nám ekzém prišiel..tak aj odišiel...a tiež to bolo definované ako atopický ekzém 😒

viamka
21. nov 2006

si robis srandu? ako ti moze odist exem? rano sa dieta zobudi s cistou pletou? ja neverim na lurdy! nas maly ma zase cervene lica ako marfuska. vysusit a premastovat - povedala dnes kozna.

a teraz ked exem nema, tak srava a kozmetika ako? normal alebo speci?

🙂 🙂 🙂 ale fak vam to prajem, nech sa drzi.

expertka8
21. nov 2006

..viamka..čestné pionierske...ekzém pri dcére zjavne odišiel na dlhodobú dovolenku...a zatiaľ aj nenávratnú 😉 😀
..žiadna špeci strava...vidíš...asi som sa dobre modlila 😀 😀 😀

viamka
21. nov 2006

a nemohla dy si modlidbicku za to nase supinate? 😉

narevans ja mozem skusit za to, nech ti boh pozehna...

expertka8
21. nov 2006

..OK...dnes to u šéfa hore vybavím 😀

viamka
21. nov 2006

🙂 🙂 🙂

zvedavamt
29. nov 2006

malej pomaha na ae Halicar-Salbe mast z lekarne a pravidelne obcasne pitie caju Rooibos. skuste 😉

expertka8
27. dec 2006

...zdravím vás maminky atopikov...prosím o radu...malý pred 2 týždňami prekonal prexladnutie počas ktorého užíval aj atb..vzhľadom k tomu sa mu opäť obnovili suxé ložiská na tele 😒
...neviete mi poradiť nejaké voľne dostupné prípravky proti suxým miestam na tele???

P.S. modrá indulóna..telové mlieko Excipial...nám nepomáha 😖

alisek
27. dec 2006

expertka
neco noveho, nebo aspon ja jsem na to prisla pri cekani u zubare
www.pythium.cz

expertka8
27. dec 2006

...ďakujem alisek...opýtam sa ešte v lekárni...aj ja malého teraz kúpem každý deň vo vode s olejčekom...ale mám pocit,že nezaberá ani to...zajtra ideme zasa ku kožnej...

...má ešte niekto s nejakým "zázrakom" skúsenosti???

fafa
27. dec 2006

Ex, my mame tiez permanentne problemy...davam do kupela Balneum Hermal a kremujeme sa Atoderm PO zinc, ked je problem a svrbi to...ked nie, tak normalne Atoderm creme...su to trochu drahsie kremy od Biodermy, ale u nas zabrali...
a este robi v nasom pripade zazraky morska voda...aj domov si beriem vzdy flasu a natieram...