Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

bubinko83
25. jún 2010

kočky viete mi poradit? Dnes som maleho objednala na kožne ale objednali nas až na 6.jula . Maly ma taku akokeby lišaj na nohach ,ale raz sa to objavi a raz zase zmizne.Problem je v tom že čo ked sa mi to zase do toho datumu čo nam dali na kožnom zmizne? Mam tam ist aj tak snim? A ako mu urči diagnozu ked to dovtedy vybledne alebo čo? Poradte

bajciatko
25. jún 2010

Ja tiez mazem Daylong, no zatial asi len 3krat, kedze tu je skoro kazdy den zamracene, bez slniecka..., zatial sme nan reakciu nemali, aspon myslim.
Ekzem sa nam ale dosti rozsiruje, mame ho na pliecku a uz sa robi aj na kolienkach, tak mazem a premastujem.... Nejako som sa s tym uz asi zmierila, aspon nateraz, uvidime ako to pojde dalej ....

vlasa
27. jún 2010

mne sa dcera osypala,ked bola chora,mala vysoke leukocyty a nejaky infekt,vsetko zacalo ked zacala chodit do skolky-tyzden skolka a dva doma ☹nemate niektora skusenost s atopakom v neskorsom veku,mohla to spustit aj choroba,ci oslabena imunita?na alergologii nic nezistili a kozna tiez nie.ma to skrede,ale hlavne ruky,uz sa jej to siri na nohy.kozna dala hydrocortizon,ale moc nezabera,tak zajtra ideme zas koznej,som zvedava,co povie 😔neviete co by to mohlo byt?prosiiiiiiiiim 😨

mendelka
27. jún 2010

ahojte.moja malá má 15 mesiacom a má AE.Teraz jej idú zadné stoličky,je dosť nervózna z toho a veľmi sa jej zhoršil aj ekzém.Stále sa škriabe.Dávam jej Fenistil aj premasťujem,no ale neviem... môže to mať zhoršené aj z tých boľavých zubov? ☹

mendelka
27. jún 2010

no neviem ,teraz keď má stres tak to pripisujem aj tomu. A ešte aj je stále zavesená na mne a plačlivá.

mendelka
28. jún 2010

chcela som poradiť,či nemáte náhodou niektorá skúsenosti s ludov.liečiteľmi alebo homeopatikami?

bajciatko
30. jún 2010

Aho dlho sa moze uzivat Fenistil?

bajciatko
30. jún 2010

@mendelka nemam taku skusenost, ale aj tak, na kazdeho zabera nieco ine, treba skusit a mozno pomoze 😉

mendelka
30. jún 2010

bajciatko neviem ako dlho sa môžu užívať Fenis.kvapky ale mne hovorila lekárka,že 4 mesiace ich musí užívať aj ked bude mať dobrú kožičku,lebo vraj je to liečenie vnútorného charakteru a vraj je to nevyhnutné.no neviem či nerobím chybu,ale zdá sa mi to moc 3x10 kvapiek tak dlho užívať

teraz sa mi zase zdá,že pobyt na slnku jej trocha pomáha na pokožke sú neni také fľaky a ani sa toľko neškriabe.je spokojnejšia.natieram ju Daylong-om a zatiaľ som spokojná 😉

..no aby som to neuriekla 🤐

bajciatko
1. júl 2010

@mendelka no ja som sa tiez bala fenistil kvapiek, ale my davame 10kv len 2x denne, no kozna ma upokojila, ze tych kvapiek sa nemusim bat a ze ich MAM davat, tiez je to vraj nevyhnutne, tak davam, len som sa zabudla opytat, ze ako dlho ich mozem...
ja tiez daylong a nemam vyhrady momentalne, uvidime co bude neskor 🙂

anetina
1. júl 2010

Píšem Vám svoje skúsenosti s AE. Mala som príspevok v septembri minulého roku. Len pripomeniem, že mám 6-ročnú dcéru, ktorá dostala AE keď mala 1/2 roka. Mala ho na brade. Po všetkých tých mastiach, ktoré sa tu spomínajú jej pomáhala len kortikoidná masť. Prešlo jej to keď mala 2 roky po pobyte pri mori. Avšak keď mala 5 a pol roka sa jej objavil opäť na rukách. Tá hrozná predstava čo nás opäť čaká, však viete najlepšie o čom hovorím. To neraz plačete zároveň s nimi. A musíte fungovať v práci, doma. Takže vtedy som písala o Aloe vera. My sme ju užívali a pomohla a sme zase v poriadku. Pokožku má veľmi suchú naďalej, tak patrične mažeme. Musím podotknúť, že aloe pomohla aj mne /som alergická na slnko/, sestre /slnko, senná nádcha/, druhej dcére /máva na jar alergiu, doteraz neviem z čoho sa jej vysypú celé líca/. Ale nielen nám, mám pozitívne skúsenosti aj od iných. A taktiež sme príležitostne užívali colostrum, keď boli choré. Taktiež super vec, nakoľko je vhodné aj na alergie. Až si niekde prečítate o aloe vera, tak zistíte, že čistí organizmus znútra, najprv črevá, potom ide do krvného obehu, no a o to ide. Nepotláčať masťami symptómy, ale znútra čistiť organizmus. My berieme aloe stále celá rodina a to už len preventívne ráno.

mendelka
1. júl 2010

anetina tak toto asi vyskúšam.Ja mám tiež problémy s pokožkou na tvári.Hocikedy sa vyhádžem ako taká pubertiačka či už zo slnka, jedla ,alebo neviem z čoho.Kožná mi nepomohla,len som platila rôzne lieky a mastičky a nijaký zázrak sa nekonal.Ale neviem v akom stave to aloe užívate ráno.Sú to nejaké lieky alebo sirup,alebo čo? Vieš ja to vôbec nepoznám.

anetina
2. júl 2010

Treba si zohnať aloe vera gel na pitie, kde je čo najväčší podiel dužiny z aloe. Tie lacnejšie v lekárňach nezaberajú, pretože sú dosť riedené. Mám to vyskúšané. Treba hľadať na internete. A pretože je asi 300 druhov aloe vera, najlepšia je aloe vera barbadensis miler. No a potom podľa návodu užívať. My si teraz dávame ako som spomínala len 1x do dňa. Spočiatku aloe, ako som spomínala, čistí črevo. Preto je normálne zvýšený počet stolíc, ale potom sa to ustáli. Netreba sa preto báť, je to normálny proces. A ešte aby som nezabudla, treba dodržiavať dostatočný prísun tekutín, čím napomáhame vyplavovaniu škodlivín z tela. Držím palce a verím, že pomôže. Ešte na povzbudenie ma napadol jeden prípad kamarátky, ktorá sa vyhádzala po liekoch a tiež jej kožná nepomohla s masťami a liekmi. Strašne ju to svrbelo na tvári. No a cez víkend po užívaní aloe jej to zmizlo.

mendelka
2. júl 2010

anetina ďakujem ti a skúsim to. Takže môžem to dávať aj mojej 15 mesačnej dcérke aj sebe?

anetina
5. júl 2010

Áno, môžeš. Alej malej len 1 kávovú lyžičku denne.

bajciatko
6. júl 2010

@mendelka Mendelka, nemas pocit, ze po Fenistile ti dietatko ostane ospale? ja ako som ho zacala davat tak najprv nic a potom, mne mala spi ako zarezana, ani na jedlo sa nezobudi, ja neviem ci to mozem davat do suvislosti s fenistilom alebo nie, ale takato mi este nebola 🙂

bubinko83
6. júl 2010

baby a čo stoja tie Fenistil kvapky?

nam dnes zistili atopycky ekzem ☹ predpisala nam oilatum do kupela,potom mast z kyseliny mliečnej a krem Avatan asi kortikoidny to je .Nechcem mu davat tie kortikoidy každy na to nadava.A maly to nema až take strašne.Myslite že to musime použit?Ake mate skusenosti z tymi pripravkami čo som napisala? dik

bubinko83
6. júl 2010

a ešte som sa chcela spytat pomaha na to more a slnko ?

beruska2x
7. júl 2010

@bubinko83 asi jak komu, nekomu slunicko pomaha nekomu ne.. ale zkusit muzes sul z Mrtveho more, koupis ji v lekarne a dat do koupele ale musi mit exem v klidu, ne podrazdeny aby to nepalilo...

bluvatko
7. júl 2010

@bubinko83 asi myslis Advantan nie?Su to kortikoidy,ale nam to nepomahalo asi je to slabe lebo my sme pouzivali silnejsie.Nedavaj mu ked nemusis.Fenistil su na predpis.

bajciatko
7. júl 2010

Advantan su tiez na predpis? my mame locoid a chcela by som skusit slabsie...

bluvatko
7. júl 2010

locoid je asi tiez s tych slabsich

bajciatko
7. júl 2010

@bluvatko to vazne? ja ked jej to potriem locoidom, tak za pol dna ani nevidno, ze nejaky ekzem ma ...

bluvatko
7. júl 2010

neviem mozno kazdemu zabera inak napr.my sme mastili locoidom 4 dni a ziadna zmena

bubinko83
7. júl 2010

@bluvatko ,ano myslim Advantan som to zle napisala 😀 Zatial to malemu nedavam ,lebo včera sa okupal v tom oilatiume a natrela som ho tou mastou z kysleiny mliečnej a ma to ovela krajšie aj celkovo teličko take premastene.

bluvatko
7. júl 2010

nam na prvykrat pomohla aj lipobaza,alepotom sa nam to vratilo a uz nepomahala

bajciatko
7. júl 2010

ja lipobase mazem ked to nemame cervene, len premastujem, ale ked to uz je cervene, tak tam pomoze len kortikoid, kiezby nieco ine, ale na nic ine som zatial neprisla (to mame na licku)... co ma na rucicke, na palci, tak tam je to hrozne, uz ma tu kozu uplne tvrdu, ona si rucicky oblizuje, tam jej ani nemozem velmi mazat, aby si to nespapala, cize len na noc a to skoro nic nezabera, ten palcek ma otrasny ☹

bluvatko
7. júl 2010

my mame tiez ruky najhorsie aj ked ma na rukach rukavicky stale ich ma v puse

bajciatko
7. júl 2010

@bluvatko no rukavicky... ja aj ked jej ich dam v spanku, tak sa zobudi a urobi vsemozne, len aby som jej ich dala dole, neznesie ich... som zvedava co budeme robit v zime ☹

bajciatko
7. júl 2010

@bluvatko naozaj vam locoid nezabral? no ja som v tom, ze to uz silnejsie od toho asi ani nie je, nam to zabera v okamziku sa da povedat.... mna len zarazilo, ze ho pouziva aj moj ocino a davat nieco rovnake aj dospelemu aj babatku mi nepride fer.... ☹