Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

hausknechtova
1. apr 2012

@luthien.k mala bola na umelom mlieku a do jedneho roka mala problemy s prieduskamy potom to prestalo neviem ci to moze niečo znamenať

luthien.k
2. apr 2012

@hausknechtova ano, může, mohly být projevy této alergie v dýchacích cestách a poté se přesunuly jinam (na kůži atd.) Stává se to.

maca_p
4. apr 2012

dievcata, prosim vas, najdite si chvilku a pozrite sa na nas
tu: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/peticia-za-zachovanie-liecebne-pre-atopicke-deti/
alebo tu: http://www.facebook.com/#!/groups/1124425821490...

pripadne sa pridite s detmi preliecit, kupelny pobyt ma preukazany pozitivny efekt. ja s deckami idem 16.4.
dakujem za nase atopicke deti, ktore dufam, ze budu mat nadalej moznost navstevovat ODLU Travnica.

murinka
10. apr 2012

ahojte.chcela by som sa opytat ci vase deticky nosia tie krasne hackovane ciapocky?kozna nam ich zakazala ale tu jedna radila ze na hackovanie pouzit 100% bavlnu camila-mate skusenost?poprosim o nazor.vdaka

tiffanka
22. apr 2012

... som sem len nakukla ale nemôžem naraz všetko prečítať 😉 . My máme taký problém, že synček 20 mesačný, má na nôžkach a rúčkach také akoby fľaky, ktoré sú niekedy počas dňa viacej viditeľné, inokedy akoby menej, akoby ich mal pod kožou, alebo ako to mám čo najvýstižnejšie napísať... škrabať sa neškrabe. Objavilo sa mu to pred týždňom ale s tým, že na tváričke sa mu začali vyhadzovať fľaky, ktoré prechádzali z ružovej farby až do úplného začervenania. Neviem, podľa čoho, ale menilo sa mu to v priebehu dňa párx. Raz to mal viditeľné a raz nie. Rozmýšľala som nad tým, či nemá reakciu na vanilkový jogurt..je schopný si ich vydrankať aj dva za deň. Stálo ma to veľa úsilia, ale som mu ho zatrhla a mal to aj tak. V rodine kožné alergie sú nám nie známe. Pozitívum je to, že tvárička je už pekná... Boli sme vo štvrtok na kožnom, vtedy mu to bolo ledva vidno 😠 ... tak sme dostali ADVANTAN a Ichtyolovú masť robenú, neviem koľko % 😖 . Teraz ma prosím nehaňte, ale ja som ho zatiaľ ešte nenatrela ani s jednou. Keďže Advantan je kortikoid, to som si prečítala až doma na príbalovom letáku. Radšej by som niečo šetrnejšie. Nezdá sa mi, že by to mal horšie. Myslíte, že by sa to mohlo aj samé nejako ukľudniť? Kúpať sa momentálne nekúpeme. Doteraz sme používali telové mlieko Excipial Lottion. Ale vraj teraz s tým nenatierať,lebo by sa to zhoršovalo. Ešte som zabudla podotknúť, že z krvných testov na kožnom nám vyšlo IGE 23...vraj v norme.... a ešte sa kojíme - 2x denne, ale stravujem sa tak ako doteraz. A to som si myslela, že kojené deťuše nemávajú alergické prejavy. Poteším sa každej reakcii z vašej strany... 🙂 Prajem krásny zvyšok nedele. 😉

katyxq
22. apr 2012

@tiffanka Pročtěte si články v albu kam.zyk 😉, lepší rady asi nikde na netu nenajdete.

kaja73
22. apr 2012

@tiffanka cafko a nemate 5 chorobu? nam sa takto podobne prejavovala-cervene licka-vola sa to motylie kridla- a take putujuce flaky raz viac raz menej viditelne-akoby mramorove skvrny-najviac su na koncatinach.
teplota ani byt nemusi a ak je ,ta je cca 5-7 dni pred vysypom-zacina to na lickach.

kaja73
22. apr 2012

@tiffanka cafko a nemate 5 chorobu? nam sa takto podobne prejavovala-cervene licka-vola sa to motylie kridla- a take putujuce flaky raz viac raz menej viditelne-akoby mramorove skvrny-najviac su na koncatinach.
teplota ani byt nemusi a ak je ,ta je cca 5-7 dni pred vysypom-zacina to na lickach.
http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf... posun si to na obrazky erytema infektozum-10 r .pacient.

tiffanka
22. apr 2012

@katyxq ...Veľmi pekne ďakujem, prečítam 😉 .

tiffanka
22. apr 2012

@kaja73 ...Cawík, Kaji 🙂 . Si zlatá... Tak presne toto bolo prvé, čo napadlo aj mňa. Volala som dr. či sa už stretla s prípadom, že 5. chorobu nesprevádza teplota, lebo ja som si myslela, že to musí byť najprv teplota a potom ten výsyp. A ona, že nie...že teplotou to začína... tak potom sme putovali na to kožné...akože som si pripadala ako hypochonder, čo si z dlhej chvíle ide vymýšľať choroby 😠 😀 . Idem mu jednu nôžku namachliť s tým Ichtyolom.. A ten link mi nejde otvoriť 😖 . Dobre, idem mycnúť drobca...ešte večer nakuknem... A ináč ako sa ti darí? Ak chceš, napíš IP 😉 ..."pokecáme"...

kaja73
22. apr 2012

@tiffanka skusim najst fotky maleho ako vyzeral,ale moc to tam nevidno-teraz ho idem ulozit a potom pohladam.
Inak moj mal 7 dni pred vysypom cca 3hodky 37,5 a to bolo vsetko.
ten link je pdf-mozno skus pocka dlhsie ci to natiahne.

roo
22. apr 2012

@tiffanka akoze lekarka Ti tvrdila, ze 5.-ta choroba vzdy zacina zvysenou teplotou? Fiiiha, ta ma asi nejake utajene informacie, o ktorych este aj internet mlci... (alebo si tomyli so siestou chorobou, ale to by uz teda pediatricka nemala, nie?)

kaja73
22. apr 2012

@tiffanka hodila som foto do mojo fotoblogu-pre priatelov 😉

kudrlinka82
23. apr 2012

ahojte maminky!moja 4,5 mesacna dcerka ma atop.ekzem od 2 mesiacov. Darilo sa nam ho udrziavat pod kontrolou, ale pred 2 tyzdnami sa vyhadzala ako este nikdy predtym a doteraz sa nam nedari toho zbavit ☹ ma suche fliaciky na brusku, chrbatiku (najhorsie rano, ked vstavame), rucickach, no najhorsie to ma v podkolennych jamkach - tam ma cervene zapalene flaky ☹ kozna nam dala najskor ichtyamol mast a olej do kupela, teraz nam uz dala aj afloderm horm.mast, ktorej by som sa najradsej vyhla. Natierali sme najskor modrou indulonou, lipobase kremom a teraz skusame excipial kids - natierame 3x denne, no zda sa mi, ze nezabera, stale ma kozicku suchu a drsnu ☹ do kupela pouzivame balneum hermal olej. dcerku este dojcim, no aj dokrmujem hypoalergennym nutrilonom. Prosim poradte, co mam este vyskusat, lebo vzdy ked vidim, ake bolave ma telicko, som totalne zufala 😢 😢 😢 dakujem!!!

katyxq
23. apr 2012

@kudrlinka82 Mléko dáváte HA (hypoantigenní) nebo opravdu hypoalergenní (Nutrilon allergy care)? A jelikož i kojíte, tak řešíte zároveň i svoji stravu - držíte dietu bez BKM, sóji nebo i vajec?
Základní pravidla péče o kůži ekzematika (kdy a jakým druhem kosmetiky mazat) i jak pořešit stravu najdete tu: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kam.zyk/

kudrlinka82
23. apr 2012

@katyxq dakujem! nutrilon papame hypoalergenny, co sa tyka diety, tak mliecne som vysadila len 2 dni dozadu. vajicka a soju nejem. Co sa tyka mlieka, bezlaktozove by sa mohlo konzumovat?

katyxq
23. apr 2012

@kudrlinka82 Ani bezlaktózové mléko, zakysané výrobky, máslo se nemůže, laktóza (mléčný cukr) je přirozenou součástí mateřského mléka, vadí bílkovina kravského mléka. Pozor také na skryté mléko ve všech ostatních potravinách - např. v pečivu, sušenkách, uzeninách, margarínech (často syrovátka), vše v čem je cokoliv mléčného, syrovátka, kasein.

nina88
24. apr 2012

Ahojte,chcem poprosit (aj na kolenach) o radu. Moja dcera 7 ( rokov) ma ekzem na vieckach a niekedy aj pod ocami. Boli sme uz na tolkych koznych a nikde nezistili pricinu len predpisali kortikoidy,ktore ja odmietam. Vyhodilo sa jej to 1. krat v ten mesiac,ako som oznamila,ze som tehotna... (2,5 roka dozadu) Takze ja to pripisujem psychike. S bratcekom maju uzasny vztah,velmi sa lubia,venujeme sa jej ako len vieme,vela sa s nou rozpravam,no napriek tomu sa jej to vyhadzuje. Zhorsuje jej to chlad,to uz vieme,ale napriek tomu ma niekedy aj v lete. Bolo obdobie kedy to nemala aj pol roka,potom zas... Mate niekto nejake rady ako na to?? Je to atopicky ekzem,ked to nemava nikde inde?? Je mozne teraz po 2 rokoch od vsetkych vysetreni,by uz mohla mat ine vysledky a mam ist znova??

luthien.k
24. apr 2012

@nina88 a co alergologie, byli jste?

luthien.k
24. apr 2012

@kudrlinka82 nutností je Tvoje plná bezmléčná dieta a prckovi Nutrilon alergy care nebo Nestlé althera.

nina88
24. apr 2012

@luthien.k boli,ziadnu alergiu jej nezistili... ☹

luthien.k
24. apr 2012

@nina88 a v rodině nějaké alergie máte? Jakékoli, na potraviny, na pyly atd., na léky, hmyzí bodnutí? Co astma nebo atopický ekzém?

nika80
26. apr 2012

Chcem sa spýtať, či ste neobjednávali oblečenie z tejto stránky: http://prealergikov.sk/eshop/pyzama-overaly/
Malá má ekzém na zápästiach a na chodidlách, strašne si to škriabe až do krvi a rozmýšľala som, že by som jej objednala overalové pyžamo. Len neviem, či to nebudú len zbytočne vyhodené peniaze.

rainee
27. apr 2012

ahojte, mne sa mala velmi skaredo vyhadzala z opal.kremu, boli sme s tym u alergologicky a predpisala nam protopic 0,03%. dnes som jej s tym natrela tvaricku tak dufam ze zaberie a nebude to este horsie lebo ideme zajtra na dovolenku, to by ma uz uplne porazilo. vraj je tento krem vhodny pre deti od 2 rokov. mate s tym skusenosti? tvaricku ma celu cervenu s malymi vyrazkami a ziadne ine maste (mliecna, lipobase, infadolan) nezabrali, je to uz vyse tyznda ☹ budem vdacna za pomoc co s tym.

mery.maja
28. apr 2012

ahojte,rada by som sa spytala.Synovi sa okolo ust-najskor na pravej strane potom aj nalavo,vytvoril cerveny fliacik napravo dost viditelny-nesvrbí ho to,nesupe sa to,ale je to docela velke-alergologicka nam nato dala mast Elocom 😒 povedala ze do 3 dni to prejde-ano preslo to ale znovu sa mu to vyhodilo zhruba po 2tyzdnoch....docitala som sa tu o masticke SKIN CAP-neviete mi poradit ci by to bolo vhodne aj na toto??alebo poradte nieco ine....dakujem

luthien.k
28. apr 2012

@mery.maja zajdi si na kožní, aby Ti řekli, co to je za kožní projev, jestli atopický ekzém nebo něco jiného a pak se dá něco vymýšlet. Já osobně skin cap nikdy, pokud v minulosti obsahoval nedeklarované kortikoidy a byl proto zakázán a stažen z prodeje (a tuším, že v USA tento zákaz trvá), nedůvěřovala bych výrobci ani teď.

terina25
30. apr 2012

ahojte.dcérke sa zase urobili vyrážky,ale teraz ich má iné ako predtým.a neviem,či je to ekzém alebo nie.

pridávam foto

terina25
30. apr 2012

takéto mala aj predtým,ale na lakti má iné.vyzerá to ako pupence od komára.

terina25
30. apr 2012

na kožnom nám dala predtým robenú masť - neviem názov.potom nám dala protopic - to som rovno vyhodila do koša.trochu som jej to mastila modrou indulonou a potom muž kúpil v lekárni Infadolan a ten jej super zaberal.lenže teraz sa jej vyhodili na lakti tie pupence a neviem,čo na to dať.neporadíte niečo?ona má na tej rúčke 2 druhy vyrážok - tie na prvej fotke - to má v tom záhybe - tie mala aj predtým a teraz sa jej na lakti urobili tie pupence.to predtým nemala.nemá to ani suché,ani jej to nemokvá.neviete,čo to je?a čím to mastiť?

sisamato
30. apr 2012

ahojte,
nema niekto z vas skusenost s tymto produktom? http://www.mudrahuba.sk/biogama-lupienka-psoria...
dakujem