Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

dadulka19
9. apr 2008

elliana,moja staršia ho má od 2 rôčkov 😠 ,no ani ja ani manžel atopici nie sme...Ba ani v rodine sa nevyskytuje 😖

elliana
9. apr 2008

dadulka, no si ma nepotesila. A ako vam ho diagnostikovali? Nejakymi testami?
A co sa tyka stravy, je nieco, co si uplne vylucila z dcerkinho jedalnicka?
Dakujem

jabber
9. apr 2008

elliana - u nás ho dr prostě normálně poznala, žádné testy se na to nedělají. Bohužel, jestli jsi byla atopik ty, tak má malá velkou šanci, že ho bude mít taky 😒 . U nás ani v manželově rodině nikdo ekzém nikdy neměl a naše dcera ho má. Ono totiž stačí mít jinou alergii - třeba sennou rýmu, astma, prostě cokoliv - a dítě už má dispozice k ekzému 😠

elliana
9. apr 2008

Vdaka jabber, akurat, ze by som bola radsej, keby si nemala pravdu, ze mala ma velku "sancu" mat ekzem, aj ked viem, ze to tak je. Co ja by som za to dala, aby ho nemala... Ja sa trapim aj teraz, od porodu ho mam na rukach, dlaniach. Je to neprijemne...a to som si myslela, ze ked som sa ho zbavila v puberte, uz ma trapit nebude. Ale vdaka aj za tych 10 rokov bez ekzemu
Bru nocku

nola
12. apr 2008

Prave som nadabila na tuto temu a zaujalo ma, kolki z vas su pri AE bezradni. Myslim, ze mozem pomoct. Ktore z vas chcu vediet viac, poslite IP, mozno pre vas nieco mam.

dadulka19
12. apr 2008

elliana,testy sa nerobia,je to proste poznať na koži.A obe dcérky to majú na rovnakých miestach+mimčo aj na nôžkach.Staršej sme úplne vylúčili mlieko,jogurty,smotanu,orechy,citrusy,čokoládu.Toto vynechať nám odporučil bylinkár.Ale napr.tvaroh je o.k.,aj Acidko.Treba len skúšať,čo robí zle.Mladšiu zatiaľ kojím+tuhá strava a kašu papá HUMANA HA.Ale teraz som v čítala toto:"kedže všeobecne sa kožné problémy začínajú v tráviacom trakte,treba obmedziť tuky,biele pečivo,údeniny a zvýšiť príjem kyslých mliečnych výrobkov,mastných kyselín(ryby a výrobky z nich),ovocia a zeleniny na zabezpečenie dostatku vlákniny a vitamínov-namä zinku,draslíka,vitamínov C a E."...zase inde som čítala,že pri AE sa nesmú ryby,rajčiny...tak si vyber 😒 ...po všetkých mojich skúsenostiach a preštudovaných článkoch som prišla na to,že nikto presne nevie určiť,čo sa môže a čo nie.Názory sa rozchádzajú 😠 Lebo každý reaguje na niečo iné.Na to treba hlavne trpezlivosť a skúšať,na čo ekzém reaguje...dôležité je ale starať sa oň,premasťovať a podľa mňa,kortikoidy nedávať! 😉

apropo,skúšali sme tú sodu bicarbonu...super 😉

evaka
20. apr 2008

Ahojte mamičky atopičky, chcela by som sa spatat na rocnu dcerku, takmer od narodenia sa jej obcas vyhodi cerveny fliacik, mensi ci vacsi, niekedy je tych fliackov viac, najcastejsie na tvaricke, pri uskach, alebo na hrdielku, ked ideme k lekarke nic nema tak som jej nic neukazala. Brala som to tak, ze z toho vyrastie ale sa mi to prestava pacit. Malu to vobec nesvrbi, neskrabe to, vyzera to len ako esteticka vada, ale nema to nabeh na nejaky ekzem? Pozorovala som reakcie na potraviny, ale fakt neviem, z coho by to mohlo byt a preco sa to vyhadzuje. Neviete poradit? Budem moooc vdacna.

junovka
20. apr 2008

co sa tyka toho, ze vyrastie, tak vyrastie Evaka, ale to si este pockas.Timeika z toho takpovediac vyrastla na take 4 roky.Ved, to co ma tvojea dcerka tak to je atopak, aj ked ju to nesvrbi.Atopicky ekzem je prva reakcia na alergiu, vacsinou to byva na mlieko, pele, roztoce......tazko povedat, ale je to priznak alergie 😉 Viem to z vlastnej skusenosti ☹

susik77
5. máj 2008

ahojte, myslite, ze sa moze atopicky ekzem objavit az po 8 mesiacoch?mala ma 8 a pol a v posl. case ma pod kolienkami v zahyboch suche, zapalene flaky. neviem, ci je to len z toho, ze sme jej to dobre nenatreli a nevysusili po kupani, al. je to atopicky...

andy80
5. máj 2008

susik77 je mi líto, ale atopický ekzem se může objevit kdykoliv klidně i v dospělosti. Bylo by dobrý rychle zajít k doktorce, ať tě pošle na kožní. Když se ekzem podchytí včas je dobrá šance na léčení. Mám tříletého chlapečky, když mu byli 3 měsíce, objevil se mu atopický ekzem, léčili jsme se asi rok na kožním v Praze Motole a ekzem je pryč. Jen v zimě se mu občas objeví na tvářích, ale to máme vitamínovou mastičku vyrobenou přímo v Motole a ta zatím zabírá. Já sama jsem měla atopický ekzem když jsem byla malá a ten mi zase úspěšně vyléčili v nemocnici v Ostravě. Ale nikdo nezaručuje, že se mi nemůže vrátit.

susik77
5. máj 2008

andy-no, ja ho mam tiez, tak u nej je to pravdepodobne 😔 inak, pouzivam pre nu preventivne od narodenia hypoalerg. kozmetiku, vhodnu aj pre atopikov...

andy80
5. máj 2008

susik77 taky jsme používali hypoalergenní kosmetiku, ale ta se nám moc neosvědčila, až jsme začali kupovat kosmetiku Seba-med, ta je jako prevence i jako léčba atopického ekzému a naprostá spokojenost.

susik77
5. máj 2008

andy: ja prave pouz. Atoderm mlieko od Biodermy-to jedine totiz pomaha mne...A pre malu na kupanie kozmetiku Weleda-prisadu do kupela s nechtikom a olejmi...

cervena_ciapocka
13. máj 2008

Ahojte, ja sice dieta nemam, ale sama trpim atopickym ekzemom. Mala som ho v detvste. Potom okolo 15 rokov sa uplne stretil a v 20-tich sa mi vratil.

Ale chcem sa spytat, ci je velke riziko, ze aj moje dieta bude mat tento problem.

selu
13. máj 2008

cervena ciapocka, riziko je tak 75%...zrovna jsem to nedavno nekde cetla, muj manzel i bracha jsou atopici tudiz s tim u nasi misi vicemene pocitam 😔

ajuskamimi
13. máj 2008

CIAPOCKA aj nas maly ma atopicky ekzem, pritom ani ja ani MM nie sme ani alergici ani ekzemisti. Kozna nam povedala, ze ak je v rodine jedneho z rodica ekzem /je alebo bol/ je tam 50 percentna sanca, ze dieta to bude mat, ak je to vsak v rodine oboch rodicov, je tam 100 percentna sanca, ze to dietatko bude mat. Takze pokial si mala ekzem, je 50 percent sance, ze dietatko ekzem bude mat. Ale su aj vynimky, co potvrdzuju pravidlo, takze netreba zufat 😉

cervena_ciapocka
13. máj 2008

😔 tak to si ma velmi nepotesila
u nas doma ho nik nemal. Len otec ma astmu. Ja som zdedila sennu nadchu (ale len mierne prejavy ako upchaty nos) a ekzem sa k tomu pridal tak mimochodom 😅

Manzel je uplne zdravy, ake 75%, och... nechcem toto spravit malemu dietatku 😔

selu
14. máj 2008

ciapocka, nezoufej, ja vzdycky rikam, ze jsou daleko horsi nemoci a postizeni, navic je vzdy moznost, ze se to v urcitem obdobi uplne ztrati, napr muj manzel se v sestadvaceti prestehoval se mnou do noveho bytu a ekzem je fuc 😀 😉 ...s oblibou rikame, ze mel alergii na babicku, se kterou bydlel zaroven s rodiceme v jednom byte 😝 🙂

sophie
21. máj 2008

ahojte baby, vcera sme boli s malym na koznom, ma na telicku take cervene fliaciky. Lekarka povedala ze by to mohol byt atopicky ekzem, ale neviem isto. Co si ale citam tak vraj to vyzera ako spalena koza a to moze aj mokvat. Prosim viete mi povedat ako to vlastne vyzera? Ako mam zistit ci je to AE alebo nie?

tomickoval
31. máj 2008

Ahojte, prosím o radu. Malej bude mít teď 3.6. 3měsíce a má stále vysušenou pokožku na hlavě, bříšku, na zádičkách a v podpaží. Kožni mu dala taky tu hormonální mast. Mám strch aby to nebyl ten exém. Jak to vypadá na samém začátku. U nás v rodině to nikdo ještě neměl.

malka
2. jún 2008

Ahojte maminy, potrebujem poradit,
dcerke sa pred cca 2 mesiacmi objavil pod lavym ockom (na spodnom viecku) ekzem, lekarka nam napisala hydrokortizonovu mast 0,5%, ta to krasne vycistila, ale o par dni sa ekzem objavil znovu.
A tak sa rozhodujem medzi pobytom v kupeloch Smrdaky a pobytom pri mori v Chorvatsku.
Co by ste poradili, kupele, ci more? A aky dlhy pobyt je potrebny, aby sme sa toho hnusneho ekzemu zbavili.
Vopred velka vdaka za odpovede?

jabber
6. jún 2008

Holky, mrkněte do diskuze do kojenců na babské rady, tam to jede podstatně víc 😉 🙂

theresa
16. aug 2008

Ahoj hoky prosím o radu, já mám silný atopický ekzém, včera nás navštívila po příchodu z domu doktorka a prý mám našemu 12 dennímu miminku prát v Persilu, 2xvymáchat, žádná aviváž. Před tím jsem všechno prala v Lovele. Jak perete vy?

jabber
16. aug 2008

theresa - jestli ty máš silný ekzém, tak má malý bohužel docela velkou šanci, že bude atopik taky 😒 . Já bych to Persilem rozhodně nedráždila. Já peru v Ecoveru, pokud je něco víc zašpiněný, tak to předtím přeperu s mýdlem s jelenem. A aviváž žádná. Co se týče Lovely, tak nám dětská mudra říkala hned, jak se naší malé AE objevil, že jí nemám používat, že je na ní dost dětí alergických 😖

bejca
18. aug 2008

ahojte mamicky 🙂
chcem sa vas opytat ci niektora z vas nema zaujem o krem z BIODERMY Atoderm PO zinc - nepouzity 😵 stal 439,-sk ponukam za 350,- sk 🙂 prosim ak mate zaujem napiste mi IP , dakujem 🙂

pipinka1
18. aug 2008

Ahojte,
tento problém veľmi dobre poznám, prešla som si tým aj ja od puberty až do dospelosti a takisto to postihlo aj mojú 3 mesačnú dcéru. Začali sme chodiť na Kramáre ku kožnej lekárke začali sme ichtiolovou masťou, hypermangánom, olejmi do kúpela zákaz jedenia asi všetkého možného.......nič nepomohlo a malá to mala na celom tele tak po 2 mesiacoch trápenia nás hospitalizovali. Ich liečba spočívala v ofačovaní celého tela ktoré jej natierali hormonálnou masťou riedenou s ichtiolom. boli sme tam 4 dni zmizlo jej to /samozrejme/ vrátili sme sa naspäť domov a za 2 dni sme na tom boli ako predtým. k lekárke sme už ani nešli. Dostala som kontakt na jednu pani psychotroničku ktorú sme navštívili a po 3 sedeniach nebolo po ekzéme ani stopy. chodili sme vždy raz do mesiaca. po 1/2 roku sa ekzém ukázal v miernej forme - vylúčili sme zo stravy salámy,párky a čokoládové mlsnotky sme si dali len občas a sme úplne čistučký. môžem vrelo odporúčať. Je to centrum v Ružinove - ak by mal niekto záujem nech ma kontaktuje a dám mu kontakt kde sa môže objednať. Platí sa iba poplatok na vrátnici 50,- a už na každom je či dá alebo nedá niečo pani psychotroničke - ona si nič nepýta. Je to fakt super keď nevidíte ako sa dieťatko stále škriabe do krvi nie je mastné od krémov..... neváhajte mamičky za vyskúšanie nič nedáte hlavne ak ide o naše deťúrence treba dať predsudky bokom.

jabber
19. aug 2008

pipinka - to je super, že jste z toho venku 🙂 a co ta psychotronička s malou dělala, jak ta léčba probíhá? 😕 🙂

pipinka1
4. sep 2008

liečila ju pomocou prikladania rúk / pomocou energie/. sedenie trvá 30 minút.

filipa
4. sep 2008

pipinka, a zaobera sa aj dospelymi alebo len detmi? mozes mi pls napisat IP, ci riesi aj ine problemy? dakujem ti velmi pekne

krulop
19. okt 2008

Já mám vyzkoušeno na atop OK Alfa + OK Omega

zkušenosti na
www.okg-fit.cz/ds/ostatni.htm