Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

niax
3. jan 2014

Ahojky, tady je 4. dílný videokurz se zaměřením na atopický ekzém.

http://www.atopickyekzem.org/

katyxq
3. jan 2014

@demo no, naše malá na kofein reagovala docela silně asi do roku ... normálně je dračice a jak jsme si dala i jen jedno kafe, tak byla turbo dračice 😀 ... ale jo, chce to vyzkoušet @monasi, každé dítě je jiné

monasi
3. jan 2014

@katyxq ale ja pijem bezkofeinovu kavu.

ichbinich
10. jan 2014

@benyse:
Chcela som sa podakovat za ten tip s kozmetikou Avene. Bezala som ju kupit 24.12. rano 😉 A je naozaj super!
Ta mast od lekara je prilis mastna, a dcera sa mi uz zacala skrabat, tak som cez sviatky chcela nieco na ukludnenie pre nu. Lebo kozna mala dovolenku az do 7.1.
Ten balzam je super, kupila som aj ten olej na kupanie, ale uz ju kupem v mojom mliecku. Pijem caje pre dojciace matky a odsavam... Co by som pre nu vsetko nespravila...
Ma sice este stale fliaciky, ale uz nie su take cervene, celkovo je pokozka krajsia. Termin u koznej mam az na buduci tyzden.
Vsetko periem v sensitiv prasku/geli, nepouzivam avivaz na veci pre dceru, nedavam jej nic s orechami.
Nabehne jej to vzdy vo vode, z vane ju vyberam flakatu ☹ A to mi samozrejme protestuje, ked ju po tych par minutach vyberam. Ona by bola vo vode najradsej denne a dlho.
Zatial som neskusala tu vylucovaciu dietu, lebo to vyzera dost dobre a najprv chcem vediet, co povie kozna. Jedine na nohe, v zhybe medzi chodidlom a nohou to ma stale suche, supinate a cervene.
S mojou "metodou": malo kupat, ten Avene balzam, moje mliecko resp. ten Avene olej na umyvanie (ked sa pokaka po lopatky 😀), davat pozor na orechy a ten sensitiv prasok sa to vyrazne zlepsilo. Teda vylucila som vsetky tri mozne spustace (chlor, avivaz, orehcy) a je to lepsie. Mudrejsia budem (dufam) 14.1.

A neviem komu, ale dakujem za ten link na tu cesku stranku pre alergikov. Ta je vyborna, odporucam!

gverka
13. jan 2014

dobry den.hodne jsem se procetla odkazu...co myslete pro kosmetiku mustela?ja mam taki takovy problem, a me to moc pomaha.doporucuju!mozna nikomu taki to pomuze.tady je moc dobry ceny mustela-shop

demo
13. jan 2014

@ichbinich iba jedna poznamka. moj syn sa tiez zvykol pokakat po lopatky a spatne viem, ze to bol prejav jeho problemov s kravskym mliekom.

ichbinich
13. jan 2014

@demo:
Dakujem za info. Momentalne je to podla mna skor preto, ze si niekedy "nazbiera" aj dva dni a potom to plienka nezvlada 😉 😀 Alebo to vybehne prave pri prebalovani, ked jej zdvihnem zadok.
Uvidim, co mi zajtra povie kozna, mozno nariadi aj testy na alergie, a potom sa uvidi.

kvietok257
30. jan 2014

Dobry den🙂Ja by som sa tu chcela zverit zo svojimi problemamy ktore ma trapia uz od narodenia...mam atopicky ekzem a presla som si asi aj vsetkymi typmi...herpeticky,atopicky a ten mi uz aj ostal...Trapim sa s tym uz od detsva a som s toho nestastna...poviem ze je to svinstvo a zavidim ludom ktory to nemaju a nehanbia sa za seba a za to ze mozu chodit v lete v kratasoch,chodit na kupalisko atd...No co ostava sa nam uz len s tym zmierit a dufat ze raz to bude lepsie...teraz este prislo take obdobie kedy sa to asi najviac prejavi...A na mna si to veru pockalo...Chodila som mesiac ako strasidlo vyhadzana od hlavy po paty..Kupila som si pred mesiacom aj protopan ale neodporucam po tom sa mi to este rapidne zhorsilo az tak ze som nemohla ani hybat koncatinami...Nakoniec mi uz ostalo ist na kozne s malou dusickou aby ma len neposlala do nemocnice.Predpisala mi maste samozrejme hormonalne lieky dithiaden s nejaky cetirizin a odborna mi poradila kupat sa v ovsenych vlockach...Poviem ze nejakym zazrakom mi to zmizlo mam uz len cervene pozostatky take bleducke neviem cim to je a co mi zabralo ci tie ovsene vlocky alebo lieky...no teraz som po dlhej dobe konecne stastna a nic mi nechyba🙂

castania
30. jan 2014

@ichbinich ahoj ako ste dopadli u kožnej? Aj nás maly má take fliacky a hlavne po vode..dakujem

ichbinich
31. jan 2014

@castania:
Ahoj!
Ked sme boli u koznej, tak dokopy nic nebolo vidiet 😉 Este jej hovorim, rano som ju naschval nenatrela, aby bolo aspon trochu vidno, ze co ma 😀
Diagnoza: sucha pokozka, minimalny nabeh na AE, to v zhybe noh.
A terapiu mi vlastne potvrdila moju 😉 😀
Moja terapia: kupat iba 2 krat za tyzden, podla moznosti v materskom mlieku, alebo v Avene XerCalm oleji do kupela. Lekarka odporucala aj mandlovy olej plus trochu mlieka alebo slahacky. Vecer natriet Avene XeraCalm balzamom. Na nohach pripadne aj rano, podla toho, ako to vyzera. Tam davam napriklad aj ten krem pre atopikov namiesany v lekarni, co predpisal este pediater, ten je strasne mastny, tak ten jej uz nedavam celoplosne.
Dalsi bod terapie: iba sensitiv prasky a gely: Mam Ariel, Persil a DenkMit Ultra Senstitiv z DMka. Mam aj Coral Color Sensitiv, ale zda sa mi, ze ten jej nerobi dobre. Ale to si musim odskusat, ci to boli tie ponozky samotne alebo ten gel. Avivaz na dcerine veci ziadnu, ale najma ten Ariel zanechava pradlo dost jemne aj bez avivaze. A to mame v zime tvrdsiu vodu.
Este dostava pre- a probiotika=combiotika. Tie som zacala preto, lebo som na Vianoce dostala anginu, tak som fasla penicilin, a brala som k tomu tie combiotika, aj dcere som ich davala. Ani jedna sme nemali problemy (hnacky alebo podobne). Az ked som citala pribalovy letak a spomenula si na tu cesku stranku proalergiky.cz, tak som si uvedomila, ze to je super aj na exzem. Uz jej to ale nedavam denne, ale iba kazde dva dni. Su strasne drahe a teraz ma kozu kludnu, tak som to redukovala.
Ja som zacala brat okrem vitaminov pre dojciace matky este dodatocne Omega3, ale nie 3 za den, ako v letaku, ale iba jednu, lebo omega3 su aj v tych vitaminoch pre matky.
Skusam ju uz natriet aj "iba" Hipp telovym mliekom na suchu pokozku, to jej nerobi zle. Ale trochu sa jej vratili 3 suche flaky na nohach, este neviem z coho (mohlo to byt zase oblecenie oprate v tom Coral geli), tak som sa vratila zase ku Avene. Asi musim pockat na jar, ked skonci zima, ked sa vseobecne ukludni pokozka. Aj ja mam v zime vzdy suchsiu pokozku.
No a davam pozor este stale, aby nejedla orechy. Pricom ale ja ich jem a vplyv na dceru nevidim. Inak ale je viac menej normalnu stravu ako my vsetci ostatni a ziadne reakcie neboli. Preto som presvedcena o tom, ze to bol ten chlor v bazene, co to spustil. Ten keks som mala v podozreni tiez, lebo to bolo 2 dni pred vyraznym zhorsenim.
Dufam, ze jar a najma leto potom budu mat iba pozitivny vplyv a ze to zmizne. Ale ratam s tym, ze jej ostane skor suchsia a citliva pokozka. Ale ked to viem, tak sa podla toho mozem zariadit 😉

castania
3. feb 2014

@ichbinich velmi dakujem, vsetko mam poznacane a idem skusat ... znova sa to vratilo a este viac rozsirilo ,,, dufam sa to strati ..este raz dakujem

ichbinich
4. feb 2014

@castania:
Ano, vo vode sa to zhorsi aj dcere. Ze ide do vody bez flakov a ked ju tam necham dlhsie, vyberam ju flakatu... Uz to nie je take zle, zyvcajne jej uz kratsi kupel nic nespravi. Ale kupem ju fakt iba kazde 3 dni alebo tak, a kratko. Aj ked mi vzdy protestuje, necham ju vo vode asi iba 5 minut. Samozrejme, ze ked je treba, tak ju rychlo osprchujem aj ine dni.

Ked sa to ale moc zhorsilo, chod k lekarovi. Moja "terapia" nie je na akutne stavy AE. To su iba opatrenia, ktorymi redukujem riziko a osetrujem suchu pokozku. Ta seria Avene XeraCalm z lekarne je ale vyslovene aj na exzematicku pokozku a najma ma ukludnujuce ucinky proti svrbeniu. Takze ak ti to syn bude znasat dobre, urcite mu pomoze. Je to velmi drahe (19€ 200ml tuba toho balzamu), ale je to prijemne, rychlo sa vstrebe, a kedze sa to ma natierat raz az dva krat za den, nemina sa extra rychlo.
Zase svagrina ma dobre skusenosti s kozmetikou Mustela, ale ta sa myslim neda kupit ani na Slovensku ani v Rakusku. Urcite ale v Taliansku a Spanielsku...
Mne kozna vyslovene povedala, ze ked dcera tu kozmetiku dobre znasa a robi jej dobre, ze mam pri nej ostat.
Dufam, ze sa to tvojmu synovi coskoro zase ukludni! Vsetko dobre!

alaniska
14. feb 2014

maminky, poprosim Vas o radu. Dnes mojmu 7 mesacnemu potvrdila kozna ekzem, zacalo to malym fliackom na tvari a na ramene, zial uz ho mame na vacsine bruska a chrbte. Je este kojeny, na stravu sa snazim davat si pozor, nejem hlavne alergeny, som aj na bezlepkovej diete. Maly je na prikrmoch, podozrenie mi pada na mrkvu a zacinam uvazovat aj nad lepkom, vyskusam vysadit.Mate s tym skusenost? Prosim Vas doteraz som pouzivala Lovelu tekutu aj avivaz. Je nutne to zmenit?Co by ste mi odporucali?Kozmetiku od narodenia len Biodermu ABC. Dnes som mu kupila aj sprchovy Biodermu Atoderm, kremiky ideme skusat co nam bude robit dobre.
Dakujem

ivapo
14. feb 2014

@alaniska ahoj.. male je 13 měsíců.. nekojim.. a co byla poprve očkováni tak se ji rozjel atop.ekzem.. po ale dní dávka. hexa .. se ospala jako ďost . tak jsme šly ke kožní mu a ten předepsané mast.. tyden bereme.. včera se to zlepšilo a dnes zase zhoršilo.. všude.. nejvice břicho a záda.. taky nám doporučil bioderma olej do koupele ale nikde to nemaji zatm

ivapo
14. feb 2014

@alaniska já nemohu přijít co ji vadí porád

alaniska
14. feb 2014

@ivapo no najhorsie bude zistit co im vadi, ked som citala tie brozurky co to moze sposobovat tak je toho strasne vela 😒
Mne zas vravela kozna ze do kupela oleje nedavat, alebo som zle pocula?Skusim ale ten ovseny kupel

alaniska
14. feb 2014

@ivapo no nas maly nieje este vobec ockovany

reppka10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
halime
28. feb 2014

Ahojte mamičky viem ze sa tu uz toho popísalo vela a tak naozaj ani neviem do ktorej témy o elzemoch toto napísať ale potrebujem sa poradit. Nas maly bude mat v maji 3 roky. Od 1 roku sa mu objavil atopicky ekzem najskôr na krku potom nad lytkami v kolennych jamkách a neskôr sa objavil na zápästiach. Nejako sa mi darilo to držať pod kontrolou na krku mu zmizol a aj na nohách ale na zápästiach mame uz skoro dva roky. Boli obdobia kľudne kedy o mal pekne ani sa neskriabal a teraz uz cez dva mesiace to nemôžem dostať pod kontrolu a zo zápästí sa mu uz prenosi aj na ruky a objavil sa mu aj na ušiach. Chudák škriabe sa cely cas až do krv hlavne v noci a uška uz ma ponatrhane :((((((( problem je ze žijeme v UK. K dermatologovi nas nechcú posielať podľa doktorov to je typická detská dermatozis a on z toho vyrastie. Nemôžem sa dopýtať ani odborníka na diétu zeby sme zistili nejaku alergiu, o nejakých účinných kremoch ci liečivých ani nehovorím. Skúsili sme za tie dva roky uz vsetko.Kortikosteroidy, hydrocortizone, antibiotika, Bioderma, oilatum dlhodobo, Eucerine, e45, indulony, vazeliny, rozne produkty tuna dostupne na trhu, ale nic mu nepomáha. Dávam mu aj antihistamin v sirupe ked ma najhoršie opuchnutie a zacervenanie ale nic nepomaha. Okrem toho ma ekzem aj čiastočne na tvary, na očiach a okolo pusy a objavil sa mu posledne týždne aj na brade. Skúšala SIM ho kúpať v odvahe z ovsenych vlociek, ukludnovat harmancekom. Som uz zúfalá lebo neviem co mu uz dat :(((( nedávno som eliminovali všetky histaminove potraviny z jeho diéty a snažím sa mu pomôcť aj zvnútra ale nic nemožné a myslim ze sa mu to zhoršuje. Mali ste niekto problem s takto sa vlecucim ekzemom???? Akákoľvek rada pomoze.

ika84
28. feb 2014

mate prosim niekto overenu tabulku kyslych a zasaditych potravin? nasla som nieco na nete ale vzajomne sa vylucuju , neviem ci si mam vybrat ktora sa mi viacej paci alebo co... 😒

katyxq
28. feb 2014

@halime fakt zkus tu druhou diskuzi, jak ti dala odkaz @luba41 - radí tam @kam.zyk a 99% lidí včetně doktrorů ti nedá lepší rady ... jen se připrav na to, že to nebude jednoduché, bude to trvat dlouho, neb má kůži dorasovanou kortikoidy ☹ (já vím, že to je obvyklá "léčba" na kožním, ale sama vidíš, že to nepomohlo a naopak uškodilo), ale neklesej na mysli, zvládnete to 🙂, když na to půjdete systematicky

potulka
28. feb 2014

@halime my sme sa vdaka modremu konikovi vysekali z ekzemu upravou stravy. kozna lekarka tiez dala akurat predpis na 7 masti a nariadila testy na kravsku bielkovinu a lepok. na testy sme nesli - nie su spolahlive, navyse ak ma dieta oneskorenu alergicku reakciu, tak to testy neodhalia. pomohlo nam vysadit na niekolko tyzdnov mliecne vyrobky (uplne vsetky, aj maslo), vajcia, psenicu, ryby a este niektore potraviny prebudzajuce histamin a syn sa uplne vycistil. potom sme ich naspat postupne zavadzali, aby sme zistili, co vadi no a ku podivu nevadilo nic. zrejme sa mu crievka uzdravili uz aj tym vysadenim vselicoho a potom si uz vedeli dat rady so vsetkym. ekzem nie je primarne problem koze, ale ciev, takze treba to riesit hlavne vnutorne,dietou, ale fakt poctivou. moj syn je cisty uz skoro dva roky. viac by ti vedela poradit @luthien.k , ale vzhladom na materske povinnosti to teraz asi nebude stihat, takze aj ja ti odporucam ist tam, kde radi kam.zyk - to je ekzemovy guru. 🙂

halime
4. mar 2014

@potulka no uz sme sa skontaktovali poslala som prvé fotky uvidíme co odpovie. Nam sa ten ekzem vlečie uz dva roky vzhľadom k tomu ze tuna v UK mi nikto normalne neporadí lebo ze to je normalne u deti a oni z toho vyrastú. S tou diétou začínam až teraz ked sa mu veľmi zhoršilo (3 týždne dozadu) uz som vysadila paradajkove produkty, med i citrusy zatiaľ sa to nezlepšuje. Som si ista ze to bude kravské bielko este počkám na názor od kam.zyk a musim mu to vsetko vysadiť. Dakujem za rady a podporu hádam sa nam to podari 🙂

milota164
26. apr 2014

my sme mali tiez ekzem a pomohol nam Bepanthen , dobre premastuje , neobsahuje zinok takze nevysusuje.

tatiana123587
18. máj 2014

Ahojte. Tiež mám dobré skúsenosti s Mustelou. Už pri prvých dvoch deťoch som túto značku používala. Posielala mi to sestra z Francúzska, pretože tam žije a povedala mi, že vo Francúzsku jej kámošky najviac používajú mustelu. Tak som skúsila. Celú štartovaciu sadu pre bábo a potom čo bolo treba, hlavne na sprchovanie a kúpanie. Neviete mi poradiť, či sa to dá už zohnať aj na Slovensku alebo pracne stále zo zahraničia to musíme objednávať? Ďakujem za info.

dominikaxxx
20. máj 2014

Ahojte, na atopický ekzém, ale aj iné druhy ekzémov môžem s vlastnej skúsenosti doporučiť BIOREZONANCIU, ja som mala atopický ekzém od narodenia ktorý bol spôsobený alergiou/intoleranciou na obilniny, môj brat mal tiež, ale spôsobený alergiou na kravské mlieko a mliečnu laktózu, obaja sme chodili na terapie na Biorezonanciu, kde nám spravili diagnostiku tela kde sa odhalilo aká je príčina kožných problémov následne sme absolvovali liečbu na prístroji kde sme sa toho zbavili úplne. naozaj je to možné boli tam ešte nejaké kožné plesne a baktérie, ktoré tiež spôsobujú ezémy ale už po odtránení alergií bol ekzém preč - predtým mi nepomohla kožná doktorka ani alergologička dlhé roky, absolvovala som iba pár terapií na Biorezonancii cca 7 a bola som vyliečená. Chodila aj známa a rovnako sa vyliečila a nemá žiadne problémy, je to vhodné aj pre detičky, je to bezbolestné a bez liekov. naozaj môžem doporučiť.... toto je pre BB, ZV, ZH a okolie nechám vám kontakt v prípade záujmu, ostatní popozerajte na internete či máte v okolí biorezonanciu je aj v iných mestách naozaj doporučujem 🙂
www.biorezonancia-zv.sk
https://www.facebook.com/pages/Biorezonancia-Zv...

katarina987
23. máj 2014

Skúsili ste masť Skin salvation? Je bez akejkoľvek chémie, z prírodných zložiek. Pozrite www.ekzemyprirodou.sk a http://www.topky.sk/cl/11/1249279/Domaci-recept.... Katka

angelinka13
6. jún 2014

Ahojte, neviem, ci ste niektora spominali alebo skusali, ale na ekzemy, ak rozne ine kozne ochorenia (aj psoriazu) ucinne zabera nimbova kozmetika. Konkretne ja pouzivam na ekzemy tento nimbovy olej:
http://www.nutrimas.sk/Nimbovy-olej-60ml-d46.htm
Ma taku specificku vonu, niekomu mozno smrdi (cesnakovo-orechovu), no naozaj pomaha. Ja si par kvapiek vzdy kvapnem do samponu, alebo sprchaca alebo kremu.

pantagruela
27. jún 2014

myslim ze tu je to wystihnute dokonale 😉
http://www.jimejinak.cz/2013/03/kortikoidni-mas...