Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

veronikapp
8. dec 2009

ivkaivka a kupes malu kazdy den? Lebo nemusis- ak jej to nerobi dobre. Vecer jej umy len tvaricku namocenou vatou, rucky a zadocek, mozes ju samozrejme aj tak celu ponatierat, a kupaj kazdy 2-3 den. Mozes pridat do kupela olej. Spominala si ze davas Oilatum? Kupel nach netrva dlhsie ako 3-5 minut a po utreti ju rychlo natri aby sa koza nestihla presusit. Inak premastuj ju viackrat za den, rano, naobed, vecer- napriklad.
AE moze svrbiet, aj ked sa neskrabe. Nieje mrzuta, placliva? Moja sa tiez neskrabala aj ked bola vysusena ako susienka. Ale bola straaaaasne zla.
Inak ta pecen s tym moze velmi suvisiet. O tom som uz pisala. Skus sa tiez poradit o probiotikach.

ivkaivka
8. dec 2009

veronika, nekupem kazdy den, kazdy stvrty. NO dnes kozny vravel, ze staci raz do tyzdna, tak uvidime, lebo mala vodu zboznuje. Oilatum, jej nerobi dobre. Myslis, dat obycajny olej??? Mrzuta ani placliva nie je, len niekedy, tak neviem. Tie probiotika mozu byt dobry napad, musim sa opytat na gastre.
Myslis, ze mam premastit, aj ked nic nevidno? Dnes ma burusko uplne ciste, boli sme na ockovani, tak som vobec nepremastovala a ma to kludne, tak sa bojim ci to zbytocne nerozdrazdim, ked ponatieram...

marcia92__2
9. dec 2009

ivkaivka, primarka nam dala nove masticky a mame mat dietu, vytlacila mi potraviny ktore zvyknu drazdit kozu. hovorila ze to zrejme zdedila po mne, lebo aj ja som ekzematicka, a potravou si to podporuje. takze ziadne cokoladky, citrusy a pod., musime vystopovat co jej skodi. masticku mi dala elidel a na premastovanie linola fett. aj olejcek do kupela linola a po kupani krem atoderm. vcera som jej prvykrat skusala tak uvidime...

veronikapp
9. dec 2009

ivkaivka k tomu oleju- nie obycajny ale na kupel urceny, tych je vela, napr. ako marcia pise- linola.
premastovat je vhodne kazdy den, aj viackrat, aj ked nekupes vecer, ale iba prezliekas zober indulonu a pekne ju ponatieraj, urcite ju nepodrazdis. Premastovat treba stale aj ked je koza v klude, preventivne. Ja som moju minule nenatrela 2 dni, lebo mi najprv dosla indulona a potom mamzel zabudol kupit a katastrofa!!! Uz mala zacervenane na dotyk draplave flaky na ruckach, krku, aj hrudniku. Teraz ju davam dokopy uz asi 4 den a vracia sa to do normalu. Nastastie 🙂

marcia92__2
9. dec 2009

veronika, aj mne to hovorili, ze pokozka nemoze byt sucha. Stale mastit, moja mala je masna ako zemiakova placka, este to len zacinam, ale mam pocit, sa tak neskrabe a tie flaky jej blednu tak dufam, ze to zaberie.

kakona
9. dec 2009

Ahoj dennis...nečítala som všetky prípevky. Ale sestra má tiež dievčatko a to má atopický ekzém, a tu v Bratislave je jedna velmi dobrá pani doktorka čo jej pomohla. Segra býva v Partizánskom a teraz už chodí raz za pol roka k nej a musím uznať je super....

ja som tiež atopička už od troch mesiacov, tiež mi dávali všeliaké diety a nič nepomáhalo, u takýchto detí a to viem aj podla sebe je dobré aby boli v klude, lebo čo i len menšie nahnevanie sa ich vedie k škrabaniu. Taktiež som chodila po všetkých možných ludových liečiteloch a nič nepomohlo, až mojim rodičom raz povedal jeden pán doktror v Piešťqanoch, že po pôrode sa to stratí a ver či nie mal pravdu...najedla som mandarinky, žiadne citrusy, mala som dietu, žiadnu čokoládu, no hrúza a k ničomu to neviedlo...ak budeš cchieť opýtam sa ti sestry na to číslo a môžem ti ho poštou pošlať, naozaj sa to oplatí, a navyše táto spomínaná p, doktorka našej malej Karinke nedala žiadne maste na báze hormonov a nemá ani nejakú dietu už teraz.

Naozaj je dobrá a to ja poznám vela metod, ktoré nevedú k ničomu...

Držim palčeky a ked sa budeš chcieť na nieťo bližšie opýtať tak sa v klude pýtaj ja som prešla nebom peklom rajom...☹((

ivkaivka
10. dec 2009

a s cim premastujete, ja len tou vazelinou. Kozny mi nieco predpisal a je opat cervena. Zatial ta vazelina robi celkom dobre. A najprv premastit a potom masticky od lekara, alebo naopak? Ja som tiez bola v detstve ekzematicka, tak to asi tiez ma po mne. Moja mamina je tiez a velmi silna, no jej zabera Johnson, co kazdy nanho nadava, mozno ho skusim.

kakona
10. dec 2009

nášmu malému dobre padlo Vichi, síce je drahé ale pomáhalo mu to a kúpem malého doteraz len prosavonom...to používajú aj lekári ak idú na operačku...

vazelinu som si dávala aj ja na premastenie a bola dobrá...už ste skúšali s detičkami aj kúpele? Mne velmi pomohli v Smrdákoch...prvé dva týžde to bolo hrozné, lebo celé telo sa mi zošúpalo ale potom to pomohlo...bola som sama prekvapená...

veronikapp
10. dec 2009

ivkaivka najprv premastit a potom masticky od lekara 🙂

ivkaivka
11. dec 2009

veronika, vdaka. Vcera som nasla v knihe ludovy recept, ze roztopit obycajne maslo, nechat stvrdnut a ponatierat. Tak som skusila, vecer to mala celkom pekne, no rano o 5.00 bola cervena ako rak,normalne take akoby zapalene,az som mala strach sa toho dotknut, ci z toho nepojde krv, take to asi este nemala, tak som musela ju opat ponatierat kortikoidmi. Ja uz fakt neviem, som z toho na nervy. Myslite, ze by v lete pomohlo more?

veronikapp
11. dec 2009

more moze pomoct, ale nemusi...
ivkaivka ak nezistis co malej vadi teraz, tak neskor to bude beh na dlhe trate... este mas male babatko...
skus este pockat chvilu teraz- moze to byt zhorsene aj z ockovania 😠

ivkaivka
11. dec 2009

veronika, zajtra idem vysadit vsetko mucne a uvidime. Moja obvodna hovorila, ze ked prestanem kojit, urcite sa cela vycisti, no nemam prestavat, radsej sa mam popasovat s ekzemom, ako potom s niecim horsim kvoli oslabenej imunite. No teraz si davam, co je horsie kortikoidy a kojenie, ci nekojenie???? Ved kopec deti nebolo kojenych a su zdrave. Kazdopadne kojit chcem co najdlhsie, len uz som zufala. Zajtra idem skusat kupel v otrubach. Neskusali ste niekto, ako to presne robit, ako dlho ich prevarat, ci mozem aj tvaricku a ocka s tym umyt....?

kakona
12. dec 2009

Ivka, tým, že ja som mala aatopický ekzém, lekárka mi vyslovne zakázala kojiť a malý bol odchovaný na Nitrilone HA1 a potom HA2.
A nebol za to obdobie vôbec chorý.....a segra tiež bola silná ekzematička a tiež nekojila, malá Karinka má ekzém a tiež pila Nutrilom HA...a tej dokonca ho doktorka predpisovala a mala ho za polovičku...

veronikapp
12. dec 2009

kakona no neviem... moja svagrina ma tiez AE od 3 mesiacov, teraz ma 30 rokov a praveze jej odporucali kojit ako prevenciu pred alergizaciou BKM, ktora je jednou z najvyznamnejsich spustacov AE. Samozrejme jej zakazala jest a pit mliecne. No ja som citala ze sa moze v malom mnozstve mliecne, aby si dietatko trochu zvykalo. Jasne ze ak mamka zisti ze prave mliecne je ,,zhorsovac,, tak to z jedalnicka vypusti. A UM hoci HA aj tak obsahuje stiepenu BKM.

kakona
12. dec 2009

Veronikakapp: my sme to mali tak ako osm napísala a naozaj malý je zdravučký a nič mu nie je...a nebol ani chorý...iem, že ekzém je potvora sama som ho mala, teraz už skoro vôbec, ale preľla som všeličím...od mala moji rodičia chodili so mnou po všetkých možných doktoroch...a nič nepomohlo...a tak začali chodiť po domácich liečiteloch, okrem toho že to zobralo našej rodine kopec peňazí nič sa nevyriešilo ba priam zhoršilo...

ivkaivka
12. dec 2009

no ja uz vysadzujem vsetko mozne a mam pocit, ze nic to nemeni. Dnes som vyhladovana jak pes, nervozna, no dufam,ze taky tyzden vydrzim bez mucneho. Kakona, niekto pise, ze ked dokojis, tak sa to zlepsi, ini ze sa to spusti este viac. Uvidime, neviete na gastre jej brala krv na alergiu na BKM, ak by bola alergicka na lepok zistili by to? Co sa tyka krvneho obrazu, ma ho ukazkovy.

kakona
12. dec 2009

u mna to mali rodičia tiež pokus-omyl....verím, že je to na nervy....len treba vydržať a hlavne sa ty nerozčuluj ak kojíš tak bábo to hneď z tebab vycíti.....strašne ti držím palce, laebo nie je s tým lahké žiť....

veronikapp
13. dec 2009

ivkaivka- vydrz dojcit. Aspon 4 mesiace, idealne 6. A dalej je vhodne pokracovat do 1 roka, aj dlhsie. Nejde len o ochranu pred alergiami, ale hlavne o prechod obrannych latok z mlieka do tela babatka. A hlavne teraz v zime.

Samozrejme dodrziavat HA dietu, ale inak normalne jest. Niekedy nestaci vylucit 1 potravinu na 1 tyzden. Ak aj vadila tato konkretna potravina, AE sa moze zacat zlepsovat ale necakaj zazrak ze uplne vymyzne. Normalne jedz, len vynechaj rizikove potraviny- mlieko, mliecne vyrobky, citrusy, kakako, cokolada, jahody, paradajky, soja, koreniny, sunku jedz len obcas, niekto odporuca aj nejest biele pecivo, ale len celozrnne... Ale kazdopadne jedz, moznosti su.

kakona- uz som to tu pisala, ze velmi dobre su probiotika. Mozno by si mohla skusit ty, aj pre male dieta su vhodne. Ak by ste chceli, teraz aj ja zistujem co sa da, kuk Volna diskusia, tema Odmietnutie ockovania, teraz sme sa tam o tom rozpravali- pisu tam zaujimavi ludia a maju zaujimave informacie a hlavne skusenosti. Staci ked si precitate 2-3 strany dozadu / ak chcete, aj vsetko 🙂 /.

ivkaivka
14. dec 2009

veronika, aj soju? No teraz som vysadila mucne, tak som jedla soju. Viem,ze moznosti su, manzel ide dnes do zdravej vyzivy nakupit, ja sa uz len tesim na tu moju stedrovecernu veceru 😀
Inac, dakujem za povzbudenia, kazdopadne, dojcit chcem co najdlhsie.

ivkaivka
14. dec 2009

a sojove mlieko sa moze?

veronikapp
14. dec 2009

soja a sojove mlieko obsahuje podobnu bielkovinu ako kravske mlieko. Inak je velmi zdrava, ale co z toho ked skodi... 😒

ivkaivka
14. dec 2009

do kelu, uz neviem co. Vysledky nakoniec budu az vo stvrtok, myslela som ,ze uz si dam aspon pohar mlieka-teda v pripade, keby vysledky boli dobre, deficit vapnika uz zacinam pocitovat na zuboch.

veronikapp
14. dec 2009

ivkaivka mne teraz odporucili ryzove mlieko s vapnikom / je aj bez vapnika/, predavaju ho v dm drogerii. Inak tam maju aj ine zaujimave veci, aj vitaminy. Ja beriem multivitamin Calibrum mami- brala som ho aj pocas tehotenstva. Ale ak ti pridu vysledky z krvi a budu v poriadku tak hadam budes moct zaradit zase mliecne... Ak ti to velmi chyba daj si aspon biely jogurt, vela ludi s alergiou na BKM sa casom nauci tolerovat aspon kyslomliecne vyrobky 🙂 .

ivkaivka
16. dec 2009

veronika vdaka, zajtra budu vysledky, tak uvidm, to ryzove mlieko kazdopadne skusim.

nicky95
16. dec 2009

ahoj ! Nám pomohlo probiotikum Infants dophilus. Aj ja som malému skúšala všetky mastičky, kúpele, ale to bolo iba na pár hodín. Mliečko doporučujem kozie. Ja som kúpila v zdravej výžive sušené kozie a malý to pil. Rok som ho kojila, potom sme skúšali všetky možné mlieka, ale ani jedno mu nesadlo. Potom som mu začala dávať mlieko 3,5% z obchodu a to bolo najlepšie. Pije ho dodnes. Na probiotikum nedám dopustiť, s nami spravilo zázraky.

ivkaivka
17. dec 2009

niky, ekzem sa rozbehol ked si prestala kojit,alebo uz predtym?

nicky95
18. dec 2009

ivkaivka- ekzém sa prejavil už počas dojčenia, ešte som ani neprikrmovala. Najprv na čele , tváričke a potom to prešlo na telo.

ivkaivka
20. dec 2009

Niky, nevies mozem davat probiotikum aj 4 mes.babatku? Citala som o tom, vyzera, ze je to super.

ivkaivka
20. dec 2009

Niky, kupila som dnes to probiotikum -Infants dophilus, za aky cas vam zabralo, citala som,ze ho treba uzivat minimalne mesiac a potom aj viac ako pol roka. Taktiez som kupila olej do kupela Balneum Hermal, je na premastenie, no moja mala ma cervene telo, tak sa bojim,ci jej to nemoze poskodit. Neviete poradit? Nemate niekto skusenost s tymto olejom? Ja teraz kupem 1x do tyzdna a tam je napisane kazde 3-4 dni, uf, uz mam teraz krce v bruchu, co to bude po kupani.
veronika, alergia na mlieko sa nepotvrdila, ja neviem z coho to ma, skusala som vynechat vsetko no nic nepomaha, uz 3x som menila aj praci prasok, tak uvidim.

badzova
26. dec 2009

ahpjte

chcem sa spytat, moja mala ma strasne cervene licka, vyschutu taku zhrubnutu kozicku na nich ma.
najhorsie je ked sa rano zobudi, to ma celu tvaricku uplne cervenu, potom to postupne odchadza...
je to ten atopicky ekzem?
alebo?
viete poradit?
dakujem. 😉