Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

luthien.k
21. jan 2012

@rennu nemastný emolient typu Bioderma Atoderm PP nebo A-Derma Exomega, to samé na ošetření těla 🙂 Ale jak píšu, je o kosmetice to není 😉

bodlynka
21. jan 2012

@rennu ahoj, můj synek to měl taky nejvíce kolem pusinky a v obočí. Nikdy mu nepomohly drahé krémy typu Vichy, Bioderma nebo Eucerin ( jestli je chceš vyskoušet, tak já si pak v rámci úspor obešla lékárny a poprosila o vzorečky - po té co jsem si krémem za 600 Kč mazala ruce). Opravdu co mohu doporučit je koupit v lékárně masťový základ Ambiderman, který stojí cca 60 Kč. Exém už se u synka už zhruba od loňského jara neukázal,jan občas jak prská a olzuje se kolem pusy, pu vyskáčou pupínky používám poslední záchranu mast od Lecidermu. Do Sudocremu v obličeji bych se určitě nepouštěla, příjde mi jako šílený dryák

luthien.k
21. jan 2012

@bodlynka, že je Sudocrem dryják na obličej je nesmysl nebo Ti vadí nějaká konkrétní složka? Opatrnosti je třeba kolem očí a neměl by být "konzumován". Pokud vím, tak Altermed Leciderm nemá žádnou léčebnou pastu s vysušujícím a léčebným účinkem, jaký má Sudocrem nebo třeba zinková mast, má pouze promazávací masti, krémy a mléka. Ambiderman je pouze základ, není v něm žádná léčivá složka, někomu ale jeho hydratační vlastnosti vyhovují, to ano 😉

1983hr
21. jan 2012

Holky mému synovi pomáhá Leniens-vazelina obyč.s lekarny za 45kč. Jinak jsme zkusili taky vichy,leciderm,konopnou mast na ekzem atd.Nikdy nic nezabralo až ten leniens.

larmimi
21. jan 2012

@1983hr aj my sme mali jednu dobu leniens,je u vas na predpis? 🙂

1983hr
21. jan 2012

@larmimi Není

lucjanka
22. jan 2012

Moje obe deti maju atopicky exzem, od koznej sme isli nabalené mastičkami... kedže to nepomahalo, len špinilo oblečenie... vymysleli sme inu vec... indulona to isti 🙂 a nepapame sladkosti ani nic tomu podobne... a zazraky boli ihned, snad to vydrzi.

cervena_ciapocka
23. jan 2012

Ako je dôležitý pitný režim u atopikov? Malý vôbec nechce nič piť okrem mlieka. Šťavy a čaje sme mu ani nedávali. Len feniklový čajík sme skúšali, ale nechcel. A ani čistú vodu. Občas sa napije vody, hlavne keď má hlad, ale keď zistí že to je voda prestane piť.

larmimi
23. jan 2012

@cervena_ciapocka ani moj maly vobec nechce pit.. 😒
baby ake su najlepsie pracie prasky pre takuto citlivu kozu?

jana1710
24. jan 2012

larmimi ja kupujem od forever living je trocha drahsi ale dlho vydrzi a je vyborny

kala33
24. jan 2012

@larmimi ja som do teraz kupovala Lovelu a prešla som na Frosch z DM
@lucjanka tak strava aj u nás robí veľa, len bohužiaľ u nás je toho viac nie len sladkosti☹ krémy nám zaberajú ako kedy záleží aj od iných vplyvov

kala33
24. jan 2012

@lenulin ani nevieš ako si ma potešila a uľahčila hľadanie informácií o atopickom ekzéme touto informáciou🙂 Je to úžasná stránka , nedá sa všetko prečítať naraz ale užo som sa dozvedela kopu doležitých info. , ktoré mi detský ani kožný ani imunoalergolog neposkytol🙂ešte sa orientovať v tom množstve krémov abude to na 1*🙂ďakujem

larmimi
25. jan 2012

@jana1710
@kala33 dakujem...myslite ze aj persil sensitiv moze byt ok ? rex asi nie, ze ? 😝

kala33
25. jan 2012

@larmimi ako ked sa píše sensitiv malo by to byť na citlivú kožu, ale zas ked sa povie persil u mňa to vyvoláva že dosť argesívny prášok, ktorý vyperie aj nemožné. My sme atopici tak ja som opatraná a radšej vyslovene pre deti, ale ved treba vyskúšať.to je môj názor.....

lenulin
25. jan 2012

K těm krémum pro atopiky mě se velmi osvědčila řada leciderm a pak nějaký nový krém s přídavkem stříbra Multilind mikro Silber firma STADA.Na vlásky jsem zkoušela už kde co pro alergiky atopiky i dost drahé a nakonec jsem si koupila obyč dětský šampon a jahodový a je ok a už se mi nedrbe a nemá tak suchou hlavičku no je to o tom zkoušení

lenulin
25. jan 2012

@katrenka111 Já mám s lecidermem velmi dobré zlušenosti byl to jeden z mála krému který dokázal zvlačnit tu sucou pokožku ale je to opravdu jen o zkoušení.Pokud je ekzém v zapaleném stavu je potřeba ho i zaléčit fajn vittela ictamo nebo zinkové krémy

katrenka111
26. jan 2012

@lenulin no leciderm si davam aj ja ale akosi mi prestava už zaberat...chvilu je klud a o 2-3dni zasa otras na krku.... ešte som rozmýslala nad Dermalexom tiež od altermedu, ževraj ten pomaha alebo La Rosche Lipikar..... nepoznas???

katrenka111
28. jan 2012

baby žiadna nema skusenosť s Dermalexom a La Roche??? Lebo ekzem sa mi zasa neskutocne zhoršil a neviem co s tým.....pomoooc

filipal
28. jan 2012

@katrenka111 ja mam velmi dobru skusenost s A-DERMA, EXOMEGA, viem ze vyrabaju sadu aj pre kojencov.
sestra ma odmalicka atopicky ekzem a tiez jej tento krem pokozku skludnil, zapal zmizol, preslo svrbenie. vyrabaju lotion, krem, mydlo....rozne vyrobky. maju ich vo vacsich lekarnach.

katrenka111
28. jan 2012

@filipal no o tom som ešte nepocula....už som z toho zufala....chvilu bol klud asi 1-2týždne a teraz znova...no otras, už aj na tvari pri vlasoch a na celej lavej strane krku.....
no skusim sa na to opýtať....

filipal
28. jan 2012

@katrenka111 skus vyskusat. my sme velmi spokojni. maju aj male balenia na skusku. dokonca mali tusim za 5 € minibalenia troch vyrobkov. je mi ta luto ☹ , napis, ak ti tento vyrobok zaberie.....
pozri aj na nete. vsimla som si, ze to predavaju aj internetove lekarne.

katrenka111
28. jan 2012

@filipal no vyskusam.... len este som to nevidela ani v lekarni tak neviem....
a už pomaly mesiac cakam na výsledky krvi na alergeny tak som zvedava ako to dopadne.... dufam že malický to nebude mat....

filipal
28. jan 2012

@katrenka111 v lekarni ti to co si prajes objednaju. v kazdom pripade ti to mliecko aspon zmierni prejavy, skludni, prestane svrbenie....a pod.
co sa tyka babenka, moja sestra ma od malicka atopicky ekzem (ako som pisala) a ani jedna jej dcerka ziadnou alergiou netrpi.(7, 11 rokov) obe deti dlho dojcila a zdravo stravuje. zivotosprava moze pomoct.

katrenka111
28. jan 2012

@filipal jaaj bodaj by to bolo aj u mna, zblaznim sa ked bude aj malický mať.... ☹
Takže mliečko je na to najlepsie???

filipal
28. jan 2012

@katrenka111 ano, aj materske pre babo 🙂 (snaz sa cim dlhsie dojcit, ziadne prikrmovanie, lebo pri predispoziciach sa alergia - ekzem moze spustit uz pri jedinej davke UM)
a na pokozku tiez, zase to z lekarne 😉

sonkab
29. jan 2012

Ahojte baby, môžem ísť s malým atopikom do termalu ? Ďakujem 🙂

martinkah
31. jan 2012

@sonkab pre atopikov po nasich skusenostiach odporucam len more, ziadne bazeny, ani termalne, ani baby plavania, ani prirodne kupaliska

dzein25
31. jan 2012

ahojte, nám všetky testy vyšli negatívne.....to znamená, že nemá atopický ekzém??? Zobrali nám zasa krv na ďalšie testy, lebo mal zlé výsledky krvy ohľadom imunity.....výsledky budú zajtra, tak som zvedavá ako to dopadne :(

luthien.k
31. jan 2012

@dzein25 jaké testy, na potravinové alergeny, celkové IgE nebo jaké?

dzein25
31. jan 2012

luthien.k tie IgE testy sú negatívne a na záver napísala, že špecif. IgE na vyšetrené inhalačné a potravinové alergény sú negatívne.