Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

jskuro
10. máj 2015

@dennis skus vyskusat tyroler natur salve je trosku drahsi ale pomaha.

barca1205
14. máj 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Ahojte, my sme sa s deťmi tiež natrápili, kým sme prišli na to, čo všetko nám škodí. Pri atopickom ekzéme vždy najskor musíte zistiť, prečo k jeho prejavom dochádza a čo ho zhoršuje. Potom to chce nejaké ústupky v živote ale dá sa to zvládnuť. My máme šťastie, že deti nemajú nejaké vážne problémy. Musím im všetko oblečenie žehliť, nesmú citrusové ovocie a čokoládu, periem len v eko pracom prášku, sprchujem ich čo najmenej a pokožku im často premasťujem. Keď sú chorí, krémujem ich častejšie a dopujem vitamínmi a laktobacilmi, aby som im podporila imunitu. Čo sa týka kozmetiky, používame Body Lotion od firmy Protopan - nájdete ich na nete www.protopan.sk. Ponúkajú aj vzorku krému zadarmo, tak možete vyskúšať. Držím palce 🙂

karolinka789
19. máj 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Nám na vyčistenie pokožky veľmi dobre zabralo more a potom sme často premasťovali, aby sa ekzém nevrátil. A čo doporučujem najviac, pri atopickom ekzéme je doležité podporiť imunitu organizmu. Neviem, či máte tiež také skúsenosti ale nám sa ekzém vždy zhoršoval počas choroby

miriamka001
22. máj 2015
Používateľ miriamka001 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriamka001.

Ja mám tiež dobrú skúsenosť s kozmetikou a výživovými doplnkami protopan. Na premastenie používam Local Cream a dlhodobo užívam výživový doplnok s esenciálnymi mastnými kyselinami. Samozrejme žiaden produkt vá nevylieči sám. Je potrebné dodržiavať životosprávu, vyhýbať sa alergénom a mne veľmi pomáha aj každoročný pobyt pri mori

martina833
8. jún 2015

odporucam norsky prirodny krem Tyroler Natursalve http://www.atopickyekzem.me/
na dcerke som videla zlepsenie uz po 1 dni pouzivania, odkedy ho pouzivame, uz som nikdy nepouzila hormonalnu mast

jskuro
8. jún 2015

Twn krwm sa da objednat aj na www.prirodnekremy.eu a je lacnejsi

lenatali
10. jún 2015
Používateľ lenatali je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenatali.

Mne na atopický ekzém najviac pomohlo podporiť imunitný systém. Cítim sa lepšie, nechytám všetky virózy a neobjavuje sa mi tak často ekzém. Pokožku si pravidelne krémujem telovým krémom pre atopikov a prestali sa mi tvoriť červené vysušené fľaky. Dcérke dávam laktobacilky a často ju krémujem a zatiaľ, hoci má tiež atopickú pokožku, namá nejaké výraznejšie problémy. Takže ja určite doporučujem liečiť najskor vnútro a až potom kožu

nutrimas
10. jún 2015

Radi pridame nasu osobnu skusenost: U nasho mladsieho syna sa po dlhom case opät v tomto obdobi objavil atop. ekzem, na chrbatiku, brusku. Naposledy ho mal cca. pred 4 rokmi, dlho sa nam ho darilo drzat pod kontrolou aj vdaka vyluceniu, resp. obmedzeniu kravskeho mlieka. Akonahle sa ekzem objavil, zacali sme postihnute miesta natierat niekolkokrat za den cistym 100% konopnym olejom, po par dnoch uz ekzem takmer zmizol. Konopny olej a kozmeticke pripravky s jeho obsahom sa nam velmi osvedcili aj u dospelych, jednoznacne odporucame vyskusa
Dolezity je samozrejme obsah jedalnicka, nakolko kozmeticke osetrenie je vlastne druhorada zalezitost a pricinu samotnu neriesi.
Vhodne je zamerat sa aj na posilnenie a ocistu pecene. Ucinny je v tomto pripade bodliakovy olej, ktr. pecen regeneruje a napomaha tak vylucovaniu toxinov z organizmu

ivkadracova
30. júl 2015

Dobre ranko Ludkovia ... skusali ste Food Detective test? Pomohlo to Vam alebo Vasim detom, funguje to na 100%, alebo su to vyhodene peniaze?
http://food-detective.sk/
Vdaka za nazory.

minimidimaxi
11. aug 2015

Ahojte 🙂

Volám sa Simi, som novou ambasádorkou značky Linola a chcem Vás srdečne pozvať do skupiny Linola – starostlivosť pre suchú, citlivú a atopickú pokožku už od narodenia. Produkty značky Linola sú vhodné už od prvého dňa narodenia a sú hypoalergénne, teda obsahujú minimum dráždivých látok ako sú konzervačné látky, parfumy či farbivá. Nechcem robiť nič na silu, ani Vás obťažovať, len sama na svojich deťoch viem, aké problémy dokáže takýto typ pokožky narobiť a prostredníctvom tejto skupiny sa chcem o svoje skúsenosti podeliť a taktiež sa nechať inšpirovať radami od iných mamičiek. V skupine, ale aj na mojom blogu https://www.modrykonik.sk/blog/minimidimaxi/?fr... budeme často súťažiť a budú sa dať povyhrávať rôzne darčeky, ale aj kozmetika práve tejto značky. Ak máte záujem, skupina sa nachádza tu https://i.modrykonik.sk/linola_skupina a všetci ste srdečne vítaní.
Ďakujem za Váš čas 🙂

ester851
19. aug 2015
Používateľ ester851 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ester851.

Vyhoďte všetku kozmetiku, kúpte deti v čistej vlažnej vode a po kúpeli pokožku premastite krémom určenom na atopickú pokožku. To je najlepší liek. Veľa kozmetiky tiež škodí

horalka83
21. aug 2015

Ahojte, mám nové balenie maste Protopic, ak by mal niekto záujem, expirácia do 03/2016. symbolická cena, ľúto mi je vyhodiť to.

didia
21. aug 2015

Nam pomohol ovseny kupel a kupel zo slezu a krem od pana Valovica.

modrofuzik11
22. aug 2015

nase deti postupne z atopickeho ekzemu vyrastli. ked ho mali, bolo to niekedy take zle, ze aj kortikoidne masti sme mali. ale tie viac uskodili ako pomohli. osvedcilo sa nam poumyvat tvaricku cistou vodou, utriet a natriet bepanthenom. rano a vecer. pokozka sa vzdy pekne ukludnila. teraz, ked sa sem tam objavi sucha pokozka, nastastie uz nie cervena, natierame bepanthenom. je to vyborny kremik.

srenata
12. sep 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

Kúpele s morskou soľou a premasťovanie pokožky mliečkom na citlivú atopickú pokožku. Nám sa osvedčil tento: http://www.protopan.sk/produkty/premastujuce-mlieko.htm. Odkedy sme spojili tieto kúpele s premasťovaním, nepotrebovali sme hormonálne maste 🙂

melesmeles
19. okt 2015

@veverka84 ahoj veverka 🙂 pisala si, ze tvoje dietatko mava cervene kruhy pod ocami. Nasmu malemu sa to zacalo robit tiez. Preto sa ta chcem opytat, ze ci to ma suvis s ekzemom. V stredu sa chystame k doktorke, som zvedava co mi povie. Dakujem za odpoved

veverka84
19. okt 2015

@melesmeles ahoj zmizlo jej to od urciteho veku ale teraz sme boli na alergologii na kozne testy lebo vzdy v maji mava cervene oci slzia jej sucha si ich a teda vysli jej velmi zle musu ist ns vakcinovu liecbu lieky typu aerius su pre nu malo☹

melesmeles
19. okt 2015

@veverka84 :( drzim palce a dakujem za odpoved 🙂

veverka84
19. okt 2015

@melesmeles a teda dr vravela ze deti s atopickym ekzemom mavaju alergie a v puberte az astmu cize ak bude mat problem asi je dobre vcas to riesit s alergologom.nasa nas nechala 2 roky ze pockame pockame a nic z toho.

melesmeles
19. okt 2015

@veverka84 ja som zvedava co povie nam. ale uz teraz sa desim tej navstevy, maly ma paniku z doktorov. velmi casto mu bravali krv ked bol mensi....

veverka84
19. okt 2015

@melesmeles inak kozne testy robila aj malej 3 rocnej a ku podivu bez jedneho protestu si to dala a vydrzala.drzim palce

srenata
10. nov 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

My sme kožné testy nezvládli, takže námn robili testy z krvi, malému keď mal dva roky. Máva astmatické bronchitídy a ekzém ale má vraj veľkú šancu, že z toho vyrastie. Paradoxne alergie mu nezistili žiadne, zato jeho brat ich má neúrekom, Ale každopádne liečbou u alergolodičky sa nám stav veľmi zlepšil 🙂

terinka015
19. nov 2015
Používateľ terinka015 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od terinka015.

Na alergológii by sa pri atopickom ekzéme malo začínať. Na kožnom vám liečia len dosledky, nie príčiny

srenata
22. nov 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

A aby som nezabudla, na ekzém nám veľmi pomáha každoročný pobyt pri mori. A ako alergikom im aj krásne prečistí pľúca 🙂

babulka82
20. jan 2016

maminy boli aj na nejake ine vyšetrenia po diagnostike atopickeho ezkemu? myslim nejaky alergolog alebo niečo?

petulda333
20. jan 2016

@babulka82 my sme boli aj alergologa a teraz cakame na vysledky...

kika2111
20. jan 2016

v nasom pripade sme navstivili dvoch roznych dermatologov,ti robili krvne vysetrenia,ale to bol v 6.mes a roku a okrem alergie na kravske mlieko z krvi nezistili nic.
Teraz mame kortikoid.krem 2x tyzdenne plus kremy z lekarne.

milota164
6. mar 2016

nam pomohol od Bepanthenu Sensiderm krem, pomaha zmiernit svrbenie a pekne hydratuje pokozku ktora je poskodena ekzemom a tym pomaha regeneracii

svadlena
6. mar 2016

nam velmi pomohlo bio colostrum len je to drahšia zaležitosť tým som aj potierala smrdel na široko daleko no pomohlo to ako nikdy nič .... tiež je syn alergicky aj na bielkovinu kravskeho mlieka aj na vajičko arašidy a momentalne patrame dalej a asi bude aj na lepok ☹ kortikoida som nikdy nedavala a tiez nam super pomohol aj holtov krem 🙂 zelena tuba v lekarni cca 1€