Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

potulka
25. mar 2013

@ewwwulka1 maste su len doplnok, zaklad je v posramotenej crevnej flore, to sa musi dat do poriadku, inak bude ekzem pretrvavat. velmi ti odporucam namiesto castych navstev dermatologa chodit radsej sem a pozorne si to tu prestudovat. fakt ak nevyskusam, neuverim, co sa da dosiahnut zmenou stravy, je to zazrak a vpodstate uplne jednoducha zalezitost. az na to, ze na nu treba viac trpezlivosti ako pri rychlo zaberajucich kortikoidoch - tu ocividne dermatologovia nemaju. 😠

kikata
25. mar 2013

@anait aj my pijeme kozie mlieko,mala pila od kedy nebola kojená (od roka), po cca 4me. moji rodičia predali kozu,no a ked bol október slnka nikde začali ekzémy a trvajú , nevedla som čo robiť, jedna mastička a druhá..., až mi teta povedala,že kozie mlieko pomáha a potom mi všetko liplo...jedla jahody ,maliny a mandarinky od roka a nič,no tom som nevedela,že to kozie mlieko jej to upravuje 🙂,tak naspäť kozlie mlieko,no už len od ruky kto má... ,no s kozím mliekom ta liečba je cca3 mesiace ,ale miznú aj po nom alergie, čistí krv a na onkológiu sa s ním tiež lečia . Plus premasťujeme mastičkami čo obsahuju kyselinu salicilovú,prv to sčervenie a potom zružovie a potom zmizne, upravujeme stravu,no s tým kozím mliekom po dlhšej časovej liečbe nebudeme musieť.

tedina
26. mar 2013

Ahojte, mam 7 mesacneho syna, ktoremu kozna lekarka diagnostikovala atopicky ekzem. Ma ho na lickach a krku. Chcem sa spytat ci aj vase deti maju take prejavy ekzemu, ze doma je ekzem cerveny a akonahle vyjde vonku a spi v kociku, tvaricka mu zbledne a po ekzeme ziadna stopa. Aj ked je v lehatku alebo spi, ekzem sa mu stiahne a pomaly ani nevidno, ze ho ma a akonahle sa zacne suchat tvaricku rukou, alebo sa obtrie o nieco zase je vyhodeny. Je to normalne u ekzemu?

mizulienka
25. apr 2013

@petrapana29 chcem sa ta spytat, kde presne vysetruje p. Dedik a ako casto...byvame blizko pri BA, tak by sme vyskusali....lebo u nas uz nefunguje nic a posledne 2 tyzdne sa malej tak zhorsil ekzem, ze ja uz nevladzem na nu ani pozerat 😕 rucicky ma uplne zle a cele telo vysusene 😔 😔
chodili sme na kramare ale tam nas nechali v nemocnici a mazali od hlavy po paty mastami a hlavne kortikoidmi, prisli sme domov s hladkou kozou ale po dni doma ekzem vyrasil v ovela agresivnejsej forme...takze na kramare uz nejdem...hladame niekoho kto yb kakte pomohol, lebo je uz chudatko z toho vycerapana...
najhorsie je, ze zacala chodit do skolky, ja do prace a v tej skolke jej urcite nieco skodi, lebo akurat to vychadza tak, ze s nastupom do skolky sa jej to zhorsilo...ach jaaaj...

petrapana29
26. apr 2013

@mizulienka ahoj, tak dobre ze pises. lebo teraz je pan dedik v ba 1/5 a 2/5. ordinuje aj ked je sviatok uz som to zistovala lebo aj mi ideme na kontrolu. v ba je vzdy prvu stredu a stvrtok v mesiaci. a v stredu od 10tej do 18tej a potom od 8smej do 16tej. skus kupit v lekarni slez lesny a robit vyluh a v tom jej tie miesta ktore ju naj svrbia namacaj. to je proti svrbeniu a pomaha to. urcite sa jej ulavi. ja maleho kupem v tom caji doteraz. inak deti bere prednostne ani nebudete cakat. ordinuje na kastielskej ulici ale cislo si nespomeniem. ale je to hned ako je tam taky kastiel. je tam taka skareda cervena budova tak dole na prizemi.
drzte sa. ps vysetrenie stoji 5eur a lieky od neho tiez. takze pohoda

mizulienka
29. apr 2013

@petrapana29 dakujem.

baby, nemate nahodou nejaky strucny zoznam alergenov, potrbujem dat do skolky, co vsetko by mala nemala jest.
dakujem

petrapana29
29. apr 2013

toho je strasne vela...zbytocne sa neobmedzujte pan dedik ti povie comu sa mate vyhnut. ja som tak mala kakao napr..

potulka
29. apr 2013

@mizulienka to je velmi individualne, netreba sa riadit vseobecnym nazorom, ze atopici nesmu paradajky a citrusy. bolo by najlepsie zistit, co konkretne tvojej malickej vadi a tomu sa potom vyhybat. ak by si mala vysadit vsetko, co je potencialne alergizujuce, to by si ju mohla rovno odhlasit zo skolkarskeho stravovania. mojmu synovi napriklad vadi mleta paprika a ak je este nebodaj trosku stiplava, hned sa vyhadze. ine veci mu nevadia.

mizulienka
30. apr 2013

dievcata chcem sa spytat...neviete o nejakych rukavickach pre deticky s ekzemom...myslim tym, nejake rukavice do piesku alebo do kamienkov co su....mala nastupila do skolky a ona sa strasne rada hra s pieskom s kamienkami, s hlinou...ale jej to vysusa pokozku...nestrestli ste sa s nejakymi takymi rukavickami, take obopinajuce rucku.dakujem

mizulienka
30. apr 2013

dievcata a ake sladkosti davate detickam? lebo ved cokoladu nemozu, cukriky by tiez nemali...

pralinkaaa
30. apr 2013

@petrapana29 ahoj pls. čitam že tu v Prievoze bude zajtra? tam sa treba obj.?

petrapana29
30. apr 2013

netreba. zajtra aj vo stvrtok tam bude deti bere prednostne.

potulka
30. apr 2013

@mizulienka k rukavickam neviem poradit. co sa tyka sladkosti, my to drzime dost nakratko odjakziva aj bez ekzemu. napr. piskoty ochutnal nas syn po prvy raz az ked mal vyse troch rokov. 😎 domov nic nekupujeme, takze ked nieco sladke, tak povedzme ze chlebik s medom/lekvarom (domacim), susene ovocie, domaci kolac. maximalny ustupok co robime, su uz teraz spominane piskoty raz za cas. 🙂 vela veci je prirodzene sladkych - napriklad ovocne stavy (napr. rio robi velmi dobre, predava sa to v chladiacich boxoch a su 100%), ryzove mlieko (DMka - pouzivame namiesto mlieka), ovocie cerstve aj susene... v skolke maju kazdu chvilu nejaku oslavu, tam to neriesim, aj ked sa rozdavaju lizatka alebo cokolady. tiez ked nieco dostane trebars u doktora. tym, ze doma to nemame, je toho malicko. 🙂 chvalabohu, aj stari rodicia to akceptuju.
a co sa tyka cokolady, neda sa pausalne povedat, ze to ekzematici nemozu. niekomu skodi, niekomu nie. niekomu pre zmenu moze vadit trebars skor ovocie, ked je prilis zrele. to si musi kazdy odsledovat. je to dost zlozite, ale da sa to a potom sa da stravovat celkom pestro. 🙂

carrie4
6. máj 2013

neviete mi poradiť, či má dieťa s AE nárok na kúpele ak ešte nemalo ani rok? a ak nie, kam by sme mohli ist ako samoplatcovia s drobcom ?

sisiska
6. máj 2013

mamicky, moze sa atopicky ekzem prejavovat aj tak, ze vzniknu cervene flaky na urcitych miestach, po podani dithiadenu niektore stare zmiznu a zas na dalsi den sa objavia flaky na inych miestach?

sisiska
7. máj 2013

baby, je to mozne pri atopickom ekzeme, co pisem vyssie?

luthien.k
7. máj 2013

@sisiska diagnóza atopického ekzému je záležitostí kožního lékaře, pokud vyrážka reaguje na dithiaden (který bych jen tak mimochodem dítěti nedávala, protože je poměrně silný dryják), tak může být alergického původu (což AE může být taky). Takže doporučuji též alergologii navštívit.

hannah25
20. máj 2013

fuu maminky strasne vela tu pisete musim si k tomu jeden vecer sadnut 🙂
bohuzial nam dnes diagnostikovi atopicky ekzem....malemu sa priblizne pred dvomi mesiacmi vyhodili suche cervene flaky na nozkach....dala nam dr. tieto kremy: Lipobase, potom nejaky ktory miesali v lekarni neni tam ani nazov, olej do kupela Linola fett a kvapky AErius....mate s tymito liekmi skusenosti???? nemam ist skor po niecom prirodnom ? neviem vela o tomto ekzeme zatial...
Dakujem za rady🙂

luthien.k
20. máj 2013

@hannah25 klasická léčba, co jste dostasli, ten míchaný krém bude zřejmě nějaká ichtyolová pasta, nicméně ale z dlouhodobého hlediska je třeba odhalit příčinu a tu řešit. Pomoci mohou tyto články: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

berunka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babkabubko
27. máj 2013

ahoj, odporúčam všetky prírodné prípravky s obsahom konope - kúpele, oleje, krémy - bez zbytočnej chémie, farbív, perfumácií a pod, napr https://www.modrykonik.sk/shopy/moj-shop/detska... a súčasne: https://www.modrykonik.sk/shopy/moj-shop/detska..., pevné zdravie prajem 🙂

ukulelembo
30. máj 2013

Ahojte Tak aj my sme uz vyse roka s mojim strednym synkom navstevnici kozneho s diagnozou atopicky ekzem :/ A bohuzial najmladsi sa pridal tiez, a hned aj s horsimi loziskami na tele :/ Neuchranilo nas ani nase pokracujuce dojcenie :(
Inak na kozu mame Advantan stale , ak zabudneme, tak hned cervene a skrabe sa skrabe do nemoty Excipial, Balneum hermal a kyselinu mliecnu zarabnu Mame aj Aerius - podotykam, ze obaja maju vsetky tieto medikamenty A ten 3,5 rocny ma aj alergiu, ktora tento rok k nam zavitala, az tak ze nechodil ani do skolky, cele noci ho dusi A ma Alergodil do nosa Alergocrom do ociek :/
Pri mori sme boli minuly rok, ale len asi na 1/4roka nam to pomohlo, a potom stare kolaje :(
No a teraz sa chystam vyskusat Bioharmonia - centrum

@babkabubko tiez sme skusali konopny krem, bohuzial nam to este zhorsilo :/ Dufam, ze ostatnym to aspon pomoze 😉
Uz sme tiez nestastni s manzelom - ten stale, ze preco preco nase deti Nie je to jednoduche, ale su aj smutnejsie diagnozy :(
Uvidime, co dalej

Drzim palce vsetkym maminkam a vela energie, lebo viem, ze to da zabrat ;o)

luthien.k
30. máj 2013

@ukulelembo Advantan stále? Ach jo, to opravdu není řešení. Většina dětí má příčinu AE v potravinové alergii a ve špatné střevní flóře. Tady jsou moc užitečné články, jak ty potr. alergie objevit, protože ony se nedají zjistit testy, resp. dají, ale velmi nespolehlivě, jediná spolehlivá možnost je eliminační dieta, kterou bych vám zcela jistě doporučila. http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...
Jinak dlouhé kojení, pokud sama matka není v pořádku, má třeba sama alergie atd., tak je spíš na škodu 😅

mamazem
17. jún 2013

Ahojte, pridali sme na koníka záujímavý článok: Ako liečiť a vyliečiť atopický ekzém.

Viac tu: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/mamazem...

lubca123
24. jún 2013

Nam ohromne pomaha kupanie babetiek v slanej vode. Aj doma mam nakupenu morsku sol (obycajna z Tesca nic specialne) a ked sa kupeme tak mu prisypem sol do vane. Taktiez ked zacal jest prikrmy a bol z nich zababrany, velmi mu to drazdilo tvaricku cele licka mal ekzemove. Tak som mu zacala licka umyvat tak ze si dopredu pripravim slanu vodu do misky a po dvoch dnoch takehoto umyvania sme boli vylieceny. Odkedy sme zacali zo slanou vodou prestali sme uplne pouzivat hormonalne kremy. Akurat na vecer mu davam premastovacie kremy - excipial alebo obcas biodermu.

morningdew
1. júl 2013

Ahoj.
Velmi, velmi odporucam na atopicku dermatitidu CEDROVY OLEJ.
Je drahy, no vrati sa Vam to milionkrat spat! Idealne je googlit a kupit si ten ''altajsky'' - ten najcistejsi z pohoria Altaj...(mimochodom... skuste si vygooglit ucinky cedroveho oleja... je to tzv. ''olej na 100chorob'')

Taktiez velmi, velmi odporucam MARHULOVY OLEJ.
Je vhodny aj na pokozku novorodencov.

Co sa kremov tyka, Excipial, Oilatum a ine bezne daleho prevysuje
hypoalergenny krem BIODERMA ABC ATO +, ktory je vhodny aj pre novorodencov... vyzera takto: http://mmm.mojalekaren.sk/bioderma-abc-derm-ato...
Z tejto rady Biodermy predavaju nie len kremy ale aj ''umyvatka''
Ani ADERMA nie je zla

morningdew
1. júl 2013

Alternativny pohlad na atopicky exem moze zniet aj takto:

"Ekzémy z hľadiska duchovnej príčiny vyjadrujú zápas - človeku sa nepáči, čo vidí, počuje a v čom žije.
Dávajú nám najavo, že ak niečo očakávam a nedostávam to, aj tak to niekde vyjde na povrch.
Mnoho detí sa narodí do manželstva, kde sa žena podriaďuje manželovi. Prepracované a nepohladené ženy trpia a vo vnútri plačú. Potom ich deti, ktoré žijú v takýchto manželstvách často postihujú ekzémy.

Hlavným dôvodom atopického ekzému býva teda neradostná atmosféra doma, ktorú dieťa vycíti.

Pomôže pokoj, radosť, prijatie samého seba, u dieťaťa plné prijatie matkou.
Veľa lásky, maznania, dokázať diaťaťu, že je chcené.''

ZDROJ: http://www.centrumzdravehozivota.sk/clanky/ocho...

jessiejames
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luthien.k
2. júl 2013

@jessiejames sladkovodní řasy je dokonce možné užívat i v těhotenství a při kojení, pokud je maminka zvyklá je užívat již před těhotenstvím; pokud s nimi začíná, tak samozřejmě jen v malých množstvích, které nemají detoxikační účinky. Co se týče olejů, tak nikdy přímo na suchou atopikovu kůži, ale jen ve spojení s vodou (do koupele, na mokrou kůži) a jedině, pokud není kůže v akutním (mokvání) nebo subakutním stavu (červené fleky, pupínky).

morningdew
2. júl 2013

@luthien.k ahoj. a preco nikdy nie priamo na suchu atopikovu kozu, prosim? dakujem