Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

babullka1
18. mar 2011

@lola31774 adresa je www.odlu.sk skusala si?

lola31774
19. mar 2011

@babullka1 dakujem už som to našla

michaelabj
21. mar 2011

@katarinajurikova suhlasim s luthien - Skin Cup obsahuje kortokoidy a nemá to v zložení a je na voľný predpis.
Moj brat aj so švagrinou žijú v USA, švagriná má medicínske vzdelanie a potvrdila to - aj to, že je tam zakázaný!

Ešte sa ťa chcem opýtať - to ten mladší má ekzém? Ak áno, chcela by som sa poradiť ohľadom spania (lebo aj môj 6.mes má ekzem a nevieme spať) - môžem do IP?

katarinajurikova
21. mar 2011

@michaelabj ahoj jasne mozes....

michaelabj
21. mar 2011

... pardon

michaelabj
21. mar 2011

@katarinajurikova
dala som to nakoniec do https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/atopicky-ekzem-u-deti-mate-ucinne-rady-tipy-ako-ho-riesit/ kedže ja mám miminko, nie škôlkára, či školáka - ak môžeš pozri tam. Ďakujem

mamca4
23. mar 2011

ahojte, ak sa možem pridať. ja som bola v Tránici v oktobri s 3 deťmi, hlavne so stredným s dosť hrozným ekzémom po celom tele a od kupelov je stale čistučky, občas sa vysype, ak poruší niečo z diety, lebo mi ju mame dosť prísnu, ale už sa to zlepšuje. Ja jednoznačne odporúčam, my tam ideme 2. krát 29. augusta. V Smrdakoh je vraj voda dosť agresívna,preto tam berú až do 3 rokov a nesmu tam isť astmatici. Mala som na niektorom fore aj fotky, aky bla malý pred tým a aký je teraz. atiež sme vyskúšali ptedtým všeliaké maste aj pobyt v nemocnici, a nič. ekzém má od 4. mesiaca.

lola31774
29. mar 2011

@bigfree ahoj ja by som sa chcela opytat ako dlho ty trvalo kym ty prišla pozvanka do kupelov od podania? lebo ja som mala podane do kupelov smrdaky a po 4mesiacoch čakania som zavolala do smrdakov a tam my povedali že beru detičky až od 3 rokov vraj oni to mojej poistovni poslali aj vyrozumenie a le bohužial poistovna mala v paži ma o tom informovat!!!! tak teraz neviem či si mam dat žiadost do travnice alebo počkat kym bude mat kubko 3 roky a to je v auguste!!!! dakujem za radu. pekny den

slavkaa27
29. mar 2011

Neverila som, keď som čítala úvodný popis. Nám sa stalo presne to isté. Malý t.r. na lyžovačke dostal ekzém. Kožná nám predpísala tanínový púder, bórovú vodu na potieranie a museli sme dodržiavať prísnu nealergénnu stravu. Bolo to hrozné. Malému sa stav nezlepšoval, naopak začalo sa to šíriť. Nakoniec sme zistili, že je to alergia na kravské mlieko, ktoré v tom období začal piť, dovtedy mal nutrilon. Dnes už sme čistý a postupne pridávame stravu, začíname ako u bábätka. Typický atopik sa prejaví do 1 roka dieťaťa. Môže mať na niečo alergiu. Malý má 2,5 roka.

matula321
1. apr 2011

@lola31774 tak ja osobne by som ti odporucala tu travnicu pre tak male dietatko, ja osobne som bola v Smrdákoch niekolko krat, mala som silný atop.ekz, teraz ho mam stabilizovaný a velmi mi pomohli ale skor ako od troch rokov by som tam dietatko nedala a tusim že mensie deticky ako 3 roky neberu ..... ta voda je dost sirová a velmi silna na organizmus, mne osobne v nej vzdy klesol tlak, ale na ekzem je super....

@slavkaa27 aj mojmu synovi (teraz má 4 a pol r. ), iba teraz po vianociach sa vysypal ekzem pocelom tele, ma zistenú alergiu na vaječný bielok a arašidy, to vysypanie pripisujeme tomu, že cez sviatky pojedol vela kolacikov, kam idu celé vajcia ale po prísnej diete sa nám podarilo ekzém takmer uplne vyhladit, má len jedno také male ložisko na nohe, ktorým to aj zacalo a toho sa nevieme zbavit ....

slavkaa27
1. apr 2011

@matula321 Vydržte ešte chvíľočku. Ekzémy sú žiaľ také ochorenie, ktoré sa nevylieči zo dňa na deň. Ale to všetky mamičky vedia lepšie ako ja. Nám to celé trvalo 5-6 týždňov.

matula321
2. apr 2011

@slavkaa27 ved to poznám z osobnej skusenosti, bohužial 😖 , mavala som velmi zle stavy ekzému, ktoré trvali dlho, ale mne napr. žiadnu alergiu na potraviny nezistili, zistili mi len na nejaké kovy a s nimi moc neprichádzam do styku 😒
len treba vydržať a liečiť, my sme malého natierali ichtiolovým pudrom, premastenie kyselina mliečna, kortikoidy som odmietla davat, tiež z vlastnej skusenosti a este berie zodac a teraz len na tu nožičku potierame ichtiolom a na noc mu tu nozicku zavazujem, aby si to neskriebal.....

lola31774
2. apr 2011

@mamca4 ahoj ako dlho si čakala od podania do kupelov kym ty prišla pozvanka,neviem sa rozhodnut kam mam ist so svojim synom do kupelov ,bude mat v auguste tri roky,teraz som dala ja stažnost na poistovnu lebo mi vôbec neoznamila že do kupelov smrdaky beru až od troch rokov ,v oktobri nam prišlo že mame schvalene kupele smrdaky a až v marci ked som volala do smrdakov vraj kedy pôjdeme tak ona my oznamila že oni touž davno poslali na poistovnu že kubka nezoberu,lebo nema tri roky,tak som spravila na poistovni dôvera bordel a tera už 2tyždne čakam čo sa bude diat a zatial nič tak neviem čo mam robit?

slavkaa27
2. apr 2011

@matula321 Jáj s tým škrabaním to bolo hrozné. Vždy som mu kontrolovala nechtíky aké ich má veľké. Strihala som mu ich na minimum aby si tam niečo nezaniesol. Predsa len už sme začali chodiť na pieskovisko a podobne.
V dnešnej dobe je tých chorôb tak strašne veľa. Možno to do tejto debaty nepatrí ale začala som "študovať" pozitívne myslenie.

yanielka
3. apr 2011

@luthien.k @katarinajurikova @michaelabj toto som nasla tak neviem....Na vyvrátenie nepravdivých tvrdení, že SKIN-CAP® obsahuje kortikoidy CHEMINOVA INTERNACIONAL, S.A. poverila vykonaním príslušných analýz viacero prestížnych laboratórií a inštitúcií na celom svete.
Výsledky týchto analýz potvrdili bez akýchkoľvek pochybností neprítomnosť klobetazol propionátu v zložení prípravkov SKIN-CAP®.
Bolo dokázané, že falošná pozitivita na kortikoidy bola spôsobená nedostatočnou čistotou 96º alkoholu používaného ako rozpúšťadlo. Keď sa tento alkohol vymenil za čistejší 99º - falošná pozitivita zmizla a všetky analýzy vylúčili prítomnosť kortikoidov ako je možné vidieť na výsledkoch rozsiahlych rozborov nižšie uvedených laboratóriíí s použítím rôznych analytických metód:
Consejo Superior de Investigaciones Científicas (Španielsko)
Michigan State University (U.S.A.)
University of Sydney (Austrália)
Laboratorium der Nederlandse Apothekers (Holandsko)
Labor für Auftragsanalytik und forschung (Nemecko)
General State of Chemistry (Grécko)
West Yorkshire analytical services (Veľká Británia)
Ministry of Health of the Russian Federation (Rusko)
Ministerio de Salud (Peru)
University Sains Malaysia (Malajzia )
Ministry of Health (Saudská Arábia)
Ministry of Health (Spojené arabské emiráty)
KOMVET Laboratories (Česká republika)
BIOLAB Laboratories (Taliansko)
Food and Drug Administration / F.D.A. (U.S.A.)

michaelabj
3. apr 2011

@lola31774 ahoj, ja mám podanú žiadosť do Trávnice s tým, že som tam najskôr zavolala, oni mi zarezervovali prvý voľný termín ktorý bol (je to na jún a volala som niekedy ešte vo februári) až potom som vybavovala papiere. Poslala som to tam asi pred 2t, odpoved zatiaľ nemám.

lola31774
3. apr 2011

@michaelabj ahoj vidiš mne doktorka povedala že najprv mi to musi schvalit poistovna lebo ta to platí a až potom sa to posiela do kupelov!!!! tak teraz neviem,mam stoho myš maš,,,,,

michaelabj
3. apr 2011

@lola31774 tak to počujem prvýkrát.
Ja som nemala potuchy o tom, ako sa to robí správne, tak som proste zavolala a informovala sa. Rozprávala som s vrchnou sestrou a tá mi teda rovno rezervovala termín.
A ono je to podľa mňa aj najlepšie, proste keby mi to poisťovňa neschválila, tak ten termín proste uvoľnia, a ty z toho nemáš žiadnu škodu a oni tam šupnú niekoho kto čaká... 🙂
Vyskúšaj zavolaj a uvidíš, dr. o tom predsa nemusí vedieť, ona ten návrh neposiela na poistovnu - ty vypísaný návrh (potvrdený od pediatra aj kožného alebo alergologa posielaš do liečebne a oni do poisťovne. Ak poistovna potvrdi, predpokladam, že Travnica posle potvrdenie aj s inštukciami...

katarinajurikova
3. apr 2011

@yanielka 😉

michaelabj
3. apr 2011

@yanielka ahoj, vdaka za info, myslím, že k tomu by sa najlepšie vedela vyjadriť Lutien, viem od nej posledné info, že čakala na vlastné laboratorne výsledky - no neviem či už náhodou medzitým neporodila ;)
V každom prípade, je pre mňa niečo, kde ekzem mizne pred očami minimálne podozrivé - pretože každá z nás, čo má dieťa s ekzemom vie, že NIČ, čo neobsahuje nejaký kortokoid alebo iný agresívny základ ho zázračne "nezabije".
A s určitosťou viem, že Skin-Cup je zakázaný v USA, lebo v návode neuvádzali nejaké podstatné údaje...

yanielka
3. apr 2011

mozno by stalo za to kontaktovat SUKL a opytat sa ich na to..........viem ze nazory sa rôznia, kazdopadne ma to zaujima

luthien.k
3. apr 2011

@yanielka, ty informace jsi čerpala od výrobce?
@michaelabj, na vlastní rozbor nečekám, to ne, ale kam.zyk ho nechávala dělat, má z něj samozřejmě doma výstupy, jenže se právě podruhé během půl roku stěhují, takže je nemůže najít 😅 Nicméně posoudit správnost laboratorní metody, to skutečně nikdo z nás zřejmě neumí a stejně jako Tobě je mi každý takový zázračný výsledek po aplikaci kosmetického přípravku podezřelý.

lola31774
4. apr 2011

@michaelabj ahoj praveže mne to doktorka vyplnila ja som bola u kožnej ešte pre potvrdenie a ona to potom poslala ,lebo tebe to poistovna platííí,teda ty si zaplatiš len stravu,tak preto to najprv asi ide cez poistovnu a ked to poistovna schvali tak potom ty kupele pošlu pozvanku,lebo oni vraj neberu pokial to poistovna nepreplatíííí,lebo mne njprv prišlo od poistovne že to zaplatia,ale teda až do kupelov smrdaky nas zoberu od troch rokov tam vlastne bol problem,

lussy23
10. apr 2011

Ahojte, baby poradíte mi? Jedna moja kamarátka vraj nemôže krémy, veľmi to nechápem, lebo alergia na krémy nie je. No ja jej cchem urobiž tortu, nemôže ešte šľahačk ua čokoládu, akú plnku by som jej mohla urobiť?

luthien.k
10. apr 2011

@lussy23, zřejmě bude mít alergii na kravské mléko, ne? Krémy jsou z másla, často s přídavkem pudinku vařeného z mléka... Dám Ti tedy tipy na bemléčné krémy:
http://www.varimezdrave.cz/svatecni-ovesna-buchta
Dole je recept na rýžový krém 🙂 Moc dobrý.

Pak se může uvařit pudink z rýžového mléka (dobrý je Reis drink z DM drogerie) - chce to víc pudinku, než bys dala normálně, aby to bylo dostatečně husté, protože Reis drink je víc "vodový" než kravské mléko a smíchat s tukem bez BKM, na to je skvělý Alsan ze zdravé výživy, který má konzistenci jako máslo, takže na krémy je nejlepší 😉

mucka2505
10. apr 2011

ahojte mamicky, chcela by som sa spytat a poradit, mojej dcerke sa na 7 tyzden vyhadzala tvaricka teda licka takymi velmi malymi drobnymi pupacikmi vyzera to ako potnicky..boli sme u koznej a ta nam dala zarabanu masticku na den a taku hnedu pastu na noc.. troska ustupilo ale viac jej tu tvaricku vysusilo uplne ju mala az drsnu..po 10 dnoch sme isli na kontrolu a dostali sme dalsi miesany krem a este jeden krem nam kazali kupit A-derma ...po tomto sa nam to rozsirilo aj na krk hrudnik a rucicky..tak sme zase sli ku dr.a dala nam zarabanu vodicku a zase dalsi krem a vobec to neprechadzalo ani sa na malu nepozrela len ju hned odpisala ze to ma atopicky ekzem.. tak som zvolila inu koznnu doktorku ta ju celu prezrela a znova sme dostalimiesany krem a bielu pastu a kupem malu v ciernom caji celu..od tohto sa nam to hned vytratilo a zmizlo nebolo pomaly ani stopy skoro po 4 dnoch pouzivania...teraz presli 3 tyzdne skoro mesiac a dostali sme telove mliecko od dr po kontrole. a opat sa nam ukazali miesta kde to mala malá vyhadzane ako keby sa nam to vracalo...kozicka je sucha a miesta su viditelnejsie..neviete mi niektora mamicka poradit ci mate aj vy niektora s niecim takymto skusenosti ze co to je...co by nam pomohlo..a este prve vyhadzanie nam zacalo ked nam zacalo ucinkovat ockovanie na tuberu..a teraz nas zase ockovali a zas sa nam objaviloale v mensom mnozstve moze to aj suvisiet napriklad s ockovanim alebo je to blbost? dakujem za kazdu jednu radu 🙂

nellina
10. apr 2011

@mucka2505 ano dermatitida je neziaduci icinok po ockovani, vid pribalovy letak..ockovanie vie rozhadzat imunitu, a sposobit autoimunne ochorenia..vakciny obsahuju hlinik-toxicky pre nervovu sustavu, etylortut-thiomersal, ATB, umele sladidla, glutaman, skvalen-prudke alergicke reakcie..atd., nehovoriac o tom na com vsetkom je vakcina kultivovana..takze nic moc pre tak male babo... dr.to vobec netrapi, ockuju hlava nehlava, ziadny individualny pristup...urcite by som na nejaky cas ockovanie stopla, kedze to moze byt prejav znizenej imunity, vtedy moze ockovanie sposobit kontraindikaciu..

lussy23
10. apr 2011

@luthien.k ďakuejm

mucka2505
11. apr 2011

@nellina dakujem 🙂

lola31774
12. apr 2011

@michaelabj ahoj dala som na tvoju radu a bola som v poistovni v piatok im vynadat že nas nechali čakat 5 mesiacov na smrdaky a nič nam nepovedali že nas tam nezoberú,vyhovaraju sa jeden na druheho a dnes mi volala s poistovni,vraj si mam zavolat do travnice a objednat a oni to preplatia!!! tak som tam volala a objednala ma až na 31.10!!!!!!!! a až teraz znova začinam vybavovat papiere,,je to sila aky su ty naši lekari a poistovne informovany,keby nebolo vas baby tak my sa asi do kupelov nikdy nedostaneme!!!! tak všetkym velmi pekne dakujem za rady!!!! pa