Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

bajciatko
18. jún 2010

@safron1 safron a boli ste na nejakom alergicom vysetreni? ja by som chcela vediet co ten ekzem sposobuje, nam bolo jednoducho povedane, ze to zdedila, lebo to ma aj manzel a hotovo... dalej sa tym uz nezaoberali, dali kortikoidy a pre nich vec vybavena 😠

beruska2x
18. jún 2010

@bajciatko my jsme byli na alerkologii ve 13m, malej je alergicky na vejce, bilek i zloutek, dost se mi pak ulevilo ze to vim.. predtim se mi deeesne osypal a nevedela jsem po cem - a byly to domaci nudle v polivce 😅

byt tebou tak jsem ted opatrna a v roce bych se tam objednala, at vite na cem jste a fakr kdyz pak vim, davam pozor co ho drazdi - to si uz vypozorujes sama a pak fakt staci jen promazavat aby kuze mela prirozenou ochranu a nebyla narusena - nedostane se tam tak snadno infekce - a mas vyhrano...

treba pak jednou za cas zkusis neco novyho a uvidis jak reaguje ale vetsinu casu je malej uplne v pohode a to uz ji skoro vsechno co ostani deti 😉

na to promazavani pak staci obyc krem od DR nebo z lekarny co bezne maji - Eucerin, Bioderma, Leciderm je skvelej.. my mame v oblibe i ten konopnej Cutis help

bajciatko
18. jún 2010

a ake mate skusenosti s Lipobase ? nam ho predpisala ako prve, ked sme este namali ekzem, len suchu kozu, no nie som si ista ci nam v niecom pomohol.... staci napr. aj ten na premastovanie?

beruska2x
18. jún 2010

my jsme ji nemeli ale holky o tom psaly jen dobre co ja vim....

samsa
20. jún 2010

Ahoj holky, tak se přidávám. Mám dceru 4,5 měsíce, minulý týden se mi zdálo, že má na kolínkách hrubou kůži, pak to zčervenalo, začala jsem to mazat excipialem, ale už to má i pod kolínkama. řekla bych, že je to AE, zítra s tím zajdu k dr. Jsem z toho docela v šoku, v rodině nikdo nic takového nemá a teď si nevím rady. Jen vím, že kortikoidy nechci 😝 Dcera je plně kojená, co jsme tak vysledovala na netu, měla bych vysadit kakao, mléčné výrobky, vejce, ale mám pocit, že syrovátka je ve všem, nemáte někdo link na nějakou dietu co můžu? A jak je to s příkrmy, u nás je problém, že dcera je drobná a nijak závratně nepřibývá, myslela jsem, že dám po 5. měsíci aspoň

talinka
20. jún 2010

@bajciatko my mame skusenosti aj s Lipobase, ze vraj je skvely,ale tiez sme ho pouzivali len ,ked este nemal to takto rozsirene,len na premastovanie suchej kozicky,ale urco je dobry...

talinka
20. jún 2010

@samsa mozno to nebude AE,sak ked prides od doktora budes mudrejsia, uvidis aj ti povie,co vsetko nesmiete, bohuzial je toho velmi vela...a presne tiez neviem co vsetko vlastne moze,kedze niektore zakazane potraviny uz hotove vyrobky ako aj napr,vajce obsahuju 😝 tak drzim palce a napis ako ste dopadli...a nie je to len o vyhybani sa urcitych potravin,ale aj vyhybat sa piesku, kupaliska, hline, deky, chlpy, zvierata a este vela vela....a zistovat z coho to moze pramenit...aj stres a tak...zmena prostredia..my sice nemame este diagnostikovany AE ,ale ak to nedodrzime vsetky zakazy, mame nabeh,aj ked ja pevne verim, ze toto u nas je nieco ine a vyrastie z toho... 😉

samsa
20. jún 2010

@talinka určitě dám vědět. Ach jo, tolik omezení, jsem zvědavá, jak jí budu jednou vysvětlovat, že nesmí to a ono a její starší sestřička může 😔 Kéž by to nebyl AE...

talinka
20. jún 2010

@samsa presne aj pre mna bolo toto vsetko nove a tiez ma tak zabolelo,ked som si pomyslela, ako mu v lete vysvetlim, ze nemozes jahodku, cokoladku,vajicko alebo co ja viem este co,nam napr kozna zakazala ovela viac veci ako alergologicka...ta napr,povedala, ze v otm obdobi ako urcite ovocie u nas dozrieva tak moze, inak nie ako broskyna, jahoda, tiez som bola z toho nestastna a velmi...lebo ledv ami nieco zje a aj z toho mala ma teraz skoro vsetko zakazane...a vychadza mi z toho taka jednotvarna strava,ale v poslednej dobe jeme vsetko a v piesku sme boli aj 2x na kupalisku, vsetko sa neda obmedzit na 100% akupodivu ma to lepsie...aj ked viem, ze raz mozme byt na tom dobre a potom zle...ale ja nejak vnutri citim, ze sme na tom ok a ok to aj bude.. 😉

bajciatko
21. jún 2010

Je s atopickym ekzemom spajana celiakia? Je to pravidlo, ked je AE, tak automaticky bude mat dietatko aj celiakiu? Danielka ma skoro 9 mes a este som jej nic z bielej muky nedala, lebo sa obavam....

lussy23
21. jún 2010

Samsa - držím vám palce.
A táto choroba je na celý život, alebo sa to po čase napaví ☹

beruska2x
21. jún 2010

@bajciatko neni, nas malej ma alergii na vejce, nektere deti maji celiaklii a jine zase BKM... to ma kazdy individualne, treba i nic z toho ale vic alergii na potraviny, nebo jen precitlivelost... ale zase je + ze vetsina techto intoleranci vekem vymizi... nekdy k tomu staci par mesicu a je to pryc..

rikaji ze nej zmeny jsou kolem 3 roku v tomhle...

bajciatko
21. jún 2010

@beruska2x beruska a co je to BKM?

beruska2x
21. jún 2010

alergie na bilkovinu kravskeho mleka 😉

samsa
21. jún 2010

Ahoj holky, tak jsem dnes byla s malou na kožním, dr. mi řekla, že prý to nevypadá jako typický AE. Malá te´d prodělává rýmu a kašel, dostala ho od sestřičky, ta měla i horečky. Dr. mi řekla, že si myslí, že ta vyrážka je virového původu, ale nemůže vyloučit, že se z toho ekzém nevyvine. Tak nejsem moc chytřejší. Hodím sem jednu fotku, ale nejde mi to pořádně vyfotit, ve skutečnosti to má o hodně červenější. Má flek na tvářičce, suchou kůži a červené fleky na nohách, to samé na lokti a na bříšku má takovou jakoby krupičku. Přijde mi, že se to stěhuje, včera to měla hodně zepředu na stehýnkách, te´d to má naopak vzadu. Na bříšku ještě ráno nic neměla, te´d tam má tu krupičku. Flek na tváři má pořád stejný. Nejhorší je, že ji neustále pozoruju ☹ To co má na břichu mi připomíná šetsou nemoc, co měla starší dcera, ale na těch nohách ani náhodou. Kdyby ji to svědilo, škrábala by se, nebo tak malé děti ještě neumí?
Jo a na mazání ná dala mastišku s hydrokortizonem, do toho se mi teda nechce ani náhodu, tak netuším, čím ji mazat.

bobocka
21. jún 2010

@samsa moj syncek mal nieco podobne ked mal tri mesiace.kozna hned povedala,ze je to atopicky ekzema dala nam kortikoidy a stereoidy.ja som s tym nesuhlasila a natierala som ho len modrou indulonou a na tu krupicku som davala vitella ictamo krem a to je zazracny krem .hned to zabralo. a tu kozicku stacilo len premastovat a dnes ma moj chlapcek zamatovu pokozku a po ekzeme nie je ani stopy 😉.on mal tie kozne prejavy asi dva tyzdne po ockovani.to to mohlo vyprovokovat.tak skus len tyzden premastovat tou indulonou (2-3x dene cele telicko aj tam kde flaky nie su) a na tu krupicku skus tu vitellu ictamo(v lekarnach to nie vzdy maju no da sa to objednat).drzim palce 😉
http://icmc-pharma.com/cz/vitella_ictamo.htm
http://www.indulona.sk/default.aspx/sk/chc/indu...
ja so tu vitellu pouzivala len asi 2-3x a krupicka hned zmizla a tu indulonu som pouzivala asi 4 mesiace aj napriek tomu,ze po asi dvoch tyzdnoch to bolo podstatne lepsie..kozicku som tak poriadne premastila a dnes uz pouzivame detsku johnsons kozmetiku a fakt,malicky ma krasnu pokozku bez jedineho fliacika 🙂

samsa
21. jún 2010

@bobocka Moc děkuju za radu, doufám, že jsme to chytli včas, natírám excipialem, ale zítra zaběhnu pro indulonu a zkusim i ten krém, co radíš.

bluvatko
21. jún 2010

nam kožna zakazala excipial,ze štípe a ma sa pouzívať až od dvoch rokov

bobocka
21. jún 2010

@ samsa s tym excipialom pozor.ak je to ten excipial co obsahuje UREU,tak to sa velmi neodporucuje detickam mladsim ako jeden rok .kozni to predpisuju v pohode aj mladsim detom ,aj my sme to mali,no natierala som sa tym ja a pokozku som mala super 😉 nemyslim si,ze by mal ublizit,to urcite nie,ale radsej skus tu indulonu.ta je super na premastovanie 🙂 niekedy sa mi stalo,ze po otvoreni z nej kvapkala voda,taka je hydratacna 😀

beruska2x
21. jún 2010

kazdy exipial obsahuje ureu, rizdil je akoat v % podilu...
ja zase nemam dobrou zkusenost s tou indulonou, malej po ni zcervenal a hruza... radim namazat kousek - treba jednu rucku a pockat co to udela...

europa8
21. jún 2010

Ahojte,
nam celkom dobre pomaha Exomega od A-dermy,dobre premastuje...

samsa
22. jún 2010

@beruska2x dobrý nápad namazat jen kousek. Já se přiznám k včerejšímu experimentu (i když stále doufám, že to co dcera má není AE). Natřela jsem jí obličej mateřským mlékem (četla jsem to v babských receptech na AE, snad tím nikoho neznechutím). A světe div se, malá má obličej mnohem lepší. Zbytek těla má natřený tím excipialem, musím kouknout, jak to vypadá, ještě chuděra spí, zabrala až kolem půlnoci, dusí se kašlem a má ucpaný nosík, chuděrka moje.

bajciatko
22. jún 2010

Ja som sa vratila k Lipobase a zatial klop klop, na premastovanie dobre, uvidime dokedy, tu pri AE sa nikdy neda tesit dopredu, lebo clovek sa potesi a hold za dva dni je to naspat riadne cervene ☹ 😠 , akoby sa nedalo nad tym vyhrat.... 😒

beruska2x
22. jún 2010

@samsa cokoli co pomuze je ok 😉 a kazdymu pomaha neco nebo kombinace neceho jineho, nic ani nezbyva 😅
zkusila jsi ji dat Fenistil na zklidneni kasle a tak at muze spat? zkus... nekdy to troskuzklidni i exem, ono se horsi kdyz jsou nastydle...

samsa
22. jún 2010

@beruska2x fenistil dávám, ale tečou jí sople tak, že chuděra nemůže dýchat. Jinak ten obličej se hodně zlepšil, ale nožky má stále ošklivé.

beruska2x
22. jún 2010

@samsa ☹ to je tim debilnim pocasim 😖 jak sople tak exem, nam omaha slunicko a kdyz chodi skoro nehj tak snad brzo bude zase teplo 😉

zkus ji kdyztak dat tvrdsi malej polstarek nebo podlozi knizkou matraci at ji to vytejka.. a dala bych na misku s vodou par kapek eukalyptu, to usnadnuje dychani, dam to na paraper nebo na topeni kdyz se topi 😉

lussy23
22. jún 2010

Sama - držím palce, nech to neni AE.

samsa
22. jún 2010

@bobocka chci se zeptat, jak jste to pak měli s očkováním, malá ještě nemá ani první hexu, měla jít v pátek...byla kožní reakce po každém očkování?
@beruska2x to počasí je fakt děsné´, ach jo, pak bují ekzémy i virózy
@lussy23 děkuju 🙂
jo a holky, mažete nějakým opalovákem? Já malou nesluním, to v žádném případě, mám na kočáře slunečník, ale pediatrička mi říkala mazat i ve stínu, ale teď jaksi nevím čím
A ještě příkrmy, malá je chroust a nijak závratně nepřibírá, chtěla jsem dát v 5.měsíci kaši (bezméčnou v mém mléce), ale teď nevím...jestli ještě čekat nebo dát, abych něco nepokazila.

beruska2x
22. jún 2010

@samsa ja mazu Daylong baby, kazdopadne by to mel byt opalovak s mineralnimi filtry - zadne chemicke, ma jich vic znacek - Vichy, Eucerin, atd ale ten Daylong se pry z nich nejlepe roztira a kozni ho doporucuji....

tvaricku a predlokti, od kolen dolu bych asi mazla, slunicko je agresivni a ani obleceni nema UV ochranu...

my jsme po ocko exem zhorseny nijak nemeli, naopak kdyz jsem pak ockovali Prevenar tak to mel v klidu 😅 to ma kazdy asi jinak....

podleme kdyz das kasi ve svem mlece tak je to v pohode, na to by mit reakci nemela...

samsa
22. jún 2010

@beruska2x děkuju za rady 😉 jé, tak to jsem ráda, že po očkování jste to měli v pohodě, snad až se to malé uklidní a uzdraví se, tak nás mudr. konečně naočkuje. Né, že bych tak spěchala, ale starší chodí do školky, tak by to bylo dobré, aby byla konečně naočkovaná. Prevenar zvažuju, ale asi počkám, co s námi udělá hexa a dám to raději s odstupem.