Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

viamka
27. dec 2006

ahojte, zacalo mrznut a sme po virozach a samozrejme hruuuuuuuuuuza: pytiol na cervene loziska zapalene - vysusit, vysusene prematit, uz som pisala, co davame, ale mast z kys. mliecnej povazujem za to najmasnejsie aj najpremastujucejsie, co sme do teraz mali. a to mame na tvoju radu, ex.

skoru remisiu prajem!!!

a este probiotika dlhodobo -probiofix v tabl. alebo napoje a jogurty, ale tie maju podstatne nizsi obsah a vacsinnou su hnusne...

ing.erka
30. dec 2006

ahojte,
ja mám AE asi 5 rokov. za toto obdobie som vyskúšala strašne veľa produktov. prikladám moje skúsenosti, možno niekomu pomôžu:
kortikoidy (konkr. Locoid) - síce zaberal, ale už nikdy viac. až po 3 rokoch som sa dozvedela aké nebezpečné sú pre telo;
elidel - dobrý, zaberal, ale po čase prestal zaberať;
"múdra huba" Biogama - výborná, viditeľné zlepšenie;
holtov krém - výborný najmä pri sčervenaní kože;
modrá indulona - výborná ale len ak je koža suchá, nia ak je sčervenalá;
konopná masť - dobrá, ale tiež prestala zaberať;
bravčová masť - na premastenie výborná, neobsahuje nič škodlivé;

tak aspoň toľko. ja mám takú skúsenosť s AE, že v každom období mi niečo iné zaberá.

pekný večer. Erika

expertka8
30. dec 2006

..ing.erika..
..môjmu malému naposledy kožná predpísala Locoid...mám byť znepokojená???...natieram ho ním 3.deň...zatiaľ žiadne viditeľné zlepšenie...

..ďakujem...mgr.expertka8 😀

jamimi
31. dec 2006

Ex ahoj moj maly ma AE uz dlho,locoid pokial sa pouziva nie dlhodobo pomoze,potom si pytaj,advantan alebo elidel nie su hormonalne teda aspon nie tak moc a elidel vobec.A myslim ze nemas byt preco znepokojena.Ak nieco napis.papa 😉

janinah
3. jan 2007

moja kamarátka má dcéru, ktorá ako malá mala atop. ekzém, chodili po doktoroch a natierali s kadečím, potom jej nejaká liečiteľka poradila dávať obklady z pliev /šupky zo zrna/ a perfektne to pomohlo, takže aj na takých receptoch dačo bude, že to môže pomôcť.Tie plevy zohnala v mlynárňach, kde melú múku.

expertka8
10. jan 2007

...zopár dobrýx rád..čo papať ..aby sme sa vyhli AE 😉
http://www.emimino.cz/modules.php?name=News&fil...

ramzesa
10. jan 2007

expertka-plne suhlasim s tym clankom, hoci niektore potraviny som davala este neskor. Rodina mala zakazane sa do stravy montovat, ale aj ja robim chyby. Nap. drobec ked mal uz skoro dva roky kradol nam hranolky z taniera, syry zboznuje a taka udena sunka, prip. sampinony na pizzi,... 😒 sssss, nedobreee

nufka
10. jan 2007

ja som sa s atopickym ekzemom narodila .. absolvovala som vsetko mozme ale zabera to len na urcitu dobu..najlepsie je pobyt pri mori to som mala pokoj aj dva -tri roky a kupele smrdaky ktore som kazdy rok od svojich piatich rokov navstevovala az do 19 stky . na stravu si uz pozor nedavam lebo v mojom pripade s atopickym eksemom a silnou alergiou nado mnou lekar len zalomil ruky : "dievca zlate teba dat len pod skleneni zvon" viem ze ked zjem nieco co mi vadi tak sa budem pol dna skrabat a ono to prejde ..teraz si vsak davam vacsi pozor na to co spapam aby som neublizila mimi.stav koze sa mi o 100% zhorsil takze nufo po veceroch povinne skrabka chrbatik a ja tam kde si dociahnem 😀 babulky nechcela som vas tymto nastrasit len dajte pozor na lekarov.. mne ako mesacnemu babu predpisala lekarka silne hormonalne lieky ktore sposobili to ze sa toho asi uz nezbavim nikdy.najprv to malo prejst prvou ms, a teraz zevraj porodom, je mozne ze to prenesiem na dietatko ale verim v to najlepsie ..takze vam prajem vela uspechov a aby vase deticky boli co najskor bez neprijenmych eksemikoch 🙂

adda
18. jan 2007

Ahoje, môj syn má tieť problémy s ekzémom, ale mylím, že ani kožná lekárna nebola na 100% presvedčená, že je to atopický ekz., ale povedala, že je, aj ja osobne na ňom príznaky/aspoň aké som čítala, že atop.ek. má /nenašla. Mal najprv keď bol malinký ekz. na líčku, potom sa 2-krát, na začiatku leta, keď začali horúčavy celý osypal, ja som myslela, že potničky, no kožná povedla, že atop.ekzém. Ale to chcem povedať, že podávam mu pravidelne probio. sirup NUTROLIN B, a pomáha. Ekz. na líčku už nemá, občas sa mu urobí za uškom, také škaredé, mokvá, potom je to suché. Ale vtedy keď mu dlhšie nedám ten sirup. Inde na tele nemá nič. Pre väčšie deti sú aj iné probio. treba sa spýtať v lekárni. Inak z vlastnej skúsenosti - keď som mala asi 10 rokov 😨 objavil sa mi ekz. na ruke, ale bolo to fakt hnusné, strašne suché ruky, až praskali, až to bolelo, bolo to hrozné. Roky som chodila po kožn.ambulanciách, dávali mi všelijaké krémy, ale nič z toho mi nepomoholo. Až sa mama rozhodla, že zájdeme k liečiteľke, bola to taká stará babka, a až tá mi pomohla, viem, že som pila každé ráno na lačno nejaký bylin.čaj, a mama mi dávala nejaké obklady, mala som aj nejakú dietu, ale tu som občas porušila, a stal sa źázrak, po asi dvoch rokoch som sa s toho dostala a som fakt šťastná.

cukrikk
30. jan 2007

ahojte ja som uz pisala o nasom probleme a nasli sme co nam pomohlo a vyliecilo je to Holtov krem mala sa z toho dostala z dna na den skuste to dostat ho volne v lekarni a este nieco ku kremu Pityol: pityol sa pouziva u deti nad 10 rokov takze pozor aby ste neublizili.....

fafa
30. jan 2007

Cukrikk, davala si to na atopicky exzem? moja mala ma dost skaredy na hrudniku....

janinah
30. jan 2007

ahojte, tiež som dávala Holtov krém a natrela som na noc, ráno som mu líčka umyla-vyzeralo, že nič nezabralo, nechala som ich voľne, nenatreté a ku večeru sa líčka krásne začali zlepšovať, zase som natrela na noc, cez deň prestávka a po 3 dňoch boli líčka v poriadku, ešte sa nám to zopakovalo, ale už som vedela, čo robiť. Chcem povedať, že treba byť trpezlivé,nechať lieku čas a nečapať na kožičku jedno cez druhé a pozor na hormonálne masti, aj keď ich predpíše lekár, treba ich použiť len v najhorších prípadoch.

cukrikk
31. jan 2007

janinah uplen si to vystihla
fafa ano hovorim o atopickom exzeme. mala ho mala pod pazuchou natrela som po dva krat a zatial si musim odklopkat ale nevratilo sa nam to.

tatiana7
6. feb 2007

Ahojte, aj moja dcarka 15 mes. sa trapi s atop.ekzemom uz 5 mesiacov. Skusali sme najprv Holta, Ichtyol, nic nezabera. Lekarka nam dala kortik. Advantan, po 2 dnoch sa jej to opat vratilo, uz jej to viac nedam. Co sa tyka Elidelu, davajte si pozor, su na internete info z lekarskej komory, ze je podozrenie ze sposobuje rak.koze a neodpor. sa detom do 2 rokov. Tiez som chcela vyskusat, ale uz radsej nie. Teraz sme skusili homeopaticku, uvidime, vravela mi, ze pri malych detickach homeopatia velmi dobre zabera, aj pri ekzemoch.
Tak dufam....drzte palce a dam vediet. T.

barbi13
12. máj 2007

ahojte, tak sa pridavam ku skupinke s ae u svojich deticiek.
aj moj-teraz 13 mes to ma od 2 mesiaca.
co rychlo zaberie a nechcem dat je hormonalna mast.
na premastenie je super modra indulona, aj 20x za den.
ale na cervene to nestaci.
skusala som kadeco-tak ako vy a vcera som kupila od biodermy atoderm PO zinc. a verte, ci nie-uz je to nie cervene, iba take znesitelne🙂 a to je jeden den. dufam, ze nas nesklame aspon tento krem.
inac sa chystame k moru a cakam zazrak🙂
v com kupeete? ja som zvykla v oilatum-e, kozna mi doporucila morsku sol do vody. skusal niekto? ahojte, barbara

bubatinko
12. máj 2007

ahojte aj moj maly ma atop. ekzem a dlho sme sa s nim trapili ale nam zabralo toto: kupem ho v Oilatum emulzii, premastujeme mastickou s kyselinou mliecnou, ak ma zacervenane tak mame namiesanu pastu zo zinkom, ale ked bolo moc zle par krat som ho natrela kortikodnou mastou....neja volaco Crelo sa to volalo... ale nam pomohli probiotika... Nutrolin B sirup pre deticky.... uzival 7 dni a odvtedy po ekzeme ani stopy klop klop :o) dufam ze sa nevrati uz a samozrejme hypoalergenna dieta a tak...

bratislavcanka
7. jún 2007

aahojte.Aj moj synacik mal ekzem-najskor na licku,cele,potom krk,brusko.Zacalo to ked mal 5 mesiacov.Detsky pediater mi najskor odporucil prestat pouzivat akukolvek detsku kozmetiku,ani sampony,detske mydla ani olejceky.Tiez bol proti pouzivaniu akychkolvek kremov,masticiek atd. Dalej ze mam velmi pozorne vyberat detske oblecenie- vsetko len 100 bavlna, kvalitne latky, atd. Prestat kupat kazdy den, ale len 1-2 krat do tyzdna a len kratko byt vo vode.Na pranie pouzivat len Lovelu.Kozna nam predpisala na premastenie krem s kyselinou mliecnou.Po tomto vsetkom ekzem po tyzdni zmizol a doteraz sa uz neobjavil- teraz ma Martinko pomaly tri roky a ma prekrasnu pokozku. Tie zasady vsak dodrziavam nadalej, jedinu kozmetiku ktoru pouzivame, je detsky sampon nivea, ale aj ten nie pri kazdom kupani. Cerstvo prevarene kamilky mu davam nadalej do kupela.U nas to zabrala, kazde dieta je vsak ine, tak vam vsetkym drzim palce.. 🙂

tinka26
19. aug 2007

Zdravím Vás 🙂 Aj moj 5 ročný syn má atopický ekzem,ale má aj alergiu a astmu.Na ten ekzém používame od Biodermy Atoderm PO zinc,Linolu a ešte aj Advantan krém a veľmi mu to pomáha.Moj druhý syn,ktorý sa narodil v novembri 2006,mal len raz na tváričke,ale premastili sme to a od vtedy sa mu už neobjavil,ale má taktiež astmu. ☹ Taktiež nepoužívam žiadnu detskú kozmetiku,len ich oboch osprchujem a premastím 🙂 Aj ja som mala atopický ekzem,ale mne po puberte zmizol,ked som bola malá mama ma kúpala v pšeničných otruboch,nosil jej to jeden pán z mlyna.A ešte potom neskor ma kúpala v dubovej kore.Prajem Vám krásny zbytok nedele 🙂

lusil2005
28. sep 2007

ahojte. aj ja sa pridavam. mam stvormesacnu dcerku ktora ma od jedneho mesiaca exem... skusala som modru indulonu, excipial lipolotio, dubovu koru, mast z kyseliny mliecnej, ichtiol, ale nic nepomohlo. az ta slavna hormonalna masticka. ☹ ale stale sa to znovu a znovu vracia. 3-4 dni jej davam hormonalnu masticku, ta jej licka uplne vyhladi. vydrzia jej tak tyzden, potom sa zas postupne vyhadze. a po par dnoch ma bordove horuce licka, ktore mokvaju a robia sa chrasticky. je to velmi kludne babo nastastie, ale ked uz to ma takto zle, tak musime nasadit rukavicky, (co nieje zrovna najlepsie pretoze aj s nimi ked si tu tvaricku sucha, ma ju jak v ohni) a to uz nevydrzim a dam jej tu hormonalnu mast. v podstate to tak vychadza ze sme 10 dni bez masticky, a 3-4 dni s nou. a to uz vyse dvoch mesiacov. je to dlhodoba liecba? 😕 ja som uz zufala. neviem co jej mozem dat a co nie. ked ona je este strasne malicka. keby to mala aspon inde a nie na celych lickach 😔

bejca
11. okt 2007

ahojte chcela by som sa vas opytat ohladom atopickeho ekzemu - mali ste ho vy alebo vas partner ? alebo ani jeden z vas ??
u ns ho mal manzel od narodenia az do cc 25 rokov momentalne nema ziadny ekzem ale nakolko som tehotna tak neviem ci nas drobcek moze mat tento ekzem dakujem vam 😀

papaya
11. okt 2007

bejco pravděpodobnost je myslím 40%

bejca
11. okt 2007

papaya dakujem 😀

peige
11. okt 2007

Ahoj maminy, první dcérka je také atopik, promašťujeme Bepanthenem, když se to zhorší tak máme Advanten. Chtěla jsem se zeptat co používáte na promaštění? Např. ten Atoderm co zmiňujete?

c.e.r.t.i.k.
12. okt 2007

Ahojte maminy,
ja som tiez atopik. asi okolo 25-ky mi ekzem zmyzol a objavil sa az pri prvom tehotenstve a to hlavne na rukach a licach. Strasne som sa bala aby to maly nezdedil ale zdedil. Uz od narodenia sme bojovali s roznymi vysypmi a flakmi. Mastili sme ichtiolom a excipialmi a ked to bolo horsie tak sme nasadili sirup aerius, ktory velmi dobre zaberal, tak sme ho nikdy neuzivali dlhsie ako 10 dni. Inym "hnusobam" som sa vzdy vyhybala(u nas sa to dalo)a riesila som to hlavne dietou. S prikrmami sme zcinali velmi opatrne, hlavne biopotraviny, pohanka, spalda a pod. Do dvoch rokov nevedel co su to sladkosti(cukriky, lyzatka, coko), dodnes nejedol citrusy. Bolo to dost narocne, hlavne zo strany okolia, lebo maly vyrasta s o pol roka mladsim bratrancom, ktory zacal vela veci jest skor ako my. Boli sme za takeho chcipacika, ale ked som im povedala, ze nech oni lezia cele noci pri malom a davaju pozor aby sa nezodral z koze, tak to pochopili a velmi nas podporovali. Teraz ma maly 3 roky, chodi do skolky, kde sa to uz uplne ustriehnut neda, papa aj cokoladu, ktoru strasne milije a je celkom v pohode, iba premastujeme suche miesta excipialmi. a na co chcem s vlastnej skusenosti upozornit su gumene cukriky. V lete sme boli na dovolenke, kde sme sa zoznamili aj s inymi detickami, ktore papali tieto gumkace a ako to uz chodi, je velmi tazke vysvetlit malemu, ze to nemoze. tak samozrejme ochutnal a cely sa tak vysypal, ze sme mali co robit aby sme sa toho zbavili ale so spominanym aeriusom sme boli do 4 dni cisty. Tak sme cukriky vymenili za zmrzlinu a bol pokoj.

Ja som teraz tehotna a zase vyzeram ako by ma opalili plamenometom a dufam, ze to mala nezdedi.

Babule drzte sa a prajem vam aby sa rodilo co najmenej deticiek s AE.

stonozka
25. okt 2007

ahojte maminky, ja by som vás chcela poprosiť o radu: malému sa na líčkach vyhodili červené vyrášky, najkôr sme to len "natierali" a ked nič nezaberalo, tak sme šli na kožné s tým že Dr nám povedala, že atopický ekzém, ja s ekzémom problémy nemám, ocko v minulosti niečo mal, ale nezistili či je to ekzém, alebo "suvenír z vojny", svokra je alergička - pel... môže sa stať žeby to malý mohol mať? pre moju nevedomosť som mu dala aj zeler a ten sa sme až od 1 roka, že je silný alergén, mohol túto reakciu vvyvolať zeler? kým som nezačala dávať ovocie ako príprmy tak všetko bolo v poriadku,a to bolo varené jablčko,alebo hruška, teraz sme od pondelka na špeci mastičkách a červené fliačiky sa šíria a šíria a ja neviem čo mám robiť....prosím skúste mi poradiť ... dakujem

leva
26. okt 2007

Stonozka,nasa mala ma atopicky,ma ho na zadocku,no posledny mesiac sa jej rapidne zhorsil,pred tym ju to nesvrbelo,no teraz ju to svrbelo az si to poskriabala do krvicky,budeme musiet tiez ist k doktorke,no na zmiernenie a dost velke,nam pomaha masticka z lekarne ICTAMO PRO.

kristi
26. okt 2007

ja si furt nejsem jista, jeslti ho mala zacina mit, mohl by mi nekdo ukazat nejake fotky,jak presne to vypada??

leva
26. okt 2007

Teraz sa jej to z masticky ukludnilo,no pojdeme bud tyzden k doktorke,nech nam to pozrie,ak tu nebude ziadne foto,odfotim a dam do albumu 😉

kristi
26. okt 2007

dekuju 🙂

danalopatova
29. okt 2007

podívejte jaké zkušenosti mají druzí
fotogalerie:www.crd.cz/firmy/id=809&str=foto
nebo www.okg-fit.cz/ds/emulips.htm