Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

sheilla331
30. sep 2013

ahojte aj moj maly ma AE Už OD 2 mesiacou .Vobec nezaleži co je aspon unas mi papame vsetko, nam sa to zhorsuje podla pocasia jedlo nema nato vplyn dokonca nam robyly test na celiatiu a mlieko. To dopadlo zaujimavo na celiatiu nic a mlieko nam pozitivne a pritom pijeme bezlaktozove aj tak nam vyskočili zle vysledky a doktorka nato ze reba obmedzovat mliecne vyrobky. No ja nato neverim . Teraz som objavila telove mlieko EUCERIN 12% OMEGA a ten vam velmi pomaha nieje taky suchy je pekne vlacny a neskrabe sa a mizne mu to . Doteraz som vyskusala vsetko ovseny kupel kremy ,nechtikove dokonca aj konopne ,escipial ,lipobase sky cap aj bioderma a nic nam nepomohlo. Teraz naj viac pomaha EUCERIN12%OMEGA. a ked to horsie chodime do dunajskej stredy na morsky kupel čo tam maju je to super vec odkedy sme tam boli uz to nemame po celom tele len na zahyboch ja viem ze to znie neuveritelne ale je to tak odvtedy mame telicko ako babetko hladke bez bodiek a červenych flakou. Hned po prvom absolvovani bolo vysledok vidiet ani partner bi neveril keby to nevidel ako mu to pomohlo. Vrelo odporucam. Nestoji to vela 1,50eur za 15 min a male deti neplatia len dospeli ako doprovod.

sheilla331
30. sep 2013

@viamka ahojko mi mame AE od 2 mes. Neviem odial si ale mi sme v lete bol iv Dunajskej na kupalisku termalnom a vyskusali sme tam morsky kupel . Je to ako sauna sedis v takej komore a tam ti v tvare pary . Obsahuje to sol s mrtveho mora vlastne vdaka tej pary co robia s vody s podhajskej ta obsahuje sol s mrtveho mora nam to pomohlo a velmi . A teraz maleho kremujem telovim mliekom EUCERIN12%OMEGA a som velmi spokojna nieje taky suchy je pekne vlacny.Ja vim nije vobec lacny ale skusila som vselico len aby som mu ulavila lebo nas to strasne svrbelo ze sme pouzivali cez den ditijaden a odteraz ho nepouzivam vobec. Treba si vypitat vzorku s vyskušat a ja som najprv len cez vzorky ale nech ti da aspon tri lebo jedna je malo.Jak so ho s prvou namazala hlavnekolienka mavame strasne tak bolo vidno zmenu koze nebola taka sucha doterz so mastila kazde 3hodky a teraz stymto telovim mlikom staci len rano ako ho obliekam a večar ako ide do pyžamka. Dufam ze napises ked vyskusas .Spozdravom Jana

luthien.k
30. sep 2013

@sheilla331 bezlaktózové mléko na ekzém je s prominutím totální nesmysl, protože intolerance laktózy nezpůsobuje ekzém, ale jen a pouze zažívací potíže (laktóza je mléčný cukr a kdo ho špatně tráví, tomu kvasí ve střevech a má z toho bolení, průjem a nadýmání). Dětem často vadí bílkovina kravského mléka, takže jediné, co má smysl vyzkoušet (jako testovací dietu, protože testy na alergii na BKM jsou velmi nespolehlivé) je dieta zcela bezmléčná, při které nejsou vhodné samozřejmě ani bezlaktózové výrobky. Velká část maláých atopiků má alergii na bílkovinu kravského mléka, sóju a vejce.

janakla
10. okt 2013

Ahoj, dcera 16m má atopický ekzem, dosud jí pomahalo jen promazavani Ambidermanem a ekzem ustoupil. Ted se ji objevil silnejsi. Staci na lecbu pediatr - muze predepsat i masti primo na ekzem, nebo musim - je vhodne jit ke koznimu?

punky
10. okt 2013

zkusenost nemam ale myslim si ze by nebylo od veci zkusim nejdrive nejakou alternativu napr.homeopatii ci tradicni cinskou medicinu a nebo autopatii.jinak vyborna kozarka je v praze v motole ale nemuzu si vzpomenout na jmeno.hodne stesti 🙂

sofika03
10. okt 2013

@janakla Určite chod ku kožnemu dcera ma 10 rokov a mame atopicky od 1 roku teraz použivame kozmetiku Dr.Micheals ,a na premastenie kyselinu mliečnu všetko predpisuje kožna,velmi sa mi osvedčil kupel v ovsenych vločkach,.....ovsene vločky zelej vriacou vodou a po 15 minutach daj do vaničky a dolej poriadne vodu aspon 20 minut potomak je možne neutierať....ak by si ešte niečo chcelatak timeasofia@gmail.com 🙂 🙂 🙂

lucbuc
21. okt 2013

Ahojky. Dcerce je 8 měsíců a poslední 2 týdny se jí začaly objevovat vyrážky hned pod očima, na spodním víčku. Poslední 2 dny je to úplně katastrofa, ale přes noc to vždycky jakoby zklidní a během dopoledne se to zase objeví. Jako novorozenec trpěla na vyrážky a mazala jsem ji až do konce 3. měsíce Jarisch. roztokem a Holt. mastí. Pak byl dlouho klid a teď toto. Očividně jí to svědí, žádnou novou potravinu jsem teď nezaváděla. Já jsem alergik i atopik, ale mám ekzémy hlavně na rukou. Dcerka kromě toho očního okolí vůbec nikde nic nemá. Nějaký nápady, co by to mohlo způsobovat? Syn je teď nemocný a bere antibiotika a není mu dobře a já nemám hlídání, tak se dostanu k dětské doktorce asi nejdříve ve čtvrtek, až půjdeme se synem na kontrolu. Zase tak urgentní mi to nepřipadá, abych prosila sousedy o pomoc s hlídáním, ale hrozně ráda bych jí pomohla. Bojím se mazat jí tím Jarichem i Holtem, když je to hned u očí a ona si ty oči pořád tře. Nic mně nenapadá, chjo. :-/

luthien.k
21. okt 2013

@lucbuc u oka jarischem ani Holtem určitě ne. Kolem očí se může použít kvalitní emolieční mléko typu A-Derma, obvykle to nedráždí (nutno vyzkoušet) a pomůže zklidnit.

lucbuc
21. okt 2013

@luthien.k Díky, večer skáknu do lékárny..!!!!! 😀 Ještě kapu Fenistil, ale třeba dneska ráno to tam dcerka pořád má. Ne tak hrozivé, jako včera, ale úplně to přes noc taky nezmizelo. 😠

maudn
21. okt 2013

Holky je toto ekzem nebo jen potnicky? Nikdy jsme to neměli

demo
21. okt 2013

@lucbuc syn maval ekzem na spodnych vieckach,a to dost hororovy. Dokonca sme museli pouzit aj nejaku kortikoidovu mast od ocnej lekarky. samozrejme sa to rychlo vratilo. jedine, co mu na to pomohlo bolo rano a vecer natierat kokosovym olejom. vysvetlit to neviem,lebo mal ekzem aj na inych castiach tela a tam mu kokosovy olej nepomahal vobec. ale pokozka okolo oci je ina,ako na zvysku tela. vyskusaj to, bolo to ale dost zdlhave.

nika774
5. nov 2013

Maminky, citala som tu, ze na AE vam pomahali kupele z pramena v Podhajskej. Ja som na nete videla sol z Podhajskej, ktora sa da objednat a potom to normalne doma pridavat do kupela. Mate s tym skusenosti??

kaja73
6. nov 2013

@nika774 nemam vyskusane na ekzem,ale syn sa chodil kupat do Podahajskej pre zarastajuci nechet-pomahalo mu to v doliecovani.
Potom sme kupili tu sol,ale jej ucinky boli zanedbatelne oproti ozajstnemu kupaniu v podhajskej. 😢
Doma nezarobis tak silnu koncentraciu a ak ano tak to hned minies. 😝
Ale za skusku to mozno stoji.

nika774
6. nov 2013

@kaja73 ale to je uz len kupalisko, nie? Kupele Travnica su uz vraj zavrete. Mame to aj dost od ruky a s nasim malym tolko cestovat nieje sranda 😀 Aspon vyskusam no. A to mu nejak vysusovalo, alebo co to je za zazrak ?🙂

kaja73
7. nov 2013

@nika774 ano kupalisko s liecivou vodou -chodia si tam ludia liecit kozne ochorenia.
Funguju aj v zime aj v lete.
Voda ma zlozenie ako mrtve more.Synovi to stahovalo a zmenosovalo ranu.

vrtulka81
7. nov 2013

@dennis po´d sem a uvidíš 🙂 https://www.modrykonik.cz/forum/detske-choroby-... tady se ekzém probírá od A až po nevím kam ,tam ti poradí.Fotečka s ekzémem by nebyla?Mrkni ke mě do fotoblogu,tam určitě najdeš nějakou formu ekzému na mojí dceři,je taková ekzém encyklopedie 🙂

venuss
9. nov 2013

Ahoj maminky. Dcerky mají alergii na BKM a stále kojím (alergoložka doporučila, abych zkusila nějaké mléčné výrobky), jedna je dobrá, ale druhé se vysel exem na obliceji, ale jim to, co jsem jedla pred prisnou dietou a takhle strasny to nemela ani pred tim (zkusila jsem pouze maslo, pl. syr). Ale mam ted dost stres, je mozne, ze by se stres mohl podepsat i na dceri?

potulka
22. nov 2013

@venuss ak je dcera na BKM alergicka, kludne mohla mat takuto reakciu aj na maslo a syr. navyse ak bol plesnovy, plesne nie su veru to prave orechove pre atopikov. skus sa vratit k diete a uvidis, ci sa vycisti. myslim, ze spolahlivejsej metody niet.

venuss
22. nov 2013

@potulka sýr nebyl plísňový, ale plátkový. Už držím zase dietu a exem se lepsi, ale bude to zase na dlouho. Děkuji moc za reakci...

fifitko25
22. nov 2013

@luthien.k ahoj, prosím ta, davam malému koloidne striebro aj natieram, aj podavam, ekzemom sa mu trosku zhoršil, môže to byt tým, ze sa čistí? Berieme taku intenzívnu kúru 4 dni akurat, nemáš skúsenosť?

potulka
22. nov 2013

@venuss aha, pl. nemusi byt vzdy plesnovy. 😎 kadzopadne, ak vidis efekt, asi to bolo fakt tym. skus este vydrzat dietovat a zasa o par mesiacov vyskusaj, co to spravi.

papulka23
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
demo
23. nov 2013

@papulka23 jaruska12345? herbalife? 🙂

papulka23
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
demo
23. nov 2013

@papulka23 hej? Tak si nezakladaj nove nicky a zaplat si inzerciu.

veverka84
30. nov 2013

baby aj vasim detom ako sa dost ochladilo sa tak zhorsil ekzem?moja ma taku tvar aku nikdy... ☹

abbie
30. nov 2013

@veverka84 nam sa skor zhorsi po zlej strave ...

graziela
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika71
10. dec 2013

@veverka84. Ahoj, moja má rok a pol, od septembra vôbec, nič, ani fliačik a teraz má na tvári a kožu ako šmirgel...aj ja si myslím že z mrazu... Čo s tým?