Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

ina.b
6. aug 2009

Ahojky. Chtěla jsem se zeptat, jakou kosmetiku používáte při ekzému, aby kůži nedráždila? Myslím mýdla, krémy apod... Děkuji za rady.

okina
10. aug 2009

Ahojte,
chcela som sa spytat, ci poznate alebo ako ste spokojni s pouzivanim pyzama platatex na AE. Nam ho odporucila kozna, a kedze ide o vacsiu sumu, tak vahame.. ci je ozaj take super?

nicky95
11. aug 2009

Prosím ťa a to je aké pyžamko? aj my sme ekzemáci, ale toto som ešte nepočula.

petruci6
16. aug 2009

pyzamo? to je fakt sila na com uz nechcu zarabat 😠
ina saloos kozmetika je super,cisto bio alebo bioderma Atoderm

poculi ste nieco o tom,ze sa moze pit acidofilne mlieko pri ekzeme? vraj ma zlozenie ako hypoalergenne

kam.zyk
18. aug 2009

Bioderma Atoderm PP je tradičně doporučovaný výborný krém na atop.ekzém. Stejně jako Aderma Exomega.

Acidofilní mléko v žádném případě nemá HA složení!!!!! Vzhledem k tomu, že BKM (bílkoviny krav.mléka) patří u dětí mezi nejčastější spouštěče atop.ekzému, vůbec bych pití jakéhokoli takového mléka nedoporučovala. Pořiďte si BioGaia probiotické kapky a organismu přinesete mnohem vyšší užitek.

petruci6
6. sep 2009

baby reaguju vase deti aj na zmenu pocasia?
moja sa teraz znovu vyhadzala ako sa ozimilo,v lete sme to skoro vobec nemali
alebo mozno nieco nevhodne spapala,neviem
suvisi to aj s pocasim? 😕

dolina
7. sep 2009

Ahojte babenky, ak dôverujete bylinkám, obráťte sa určite na "léčitele Jonáša", má veľké úspechy s liečbou Atopockého ekzému bylinkami. Určite nič nepokazíte. Má na svojom webe poradňu zdarma.Nájdete ho cez google. Pekný dník 😎

petruci6
7. sep 2009

dik dolina za info,idem kuk
myslela som,ze Jonas je len na plodne dni 😅

petruci6
7. sep 2009

dolina nemozem to nikde najst,nemohla by si sem hodit link??
dakkujem 😉

kam.zyk
12. sep 2009

Samozřejmě že ekzém a jeho projevy souvisí s počasím, zhoršení je většinou právě na podzim a zimě, ale jsou výjimky (např.pylovým alergikům se ekzém zhorší v pyl.období, alergikům na peří po ulehnutí do peřiny, atd.atd.) - obecně, atop.ekzém je závislý na řadě faktorů, počadí a klimatické podmínky hrají roli (mění se vlhkost vzduchu a ta je dost podstatná, dobré je u ekzem.dětí to doma kontrolovat, ideál je 50% vlhkost vzduchu).

Jonáš- on hlavně dělá tu záslužnou činnost (kterou se snažím také dělat), že se snaží vychytat alergenní potraviny, které ekzém zhoršují (nejčastěji to bývají BKM ve stravě). Bylinky u atopických ekzematiků je také třeba velmi pečlivě vybírat, nesprávná volba může zhoršit atop.ekzém dost podstatně (mám už pár takových případů) - rozhodně neplatí, že bylinkami se nedá nic zkazit, pozor na taková tvrzení, bylinky jsou velice účinné a např.u ekzematiků, kteří jsou současně pyloví alergici, mohou bylinky rozjet pylovou alergii až v astma. Obecně, Jonáš je dobrý a toto má zmáklé 🙂

jar.kaka
21. sep 2009

kam.zyk, díky za odkaz na články o ekzému, konečně se v tom trochu vyznám. můj klouček dostal ekzém v roce a čtvrt, zkoušela jsem různé mastičky, vysadit mléko, vajíčka, nic moc nepomáhá. zatím největší zlepšení bylo když jsem mu k pyžamu našila pytlíky na ruce aby se přes noc nerozdrbal. nejdřív jsem se bála, jak na to bude reagovat, ale uplně v pohodě, plácá si s nima a vůbec mu nevaděj, zbytečně jsem s tím otálela.

petruci6
22. sep 2009

tak my mame teraz nejaku virozu a sopliky a vyhodila sa mi po celom tele,suvisi to s tym,ze ma znizenu imunitu?lebo na jedlo davam velky pozor a mali sme uz krasnu pokozku ☹

anetina
23. sep 2009

Moja malá dostala atopický exém, keď mala 1/2 roka. Mala ho pod bradou. Každé ráno vstávala s krvavými fľakmi na pyžamku. Zabralo až more po 2 rokoch. Bol kľud. Teraz má 5 a pol a začal sa jej objavovať na rukách. Zas to škrabanie ... . Nakúpila som masť konopnú, dermorevital, olej do kúpela. Je jasné však, že ide len o potláčanie príznakov. Tak sme nasadili očistu organizmu, pretože tam je hlavná príčina. Samozrejme aj stres hrá svoju rolu a určite aj každé oslabenie imunity. Kúpila som čaj "nimba" na prečistenie krvi. Lenže diéta dlho nevydržala, čaj však vypije. To je stále nič. Potom som si spomenula na dievčatko od nás z dediny. Ako maličká mala na celom tele exém. Strašne mi jej bolo ľúto. Teraz je však čistá. Pila aloe vera. Ja som malej kúpila tiež, ale treba hľadať také, ktoré má vysoký podiel aloe. Taktiež existuje aloe vera s propolisom na potieranie. Počula som tiež o kolostre. S tým sú tiež dobré skúsenosti.

petruci6
23. sep 2009

aloe vera?to moze aj take male ako mam ja?asi nie 😒

anetina
23. sep 2009

Do troch rokov nie.

petruci6
23. sep 2009

hm,to som si aj myslela 😒

anetina
4. okt 2009

Musím poopraviť svoje tvrdenie, že dieťa do 3 rokov nie.
Práve som absolvovala seminár o aloe vera v Žiline. Bolo tam do 200 ľudí. Prednášajúci bol doktor Tomáš Kampe, ktorý pracuje na kožnom. Sám má psoriázu. No a tam rozprával úžasné veci, čo dokáže Aloe vera gel Barbadensis Miller. No a jedna z odpovedí na otázky bola, že deti aj 1- ročné už môžu užívať jednu kávovú lyžičku denne. To že je na fľaši napísané pre deti od 3 rokov je povinnosť výrobcu, ale ak sa upraví dávkovanie na vek dieťaťa, je všetko v poriadku.

standa82
8. okt 2009

Divčence ak Vám všetkým môžem poradiť!
Môj syn má dva roky. Od 1/2 roka má atopický ekzém. No nie je vyditeľný. No na začiatku mal strašne suché fľaky po celom telíčku. Boli sme u kožnej lekárky a tá nám poradila okrem bavlnenéhoo prádla aj značku kozmetiky - Dermacol - Atoderm prípravky. Sú síce nákladnejšie, ale taký sprcháč 500ml Vás vydrží aj 3 mesiace. Nám toto pomohlo a síce už fľaky nemá, používame kozmetiku stále.

luci_enka
23. okt 2009

Naší dcerce po vyzkoušení všeho možného od lipobase, modré indulony, excipialu, ambidermanu, masti se slabymi kortikoidy, konopne masti a mleka Robatko, Aderma exomega zabral pouze LECIDERM od Altermedu. Nahodou mi ho doporucila lekarnice, kdyz zrovna nemeli konopne telove mleko Robatko. Rikala, ze s tim od maminek maji super zkusenosti...Uz jsem tomu po tom vsem neverila...a nam udelal zazraky!!! 🙂 Nedam na nej dopustit 😅

mirkaza
13. nov 2009

Ahojte kocky! Na detsky atopicky ekzem je vyborna kozmetika z konope z rady Robatko.Aspon u nas sa to osvedcilo. Je to 100% prirodna kozmetika, cenovo prijatelna, co je super. Ved mrknite na stranku www.kozmetikazkonope.sk

malena
15. nov 2009

Moja dcérka má len taký červený fľak na vnútornej strane zápästia, ktorý ju svrbí, ale zasa nie do krvi, nakrémujem jej to a potom to prestane.
je aj ten kúštik atopický ekzém ?

zuzin78
19. nov 2009

ahojte
moja dcerka ma detsky ekzem tak to nazvala kozna, ked som s nou bola . po rucickach mala take suche flaky, dala jej nejaku robenu mast, samozrejme s hydrocortisonom, tak som je to nedavala, je dost mala,aby brala hormony. a dala nam aj lipocream, ten krem je super, flaky zmizli, a zistila som, ze sa jej objavia ked zje hrozno, arasidy, tak toto sme vylucili na teraz zo stravy. v lete ked jedla vypestovane hrozno na slovensku,tak nic nemala. ale ako nahle sme kupili hrozno na jesen z dovozu, cele rucicky mala skarede.
dufam, ze sa jej to nevrati.

felixa
19. nov 2009

Zuzin78,
nie je skor ten lipocream hormonalna mast? Ja som mala hormonalnu masticku s takymto nazvom. Robene maste sa nezvyknu robit s hydrocortisonom - neviem, ci by lekarnicky mohli same namiesavat hormonalne maste.

zuzin78
20. nov 2009

felixa
v lekarni namiesali dcerke hormonalnu mast, podla popisu...a ten krem co ju natieram nie je lipocream ,zle som to napisala, ale lipobase. 😉

felixa
21. nov 2009

zuzin78, aha, 🙂

ivkaivka
21. nov 2009

ahojte, chcem sa poradit, moja zajtra 3mes.dcerka ma ekzem, kozna povedala, ze atopicky. No pocula som, ze plne kojene deti atopicky ekzem nemaju (teda este stale dojcim) vraj je to dojcenecky + moja strava, myslite, ze je to pravda? Ja uz takmer fungujem na chlebe so salamou? Moje mat reakciu aj na ovocny caj? Ak ano, aky by som mala pit? Nam nezabera nic, kozna nam dala: Excipial, LIpobase, Imazol, Ichtyol, Holtov krem, ked som ju natrela, telo zareagovalo a bola cervena jak rak. Teraz jej to skludnujem len s modrou indulonou a davam jej na tvaricku aj Sudocrem. V pondelok ideme za inym koziarom tak som zvedava. Mala ma ten ekzem takmer vsade: tvar, hrudnik. ruky, nozicky, chrbatik...obavam sa, ze nakoniec skoncime na kortikoidoch.

veronikapp
22. nov 2009

ivkaivka my sme mali taky problem v 2 mesiacoch- zacalo sa to cervanym drobnym vysevom a nakoniec to bolo vysusene, cervene a popraskane az do ziviny... Doktorka nam povedala ze este to nieje atopicky ekzem. Predpisala nam telove mlieko Excipial U Lipolotio. Zo zaciatku nam nepomahal tak som zacala zo stravy vylucovat vsetky potencialne alergeny. Po tyzdni sa to este viac zhorsilo a bolo mi jasne ze zo stravy do nebude. Ekzem mala vsade- lica, krk, hrudnik, brucho, chrbat a trochu aj nohy. Nakoniec som zistila ze jej robi zle oblecenie a teda prasok na pranie. Ten som nezmenila- pouzivam Lovelu pre deti- ale pradlo plakam viackrat po sebe, tak 2-3 krat a zehlim z obidvoch stran. 3krat denne som ju natierala tym telovym mliekom, aj ked zo zaciatku bola z neho cervena ako rak -ako aj ty pises. Tiez som sa bala a chcela som to z nej zmyt... Ale postupne sa to upravovalo. Ked to uz bolo celkom dobre, zacala som ju natierat modrou indulonou- to je najlepsi krem pre pre male babatka, iny ani nepouzivaj.
Caj ovocny neviem ci je velmi vhodny, ja som pila len caj pre dojciace matky a neperlivu mineralku tipu Drobcek,Lucka...
Dodnes jej napriklad nemozem obliect body z hrubsej drsnejsej latky lebo ju to hned podrazdi.
Aj ine veci mozu ekzem zhorsovat nemusi to byt len tvoja strava. Napriklad prach alebo pot.
Skus napisat do inej temy- Babatka, od 0 do 12 mesiacov, mozno ti poradia ine, skusenejsie mamicky.

ivkaivka
23. nov 2009

veronika, dnes sme boli na koznom, dal nam nejaku robenu zinkovu masticku, tak dufam, ze zaberie. On povedal, ze pokial je to cervene, tak excipial v ziadnom pripade, az na vysusenu kozu. Tiez odporucal vela plakat. NO modru indulonu tiez chvalim. Premastovat budem s nou. Caj mi kazal cierny, vraj v ovocnych je vsetko mozne. Ja som teraz vylucila takmer vsetko a postupne budem pridavat, aby som zistila co jej skodi. Teraz uz to mate v poriadku????
No vies, ako sa da zbavit prachu??? Jeden den poutieras a na druhy uz je opat a pri malej nie je mozne kazdy den zotierat prach, podlahy, vysavat....dufam, ze to nejako prejde.

veronikapp
23. nov 2009

ivkaivka takze to nieje atopicky ekzem 😀
tak teraz uz len vylucit ten zly alergen. Velmi castym alergenom v strave dojciacej mamicky je kravske mlieko. Skus ho vysadit ako prve a po par dnoch uvidis ci nenastalo zlepsenie.
Dalej si davaj pozor aj na to s cim dietatko kupes- kozmetika propagovana pre najmensich je uplne zakazana u deti s takou citlivou pokozkou. Ja malu umyvam bud len cistou vodou alebo jemnym detskym mydlom. Do vody nic nepridavam. Potom ju treba jemne osusit a poriadne nakremovat. Oblecenie pouzivaj z jemnych bavlnenych materialov. Ako som uz spominala, per ho v bezsaponatovych pracich prostriedkoch, plakaj na viackrat a zehli z obodvoch stran. Zehlenie nie je iba esteticky efekt, ale hlavne ido o to ze vlakno zmekne.

S tym prachom si nerob starosti, jasne ze sa neda upratovat kazdy den. Ani u vacsich deti nieto este u 3mesacneho baba. Ale miestnost dobre vetraj a neprekuruj, aby sa mala zbytocne neprehrievala a nepotila. Pot vie tiez narobit sarapatu.
drzte sa a daj vediet ako sa mate. Ak ma este cosi napadne , dopisem. 🙂

veronikapp
23. nov 2009

a my to uz mame ok, len tiez si musim davat pozor nato co zjem 😉