Detský gastroenterológ. Ako prebieha vyšetrenie?

zrzulka
10. sep 2008

Detska lekárka nás poslala na gastrolenterologiu, pretože malá občas vracia. Neurolog nam urobil sono hlavicky kde bolo vsetko v norme, odporucil sono bruska aby sa vylucil reflux. ten tiez nebol zaznamenany. mam z toho vsetkeho obavu:( Nestretli ste sa s niecim podobnym??? Ako prebieha gastroenterologicke vysetrenie u malych deti?

deina
10. sep 2008

My sme tiez boli na sono a gastroenterologicka uz len posudila nalez a poradila, co robit. Nic ine s malym nerobila, odvazila ho a zmerala, aj ho popocuvala a prezrela, ale dolezite bolo to sono.

jahodka11
10. sep 2008

zrzulka, gastroenterologicka maleho pozrela, popytala sa na vsetko, dala nam drahe mliecko bez kravskeho mlieka a zobrali mu krv, potom sme isli pre vysledky a dostali ine mliecko a teraz nas caka po roku kontrola a uvidime, ci budeme mat mliecko stale na predpis....takze sa vobec nemusis bat, ziadne trubicky do krkku a podobne veci.....ja som hned na zaciatku povedala manzelovi, ze ak by mu to chceli robit (s tou trubicou), tak to nedovolim....a oni to nerobia 🙂

zrzulka
autor
10. sep 2008

Jahodka presne to napadlo aj mna.TRUBICKA:) Vcera som ani nespala🙂)))Som truba ja viem, ale uz bolo toho vsetkeho dost🙂))) tak si ma potesila ze nie je o nijake dramaticke vysetrenie🙂)))Trubicku by som tiez nedovolila🙂)) To by mi mala si nikdy v zivote neodpustila.
A kvoli comu ste tam boli? tiez kvoli vracaniu? na Antolskej?

jahodka11
10. sep 2008

zrzulka-ano, kvoli vracaniu, ale on len tak grckal ale mal aj hnacky.....mal alergiu na obyc nutrilon, musel dostat bez bielkoviny kravskeho mlieka.....ani mu nerobili sono, vam asi budu, ale to nic nie je 🙂 my sme boli a chodime na kramare...na antolsku nas nechceli zobrat, ze maju toho vela....podla mna na zalobu! akoze nemozu zobrat???

babulik22
10. sep 2008

zrkuka: ja som sa tiez zlakla,ked mi pediatricka kazala ist na gastro s malou,ze jej budu robit,take vysetrenie ako dospelym.ja som to absolvovala takze viem ake to je 😝.bola som tam snou ked mala 2mesiace musela byt napapana.skoro pokazde grckala a niekedy aj z nosteka.zitili,ze ma mierny reflux,ale myslim,ze to ma uz dobre,lebo vobec negrcka nic 🙂

danu
10. sep 2008

my ked sme boli u gastroe. nam robili sono bruska a tak zistili reflux na zaklade toho nam predpisuju mliecko. Dokonca mame reflux stale a to mame 14 mesiacov ☹ ale nastastie nevrackame

junovka
10. sep 2008

zrzi, a neurobili ti malej vyter zo zadocku??Pretoze, som pocula, ze aj z toho sa da urcit, preco dietatko zvraca.Ale, pokial ti napreduje, vyvija sa dobre, tak by som to neriesila.Mojej svagrinej mala zvracala do 10 mesiaca, davala jej AR, ale to nepomahalao..tak sa na to vybodala a prestalo.Ale, vies co ma napadlo??? 😒 Pozeram, ze mate 9 mesiacov, zacinate s prikrmami, tak ci nahodou z nejakeho jedla ti nezvracia???Vies, ono zvracanim sa zvykne takto prejavovat aj alergia 😉

jahodka11
10. sep 2008

presne ako pise junovka, u nas to bola alergia 😠

zrzulka
autor
10. sep 2008

my reflux nemame, sono sme absolvovali o to viac sa bojim co to moze byt:(((((
no som zvedava, musime sa objednat na antolskej ordinuju len stredu a piatok:(
ja si skor myslim ze je to tym ze mala nema mieru kedy dost a teraz sa este zacala aj pretacat. ale nasa pediatricka nas tam pre istotu poslala.

junovka
11. sep 2008

zrzi, daj potom vediet ako si dopadla 😉

aniatko
7. jan 2012

ahojte
aj ja idem s malym na gastro maly ma 2,5 roka a ma krvave hovienka preto nas tam odporučili ale viem že pritom deti uspia takže detičky pritom netrpia
tak uvidime

kamajka
7. jan 2012

@zrzulka ja som ako malá hocikedy zvracievala...vravela mama..ze som proste cez den hocikedy sla na wc a vyzvracala sa..alebo aj v noci.... vyrastla som z toho🙂,ale dlho som mala problem s cestovanim...fuu..to boli grcaniceee...asi do 17-tich...ale nikto to nejak neriesil v tej dobe a tu som..

inak dobre vediet,ze nepchaju hadice detom🙂. bo aj mne s malym treba ist na gastro, len my mame kakaci problem.

aniatko
7. jan 2012

držim palce ja sa velmi bojim aby mu tam niečo nenasli 😢 lebo krv nejavi nič dobre

nikam
15. nov 2012

@aniatko Ahoj, mame presne ten isty problem, ako Vy. Prosim Ta, ako prebiehalo vysetrenie?

aniatko
15. nov 2012

dobry den
vyšetrenie bolo uplne v pohode trvalo asi 20 minut maly spinkal a ked sa zobudil onočom nevedel najhoršie pre mojho bolo že od poobedia do dalsieho rana nemohol jest tak mi strasne plakal chcel papat ale ked sa prebral tak sa nemohol doješt
vysetrenie dopadlo dobre nič mu tam nenasli vraj mu preska žilka v ritke pri kakani som rada

maruska78
24. feb 2013

@aniatko ahojcek, ako dlho si cakala na vysetrenie u gastroenteorologa? 1tyzden alebo dlhsie?dakujem

aniatko
24. feb 2013

neviem presne ale 2 alebo 3 mesiace

milacik16
12. apr 2013

Ahojte viete my povedat ked dcerka malo pribera ake vysetrenie jej budu robit na gastro ci iba sono alebo tu trubicku?mala dakotra z vas taku skusenost s tymto problemom? dcerka ma 10 mesiacov

ibuska
12. apr 2013

@milacik16 najskor to bude krv a potom asi dalsi postup.sono je mozne,ze sa urobi,hadicka sa robi pri malych detoch po pichnuti "naladovky" a to sa pri beznom vysetreni nedeje.

nina17151
21. jún 2013

@milacik16 chcem sa opytat ake vysetrenia vam robili na gastroenterologii ak ste ich uz absolvovali?

milacik16
21. jún 2013

@nina17151 Ahoj ano uz iba sono bruska a teraz sme boli na odber krvi a mame ist akurat v piatok znovu tak uvidime co dalej podla vysledkov..aj ja som sa toho bala ale nastastie nic strasne tam nerobia 🙂

nina17151
23. jún 2013

@milacik16 drzim vam palceky

milacik16
23. jún 2013

@nina17151 Dakujeme aj vam ak vas to caka..

zuzba
23. sep 2013

viete mi prosím odporučiť detského gastroenterológa v bratislave? chceli by sme ísť na kramáre, máte niekto skúsenosť?

babulina
24. sep 2013

Primarku dr ciernu kramaroch si celkom chvalili ale my sme chodili k dr bizikovej do poddunajskych biskupiciach

ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babulina
24. sep 2013

Ja zase som s bizikovou bola spokojna, chodili sme tam necele dva roky

akova
24. sep 2013

@zuzba my chodíme na Kramáre k dr. Bibzovi.

zuzba
25. sep 2013

a prosím s lekárkami, ktoré sa striedajú na gastro v DFNsP Kramáre - Mudr. Krajčírová a Székyová nemáte skúsenosti? mudr. čiernu mi odporučil aj pediater, ale vraj sa u nej dlho čaká na kontrolu.

babulina
25. sep 2013

@zuzba to je pravda ja som na termin cakala skoro tri mesiace u dr.ciernej