Dieťa alergik a pobyt v kúpeľoch. Ako to tam vyzerá?

tina_
17. jan 2008

Ahojte všetci,
mám 6-ročnú dcéru alergičku, astmatičku a mali by sme ísť na 3 týždne na kúpeľnú liečbu do Štósu. Ako alergik mám kúpeľnú liečbu schválenú aj ja, tak by sme mali ísť spolu.
Chcem sa vás opýtať na vaše skúsenosti z pobytov v kúpeľoch - ako to tam vyzerá, čo tam deti robia, aké sú liečebné procedúry, ubytovanie (ak tam niekto konkrétne bol,...) a vôbec čokoľvek...
Ešte sa chcem opýtať - čo sa mi oplatí viac, čo sa týka zamestnania - brať si OČR, teda, že idem ako sprievodca dieťaťa, alebo mám ísť ako PN sama so sebou (tak ako to asi aj bude).
Posledná otázka - môžem nastúpiť na kúpeľnú liečbu aj keď som tehotná?

elise
17. jan 2008

tina určite PN, lebo Očr ti platí iba 10 dní potom ti nikto nič nedá 😉 pn je výhodnejšie prípadne aby si nebola stratová skonbinuj to s priepustkou na celý den napr príchod do kúpeľov a odchod úšetríš dni pn a skús aj niečo z dovolenky 😉
ja robím v kúpeloch ale my sme skôr na liečenie bahnom ale liečia sa unás aj detičky, v kpeloch budete spolu ubytovaní, procedúry si dájte načasovať tak aby si dcérku mohla sprevádzať a malo by fungovať služby klientom u nás je to pracovníčka guast relation ona ti zabezpečí dcérku počas tvojej procedúry ak by ti neakú načasovali inak ako dcérke.
podávajú sa detské porcie, ako sprievodca dieťaťa si musíš doplatiť stravu dieťa ju dostane z poisťovne uhradenú.
určite sa pri príchode na všetko spýtaj recepčnej a lekára pri vstpných prehliadkach.
čo sa týka tehotenstva tak to sa musíš poradiť ešte s tvojim gynekológom a priamo to povedz lekárovi v kúpeloch pretože nie všetko môže tehotná absolvovať ale niektoré procedúry sú výborné aj pre tehulky taká masáž alebo plávanie, ale nezabudni sa tam vždy čo ťa zaujíma opýtať. 😉
neviem aké sú procedúrky v štóse
krásnu dovolenku relax a liečenie 😉

cairka
19. jan 2008

elise, no s tou stravou to asi nie je všade, lebo ja som teraz zisťovala do Smokovca, ja by som išla ako sprievodca, ale stravu podľa cenníku na webstránke platí aj malá. práve to ma odradilo, lebo by jedne deň vyšiel skoro 500, Sk. Malá je tiež alergička a astmatička.

dadulka19
19. jan 2008

ja som bola s dcérkou v kúpeľoch v Smrdákoch ako doprovod.Malej zdrav.poisťovňa preplatila všetko a mne len časť ubytovania.Doplácala som vyše 10 tisíc 😖 ..ako poistenci všeobecnej zdr.poisťovne mala pobyt 4 týždňový.Iné poisťovne mali len 3 t...a ak si môžeš vybrať,radšej chod na PNku.Ja som mala očr tak,že prvých 10 dní očr,potom bola sobota,nedela a od pondelka som mala znovu očr.Po dalších 10 dňoch som mala jeden deň priepustku(vedúca mi ju poslala poštou,dala som ju oraziť a poslala späť),no a zbytok dní mi napísal moj doktor,po telefonickom dohovore,na zbytok dní PNku spätne,ked som sa vrátila z kúpeľov.Myslím,že spätná PNka sa dá dať na 3 dni dozadu... 😉
...no a deti robili v podstate len to,že doobeda boli procedúry,zbytok dňa bol na rodičovi.....,deti,čo chodia do školy,sa normálne po procedúrach učili..... 😉

krokodiil
29. jan 2008

Jeej, Tina, aj ja mam dcerku, bude mat v lete 6 a ideme v lete do Stosu 🙂 ! Teda ja by som chcela taky jun, uvidime, ako to vyjde. Uz sme raz boli malej sa ohromne pacilo. Este napisem, teraz musim ist nakojit mladsieho.

krokodiil
29. jan 2008

Notusom 😀 , takze procedury boli doobeda, poobede volno, boli to rozne nahrievanie lampami, masaze, vodoliecba, cvicenie na fitlopte, inhalacie a da sa doplatit speleoterapia (=jaskyna). Malej to super pomohlo na imunitu, predtym ATB 1-2x do mesiaca, potom 8 mesiacov uplne zdrava a prve ATB asi o rok. Teraz zase zacina choriet, tak ju chcem zobrat pred nastupom do skoly. Co sa zamestnania tyka, ti nepomozem, ja som s nou vtedy bola na predlzenej materskej kvoli tym chorobam, ale bola som tam tiez na lieceni, takze tiez procedury. Mas moznost ist aj ako doprovod, to ale asi stoji viac. Ako v tehu neviem, to ti musi povedat doktor, ze ci mozes niektore tie procedury, alebo nie, ale oni ich urcovali az tam na mieru a klimaticku liecbu mozes urcite 😉 . A boli tam aj tehule, len neviem ci ako pacientky, alebo len ako doprovod. Akurat ti poradim, ak budes uz v pozdnejsom stadiu, donut ich rezervovat ti hlavnu budovu, ono tie rozne pavilony su obcas aj kus cesty a dokopca. Nam prijemna prechadzka, ale tlacit to brucho, neviem...

wien
18. máj 2010

ahojte, chcela by som obnoviť túto tému.

alergologička mi ponúkla možnosť ísť na 3 týždne so synom na liečenie do smokovca. poprosila by som maminky, ktoré tam boli v poslednom čase, aby sa podelili o aktuálne skúsenosti. zaujíma ma aj, koľko ich tie celé 3 týždne vyšli, či sa dá strava zabezpečovať aj samostatne - možnosť variť si v kuchynke, aké je ubytovanie, procedúry a pod.
počula som, že to celkovo vyjde dosť draho a dieťa s doprovodom si musí priniesť aj vlastné hračky a nie je možnosť hrať sa spolu s deťmi, čo prišli bez doprovodu 😕
kto mi poradí či sa tam oplatí alebo neoplatí ísť?

ďakujem.

mimom
18. máj 2010

ja som bola s obidvoma detmi v septembri 2009.izby su cenovo rozdelene a zohrava aj ulohu vek dietata,do troch rokov si matka plati menej,k dispozicii su izby so spolocnym wc,samostatnym wc a televizorom a apartmany.na oddeleni je herna pre deti,kam mas normalny pristup.blizsie info skus na internete alebo zavolaj do prijimacej kancelarie.podla mna sa oplati ist,ukazu ti,ako treba s dietatkom spravne dychat a cvicit a ten vzduch je uzasny,my sme dokonca z popradu a rada tam chodim.

wien
19. máj 2010

mimom, ďakujem, že si sa ozvala. nehodíš sem link?
ja sa ešte popýtam zajtra sestričky čo a ako, ideme na odbery. snáď k tomu majú nejaký ten leták.

mimom
19. máj 2010

fuha,ja som taky antitalent ovladania a fungovania internetu.skus do google srobarov ustav dolny smokovec,popr.mam cislo na ustrednu,tak oni ta prepnu na prijimacku alebo ti daju priamo cislo.

wien
20. máj 2010

no, boli sme dnes na tých odberoch a sestričky som sa nič nestihla popýtať, lebo revu a metania sa bolo, než našla na tej tučnej rúčke žilu a vycedila z neho nejakú tú krv 😅
ďakujem za to číselko a rady, pokukám na nete, až bude čas 🙂

mimom
21. máj 2010

nie je zaco.ved som zase az tak nepomohla.drzkajte sa.

hanulica258
22. jan 2014

mamicky ak este niektora riesite kupele, tak ja som bola minuly rok s malym v Lucivnej...syn alergik a s prieduskami byval chory pravidelne takmer stale, tak sme sa rozhodli vyuzit tuto moznost. Neviem ako je na tom Smokovec aslebo ine kupele, co sa tu spominali, ale my sme boli v Lucivnej maximalne spokojni - od pristupu personalu, procedury az po priestory...je to tam zrekonstruovane a pekne. su zamerane na dychacie problemy, konkretne choroby a procedury najdete na tkl.sk.

domca3333
22. nov 2014
Používateľ domca3333 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od domca3333.

Aj my sme boli najspokojnejší v Lučivnej - podľa mňa sú to asi naj kúpele na SR, prerobené..pekné...čisté... personál na jednotku. Treba si ich pozrieť na nete, to čo majú na webe je fakt pravda. ja som bola príjemne prekvapená.

katarinka2222
11. dec 2014

Keď kúpele pre astmatikov tak určite Lučivná, malý sa vrátil ako vymenený a ako bonus aj nadšený 🙂 majú tam skvelé procedúry pre deti a vymýšľajú im super program, tak ich to tam aj baví a neplačú za domovom (aspoň taká je naša skúsenosť). Škoda, že ja už na to nemám vek, hneď by som išla 😀

dagmark123
1. máj 2015

Ahojte maminky, rada by som zistila nejaké aktuálne info o kúpeľnej liečbe alergikov a astmatikov. Syn má 3 roky a chcela by som s ním ísť niekam na liečenie...zvažujem Lučivnú alebo Horný Smokovec. Ja som tiež astmatička, tak by som mohla ísť aj ja na svoj kúpeľný poukaz, ale táto možnosť v týchto liečebniach asi nie je možná...čo by ste mi poradili? Keď pôjdem ako sprievodca, koľko € mám počítať na 3-4 týždňový pobyt? Čo všetko hradí poisťovňa? A ešte jedna otázka: Mám aj mladšiu dcéru, ktorá bude mať v lete rok a pol a ešte ju kojím. Môžem ísť do kúpeľov aj s ňou? Za všetky rady a tipy vopred ďakujem. 🙂

nana39
6. máj 2015

@hanulica258
@domca3333
@katarinka2222 Ahojte, mňa zaujíma v ktorých liečebných domoch ste boli ubytované a aké procedúry ste absolvovali tiež uvažujem, že požiadam pre svoju malú kúpeľnú liečbu, má 3 roky a od 1.roka je liečená na alergiu a zníženú imunitu. Ďakujem 🙂

mrnousjana
4. jún 2015

@dagmark123 ahoj mame podobne situácie, len ja mam staršiu dceru 5 a syn ma rok a styri mesiace, zistila si niečo ohladne drobcov ?? lebo ja bez maleho by som tiež nemohla ist aj ja som alergicka tak rozmyslam ako to vsetko dat dokopy...

barbie9891
22. aug 2015

Ahojte maminky aj my ideme prvykrat do kupelov, kedze aj ja som astmatik boli nam poradene kupele Bardejov , ideme obe na poukaz. Ide s nami na 2 tyzdne manzel a na tyzden babka ako doprovod k malej bo vraj by sa to nedalo dobre stihat. Kedze mam este 2 rocnu dcerku ide s nami zdarma bez naroku na lozko a stravu. Len si teda vobec neviem predstavit co zbalit a ako to tam chodi. Za kazdu radu budem vdacna

dagmark123
23. aug 2015

Tak mi ideme nakoniec do Horného Smokovca... malý na liečenie, ja ako doprovod a menšia dcéra zadarmo s nami 🙂 už máme dohodnutý aj termín nástupu...tak snáď to tam s drobcami dáme v pohode 🙂

dagmark123
9. sep 2015

@barbie9891 manžel ide na OČR, alebo ako ste to riešili?

barbie9891
21. nov 2015

manzel mal dovo aj babka

libuska2
7. jan 2016

@barbie9891 ako ste boli prosim spokojna v bardejovskych kupeloch? dakujem

kaciatkoke
1. dec 2016

@ barbie9891 chcem sa vás spýtať ako ste bola spokojná v Bardej. kúpeľoch s procedúrami( koľko procedúr ste mali denne a či ste mali naraz s dcérkou) s personálom a tak. Mám ich odporučené aj so 6 ročnou dcérou obidve sme alergičky ja aj astmatička a mám aj mladšiu dcérku cca 1,5 ročnú tak by som sa chcel a spýtať či bol nejaký problém s tým. Čo si myslíte dalo by sa to zvládnuť keby som šla sama s deťmi?

libuska2
4. dec 2016

@kaciatkoke my sme boli tento rok tiez v bardejove a bolo super. Minuly rok sme boli v lucivnej a podla mna je to v bardejove omnoho lepsie, aj co sa tyka wellnesu,aj procedur. V bardejove je este aj solna jaskyna,len ked sme boli my tak prave rekonstruovali,takze sme sa tam nedostali :(

libuska2
4. dec 2016

@dagmark123 prosim vas ako bolo v hornom smokovci? My tam chceme ist buduci rok. Ake boli procedury? A strava? A ubytovanie? Dakujem

kaciatkoke
6. dec 2016

@ libuska2 koľko ste mali procedúr denne a bola ste ako doprovod alebo ako pacient? A koľko ste doplácala? Kde ste boli ubytovaná a ešte jednu otázku mám myslíte, že sa to dá zvládnuť keby som šla sama so 6 ročnou a aj s mladšou 1,5 roka. Ďakujem

libuska2
6. dec 2016

@kaciatkoke ja som bola doprovod dcere a mama robila doprovod synovi a zaroven bola ako pacientka,takze som platila len ja 11€ na den. V zime maju taku akciu,aj teraz ju maju az do marca alebo aprila. Rodiny s detmi su ubytovane v hoteli mier, vedla je valentina,kde su deti bez doprovodu. Procedury boli asi 4 denne, niekedy 3 alebo aj 5. Obcas aj poobede,hlavne ten mineralny kupel,ale dalo sa aj doobeda si to odfajknut.ked mali malo ludi,tak nas zobrali aj skor. Deti som davala spolu do vody,lebo mavali ine casy a na inom poschodi,tak som to vzdy striedala. Jeden den boli na 3 poschodi,na druhy den na prizemy,aby to sestrickam nevadilo. No teoreticky by sa to dalo zvladnut,ale tazko povedat. Len co ak vam jedno dieta ochorie. Ak si dobre pamatam mali sme: inhalacie skupinove a individualne,parafin, diatron,plavanie,mineralnikupel,cvicenie, a to je asi vsetko a teoreticky to vsetko mozte absolvovat spolu. Neviem,ci by ste mala este nejaku proceduru navysr

kaciatkoke
7. dec 2016

@ libuska2 ešte by som sa chcela spýtať ohľadom toho plávania to mali aj deti a keď nevedia plávať ako to riešili - len stáli vo vode. Ďakujem vám pekne za odpovede

libuska2
8. dec 2016

@kaciatkoke je tam bazen a kazda skupina ma vyhradeny cas. Na plavanie treba chodit vzdy v stanoveny cas. Jednu hodinu je vyhradene pre mami s detmi a ste tam s nimi spolu a treba mat koleso alebo rukavniky, nemaju tam na zapozicanie