Dieťa s poruchou pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

mracik
6. sep 2006

Ahojte maminky, viem, že väčšinou máte ešte len malé batoliatka, ale predsa,
je tu niekto kto má dieťatko so syndrómom poruchy pozornosti a hyperaktivitou, prípadne dyslektika, dysgrafika a pod? Alebo týmto syndrómom trpí?
Môj hyperaktívny syn práve začal chodiť do školy a aj keď je to len nultý ročník, mám teda riadny strach ako to zvládbne on a aj jeho učiteľka...

mata35
20. jún 2008

Viete, ja som to chcela s tou učiteľkou doklepať v mieri a rozlúčiť sa v dobrom, aj keď tieto 4 roky boli pre mňa utrpením. Neustále počúvať a čítať v mailoch, aké máte nemožné, neporiadné .... dieťa, je veľmi ťažké. V poslednej dobe som o tejto poruche prečítala 3 knihy, tak som pochopila, čo sa deje v hlave toho môjho neplešníka. Nechcem si ho zastávať opičou láskou, viem ho aj pokarhať, aj vyšticovať, aj vynadať, musí vedieť kde sú hranice, ale zas nechcem v ňom stále budovať, že je nemožný, nešikovný, vysmievať sa mu. VeĎ kto si ho kedy zastane, keď vlastná matka nie. Som z toho zúfalá, plačem a to som takmer v 8. mesiaci tehotenstva, tak sa musím ukludniť, aby aj toto malé netrpelo. Ďakujem za povzbudenie
P.S. Manžel mi stále hovoril, aby som si s učiteľkou nepísala, že ona je diagnóza, a že ja si to moc pripúšťam, že on ako malý chalan, čo sa navystrájal zbojstiev.....

luzza
27. jún 2008

mata
mám desetiletého synka s ADHD a hyperaktivitou...
a škola byla pro nás PEKLO!!!!
vím,o čem píšeš ☹ učitelka nám psala DENNĚ!!!
do žákovské knížky kvůli tomu vlepovala listy!!!
kdybych ti měla psát,co všechno jsme ve škole zažili,nestačila by mi stránka...!
první dva roky jsem probrečela...

musíš stát za svým synkem,protože nikdo jiný to neudělá...
spoléhá na tebe...!

pokud si budeš chtít psát,nenajdeš zpřízněnější duši...
to mi věř...

melory
20. júl 2008

dobra sprava, AHDH potvrdene, LMD vylucena

certica
20. júl 2008

mel, co je LMD?

mracik
autor
20. júl 2008

certica, ľahká mozgová dysfunkcia
mel, ja som bola presvedčená, že LMD je len starý názov pre ADHD 😕
kto vám potvrdil ADHD neurológ alebo psychológ?

certica
20. júl 2008

aha, dakujem mracik

melory
20. júl 2008

mracik, aj neurologicka a teraz aj psychologicka.
ADHD je hyperaktivita a lahka mozgova disfunkcia je s nasledkom disgrafie, dislekcie...
aspon tak som sa dala presvedcit ja 🙂 od studovanych.

mracik
autor
20. júl 2008

melory, my máme ADHD s dysgrafiou a dyskalkúliou 😕 no vieš čo, idem kuknúť do múdrych kníh 😀

melory
21. júl 2008

mracik pozri prosim ta a napis, lebo mi parohy narastu, co som z toho jelen.

mracik
autor
21. júl 2008

melory, LMD už neexistuje, nie je zapísané v medzinárodnej klasifikácii chorôb. Ale ADHD nenahrádza celkom ten pojem, má trochu inú definíciu, v niečom sa prelínajú, v niečom líšia. Je to spôsobené tým, že diagnostika je už na inej úrovni 😕
no dúfam, že z toho nie si ešte väčší jeleň 😀

andy.a
21. júl 2008

hyperaktívna porucha s poruchami pozornosti sa kedysi zaraďovala medzi ĽMD-ľahké mozgové dysfunkcie 😕
a pojem ĽMD sa teraz už nepoužíva 😉 takže ĽMD bol širší pojem
mracik to dobre napísala 🙂

poruchy učenia/dyslexia,dysgrafia,dyskalkúlia../ sú samostatná diagnostická kategória 😉 a často sa vyskytujú pri hyperaktivite 😉

melory
22. júl 2008

vyzera to rovnako

mata35
22. júl 2008

Melory, to čo si tu uviedla je kniha? Aj vieš, kde sa dá kúpiť alebo sa to dá stiahnuť cez internet?

andy.a
23. júl 2008

Mel,áno,vyzerá to rovnako,len najnovšia Medzinárodná klasifikácia chorôb ICD 10 už nemá diagnozu ĽMD,len napr.Poruchy správania,Poruchy učenia,Poruchy emočné so začiatkom v detsve a pod.. 😉
ĽMD pojem sa dnes už len minimálne používa,možno starší lekárí a psychológovia 😉

melory
23. júl 2008

andy.a pouzivaju 🙂 dokonca som sa dozvedela, ze nema LMD, ale len hyperaktivitu a mumizmus {co sa mi moc nezda, ved sa mu usta nezavru} je pravda, ze su deti, co pridu k tete a vyrozpravaju jej kde boli vcera...moj taky nieje, ale aj dospeli, ked pride do spolocnosti najprv mapuje prostredie a pomaly sa dava do reci, no nie? neviem preco hned z toho ma byt diagnoza pre syna.

melory
23. júl 2008

nasla som to len tu na nete mata35

andy.a
23. júl 2008

Mel,asi mutizmus si myslela 😉
nezačal Hugo len neskôr rozprávať ako náš Aďo ?? 😕 😅 on sa rozhovoril až tak okolo 3 rokov a naša dr.tiež z neho pomaly urobila retardovaného,neskôr že nepočuje,keď neopakuje slová,neskôr zasa že je autista 😕 😕 😕

pritom on je hyperaktívny s poruchou pozornosti a má oneskorený vývin reči/OVR/,chodíme od 3 r.na logopédiu a je to oveľa lepšie 😉 slovná zásoba teraz OK,len výslovnosť ešte nie je 100-percentná,ale to ešte veľa škôlkarov v tomto veku nemá,aj starších 😉

mracik
autor
23. júl 2008

ja ako decko som trpela elektívnym mutizmom. Jednoducho doma sa mi huba nezavrela, ale v škôlke za celý deň ani jediné slovíčko. Doteraz si pamätám, aké to bolo strašné. Chcela som rozprávať, ale z úst mi nešiel žiadny zvuk. ..Pokiaľ Hugo v škôlke normálne komunikuje, tak pravdepodobne e. mutizmom netrpí
My sme tiež už stretli všelijakých "odborníkov", našťastie teraz máme super psychologičku aj špeciálnu pedagogičku 😵

melory
23. júl 2008

andy v papiery od neurologicky mam napisane strojom mumizmus...tak mozno jej preklep....andy ani my nehovor!!! je to cele ako z hororu...najprv ta LMD, potom ze "mumizmus" teda mutizmus, ano hovoril az od 3 rokov, ale len v kolektive, inak doma ovela skor. tiez naposledy to bol autizmus, co ja totalne vylucujem, je uplne pritulnucky, pozera sa mi do oci, ma kopu kamaratov, od ktorych sa vobec nedistancuje, skor ich navadza na zlotu.....
tuto psychologicku si dokonca platim, a poviem vam, moc spokojna niesom, tvari sa, ze moj syn nic nehovori, pritom sa mu usta nezavru, ked kresi tak robi zvuky, aj ked sa hra s hrackami...je spolocensky...jedine, ze nehovori basnicky a nebavia ho infatilne hry...

melory
26. júl 2008

afektivne zachvaty...
alergia na mlieko

vinka
31. júl 2008

Mata 35 mi máme tiež hyperaktívne dieta.Ale zistili sme to skôr.On mal už problém v škôlke lebo pani učitelky potrebovali pokoj a nie dieta ktoré má 1000 otázok a na všetky potrebuje odpoved.Nikdy sa nenechal odbit a žiadal odpoved a toto ich zjavne obtažovalo.Stále žalovali na neho.Aký je zlý a nepočúva a raz ked sa muž opýtal čo vlastne robil a prečo je zlý tak nedala priamu odpoved.Len,že bol zlý a muž jej hovorí mám ho doma zbit a sám neviem prečo?Ked sa ma opýta tak mu mám odpovedat,že sám neviem prečo dostal?Tak sa pani učitelka ani neozvala.Preto sme hladali špecialnu školu alebo triedu a nakoniec sme zistili,že je nadpriemerne inteligentný a navštevuje triedu pre takéto deti.Učitelka sa po 4 dnoch opýtala či je hyper.a vie,že on jej neobsedí a ani ho nekarhá zato.Vela športuje pláve podáva aj dobré výkony.A psychoška nám povedala,že keby nastúpil do normálnej školy tak by sme boli rady keby skončil školu zo 4.A pritom ten chlapec robil projekt o srdci a ovláda krásne rozobrat krvný obeh.A to má len 7 rokov.Všimla som si aj ja,že ked ho pochválim tak rastie do výšky.Takže hyperaktívne deti niesú zlé len im okolie nerozumie.Náš syn si šetrí peniaze a daruje ich pravidelne na dobrého aniela.Zlé deti by to asi samé nerobili.A ked vydel klip zo stránky psiadusa tak plakal jak dážd,že čoho sú ludia schopný.Nie on nieje zlý len mu učitelky v škôlke nerozumeli.Takto mu to vysvetlila psychoška ked sme boli na iq testy a on sa jej začal stažovat ako ich neznáša a aké sú zle.Odpovedala mu Damiánko oni ti nerozumejú vydrž to s nimi. Prajem vám vela štastia dalej.

certica
31. júl 2008

vinka, pekne napisane 😉

vinka
31. júl 2008

Lenže je to pravda.Dám príklad.Ked syn chodil do škôlky tak na záhrade kde sa hrali,deti z triedy zabili vtáčika.A syn to vydel.Povedal to učitelke.A ona reagovala nato asi tak.Zobrala vtáka do sáčku prehodila cez plot a okrikla ho nech už tolko nežaluje.Takto jednala učitelka ktorá by mala mat psychologiu za sebou.Mne to chlapec vysvetlil.Očakával,že jeho zato pochváli a ich okričí,že aj ten vtáčik chce žit a mali ho zachránit a nie zabit.Každému stažoval preto asi pol roka.A ked ho dali za dvere aj zato čo neurobil,a opýtala som sa ho prečo jej to nevysvetlil tak mi odpovedal a načo aj tak ma tam pošle.Tak nech je spokojná,že má vynníka.Takto rozmýšlal 6 ročný chlapec.Ja som mala pocit,že on je viac inteligentný ako tie učitelky

marianka79
6. aug 2008

mam 9 rocneho syna ktory ked nastupil do skoly mal problem zaradit sa nikto ho nechapal tiez neobsedel v lavici nespolupracoval zosity si trhal lamal si ceruzky aj spoluziakom utekal z triedy proste hroza!v skolke boli tiez same staznosti v skole poznamky.Nechcela som aby to takto pokracovalo a poziadala som skolu aby mu dali asistenta co nebolo mozne.Tak som odisla z prace a bola som asistentkou vlastnemu synovi.No nebolo to med lizat sediet 3hodiny(mal redukovany pocet hodin V lavici medzi prvacikmi a sekirovat syna aby sedel pocuval cital..."mami chcem si íst pobehat!"no nie moj zlaty tu budes sediet a robit to co ti ucitelka povie"-tak som ho musela sekat a posluchol nakoniec po troch mesiacoch mi sam povedal-"maminka preco este chodis so mnou do skoly ja tu uz chcem byt sam zacal si sam uvedomovat ze maminy do skoly nechodia a kedze sa vyrazne zlepsil co posudila i p.uc.tak zacal chodit sam Teraz chodi do specialnej triedy kde je11detí a ma individuálny prístup ucitela ma konecne dobrych kamaratov i ked je divoch 😖 stale ale konecne sme nasli skolu ktora sa venuje takymto detom

mracik
autor
6. aug 2008

ahoj marianka, aj ja som chcela robiť Kubkovi asistentku, ale nepodarilo sa nám to, ako sa ti to podarilo vybaviť?

marianka79
12. aug 2008

riaditel skoly nam vysiel v ustrety i ked to nebolo lahke ale zavisí to hlavne od vedenia skoly nam vysli v ustrety videli ze mame zaujem aby sa stým nieco robilo bola som neoblomna a isla som za tym hlava nehlava a...oplatilo sa bola som vtedy na opatrovatelskom takze mala som cas sa venovat synovi a pomohla mi aj moja tvrdohlavost

melory
24. aug 2008

baby mam zaver od dokrotky : pri prehodnoteni retrospektivnej anmanezy a s respektovanim aktualnych kvalit v prejavoch a v spravani mozno zvazovat o pervazivnom vyvine osobnosti a diagnostickym smerovanim do obrazu Aspergerovho syndromu pri dobrych kognitivnych predpokladoch dietata. dieta zostava v nasom sledovani. diagnosticke doriesenie v case {vstup do povinnej skolskej dochadzky}

andy.a
24. aug 2008

mel,a vysvetlila ti dr.o čo ide ?? 😕
lebo pervazívne poruchy sú poruchy, pod ktoré spadá aj autizmus a napr.Aspergerov syndróm 😉
ale keď sú kognitívne predpoklady dobré/teda myslenie,vnímanie..to patrí pod kognitívne funkcie../,tak by to nemalo byť nič závažné/

melory
25. aug 2008

ona caka ako sa zmeni do odbobia predskolskeho.