Dieťa s poruchou pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

mracik
6. sep 2006

Ahojte maminky, viem, že väčšinou máte ešte len malé batoliatka, ale predsa,
je tu niekto kto má dieťatko so syndrómom poruchy pozornosti a hyperaktivitou, prípadne dyslektika, dysgrafika a pod? Alebo týmto syndrómom trpí?
Môj hyperaktívny syn práve začal chodiť do školy a aj keď je to len nultý ročník, mám teda riadny strach ako to zvládbne on a aj jeho učiteľka...

tajga
26. aug 2008

už sa mi vlasy ježia s prichádzajúcim školskym rokom, ideme do 5 roč. , to bude zase poznámok, čo nemal, čo neurobil, čo odmietol, čo urobil a tak..........držme sa babizne 😅

mata35
26. aug 2008

Ahojte, dávno som tu nebola. Ja sa tiež bojím, ako zvládneme nástup do 5.roč. Ešte stále ma neprešla zlosť na učiteľku z 1. stupňa, ako sa zachovala.
Prázdniny boli super, ja som doma nemala so synom žiadne problémy, sám od seba sa ponúkal, že mi pomôže, čo len potrebujem, len aby som nevláčila ťažké tašky, upratal riady, vyniesol smeti, proste zlaté dieťa, len keď príde do kolektívu tam sa z neho stáva iný človek, potrebuje sa predvádzať, vymýšľa,,,,,, tak neviem, stále mu všetpujem, že ako sa tam zapíše, tak sa tam bude mať... vysvetľujem mu to dokola. Tak uvidíme, potom sa ozvem. P a p a krásny zvyšok prázdnin

mirenka123
31. aug 2008

ahojky babenky...je super že som objavila takéto forum,lebo mám pocit že som nepochopená okolím a neschopná matka.Mám 6 ročného synčeka,teraz ide do školy a ja mám strach...
Ako to zvladneme?Ešte si spominam na neustale stažnosti učiteliek zo školky...Môj Janík je hyperaktivny,hyperkinetický a popri tom nadpriemerne inteligentný...to mi povedala psychologička 🙂
Najhoršie na tom je to,že Jankovi zomrel tatinko ked mal 2,5 ročka...teraz bojujem sama proti celemu svetu za mojho chlapčeka,no niekedy už nevládzem,vyčerpáva ma vychova riadne

tajga
1. sep 2008

mirenka neboj nejako to zvládneš, tak ako to zvládame aj my ostatné. Veľa sa aj naštveš, naplačeš a stále dookola , želám veľa lásky a pevné nervičky , lebo to potrebujeme všetky 😉

vinka
1. sep 2008

Mirenka ked vieš,že je nadpriemerne inteligentný nemáte tam takú školu alebo triedu?Neviem odkial si.Lebo to by bolo pre tvojho syna asi najlepšie.Ja mám tiež takého syna.Je aj hyperaktívny a pomáha mu šport,šport vela športu 😉

mirenka123
1. sep 2008

Tajga ahojček 🙂 to stale robím,hnevam sa,aj poplačem si občas od bezmocnosti...no je to moje slniečko a branim ho pred každym 😀

mirenka123
1. sep 2008

Vinka som z okolia Považskej Bystrice a neviem o tom žeby tu u nas bola taká škola...Nad tým športom uvažujem,no nakolko nie som priamo z mesta mala by som to komplikované ho vozit stale...ved uvidím,možno ina možnost nebude 🙂

vinka
1. sep 2008

Mirenka a nemáte tam niekde v okolý takú školu?šport robý dobre takým detom.Viem môj syn pláve.

melory
1. sep 2008

tiez nam doktorka odporucila plavanie

vinka
1. sep 2008

Zabudla som ked nevieš tak na internete to určite nájdeš.Lebo učitelky v takej triede vedia,že aké su hyperaktívne deti a čo môžu a čo nie.Aj učením sú zatažený takže nemajú čas vyrušovat.

mirenka123
1. sep 2008

vinka zatial som niako špeciálne neriešila školu,pretože byvam na dedine a počkám ako ho zvladne učitelka...ale bude ich len 8 v triede tak som fakt zvedavá aku dostanu učitelku

vinka
1. sep 2008

Ak bude mladá môže to byt v poho.Ale pre istotu ja by som jej povedala,že je trochu hyperaktívny.Alebo,že má viac energie ako iné deti.Nám psychoška vravela,že keby nastúpil do normálnej triedy tak by sme boli rady keby školu skončil.A on je mentálne asi 2 roky do predu.

mirenka123
1. sep 2008

aj moj janko je bystrý,len neposedný až moc...myslíš že mám učke už zajtra to povedat?či mám počkat pár dní nech si deti otuká?

vinka
1. sep 2008

Mne je tažko ti poradit.Lebo môj syn chodí do tej špecialnej triedy.Ja som učitelke nič nevravelá ale ona sama sa ma spýtala na 3 den,že do teraz bol kludný a začína byt dáky živý či je hyper.Ja som jej potom povedala,že trochu hej.Ale prvé 3 mesiace mal problémy.Stále vykrikoval vyrušoval musel sa len skoncentrovat.A potom už bolo lepšie.Ajk ked zajtra ževraj sa neteší do školy. 😀 Ale asi by bol vydný keby sa tešil. 😀 Ved kto sa tešil nie? 😀 Uvydíš aká bude učitelka či staršia alebo mladšia.Vela štastia vám prajem. 😉

mirenka123
3. sep 2008

učitelka je mlada a vyzera to zatial fajn...zatial žiadne velké stažnosti xixi 😀
ele ten prvý den som bola s nim v triede,aj ostatní rodičia a všetky deti sedeli a počuvali len janko sa bavil a vrtel 🙄

vinka
3. sep 2008

Ja by som kúsila počkat ako sa to bude dalej vyvýjat a keby začal nosit poznámky,že vyrušuje tak potom povedat učitelke,že je hyper.čo ty nato.

mirenka123
4. sep 2008

🙂 asi máš pravdu...a popravde sa ani nedalo byt s nou na slove osamote a teraz ho už bude vodit babka ráno,lebo ja do prace chodim na siedmu už
Rozmýšlam nad tým plavaním,lebo som čítala že hyperaktivne deti sa tažšie učia plávat...a snažime sa ho naučit už vyše roka,no on sa bojí bez kolesa,vždy panikári že sa utopí 😀

vinka
4. sep 2008

No neviem či sa učia tažšie plávat lebo môj syn pláve od mala a jak 3 ročný už vedel krásne plávat.Ved skús ho dat niekde na krúžok plavecký.

melory
4. sep 2008

tieto deti vedia super plavat, ak nemaju 10kg nadvahu, tak su super.

vinka
4. sep 2008

Melory dám ti za pravdu.Majú aj dobrú kondičku.Tréner môjho syna mi raz povedal ked deti mali suchý tréning.Deti ledva zabehli jeden okruh futbal.štadionu a Damianovy keby som povedal 4 tak zabehne 4.Ved bol cez prázdniny na sústredení z plaveckého a mali vysokohorskú túru na Teryho chatu.Nechcela som ho dat lebo som sa bála,že 4 hodiny peši nezvládne.A trénerka mi potom oznámila,že ho naučia varit a na budúce on vybehne na chatu a ešte im stihne aj obed navarit. 😀 ževraj prvý bol na chate 😕

luciask
4. sep 2008

No vyborny plavec Michael Phelps(USA) bol ako diagnostikovany ako ADHD. Plavanie mu pomohlo sa s touto diagnozou popasovat, a pozrime sa aky je teraz uspesny.

vinka
4. sep 2008

Luciask dobre vediet.Lebo ja dúfam,že môj syn raz bude dobrý plavec. 😀 Stále čakám,že bude chodit na preteky a nosit medaile 😀 Ale musím sa pochválit už jednu zlatú máme doma 😉

melory
9. sep 2008

mne odporucila doktorka davat syna len do 12hod do skolky. velmi mu to pomohlo. zrazu hovori basnicky a pesnicky. vobec nieje agresivny ako tomu bolo, poial tam travil cely cas. prajem vam vela uspechov s adhd detmi.

melory
18. sep 2008

plavanie zabezpecene....baby celkovo ma to svte, ze ich diagnostikovali ako AHDH, podla mna su to normalne zdrave deti a tie ostatne lenive cesta 😀

vinka
18. sep 2008

Melory môjho syna nikto nediagnostikoval ako ADHD.Ale je nadmerne aktívny ako iné deti.Nesadne si na kreslo ale skočí don.Viacmenej vydím,že má vela energie v sebe.Ale ADHD je,hyperaktivita nie?Ale určite je hyper.lebo po 3 dni v škole sa ma učitelka pýtala či náhodou nieje hyper.lebo sa jej zdá,že bol kludnejší.A ked si to už obkukal tak už podskakoval.Ale zjavne ho zvláda,lebo nemá problém v škole.A všimla som si ked poje vela sladkostí tak má vela energie.Viem,že cukor podporuje energiu.Preto mu to obmedzujeme.Radšej viac ovocia aj tak je zdravšie. 😀 No a plávanie mu robí nielen radost ale aj dobre.Ale aj psychoška mi povedala pri IQ testoch,že je hyper ale tak v norme.Ale mi povedala,že keby nastúpil do normálnej školy tak mohol by skončit zo 4-kami.A pritom je inteligentný 😉

melory
20. sep 2008

vinka dakujem za nazor...plavanie sme zabezpecili.
k sladkostiam... zaujimave je, ze ich od mala "nemusi"

andreah70
24. sep 2008

Ahojte. V papieroch od psychologa a psychiatra som nevyčítala nič o tom že by synovi diagnostikovali ADHD ale podľa všetkého ide o tú istú diagnózu. On má napísane porucha pozornosti spojená s hyperaktivitou a dispraxia. Chodil tiež dva roky na plávanie, ale mal tam problémy on totiž nedokáže dokonale koordinovať pohyby /dispraxia/. V škole má tiež problém obsedieť a sústrediť sa hlavne ak ide o nejakú celohodinovú prácu napr. písomku. Inak učí sa výborne, ale bez mojej podpory v učení by to určite nezvládol. Takže mňa po príchode z práce vždy čaká ešte najmenej dvojhodinové účenie. Ale čo by sme pre nich nespravili 🙂 veď ich ľúbime takích akí sú 😀

mracik
autor
24. sep 2008

andrea áno ADHD je anglická skratka pre poruchu pozornosti s hyperaktivitou 😉

bubca
29. sep 2008

Ahojte, mám prosbu, sme z Bratislavy a momentálne hľadám vhodnú školu pre nášho Davidka, nakoľko je tiež zdiagnostikovaný ako ADHD a v sept. už bude musieť nastúpiť do školy...problém je v tom, že mi akosi nikde nikto nevie poradiť vhodnú školu a do "normálnej" školy ho dávať nechceme, pretože aj keď viaceré majú uvedené, že integrujú detičky ako je Davidko, v praxi to úplne nefunguje a my by sme neradi, aby sa David trápil viac, ako je nutné. Tak ak máte niektorá problém ako my, prosím, poraďme si navzájom, lebo ja už som trošku zúfalá.Ďakujem.

melory
30. sep 2008

detom sa odporuca montessory