Dieťa s poruchou pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

mracik
6. sep 2006

Ahojte maminky, viem, že väčšinou máte ešte len malé batoliatka, ale predsa,
je tu niekto kto má dieťatko so syndrómom poruchy pozornosti a hyperaktivitou, prípadne dyslektika, dysgrafika a pod? Alebo týmto syndrómom trpí?
Môj hyperaktívny syn práve začal chodiť do školy a aj keď je to len nultý ročník, mám teda riadny strach ako to zvládbne on a aj jeho učiteľka...

lalaa
21. apr 2009

ahojte,ako sa mate ? co deticky? da sa to? sto rokov som tu nebola, nejak sa nedalo 😖 krista ja mam doma tiez vzteklouna 😀 vie sa vynervacit pri kazdej cinnosti a vzdy na nho plati nieco ine, momentalne mu len vravim ukludni sa prosim, aj ked ti poviem neraz ma to tak vytaca, ze mam co robit, aby som nevybuchla. Ja neviem , musis nejako sama prist na to, co na nu plati, ale poviem ti, ze u nas neplati nic 😀 proste ked sa zlosti, tak to stoji za to, meta so sebou, dnes rano si nevedel dat na seba tricko, tak sa strasne nervacil, az kym ho nepotrhal a bol spokojny. Ale ked na nho nieco take ide, uz to viem dopredu a bud sa snazim predit tomu nejako, alebo , ked fakt nevladzem necham ho tak 😒 su dni kedy je zlatusik a su dni kedy to je s nim tazke a kazdu chvilu je v tom svojom nepokoji. V skolke uz vedia kedy ma svoje dni a snazia sa , aby bol niecim zamestnany viac, ale ked su napr vonku, on skace drga sa , vacsinou aj nechtiac vala deti okolo seba, naco sa mi aj jedna mamicka doslova stazovala, pockala si ma pred skolkou a povedala mi ze moj syn dennodenne mlati jej synceka. Na to som sla do skolky za ucitelkami, ze co sa to deje a oni na mna vyvalovali oci, ze to nie je pravda, ze je zivy a v skolke sa bije najviac spomedzi chlapcov, ale deti nemlati, najlepsie na tom bolo, ze mamicka toho chlapceka v skolke nepovedala nic, ani ucitelkam, tak boli zhrozene ako to riesi.A ze predsa mi nebudu rozpravat o kazdej sarvatke medzi detmi, ze sa nemam bat, ze maju vsetko pod kontrolou. no poveim vam, bolo mi nanic, vtedy som si povedala, ze uz sa to zacina,ale ucitelky ma podrzali. beru ho takeho aky je a ze proste to nezmenim. samozrejme to , ze sa bije sa mi nepaci a vela sa rozpravame o tom, on ked uz nevie co robit, tak zatne paste a sem tam buchne 😖 Ale ma v skolke par kamaratov , uz takych stalych, hoci takych zivych, jasne, ale ma a komunikuje, tak to sa tesim. A ideme skusit EEG biofedback, verim, ze pomoze. No ale som sa rozpisala, snad vas nenudim,a le dlho som tu nebola, pravda je , ze sem tam kuknem, ale ani vy nepisete vela, tak horsa do pismenkovania ..paaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂

lalaa
21. apr 2009

babura, biofedback ste neskusali ? ja si od toho vela slubujem, len dufam, ze to maly uz zvladne, ked nie pockame, ale urcite pojdeme este pred tym ako nastupi do skoly, dobre na tom je, ze mozog si to zapamata, ja to beriem ako nahradu liekov. Mam dve kamosky, ktorych deti absolvovali 40sedeni a velmi to pomohlo,uz po ani nie 15 sedeniach boli ucitelky v skole boli uplne nadsene ako sa deti zmenili k lepsiemu, spolupracuju a vydrzia v lavici pokojne. Drzim palce..

klarka001
23. apr 2009

ahojte, mate prosim niekto skusenosti s Concertou? dnes nam ich pedopsychiatricka predpisala, s tym, ze sa mame rozhodnut, sami, ci ju synovi davat, s tym, ze ona to odporuca. 😖 my s muzom sa dost bojime, ved na celu stranu pribaloveh letaku su popisane neziaduce ucinky 😕

jarka333
27. apr 2009
babura
28. apr 2009

Ahoj lalaa, chceli sme tiež skúsiť biofedback, ale najbližšie stredisko, kde ho robia je od nášho v celku veľkého mesta vzdialené 35 a 42 km. Sme v strede medzi dvomi strediskami. Bohužiaľ je tu 10 psychológov a ani jeden to nerobí. Takže musím zistiť či sa to bude dať absolvovať a ako. A dúfať, že nebudeme musieť toľko cestovať za niečim, čo môže našej dcérke pomôcť. Ďakujem za tip.

marianka79
3. máj 2009

ahoj Jarka333 tiez som sa stretla presne s takýmito vecami co sa týka skoly.Syna vobec deti nebrali medzi seba a dokonca ani ucitelka.Dostala som ho do speciálnej triedy kde sú deti s roznymi diagnózami a fakt sa mu darí je to úplne bezná trieda len je tam málo ziakov cize ucitelka má na kazdého viac casu a individuálny prístup.I ked sa jeho správanie az ta nezmenilo výsledky v skole sú neporovnatelné s tými co mal predtým.Sme z trnavy a tá skola je V JAME a je zdruzená so spartakovskou sk.

nocka
6. máj 2009

Ahojte,
pisem prvy krat a potrebovala by som radu. Syn chodi do 2. triedy a s nastupom skoly sa jeho správanie neskutocne zmenilo. V prvej triede sa zosypal, bol vzdorovity az agresivny ked sa spomenula skola a ulohy. Psychologicka povedala ze je to skolska nezrelost a ze to prejde. V podstate to preslo, len ostala hyperaktivita a nesustredenost. Nie je to vsak take zle ako mnohe pisete vlastne skusenosti, ale neni to ani v pohode. Psychiatricka mu predpisala Stratteru a ja neviem ci mu ju mam nasadit alebo nie. Mate niekto nejake zaujimave info co nie je v letaku? Vdaka za kazdu radu.

emily333
11. máj 2009

babenky viem o com pisete mala som podobne problemy zo svojim pubisom ale dala som mu zmenit lieky na strateru a bola 2krat za ludovim liecitelom hoci niektory tomu neveria ale moj janko sa nam vymenil nastastie k dobremu aj znamky su lepsie aj spravanie uz mu navrhovali 2ku zo spravania tak ja uz teraz neviem ci pomohol liecitel abo lieky ale hlavna vec ze je pomohlo nieco 😉

marianka79
12. máj 2009

no asi fakt treba vyskúsat vsetko aby tie naše detúrence boli v zivote spokojné aj ja som skúsala biofeetback teraz ideme na prediagnostikovanie Patkovej diagnózy pretoze on má zevraj široké spektrum autistického syndrómu comu ja neverím myslím si od začiatku že ide o ADHD spojené s hyperaktivitou a tiez mi hovorila psychyatrička o Stratere takze uvidíme co bude dalej

mokuska
13. máj 2009

Milé mamičky nám zase detská psychiatrička radikalne zakázala dieta pri syndrome adhd napchávať liekmi,radšej sme ho na odporučenie dali na kružky,kde by sa prejavila jeho kreativita a trochu sa aj unavil a zatial to ide ako tak,pre mamičky deti v škole najprv si musíte vybaviť u psychologa pre dieta integráciu a až to príde na školu tak sa tým začnú zapodievať učitelia,bohužial nie vždy človek narazí na pochopenie,ja sa s tým trápim tretí rok a stále s niečím musím bojovať aby si uvedomili,že dieťa nie je hlúpe ale inak myslí .Aj náš Maťko ked bol menší dlho plakaval aj dnes je na kadečo precitlivený ale vraj laskavým prístupom a časom to nejako odznie,je to individuálne a hlavne treba deti chválit!!!!!!!!!!!!Takto im trošku stúpne sebavedomie,ktoré im v škole hlboko podkopávajú .Držím palce všetkým trpezlivým mamičkám.

marianka79
27. máj 2009

co sem uz nikto nechodí alebo uz máte problémy vyriesené?To by bolo skvelé nie? Natrafila som na psychológa ktorý je proti podávaniu liekov Patrik uzíva QUETIAPIN co sú jedny z najsilnejsích liekov tak uvidíme co nám povedia po prediagnostikovaní a neni ani za tú strateru neviem co to je za liek a uz ho nemienim napchávat sajrajtom pardon za výraz ale Patrik má len jednu ladvinu a nechcem aby si liekmi znicil celý organizmus tak papa

opuncia
4. jún 2009

ahojky opäť 🙂)
aby som dala všetko do poriadku. Máme syna, ktorý má ADHD. Od jeho 4,5roka chodíme do Pedagogickopsychologickej poradne(PPP) a na pedopsychiatriu. Od mala je Andrejko iný ako ostatné deti, uvedomuje si to- je to daň, že aj tehotenstvo bolo iné. Plné komplikácií - od 16.týždňa som bola hospitalizovaná, Andrejkovi dávali krv v 28. týždni cez pupočník a odbery plodovej vody boli viac než časté. Andrejko sa narodil cisárskym rezom a jeho Apgar skóre bolo 1, čiže jeho stav bol viac než vážny. Napriek tomu je nadpriemerne inteligentný,ale jeho sovciálne cítenie je niekde v mínuse.
Prečo píšem?? Chcela by som, aby sa našiel niekto, kto mi poradí, pomôže. Totižto - viazne komunikácia so školou a PPP, Andrejka sa snažia dostať do ústavu, sanatória a čo ja viem, kam ešte. Prvýkrát,keď sme boli v PPP - kvôli odporučaniu,aby Andrejko chodil do špeciálnej materskej škôlky, bol na tom tak, že vedel v podstate to, čo vedia prváčikovia, ale mal problémy s rečou. Pán riaditeľ nám odporučil,aby sme ho dali do ústavu pre nehovoriace deti - ani len sa neobťažoval s tým, že je to len vývinová porucha reči ( od 2,5 roka sme navštevovali logopédku). V predškole mali pani učiteľky na stole kalkulačku - Andrejko vedel násobiť dvomi dvojcifernými číslami spamäti - na PPP sa mu zasa robili testy, kde pani doktorka skákala ako "struna z gauča", že dieťa s ĽMD toto nedokáže.... neskôr, po 1.ročníku mu bola diagnostikovaná ADHD s inteligentom vyššieho nadpriemeru. Tento výsledok vyšiel aj v Bratislave a Martine. Andrejko sa "nevpratal do kože" a cez vyučovanie sústavne vyrušoval.
Tieto problémy zotrvávajú doteraz. Je v 5.ročníku, užíval Straterru, ale výsledok bol nulový - zo začiatku sme pozorovali zmenu - bol unavený a poobede spal , ale v škole bol naďalej živý .
Prosím Vás, môžete mi niekto poradiť, ako komunikovať so školou??? Výsledky z PPP sa zakladajú do osobnej zložky žiaka a tá končí v polici. O.i.- škola mala zabezpečiť zvýšený dozor počas prestávok - lebo Andrejko že vraj vyvádza len cez prestávky - samozrejme, nie je to ešte ani len teraz - aj keď som sa párkrát sťažovala. navrhli sme riaditeľovi, nech mu zriadi asistenta - riaditeľ nás odbil s tým, že on ho platiť nebude, lebo Andrej vyrušuje len cez prestávky. Do dnes nosí poznámky, čo vyviedol na hodine, ako len on ubližuje spolužiakom - to, keď jemu niekto niečo spraví, to je bagateľ, ale keď on niečo spraví, už sme v riaditeľni na koberci.....
Prosím, prosím, poraďte, ďakujem

PS - biofeedback - chodili sme - ale nemá to až taký účinok,ako som očakávala - a okrem toho, som si oň musela sama požiadať!!!!
PS 2 -neviem, či fakt nie je pravda len to, čo mi hovoria ostatní - musí z toho "vyrásť"

babura
4. jún 2009

Ahoj lalaa. Zistila som, že školská psychologička pred 2 týždňami zakúpila biofeetback.Dohodli sme sa, že to vyskúšame. Je to super, že je to v meste a nemusíme kvôli tomu dochádzať. Ale tešili sme sa zbytočne. O týždeň sme boli dohodnuté že prídeme aj s mužom pre diagnózu. Povedala nám, že naša dcéra má mentálny limit, IQ sa jej zvýšilo, hyperaktivitu a že jej mozog sa zmeniť nedá. Takže nám ani nenavrhla stretnutie kvôli tomu biofeetbacku. Hoci si myslím, že keby sme odstránili hyperaktivitu, naša dcéra by bezproblémov školu zvládala, nakoľko deti v hraničnom pásme IQ majú tendenciu rásť. A dosť ma prekvapila aj s tým, že už s našou dcérou pracovať netreba, ani nám nedala žiadne úlohy, hoci mala odklad. Ale aj napriek tomu s ňou každý deň pracujem. Takže od septembra ide do školy. Jak povedala psychologička:"hodíme ju do vody a uvidíme ako bude plávať." A školská špeciálna pedagogička sa so mnou nerozpráva, lebo chceme dať našej dcére šancu na normálnej škole ( hoci tá presadila svojmu postihnutému synovi integráciu aj na druhom stupni ZŠ.) Je smutné, že dieťa niektorí ľudia hneď odpíšu keď nie je super nadané, alebo má nejaký problém.A ešte viac som smutná z toho, že sú to väčšinou ľudia, ktorí pred pár rokmi sami prežívali a bojovali za svoje dieťa tak ako ja.

opuncia
4. jún 2009

babura - máš naozaj pravdu, je to smutné, že ak sa náhodou dieťa vymyká nejakému priemeru - je odpísané. Dúfam, že všetci rodičia majú dosť síl bojovať proti "veterným mlynom" - v tomto prípade školstvu

monikapok1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianka79
5. jún 2009

opuncia viem je to tažké ja som s Patkom v prvom rocníku sedela v lavici lebo neobsedel v klude robila som mu asistentku ja 3 hodiny denne teraz je tretiak a je to uz v pohode ale chodí do specialnej triedy kde je menej ziakov inak sa ucia to co v beznej tr. A tých poznámok co bolo a stále je niekedy mám pocit ze len on je ten najhorší zo všetkých stáva sa ze dostane poznámku a ani on sám nevie za čo!!!

A neexistuje skola alebo trieda pre nadpriemerne inteligentné deti?Nieco som o tom pocula ja si myslím ze sa tam nudí a preto ti vyvádza nie?Alebo potrebuje menší kolektív.

A tú stratteru si mu vysadila?Lebo ja neviem ci mu ju nasadit.

adhd
5. jún 2009

Opuncia,
Tvoj syn by sa najlepšie cítil s rovnocennými deťmi, myslím s deťmi, ktoré majú nadpriemerné IQ. Je veľmi veľký rozdiel, či dieťa s ADHD má nižšie IQ, normálne alebo vyššie. Ak má skutočne vyššie IQ, zo všetkého Ti nevyrastie, lebo jeho mozog stále bude potrebovať podnety na pracovanie vo vyšších obrátkach. Obyčajná škola je pre neho trápenie. Porozmýšľaj nad špeciálnou školou (ale nemám na mysli osobitné školy pre mentálne zaostalé deti). Trieda, kde sú mimoriadne nadané deti, je tam myslím max. 10 detí a osobitný prístup a tam sú zamestnaní pedagógovia, ktorí sa deťom chcú venovať, určite nie takí, ktorí si zmýlili povolanie, ale nemajú odvahu si to priznať a zmeniť povolanie. Aspoň to skús, aj tak by musel testy robiť pred prijatím. Ovšem je možné, že taká škola nie je v blízkosti Vášho bydliska, tak chápem, ak sa to nedá. Aj môj syn má ADHD, ale IQ má síce nadpriemerné, ale nie mimoriadne. Prestávky sú trápenie, ale to napätie povolilo. Je siedmak, má 14 rokov. Nedostáva zápisy, je integrovaný, ale aj včera som bola v škole, tomu sa nedá vyhnúť, ale nie preto, že mu ubližovali, ale sťažovať sa, že na neho nedohliadajú dostatočne a aktívne len máloktorý učiteľ s ním pracuje. Do školy treba chodiť a tlačiť na nich. Inak sa nezbadajú. Ja Ti môžem povedať, že už to máme za sebou, to najhoršie, tretí, piaty ročník bol najnáročnejší. Teraz tiež začínajú kulminovať niektoré problémy, ale tie súvisia už s pubertou viac ako s ADHD. Ja Vám držím palce a želám veľmi veľa lásky, trpezlivosti.

marianka79
8. jún 2009

adhd tak tak aj ja som toho názoru menší kolektív je pre takéto deti ideálny

lalaa
16. jún 2009

ahojte, no urcite mensi kolektiv je lepsi ano, my mame taraz problemy v skolke, deti ho nepustia medzi seba a on ich zacal bit , provokuje, nezmesti sa do koze, vkuse paste zatate a je nervny, ma teraz horsie obdobie,ja mam este dvojrocneho anjelika doma, to je take kludne dieta, ale ide do obdobia vzdoru a samozrejme vsetko opakuje, vcera mi ucitelky povedali, ze uz nevedia ako na nho, ze vedia, ze je taky aky je a ze ho nezmenime, ale ze jednoducho to takto dalej ist nemoze, rodicia sa stazuju, chapem ich, mne by tiez nebolo jedno, keby mi niekto bil dieta, ale co mam robit? vyskusali sme vsetko, lieky nechcem davat, zatial, niekedy uvazujem, ci by to nebolo lepsie, s muzom sa snazime byt vklude, ale da sa to? 😖

slunicko.
20. jún 2009

Ahoj holky taky se přidám mám syna je v první třídě a učení je katastrofalní bude opakovat první třídu.Byly jsme v poradně a tam zjistily že je na urovni čtyř let.Těhotenství jsem měla celkem bez problémové jen jsem čtrnáct dní přenášela a myslím si že to může na to mít vliv.Mám někdy pocit že jsem udělala někde ve výchově chybu,ale mám dvouletého syna a ten je jiný a vychovávám při tom stějně.

andy.a
21. jún 2009

Sluníčko a boli ste len v PPP,u pedopsychiatra nie ?? 😕

výchova na toto nemá až taký vplyv,etiologia je multifaktoriálna a málokedy sa dá určiť,z čoho vlastne tá porucha vznikla 😕 😒

andy.a
21. jún 2009

lalaa,s liekmi je to u predškolákov ťažko,jednak všeobecne deti s ADHD reagujú na sedatíva dosť paradoxne,teda bývajú ešte "divšie" 😕
Do 6 rokov ,teda do začiatku šk.dochádzky sú vhodné len nejaké slabučké sedatíva + lieky na poruchy správania,príp.aj ginkgové extrakty na poruchy pozornosti a od 6 rokov Strattera resp.Concerta 😝

samozrejme,veľa rodičov lieky odmieta-chápem to plne..vo výchove treba pevný režím a hlavne dôslednosť..je to ťažké,ale keď si človek stanoví pevné pravidlá,malo by to ako-tak ísť 😕

lalaa,s nástupom do školy to bude oveľa ťažšie,hlavne dohadovanie sa s učiteľkami 😖 možno by som o návšteve pedopsychiatra uvažovala,i keď píšeš,že nechceš malého dopovať liekmi..ale napr.Tiapridal kvapky v nízkych dávkach dieťa nestlmia/nebude omámené../,len ukľudnia 😝 😉

andy.a
21. jún 2009

Mokuska,neviem,ale ADHD a zvlášť ťažšie formy sa bez liekov veľmi ťažko dajú zvládnuť..predpokladám,že tá tvoje pedopsychiatrička je nejaká staršia..so Stratterou a Concertou,čo sú nové lieky,ktoré riešia priamo v mozgu problém s ADHD/a nie teda také,čo boli predtým,čo vlastne len zmierňovali symptómy pri ADHD / sú na SK dobré skúsenosti 😕 😕 😕

dať dieťa na krúžky,zamestnávať ho,vybiť nejakým spôsosbom jeho hyperaktivitu je dobrý nápad,to schvaľujem 🙂 😉

Monika,v Česku ten Ritalin je to isté ako u nás Concerta/rovnaká účinná látka/,len Concerta má tzv prolongované uvoľňovanie,teda užíva sa len raz denne-ráno doma-a účinná látka sa uvoľnuje celý deň
😕
Ritalin treba brať 2-3 krát denne,lebo účinnosť je krátkodobejšia po jednom užití 😕

ale čoskoro bude Concerta zaregistrovaná aj v Čechách 😕 😉

mracik
autor
21. jún 2009

slunicko, my sme na tom s Kubkom podobne. 😔 Tiež takmer opakoval prvý ročník, nakoniec sme to nejak uhrali, takže postúpil do druheho. V druhom ročníku sa zistilo, že Kubkov intelekt je už na úrovni mentálnej retardácie, je tak presne na hranici. Takže mu upravili osnovy, matiku sa učí z učebnice pre špeciálne školy, Slovenský Jazyk mu kombinujú, číta spolu s ostatnými. Koncoročné písomky zvládol výborne (vzhľadom k okolnostiam) 😵
Takže tento rok sa nemusíme obávať opakovania ročníka, do štvrtého ročníka bude integrovaný v normálnej škole a potom sa uvidí.

Škoda, že ste to nezačali riešiť skôr, existuje mnoho lepších riešení, ako opakovanie ročníka. Ale možno ešte nie je neskoro, veď ešte nie je po klasifikačnej porade, nie? My sme to s učiteľkou "ukecali" deň pred odovzdávaním vysvedčenia. 😝 Teraz vidím, že sme urobili dobre.

andy.a
21. jún 2009

Mracik,vy ste teraz bez medikácie ?? 😕 😕 😕
viem,že Strattera robila Kubkovi zle 😕 ja teda zatiaľ som nemala u pacientov žiadne nežiadúce účinky 😕 a už ich je dosť nastavených 😕 a rodičia aj pedagógovia sú zatiaľ veľmi spokojní,ale radšej si zaklopem 😝 😅 😕

blahoželám,že to Kubkovi ide tak dobre,to som rada 😉 🙂 😵

má Kubko aj poruchy učenia/dyslexia,dysgrafia a pod . / ?? 😕 možno si písala,ale zabudla som 😕

mracik
autor
21. jún 2009

ano, Kubko je teraz bez liekov a je to fajn, strattera bola u nás úplná katastrofa, ale aspoň som si po jej vzsadení uvedomila, že sme na tom ešte celkom dobre 🙂

predtým mal diagnózu mentálna subnorma + poruchy učenia, teraz je to už MR, aj keď to bolo na hranici 😉

andy.a
21. jún 2009

Mracik,ale pôvodne bol Kubko ako ADHD diagnostikovaný,nie ?? 😕
o biofeedbacku ste neuvažovali ?? 😕 😉

mracik
autor
21. jún 2009

Hej, pôvodne to bolo len ADHD, v štyroch rokoch, potom sa pridali tie poruchy učenia, tie potom preklasifikovali na MR. No Kubko je asi ťažký oriešok na diagnostikovanie, aj tak mám pocit, že tá diagnóza ešte nie je konečná.
Inak to ADHD má v diagnóze stále, tiež som rozmýšľala nad tým, či môže byť kombinácia ADHD a MR? Nikde som sa o tom nedočítala...
Biofeedback som zvažovala, možno cez prázdniny sa na to dáme.

andy.a
21. jún 2009

Mracik,ADHD a MR je dosť diskutabilné 😕 ešte tak mentálna subnorma + ADHD..to snáď hej 😕
ale pri čistej MR/IQ 70 a menej/ sú potom poruchy správania v zmysle eretizmu/dráždivosti/ nie v dôsledku hyperaktivity 😕
je to dosť podobné,tie príznaky sa v podstate aj veľmi prekrývajú 😕 😕

my sa tiež chystáme na ten biofeedback,ale keď si spomeniem,ako ťažko zvládol malý EEG vyšetrenie,až mi je zle 😒 😖 neurologička to popísala ako iritačný graf,s logopedičkou,u kt.má byť biofeeback realizovaný, som ešte nehovorila/malý bol chorý,stále sa to odkladalo/..tak uvidíme..dúfam,že naň bude môcť chodiť a že to bude aj schopný absolvovať/že sa nebude toho báť a obsedí tam 😒 😝 😕 🙄 /

a ďalší dvaja menší fešáci sú OK ?? 😕 😅

lalaa
21. jún 2009

andy dik 🙂 pockame este, cez prazdniny skusime biofeedback, myslim, ze to zvladne, ked sme boli na eeg, tak to bolo uplne v pohode, vtedy nam ani nezistili nic, neurologicka povedala, ze mozog je uplne ok. Neviem teda, ci my vlatne mame adhd , aj ked nam to nasa psychologicka napisala, resp, mame porucha opozicneho vzdoru s prejavmi adhd,tak nejako.Viem , ze eeg sa meni, my sme boli len raz, mali sme aj dobre obdobia, kedy sa s nim aj dalo komunikovat, teraz je to horor, nic nie je dobre, vsetko je ne ne ne, nic nechce pocut, vysvetlit, vyzera ako maly zurivec. 😀 co bude v skole a v puberte, tak toto si zatial ani radsej nepredstaujem 😠