Dieťa s poruchou pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

mracik
6. sep 2006

Ahojte maminky, viem, že väčšinou máte ešte len malé batoliatka, ale predsa,
je tu niekto kto má dieťatko so syndrómom poruchy pozornosti a hyperaktivitou, prípadne dyslektika, dysgrafika a pod? Alebo týmto syndrómom trpí?
Môj hyperaktívny syn práve začal chodiť do školy a aj keď je to len nultý ročník, mám teda riadny strach ako to zvládbne on a aj jeho učiteľka...

maznacik007
23. sep 2011

moj neje vela sladkeho.... v skolke maju striktne zakazane akekolvek sladkosti ani vlastnu flasu si dieta nemoze priniest... oni piju len vodu alebo nesladeny caj... detto ziadne tie sladkosti ze k sviatku a tak... nic... nam este aj domov davaju take vytlacene ze ako sa ma dieta stravovat ... ako ja sa nestazujem.. moj lubi surovu zeleninu pochruma ako zajac aj ovocie...
ale doma normalne davam sladke....
ja sa ako necudujem nicomu ja som sa stretla aj s nazorom ze deti z domova nemaju jest maso lebo su potom agresivne.... to mi jedna mamicka tvrdila a aj to dodrziava u svojho maleho ... 😕 normlane som nevedela ako reagovat v tom momente.. hoci teda papulu mam riadnu... 😀

baby neviem ci to aj vy pozorujete ale u nas je najhorsie ak je vykyv z rytmu ... prosto nieco neocakavane najma navsteva... teraz sme mali tu jednu a D uplne jak z divych vajec.... prosto akoby sa nevedel upokojit .... vkuse musel so sebou nieco robit ... typu preskakovat sedacku pokusal sa otvorit krb a prilozit atd atd.. vybehol mi bosy ich odprevadit ... ako klasika..skakal po ludoch a tak ale inak zvykne byt uz vecer kludnejsi ... jemu prosto vadi normalne ked je tu vela navstevy naraz... budem ich volat postupne asi... 😀

ani3012
23. sep 2011

@yukki som zabudla napísať : hehe a čo myslíš ? mňa strašne bavilo chodiť 3 krát do týždňa na neurofeedback a platiť 12 € (po zľave) na hodinu...aj mi bolo ľúto,že "len" 60 sedení sme mali -veď čo by som inak robila ?

ani3012
23. sep 2011

@maznacik007 presne tak ! Ak nie je dodržaný režim tak je to 100 krát horšie ako keby zjedol strašne ale strašne moc cukru

yukki
23. sep 2011

@ani3012 vysadila cukoooooooooooor

ani3012
23. sep 2011

@yukki 😀 ...to ma nenapadlo 😲 😉

ani3012
23. sep 2011

a prečo by som radšej nechodila na drahé terapie...nech vidia,že na to mám 😝 😔

yukki
23. sep 2011

@maznacik007 presne toto som roky tvrdila-Kiku nevyvedie až tak z rovnováhy zmena v zmysle že my ideme niekam...ale ak príde niekto k nám, napríklad keď tu chodievala babka...not o bolo strašné, neuveriteľné, babka tu aj spala ale hlavne sa správala ako pani domu a Kika z toho mala chaos, zásah do svojho prostredia, jedinej istoty ktorú mala...

yukki
23. sep 2011

@ani3012 no vidíš, ťa to nenapadlo...a teraz už nebude stačiť vysadiť len cukor ale aj ďalších 5 dní na zmenu Tvojho dieťaťa...ale že si taká lenivá a neochotná sa mu venovať tak do toho iste nepôjdeš.... 😝

ani3012
23. sep 2011

@yukki tak ale celkom som zvedavá,čo to za knihu

yukki
23. sep 2011

@ani3012 dobrá kniha. Pre normálne neposlušné deti aj platná pravdepodobne. dá sa stiahnuť na nete

ani3012
23. sep 2011

som našla aj pre neposlušných manželov 😀
http://www.martinus.sk/?uItem=92036

za 5 dní bude úplne iný ! Uau !

maznacik007
23. sep 2011

@yukki no presne tak... fakt ked my ideme niekam tak este sa to da... ale ked k nam niekto pride... tak pomoc rodina...
a teraz je ako baranok... akurat mi prisiel povedat ze sa bol vycikat a siel si spat lahnut...

@ani3012 no na tu pre manzela knihu myslim sa idem kuk mozno si ju aj objednam...

yukki
24. sep 2011

@ani3012 nielen že to decko pcháš cukrom, oháňaš sa pavedeckými poznatkami ale sa mu aj málo venuješ! Mala by si navštíviť Kurz praktického rodičovstva a nie vyhovárať sa na ADHD!
Apropo-vedeli ste, že tá sklenená polička z chladničky sa rozbíja tým štýlom ako šiby...ako okná na aute? Ani ja nie, včera mi to kristínka názorne ukázala. Rozletí sa to na 1000ks malinkých granuliek....a to som jej akože dala zodpovednosť a voľnú ruku na pár sekúnd, ako mi pani doktorka a aj inštruktor praktického rodičovstva radili..... A viete koľko minút sa dajú zo zeme dvíhať 4 kúsky potrhanej servítky a čo všetko sa dá medzitým stihnúť ešte rozhádzať, dať do úst, koľkokrát sa dá od toho odísť a na požiadavku "KIKA! TIE SERVITKY!" koľkokrát sa dá odpovedať "aha!" a koľkokrát "čo?" no...veľa krát. A to všetko ten cukor a to že sa im málo venujem. 🙄 😖 ☹ 😀

ani3012
24. sep 2011

@yukki
ja mám doma dieťa ,ktoré pohotovo rozpráva, je živého temperamentu,plné energie, je citlivé,vnímavé, výbornú fantáziu, spontánne, robí viac vecí naraz, nezdržuje sa maličkosťami, je hravý,nikdy sa nenudí, málo spinká ale napriek tomu sa zaujíma stále o nové veci ...takže aká hyperaktivita 😉

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/ani3012/clan... pozrite si 9. bod 😉

ani3012
24. sep 2011

@yukki
fíha ! fakt ? takto sa rozbije ? Nemôžem ani Paťkovi povedať,lebo bude skúšať,že či naozaj...aj vy to tak máte ? Ak sa na niečo upozorní,tak akoby som mu to dala príkazom,že to urobiť má.....
ale si ma pobavila tým príbehom 😀
vieš ako je človeku dobre,keď vidí,že aj druhí majú také problémy ? keď v tom nie je sám.....

halime
26. sep 2011

@piacere no ked to citam zda sa mi to smiesne, take male zihadlo v dome .... ale viem ze to musi byt tazke vychovavat take dieta, nehovoriac o pozornosti ktoru mu treba venovat aby si neublizil. zacala som dost ztudovat o hyperaktivite a adhd lebo mam pocit ze aj nas to caka, nas maly bude mat 5 mesiacov a mame doma presne to iste, aj s kocikom, aj so sedenim, aj s nekludom a energiou ...... no proste hruza ;))))))) ale naucila som sa s nim na nejake triky, kladiem ho spat az okolo jednej, ked je uz brutalne unaveny, aj to ho necham este pol hodinu vyplakat lebo inak bude spat 20 minut, funguje to ,..... spi mi aj 3 hodiny, ale pravda je taka ze musi mat okolo ticho a ziadne podnety a hudbu a zvuky :( okrem toho s jedenim a mlieckom uz teraz ma problemy, musi byt naozaj vyhladovany aby spokojne lezal na rukach lebo inak sa dviha a odraza na laktoch a pitie mlieka sa pretiahne aj na 40 minut kym vypije (s kratkymi prestavkami a hranim sa s flasou). s hrackami a hranim sa tiez ma problem, nic ho nebavi dlhsie ako 3 minuty aj ked uz som nasla na neho veci ktore ho zabavia aj dlhsie, napoly vyfuknute foliove balony co sustia, saciky uviazane na uzliky, letaciky zo schranky plne obrazkov, no proste kreativny od malicka 🙂))))))))) tym chcem povedat ze clovek to proste vyciti ze dieta je ''ine'' a ani diagnozy a psychologovia nic moc nepomozu, chce to anielsku trpezlivost a najst od malicky dietatku nieco co ho naozaj zaujme, pri com vypbije energiu, kreativne, farebne, den musi mat vyplneny do bodky niecim zaujimavym a naucit sa nehnevat ak dieta vymysla alebo nechce spat, jest ..... nedavno mi psycholog napisal ze adhd nie je choroba ani tragedia, je to bilogicky ? chemicky proces neuronov v mozgu, specialnym pristuypom k takymto detom mozno z neho doma urobit maleho geniusa, deti s takouto disfunkciou vacsinou maju vyssie iq, su velmi kreativne a ak sa zacnu zaujimat o nieco naozaj so silnym zaujom, vo vyssom veku dotahuju projekty, vyzvania do spickovych rezultatov 🙂 takze sa tesim ze z mojeho hadam raz bude neurochirurg alebo kozmonaut 🙂)))))))))))))))))))))))

piacere
26. sep 2011

@halime náš pije mlieko tak, že nohy má až na plafóne... a božechráň, aby niečo buchlo, zašušťalo... hneď je v pozore a je dopité... a v očiach výraz: "heeeej, rodina, skoro mi ušla nejaká dôležitá vec pre jedno hlúpe mlieko!!" 😅

yukki
28. sep 2011
malovani
28. sep 2011

Ahoj holky, určitě už jste to tady probíraly, nemám ale na to, přočítat všech 42 stránek... Máte některá zkušenosti s lékam Ritalin? Teď ho předepsali synovci a zajímají mě vaše názory na něj. Něco jsem vyhledala na webech, ale názory se dost různí...

ani3012
28. sep 2011

@malovani naša neurologička je proti liekom.....Paťkovi som chcela nasadiť RISPEN,ale neurologičke sa to moc nepáčilo a po prečítaní než. účinkov na nete som sa rozhodla ,že mu ho teda ani nedám a aj manžel bol proti...ono každý povie: on nie je zlý ale.... teraz začal chodiť aj na džudo(chodí aj na karate) tak myslím,že aj to nám moc pomáha - neposlúchneš? Bavíš sa? Robíš opičky? Tak klikuj, drepuj, brušáky....

za Ritanil som čítala viac negatívnych ako tých pozitívnych.....

ani3012
28. sep 2011

@yukki ale vieš čo som zistila ? Že Patrik sa snaží silou mocou upútať pozornosť a keď mu ju zrazu niekto venuje,tak nevie čo so sebou ....

maznacik007
28. sep 2011

@ani3012 to je aj s nasim.... presne tak... prosto akokeby nevedel kedy dost.... a co so sebou...

ja som vcera sla pre neho do skolky a boli vonku na ihrisku a pozeram nevidim ho nikde az ho zbadam pri ucitelke na lavicke.. uz som sla k nej s malou dusickou ze co sa deje... / naposledy tak sedel ked im usiel lebo preliezol plot /
a ona hned sa zacala ospravedlnovat ze doobeda jazdil s autom vonku s pieskom a asi sa nejak divocil a bruska prstov sa mu tak narezali /od kraja toho auta/ aj v tych zhyboch ... a ze museli ho aj krmit lebo prava ruka... tak som si oddychla sak taketo zazitky nic nove pod slnkom... ale stale plakal aj doma ze ho to boli.. tak som ho drapla a sla mu to pozriet ... no jasne ze bolelo jemu to uz hnisalo /nechapem tak rychlo/ asi si to nedal dobre vycistit... tak sme osetrili pocistili a do rana uz ok... a siel do skolky...
moj muz niekedy povie ze sak daj mu nieco na upokojenie 😀 najma ked ma taky stav ze koniec .... on prosto vtedy nema ani pud sebazachovy asi.... ale ja robim tak ze prosto ho objimem zacnem mu spievat /na to dobre reaguje/ prihovaram sa mu niekedy sa mece ale po chvile sa upokoji a dam ho lahnut normalne do postele... alebo ked sme vonku tak ho priputam v kociku... normalne tym ze nema moznost pohybu sa on skludni.... ale to len so mnou tak funguje...

ani3012
28. sep 2011

@maznacik007 ako ma zahrialo pri srdiečku,keď si opisovala to objímanie a spievanie 😵 😵 😵 😵
Inak,čítala si knihu Respektovat a být repektován ? veľmi veľa dobrých vecí tam je (len nie všetko sa dá aplikovať napr. na Patrika)
Ja teda som si všimla,že ak sa Paťkovi niečo stane,tak vždy len: ty si taký,a sám si za to môžeš,ani ťa nepoľutujem...teraz som to troška zmenila..poviem: ukáž? To muselo bolieť...nabudúce rob tak,aby si sa nezranil....
veľa krát som povedala: tak ti treba-čo nebolo asi správne,lebo potom mal pocit menejcennosti...samozrejme,on už to vie sformulovať,koľkokrát mi je až do plaču,aká hrozná niekedy viem byť.....

malovani
28. sep 2011

@ani3012 Děkuju moc za reakci. Já jsem právě taky hledala informace na netu a vůbec se mi ty negativa nelíbily... je to pro synovce, ale štve mě, že nezkusili nic jiného, žádnou alternativu - bylinky, homeo, sport, věnovat se mu naplno... ach jo. Sáhli po tom, na první pohled, nejjednodušším, ale, jak to bude dál, jaký to bude mít účinky, to už, se mi zdá, je moc nezajímá...

ani3012
28. sep 2011

@malovani neurofeedback alebo kraniosakrálna terapia má celkom dobré účinky a ak nájdete dobrého homeopata + správny prístup ( 😅 niekedy sa ťažko hľadá) ,tak nie je čo riešiť

yukki
28. sep 2011

@ani3012 Kika zase akoby neustále potrebovala byť naviazaná na mňa v zmysle..no normálne akokeby neexistovalo JA a TY akokeby nebola ona organizmus ale len MY...v jednom kuse musí byť naviazaná, blbými stokrát opakovanými otázkami, hovorením, nepohne sa na meter, robí zle Markétke ak sa im chvíľu nevenujem aby upútala...neviem to tak popísať, ale áno, proste upútava pozornosť, tak idem že im budem čítať trebars a nedá mi ani vetu prečítať bez toho aby do toho neskákala, nespievala, nevyskakovala a tak...
@maznacik007 neviem, či si pamätáš, dávnejšie som písala, že Kika sa niečo dokázala naučiť len pripútaná...v kočiari, v sedačke na bicykli...keď nemala tú možnosť večne utekať, voľný pohyb, vtedy dokázal jej mozog napríklad vnímať hovorené slovo...kokso to bude iná prdel, písať s ňou úlohy v autosedačke?? 😅

ani3012
28. sep 2011

......iná prdel, písať s ňou úlohy v autosedačke?? 😀 😀 😀 😀

maznacik007
28. sep 2011

@yukki moja normalne ma niektore tie podobnosti medzi D a K desia... 😅 ale vazne.. len pis co ako zvladate vy... ja som akurat pozerala vytvarne prejavy nasho D. na nastenke v skolke.. a da sa aj dobre porovnat oproti inym detickam tam... tak u nas je to zatial asi najslabsie z ostatnych vykresov... ale on aj doma mi nechce kreslit ... len strihat a trhat... takze to bude asi nase bojove pole.... to kreslenie a pisanie a tak...

no aby si neskoncila s privazovanim k stolicke ked bude pisat ... ulohy... to robila jedna moja znama.... ona ma uz teda skolaka na 2. stupni a doteraz si pamatam ako ho privazovala s pancuskami k stolicke ked pisali doma lebo on sa tak krutil nevedel sa usadit a toto mu pomahalo 😀 teraz je z neho vyborny plavec... ma velke uspechy aj v ramci slovenska.... tam si vybijal svoju enrgiu a nepokoj

yukki
28. sep 2011

@maznacik007 asi jak bol priviazaný pančuchami tak mu ostávalo len kraulovať rukami, preto je teraz taký dobrý plavec...
Kikine výkresy sa dajú takisto veľmi dobre rozoznaťak je niektorý výkres s výrazne inou kresbou a navyše počmáraný a pobodkovaný resp.natrhnutý a prepichnutý, je Kikin. čo sa týka ceruzky až cca v 4,5roku zmenila držanie ceruzky na kus prijateľné (dovtedy ju držala napriek mojej neutíchajúcej snahe ako sviečku na prvom svatom prijímaní a celú ruku vykrútila keď chcela na papieri zanechať stopu..farebnú..), ale jemná motorika je na úrovni šimpanza...zaboha nepoloží tú ruku hranou na stôl pri kreslení, drží ju v lufte a čmáre...a mňa poráža. Ale šak ešte dva roky.... 😝