Dieťa s poruchou pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

mracik
6. sep 2006

Ahojte maminky, viem, že väčšinou máte ešte len malé batoliatka, ale predsa,
je tu niekto kto má dieťatko so syndrómom poruchy pozornosti a hyperaktivitou, prípadne dyslektika, dysgrafika a pod? Alebo týmto syndrómom trpí?
Môj hyperaktívny syn práve začal chodiť do školy a aj keď je to len nultý ročník, mám teda riadny strach ako to zvládbne on a aj jeho učiteľka...

dioliana1
27. nov 2011

@strociatka ja dávam mesiac hviezdičkovia, predtým som dávala taký sirup 3 omega, nepametám názov, len že je to bielomodá krabička, po nom mi malá po mesiaci sa rozkecala a odvtedy sa jej huba nezavrela, kecá aj v spánku 😝 😀

quiksi
27. nov 2011

@dioliana1 Dobrý večer, nevolal sa ten sirup náhodou Pikovit alebo tak nejak? 🙂

dioliana1
28. nov 2011

nie , to mal v názve 3 omega... fakt už neviem bolo to pred rokom

quiksi
28. nov 2011

@dioliana1 Dakujem, dnes som kupila ten Pikovit poradili mi ho aj v lekárny lebo je od jedneho roku 😉

strociatka
6. dec 2011

ahojte, tak som sa dnes presla do lekarne a kupila tych Hviezdickov, skoro som odpadla, ked mi lekarnicka povedala cenu za tu mini flasticku 😒

strociatka
10. dec 2011

hviezdickovia - asi to u nas zabera, zatial berieme 4 den a mala raketa ide len na polovicny vykon 😀 zatial u nas pohodaaaa, tak len dufam, ze to nie je len obdobie 😉

adka7755
12. dec 2011

@mracik môj synovec je odmalička hyperaktívny, nedokážeme ho zabaviť viac než na desať minút..od troch rokov chodí k psychologičkám..a výsledok žiadny..teraz je piatak ( chodí s mojim synom do jednej triedy) a poviem vám, že to ľahké nemal nikdy ako od učiteľov, tak aj od spolužiakov a ich rodičov ( čo som si myslela, že tí sú tolerantnejší a chápavejší)..
Ešte neprešiel týždeň bez poznámky o nevhodnom správaní a vyrušovaní na hodine, porušovaní školského poriadku a podobne.. v riaditeľni je častejšie ako doma,ale výsledky učebné má skvele..chodí na súťaže ( strašne rád píše a kreslí)..
a čo sa týka školy,skúšali mu dávať viac úloh, projektov,..proste aby nemal možnosť sa nudiť - a nepomohlo..
naposledy nám bolo povedané, že máme dve možnosti: buď sa obrniť veľkou dávkou trpezlivosti, alebo mu nasadiť ukľudnujúce lieky ( čo v žiadnom prípade)..

deamonds
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fleuerette
29. dec 2011

Ahojte kočky, hľadala som nejakú tému, kde by som načerpala "rozumy", a tak som sa dopracovala sem 🙂. Dúfam, že nevadí.
Mám doma 7 mesačného Lukáška. K neurologičke chodíme od jedného mesiaca, lebo ani mne ani našej pediatričke sa nezdalo jeho neustále metanie sa. Od malička nevydrží bez pohybu ani pri fľaške (nekojili sme, len odstrekovali, lebo sa nechcel prisať). Neznáša nosenie na rukách, potrebuje skrátka svoj životný priestor. Neurologička nás trochu ukľudnila, že je síce živší ako väčšina novorodencov, ale je veľmi vnímavý a všetko ostatné je v pohode a pravdepodobne budeme mať doma hyperaktívne dieťa.
Už len tak nejako skrátene. Lukáš sa veľmi skoro začal pretáčať, v 5 mesiacoch sedel, teraz už niekoľko týždňov stojí a chce chodiť. Brániť mu nemá význam, lebo ako náhle ho položíme, reve ako tur. Stavia sa pekne z podrepu, nevyťahuje sa, tak to neriešim.

Je ešte maličký, tak nechcem riešiť hyperaktivitu, ADHD a podobné diagnózy. Chcela by som sa len poradiť, prípadne zistiť nejaké finty ako na neho pri zaspávaní. Momentálne je toto náš najväčší problém. Tým že neustále stojí, štverá sa. Večerné ukladanie je pre nás nočnou morou. Udržať ho v polohe ležiaceho strelca, je nad ľudské sily. Zo zatvorenými očami sa stavia, štverá, dvíha. Už nevládze, padá, ako náhle ho uložím pod perinku šialene ziape. Takéto uspávanie trvá od 15 do 40 minút. Nakoniec keď mu primačknem nohy, ruky aby sa nemohol hýbať zaspí do troch sekúnd.
Skúšali sme ukľudňovanie uspávankami, monotónnym hlasom. Kamoška mi radila čítať knižku, ale on sa tak metá v postieľke, že je to houby platné.
Je to hrozné,každý večer takto bojovať. Metóda objatia u neho zatiaľ ešte nefunguje.
Tak mi možno poradíte nejaké typy, prípadne literatúru.

yukki
29. dec 2011

@fleuerette neskúsiš ho na pevno zabaliť do enjakej zavinovačky? Jak zaspí, mu povolíš....

fleuerette
29. dec 2011

@yukki to nehrozí, obmedzenie pohybu ho prepne do šialeného módu, zavinovačku sme nemohli mať ani keď sa narodil. V podstate také to pridržiavanie robíme od malička pri zaspávaní. Len kým sa netočil, nesedel a hlavne nestál, bolo to jednoduchšie. Okrem toho už teraz má dosť sily.

pantomima
30. dec 2011

@fleuerette já balila svojí první skoro do roka Dle Karpa, n ajdi na netu....pomáhalo to, jeden na ní ležel, druhý zavinoval....

macocha
30. dec 2011

@fleuerette toto som našla... snáď je to ono, čo myslela @pantomima :

Velkou bavlněnou tetra plenu přehněte do trojuhelníku, špička směřuje k vám, nejdelší strana je naproti vám. Miminko položte hlavičkou nad nejdelší stranu. Na této straně bude mít ramínka a nožičky ve špičce u vás .Levý cíp ohněte přes miminko a pevně přitáhněte a založte pod zádíčka.To samé udělejte z pravím cípem, který vám zůstane z venku pod zádíčky. Miminko zvedněte do náruče.

Když jsem zavinutí miminka do plenky viděla poprvé, měla jsem dojem, že je to strašné, příšerné a hraničí to s týráním. Bylo mi dobreku a miminka líto. Sestra mi vše vysvětlila a když jsem nakonec malého svázala sama, zjistila jsem,že je skutečně spokojený.

piacere
30. dec 2011

@fleuerette mali sme presne tento problém, do roka sme fungovali na uspávaní v kočíku... lebo len to natriasanie ho dokázalo ukľudniť, že nevstával a aj priestor mal (nikto ho nedržal).. tiež naňho nič neplatilo, nič nefungovalo... museli sme to len pretrpieť ☹ Od roka zaspáva sám v postieľke.
Ja mám pocit, že dieťa, ktoré sa naučí postaviť si týmto proste musí prejsť, že vkuse vstáva, je to preňho niečo nové a aj keď je už v polospánku, vstáva... keď sa naučí chodiť, tak ho to omrzí...
Pevné nervy prajem...

pantomima
30. dec 2011
https://www.youtube.com/watch?v=xsJnsyYAScEhttps://www.youtube.com/watch?v=vtdFISGJAdw

chce to pohledat, je tam hodně odkazů, zavinovačky sweadle me dělají i pro děti do roka, my ji měli na malýho taky, ale on je klidnější, než je malá, tu jsem později vázala i do deky, do tetrapleny se již nevešla

http://www.ulozto.cz/7813155/harvey-karp-nejsta...

pak po zavinutí pomáhalo houpat na kolenou ze strany na stranu, monotonně dělat šššš neb někde se udává, že pomáhá zapnutí vysavače, že to uklidní...chce to prostudovat, ale fakt to pomáhá.....

ada1702
31. dec 2011

@adka7755 ja toto veľmi dobre poznám, ale našťastie, nemusí chodiť do "normálnej" školy, vždy som sa toho desila, lebo medzi 30 - timi deťmi bude vždy tá večne sa krútiacia a nepozorná, z čoho samozrejme budú plynúť zlé známky a automaticky bude aj čierna ovca triedy. Ako hovorím, našťastie, my v NR máme školu pre žiakov s poruchou reči, ale sú tam deti s rôznymi poruchami, najčastejšie s ADHD. V triede je do 8 žiakov, každý má lavicu len sám pre seba (také z amerických seriálov) a ku každému žiakovi tam je individuálny prístup. Učia sa rovnakým tempom ako v normálnych školách, dokonca keď to porovnávam, tak idú aj rýchlejšie. Začínala tam od nultej triedy, teraz je druháčka a nemôžem si to vynachváliť. Máme veľké problémy s čítaním, pričom ešte stále to nie je dyslexia, ale prístup učiteľky je úžasný, proste nebojujeme s tým len my - rodičia, ale spolu. Pripadá mi to ako rodinná škola. Je tam 5 tried + nulkári, ale každá jedna učiteľka pozná každé dieťa po mene, vie k nemu priradiť rodičov, vie diskutovať a hlavne pomáhať s akýmkoľvek problémom. Chceli sme ju po nultej triede dať do normálnej školy, ale po rozhovore s učiteľkou aj riaditeľkou sme si povedali, že skúsime ešte jeden rok a potom ju dáme. Po prvom roku som zistila, že ju už nedáme nikde inde, normálne tu dochodí do 9. triedy. Pretože taký prístup k problémovému dieťaťu a tie základy učiva nezíska nikde inde. Rozhodne odporúčam všetkým rodičom, nech sa informujú, či nemajú takéto zariadenie aj v iných mestách. Nám to odporučila neurologička, keď jej diagnostikovali ADHD. Lieky som rozhodne odmietala, veď taká doktorka môžem byť aj ja 😝

obrazek_nat
3. jan 2012

@yukki Ahoj. Tak jsme byli s Jirkou na tom kinezi. Připada mi to jako joga a k tomu dechove cvičeni a k tomu meditace a cviky na dychani a zadržovani dechu a tak. Jiřik je z toho nadšeny, už chodil na jogu a moc se mu to libilo, tak tady to bere jako pokračovani. Je to individualni cvičeni a ta pani, ktera to provozuje je strašně klidna, mila a přijemna. Tak nevidim po 3 lekcich žadne změny ale chodi tam rad, tak at zatim chodi. Mam aspon někdy hodinu volneho času.
Svatky jsme přežili bez urazu, ale těsně před jsme byli na operaci se zoubkami. Ma u mlečnych zubu cca 1 cm dlouhe kořeny a mlečnaky ne a ne vypadnout. Tak aby nebyla deformovana čelist a nove zuby, byli jsme je trhat v celkove narkoze (6 ks)..potom 5 stehu a mama měla o zabavu postarano. Vyplachovani, čištěni zubu provozovala jedna dlouha scena s řevem - nechci!!!!!!!!!!!!!! 😖 😠 Ted se nam vratily nočni děsy a už asi tyden nespime. Budi se, hleda mě a lepi se jako štěnice, plače, že se boji, at nechodim pryč...jak se pohnu, hned je vzhuru jestli jsem nešla pryč....
Bere znova Concertu a tentokrat ho neboli břiško, je po tom přes den opravdu klidnějši. Tak uvidime co bude dal.
Přeji všem hodně sily, pevne nervy a hodně uspechu s dětičkami v Novem roce! 😵

fajn
3. jan 2012

oil....llůllllllloll.lll,ůůllplpplklmkjkkmmkikiikmlllliiopppppppppppjjjujujujzuzz0ujůpbhkkfkllppoggjhhvghjghgujzhgzzzzhhhhhhghbbbbhghghhhh
njjujjjujjhnmjkhkjgkpphnjjnjjnj0ljmmm.,,, ,<bnnnuhjikzhjjzhkkkkkiuuokkkkkkjkkiujjhkkllloooplkllkkkkkkkkkkkkkkkoujjkgnnjmjjjkkllooohuzhjhnjjklhjnmjhkhkkjkkljklokkbnmbnnmjnmmmjkh hkkkkkkkm,mm,m,,mzuzýžáýzžýuáááíýzýžuáýuuokkkk,kkhkjjhnnmmllppkkjkkppppppppppppkjmkmmmmmm,,,
l,..,.....-,m ýžuuuzuzuýuuufffzkjjkjjmnnjjjjkjkjkjjkjjjjkikikkkkjjjkhjhnhhjhjjjjjhhjjjjjkmmjijjjuhjkiijhkkkkkkkkkkkkkkjjkjmkmm jjhjkhj
kkllklllllůůlloůůůoooouuuiijkjjjjiijujikikjkjkkjk

macocha
3. jan 2012

@fajn 😀 😀 moja malá má podobný názor, ale uprednostňuje Skype pred Koníkom 😉

yukki
3. jan 2012

@obrazek_nat dík-no to je napokon tiež pravda, s tou hodinkou voľna... 😀 a tie zuby....tyyyy vole, toto by ma nenapadlo, prit akom dieťatku...malom....
a veru všetkým pevné nervy a veľa zdravíčka a šťastia!

yukki
3. jan 2012

No, ozaj, a sme boli na pravidelnom-raz za polrok-sedení u p.psychologičky, a som jej vravela čo kníh som prečítala a ako sa pokúšam správať podľa nich a teda aj správam...a prd, výsledok omnoho horší ako keď sa správam intuitívne.....tak mi povedala, že pravda, že škoda peňazí na také knihy (RABR, 5 dní, ktoré zmenia Vaše dieťa...a podobné...) a že si mám kúpiť radšej romantický blud nejakáý a odreagovať sa pri ňom, že to aj bude lepšie využitý čas, lebo rady z tých kníh proste nikdy nebudú sedieť na Kiku....ta mi aj odľahlo, no...a že tam budú všetky možné dys...u nej-ale tak to vidím aj sama, lebo sú triviálne, jednoduché veci , cez ktoré ale u kiky proste vlak nejede....a ešte mi vnukla super nápad, som vravela, že Kika má od psychiatričky ten Atarax písaný, ale jej ho ani nedávam, lebo sa mi vidí že vôbec neúčinkuje...a ona mi vraví: atarax! veď to je silné (neviemčo), skúsili ste si to dať Vy, videli by ste, čo to s vami urobí! Reku neskúsila, ale DOBRÝ NÁPAD! 😝 🙂 🙂 😀

nadka25
10. jan 2012

Ahoj mám 7 letého syna má ADHD, chodí do první do 1 třídy a je hodně nadaný, taky hodně agresivní ve čtvrtek nastupuje na dětskou psychiatrii do Brna na 4 týdny. A podmínky ve škole máme bojové.. 🙂

yukki
10. jan 2012

@nadka25 vitaj. čo viem, tak aj tu zvyknú vziať deti na 2x5 dňové pozorovanie na psychiatriu, aby nastavili lieky a ich dávkovanie... snáď to je dobré riešenie a pomôže to jemu aj Vám. 4 týždne sú fest veľa, ale veď my sme tiež chodili na liečenia s prieduškami už v tom veku...a na dva mesiace....

nadka25
10. jan 2012

@yukki jo je to dlouho sama sem se divila, ale jestli mu to pomůže sama nevím je to už příšerné a není mu pomoci ani nevím co ho tam čeká.

yukki
10. jan 2012

@nadka25 ta veď, je jasné, že žiadna mamka by "len tak kôli svojmu oddychu" nedala dieťa na 4 týždne preč, budeš to musieť vydržať...a chlapec tiež, a veriť, že sa tam nájde to správne riešenie. Držím palce a potom sa určite ozvi, že čo a jak, ako to prebieha no a neskôr aký to malo účinok-ja myslím, že mu tam nastavia nejakú kombináciu liekov, absolvuje možno nejaké relaxačné a behav.terapie.... Po nej mu vari bude samému lepšie v škole, v kolektíve, podarí sa zlepšiť aj vzájomné vzťahy ...kamarátka tak mala chlapcov tiež hospitalizovaných, potom písavala, že konečne to u nich občas vyzerá ako v normálnej rodine....

kalo
10. jan 2012

Skočím do diskuze: Nemáte, prosím, někdo zkušenost s tímto přípravkem?
http://www.eyeq.cz/

Začaly jsme užívat...jsem zvědavá, zdali bude mít nějaký účinek.....

nadka25
11. jan 2012

@yukki u nás se o normální rodině nedá mluvit držet se aby ti nerupli nervy být pořád ve stresu a hlavně ve střehu, mladší sestře už držel nůž pod krkem a to je jen jedno z mnoha věcí co dělá. modlím se aby to k něčemu bylo.

yukki
11. jan 2012

@nadka25 áno, tak podobne aj u tej kamošky to bolo...a občas ešte aj teraz býva, ale nastavili ich chlapcov na nejaké lieky (v čechách a Maďarsku ich len dostať tak zháňa všelijako....) plus teda Straterru... a vraj teda konečne to už sem-tam býva ako v normálnej rodine. To, čo rozpráva že bolo predtým-vie to bohovsky podať...teraz už....no jednak vlasy dupkom človeku vstávajú ale aj sa nasmejeme na nej....takže musíš veriť, bude to lepšie, proste keby mal človek cukrovku alebo astmu, tak tiež by musel brať lieky aj so všetkými vedľajšákmi a rizikami, tiež by musel chodiť na liečenia-proste sa to po tom pobyte zlepší, oni tam na niečo prídu, ako Vám všetkým pomôcť, strašne držím palce. 😉

nadka25
11. jan 2012

@yukki jo tak to mi máme několikátý pokus s léky ritalin+medorisper a máme i to astma plus dalších milion diagnoz a doktorů je to hrůza a jo člověk se i zasměje včera na mě vybalil malou násobilku a to je v první třídě římské čísla a angličtinu se učí sám.

yukki
11. jan 2012

@nadka25 aj oni mali všelijaké lieky a všelijaké kombinácie, sú už aj trochu starší...a vyše roka trvalo, kým im nastavili správne lieky a správne dávkovanie, ten pobyt tomu pomohol. Tvoj malý je riadne šikovný! Počuj, aký máte spôsob relaxovania...pri čom dokáže "dočerpať energiu"? A to je akj pre ostatné baby...máte nejakú takú...činnosť/nečinnosť?