Dieťa s poruchou pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

mracik
6. sep 2006

Ahojte maminky, viem, že väčšinou máte ešte len malé batoliatka, ale predsa,
je tu niekto kto má dieťatko so syndrómom poruchy pozornosti a hyperaktivitou, prípadne dyslektika, dysgrafika a pod? Alebo týmto syndrómom trpí?
Môj hyperaktívny syn práve začal chodiť do školy a aj keď je to len nultý ročník, mám teda riadny strach ako to zvládbne on a aj jeho učiteľka...

tomasko27
7. okt 2015

@pucca144 Ja by som mu robila osobneho asistenta normalne ze nie ako v tom zamestnana ale len tak ale nemozem lebo on by pri mne nic neurobil a chcel by aby som to zaneho.on by sa len chcel tulit a hladkat ho a viem si zivo predstavit ako by to vyzeralo.

pucca144
7. okt 2015

@tomasko27 Chápem aj mne stále vravia vrátane manžela že je iný keď nie je pri mne,ale v zmysle že pri mne sa chce mojkať,spí v spálni,zo všetkým chce pomôcť alebo nech sedím pri ňom,kým robí úlohy. Ževraj keď je s manželom alebo v triede zvykne byť samostatnejší a nevyžaduje toľko pozornosti,takže ak mu to má pomôcť tak nech nie je stále so mnou.

tomasko27
7. okt 2015

@pucca144 Ked je doma s mojou mamou alebo ked su s nim moje sestry je uuuuuuplne ze iny ako ked som ja doma snim.Napr. s manzelom nechce pisat ulohy lebo cez tyzden pisem ja s nim kedze manzel nechodi kazdy den domov a tak to s nim tak nevie ako ja.Tiez spava snami ale od aprila uz nebude moct ked sa babatko nar.Do kolkej triedy chodi vas? A nemate problem so vstavanim do skoly?

pucca144
7. okt 2015

@tomasko27 Náš chodí do druhej triedy a ráno vstávame od 6:15- 6:30 a do 7:00 sa chystáme (raňajky,obliekanie,hygiena a pravdaže hranie medzi tým si vždy nájde hračku) vyrážame o 7:20 aby sme stihli do školy ktorá je neďaleko,aby sa po ceste poobzeral a vyrozprával.

tomasko27
7. okt 2015

@pucca144 Aj moj chodi do druhej triedy ale mal byt uz tretiak opakoval prvu triedu.no moj nechce chodit do skoly a obcas ideme aj s placom.

elodies
19. okt 2015

Ahojte maminy, prosím Vás, urcite to tu uz bolo spomínané, snazila som sa prelúskat zopar stran, ale nenasla som. Mam 6 rocného syna s adhd + add. Radi by sme skúsili neurofeedback. Nemáte prosím nejaké skúsenosti ohladom tejto terapie? Nevedeli by ste mi odporucit dobrého terapeuta (západné slovensko)... Vopred dakujem.

dioliana1
19. okt 2015

@elodies neurofeedback= EEG biofeedback http://psychagogia.sk/ponukane-sluzby/neurofeed... my chodili 27x bol , pomohlo to k sústredeniu, ale zlepšil sa aj v klamaní 😝

elodies
19. okt 2015

@dioliana1 dakujem. Chodili ste priamo do Mikulasa? Prosim ta, ako casto ste mali sedenia? Raz, dvakrat do tyzdna, raz do mesiaca? Nemam predstavu casoveho obdobia, za ktore dieta zvladne tolko sedeni.. ten moj si vie sikovne vymyslat uz teraz 😎

dioliana1
19. okt 2015

my chodili do Prešova

dioliana1
19. okt 2015

my chodili do Prešova, raz týždenne, raz za dva týždne asi pol roka

elodies
19. okt 2015

@dioliana1 to casove obdobie je ovela kratsie, ako som myslela.. aj ste si terapie potom zopakovali resp. planujete zopakovat? Terapeuta ste mali lekara? Velakrat som citala, ze ci bude liecba uspesna zalezi aj prave od neho.. samozrejme, rovnako aj kazde dieta je ine a na kazdeho to moze mat ine ucinky..

dioliana1
19. okt 2015

@elodies nejaká asistentka to bola, Patrik sa na nu tešil, nebudeme opakovať, nepomohlo to na enurezu

kikina84
19. okt 2015

baby moja mama mi spominala ze pozna nejaku liecitelku,ktora lieci deti podla nejakej metody..neviem akej..aj velmi zive deti..teda hyperaktivne uz po niekolkych sedeniach nevykazuju znamky hyperaktivity..neviete o co sa moze jednat? ja som o tom nechcela ani pocut..lebo na take veci neverim..pohadali sme sa..a teraz mam chrobaka v hlave..ze o co sa moze asi jednat..ja si to len neviem dost dobre predstavit co sa na tych sedeniach asi deje ze sa zo ziveho dietata naraz stane moc pokojny clovek..Nasa psychologicka nam povedala ze dcera je len prilis ziva,,co sa tyka hyperaktivity tak je to len nejaky okrajovy stupen,,skor bude mat poruchu pozornosti napr.v skole..mala som to aj ja ako mala..Chcem sa spytat ci ste sa s niekym podobnym stretli..pripadne ako inak viete s tymto bojovat..samozrejme lieky chcem uplne vylucit...dakujem

elodies
19. okt 2015

@kikina84 medikamentoznu liecbu som tiez odmietla, neurologicka nam napisala stratteru, recept som si nevzala.. davame esprico, magnezium, medovku, ale zatial len kratko, teda na spravani vysledok nebadany, je mi jasne, ze je to dlhodoba zalezitost, tak sa este potrapime.. Nemohla to byt Johansonova metoda?? Dnes som si o tom prave citala... Ja tiez neverim na taketo veci, ale chytam sa aj slamky, ked vidim toho mojho divocaka.. treba sa len informovat a uvazit co ano a co uz nie.. Skus zistit od mamy, co to bolo za metodu, celkom by ma zaujimalo, co to bolo..

dioliana1
19. okt 2015

@kikina84 aj mna by zaujímala tá metoda, doma mám dve ADHD decká 😕

nicollev
23. okt 2015

Ahojte, prepáčte, ale píšem prácu do školy a keďže nepoznám nikoho, kto má nejakú poruchu učenia, tak sa obraciam na vás s prosbou o pomoc. Chcela by som urobiť krátku prezentáciu o dieťati napr. s dysmúziou a potrebujem informácie ako napr. ako ste prišli na to, že vaše dieťa má nejakú poruchu, ako ste to riešili, aké boli výsledky vyšetrení, ako sa tá porucha prejavuje, ako je na tom teraz vaše dieťa, či pôrod prebiehal bez komplikácií a pod. Prosím, je to súrne a neviem ako inak si už poradiť :( ĎAKUJEM VÁM!

vergilius
28. okt 2015

ahojte dievcata, ak ste zo ziliny a okolia, a mate problemy s hyperkativitou, dyslekcoiou, dysgrafiou, aspergerom a pod, mozete vyskusatnove centrum euspe - www.euspe.sk, ktore vyuziva metody INPP a Benaudira, overene vo svete, pomohli mnohym detom s takymto poruchami

cairka
28. okt 2015

@vergilius, super,konečne niečo aj na Strednom Slovensku 🙂 ale nevidím cenník na stránke 🙂

vergilius
28. okt 2015

@cairka, hej konecne, detickiek je vela, osobne cennik tiez nepoznam, asi to zavisi od diagnozy dietata a co sa s nim bude robit a ako dlho. vsak skus zavolat 🙂 alebo im napis

natashkaa
14. jan 2016

Ahojte prosim kde v BA je možné chodiť na EEG biofeedback ? Volala som uz do troch zariadeni a beznádejne plne a nic iné neviem na nete nájsť

majobea
15. jan 2016

@natashkaa niečo mimo BA???...napr v nitre je neurolog. centrum

natashkaa
15. jan 2016

@majobea juuj dakeujem len to by som nemala ako 4 x do tyzdna dochadzat az do NR. Lebo vsade mi povedali ze jeden dva krat do tyzdna nema ziadny zmysel ale moc dakujem

majobea
15. jan 2016

@natashkaa jajj okk, neviem čo je to za vyšetrenie som myslela že nejaká jednorazovka

natashkaa
15. jan 2016

@majobea nie nie to je terapia nie vysetrenie

majobea
15. jan 2016

@natashkaa nuž zas ale keby vás tam vedeli zobrať , po dialnici je to šikovne...nejaký znamy či rodina by nepohohli s odvozom??...

natashkaa
15. jan 2016

@majobea bohuzial ja som 4 dni v tyzdni mimo v praci a nikto z rodiny nieje sofer

anjelikdianka
27. máj 2016

Je tu niekto z Vas ktorej dieta opakovalo rocnik so suhlasom rodicou.Nas ma ADHA a dysgrafia aj dyslexia.Podla ucitelkz bz mu bolo lepsie keby zopakoval 4.triedu,lebo nestiha to co ostatne deti.JA neviem co mam robit,od rana len placem.Neviem ako to zoberie syn,ma vela kamaratov v triede,on je velmi mili,ma strasne dobre srdce,neviemm ako to zvladne ked od septebra bude chodit medzy cudzie deti,ako to psychicky zvladne a ci stym bude vediet sa vysporiadat.Ci neurobime mu na cely zivot traumu.Neviem naozaj ako dalej.......☹

majobea
27. máj 2016

@anjelikdianka skuste si dať tutok skup homeopatia, prípadne kontaktovať homeopata vo vašom okolí, maju s týmito poruchami pozornosti docela pekné skusenosti čo to čítam,

pikino
27. máj 2016

@anjelikdianka Pridaj sa do skupiny deti s ADHD tam ti poradia

42iveta3
1. jún 2016

@janula203 ahojky.poradte mi ako dosiahnut to .aby sa moj syn menej hýbal.mrvil a menej rušil vyučovanie.je prvák a integrovaný,na hodinách stále niečo robí z rukami alebo sa hýbe a učitelky sa stažuju že ruší.alebo šaškuje.učenie mu ide dobre.len to správanie.dakujem