Dieťa s poruchou pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

mracik
6. sep 2006

Ahojte maminky, viem, že väčšinou máte ešte len malé batoliatka, ale predsa,
je tu niekto kto má dieťatko so syndrómom poruchy pozornosti a hyperaktivitou, prípadne dyslektika, dysgrafika a pod? Alebo týmto syndrómom trpí?
Môj hyperaktívny syn práve začal chodiť do školy a aj keď je to len nultý ročník, mám teda riadny strach ako to zvládbne on a aj jeho učiteľka...

petusska
1. jún 2016

@natashkaa ahoj, podarilo sa ti vybaviť niekde ten biofeedback?

majobea
2. jún 2016

@42iveta3 skus homeopatiká je tu skupina poradia ti tam

beaas
2. jún 2016

@natashkaa biofeedback robia v súkromnom centre CPPPaP na Kramároch, volá sa Kory

tinapa
2. jún 2016

@42iveta3 Ako dievčatá ďalej radia- biofeedback- zázrak medicíny...snáď nepreháňam, no malo by to pomôcť. Určite vyhľadajte.

natashkaa
3. jún 2016

Kory nikdy viac odporúčam maximálne biofb.sk!

medionka
3. jún 2016

http://www.doctor-natasha.com/
tato zena je lekarka, ktorama syna s poruchou adha, pise velmizaujimavo, napr.. o tom, ako patologicka crevna mikroflora ovplyvnuje spravanie, ako sa da stravou vela pomoct, vola sa to gaps diet,
je toto vela, veci , ktore sa len tak u lekara nedozviete,

niekto sa tu pytal na liecitelku, aj kupel v materinej duske pomaha deti ukludnit,

vilki
25. okt 2016

ahojte baby, ako sa darí vaším detičkám s adhd v škole? Moj je piatak no a nie je to naozaj jednoduché.... čo všetko vám pomáha? homeo?

42iveta3
1. nov 2016

čo sa týka učenia,nie je to až také zlé.skor spravanie ma trápi.nevie sa začlenit,je nervozny a neustále sa mrvi,neobsedí,vyrušuje,je nervozny aj pri hre.poznáte nejaké homeo?tak poradte mi.dakujem

kikina84
9. jan 2017

@mracik ahojte maminy..je tu prosim niekto z petrzalky ,koho deti navstevuju uz ZS? mame ADHD a poruchu pozornosti potrebujem radu aku skolu vybrat v ramci petrzalky..dakujem pekne

jankoluky
21. jan 2017

Dobry den chcem poprosit o radu nejaku mamicku ktora ma syna z adhd poruchamy pozornosti mate skusenost Z internatnou skolou pre taketo deti či ste to niekto skusal aj takuto moznost a ci pomohla moj syn ma 9 rokou dakujem za radu ak mozem poprosiť pište mi na monikamisurova@gmail.com alebo na fb Monika Lejčíková Mišurová

zuz9na
6. apr 2017

Dobrý deň, prosím Vas aké máte skúsenosti s alternativnou liecbou ADHD? (homeopatika, dietna modifikacia, biofeedback). Nie som zastanca liekov a potrebovali by sme poradit. dakujem

lucka33
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tatianka7
4. júl 2017

Ahojte mamicky,zatial som nenasla aktualnejsiu diskusiu na tuto temu.Potrebujem poradit,ci vobec uvazovat o tom,ze by moje dieta malo ADHD alebo je len neskutocne svojhlave a zive.Andrejko mal teraz tri roky a narodil sa akov nase druhe dieta.Ma starsieho brata 5,5r a od malicka bol narocne babatko.Vecne plac,az krik,malo spaval,co.sa.mu nedarilo furt odvrieskal,doteraz si vela vydobija placom,vreskom,hadzanim seba aj veci o zem.Bezne ukony bojkotuje,obliekanie,obuvanie,umyvanie ruk,vstavanie,uspavanie,jedenie...nevydrzi nic robit dlhsie,hocijak banalita ho vyrusi,neposluchne,neotoci sa na meno,nedokaze si zapamatat,ze sporak je horuci,kanal nebezpecny,tene pichaju..Ked doma nieco nehadze,nebucha,nevrta do brata alebo sa nehadze po mne,tak lozi po nabytku alebo krici..Deti,kolektiv,Alexovych kamaratov ma rad,ale nezahra saa dlho bez capnutia,kopancov,stipancov,hryzancov.Na jesen ma ist do skolky,ja uz teraz stiskam polky,ako to dame.A mame doma dvojmesacnu malu,nemozem ho nechat chvilku bez dozoru.Uz som ratovala z balkona,vytahovala s kanala,skakala pod auto,vyhanala s cudzieho auta,hladala po susedoch,ratovala zo psej papule,nehovoriac o tom,ze dovtedy "obzeral osu,kym ho nesekla", a nepoucil sa z nicoho ..Poradte mi,mam to riesit s dr.alebo je to len detska zivost? Nechcem lieky,ale potrebujem poradit ako nanho,varecha,bitka nezabera,trest nechape.Ale chcem pristupovat spravodlivo k obom ale rovnakymi pravidlami to nefunguje..Dakujem vopred za postrehy,rady,reakcie.

ella_smella
4. júl 2017

@tatianka7 Ahoj, verejná diskusia je tu: https://www.modrykonik.sk/group/9549/ a súkromná diskusia je tu: https://www.modrykonik.sk/group/1824

juliet86
4. júl 2017

@tatianka7 znie to ako tazke spoluzitie. odporucam napriklad rodinne centrum kvapka v dubravke v bratislave. hladaj pomoc pre seba a svoje dietatko. plus odporucam mudrehranie.sk ak ste z bratislavy tak duhova terapia hrou. a tiez navstevu specialneho pedagoga, neurologa, logopeda, detskeho psychologa. skuste vsetko. drzim palce

juliet86
4. júl 2017

@tatianka7

a este velmi odporucam aj najkvalitnejsieho fyzioterapeuta, napriklad physio medical v bratislave tam evicka, moze to byt aj reflex, pozri si videa o galvantovom ,ci ako sa to vola, moze sa to tvarit ako adhd.

tatianka7
4. júl 2017

@juliet86 dakujem krasne,no.my sme z LC,Ba je pre.nas velmi daleko.Tak idem vyhladavat odbornikov..

juliet86
4. júl 2017

@tatianka7 pripadne este centra vcasnej intervencie plus mudrehranie mas v 8mych mestach plus kvapka ti noze pomoct nasmerovat aj online drzim palce

jaruskatt
20. aug 2017

Ahojte. Skusali ste niekto liecit hyperaktivitu homeopatiou?

sasajanaj
19. okt 2017

Ahojte. Idem si po radu ako to zvládate s vašimi deťmi s ADHD. Lebo my s mužom sme často na nervy. Diagnostikovali to dcére, len teraz, po nástupe do školy, aj keď problémy sú už od batoľaťa. Nemá vraj až tak závažnú formu, ale ja si už vlasy trhám. Čítala som tu ako niektoré napriek všetkému považujú svoje dieťa za to naj, ako si vždy uvedomia, že vlastne za to nemôže, ..... Ako to prosím vás robíte? My s manželom sme hotoví... Aj keď si uvedoumujem, že potrebuje našu pomoc, mám len jedny nervy a vždy, skončím tak, že zjapem ja, zjape ona, zjape manžel, schytá aj po zadku, potom sa ja hádam s manželom. Ach jaj som nešťastná, aj jej nadávam, že je hlúpa-(kvôli tomu, že robí veci, o ktorých vie že nemá robiť, lebo príde trest) Nenávidím sa za to správanie. Ešte sa skoro vôbec neučia a ja už som na nervy, keď robíme úlohu. Najprv boj, aby ju vôbec išla písať, a že píšeme za stolom a nie na zemi,keď už ju píše, tak začne písať písmeno, ani ho nedopíše a už ju zaujíma prečo je vrchnák na pere modrý, alebo čo povedala spolužiačka, alebo my chce ukázať nejakú knižku... pritom sa vrtí je vždy inak vykrútená odťahuje sa a priťahuje k stolu, odchádza a prichádza k stolu, keď úspešne napíšem 1 riadok, jej už sa nechce....dávam jej cca po 5min učenia prestávku a zas písať a takto dookola, keď majú písať že napr. ma,me, ma, me na striedačku tak to samozrejme domotá, stačí že sa má striedať len dĺžeň a už je zle. Má príklad 1+1 odpovie správne, rovná sa 2, ale do zošita napíše 3. bojím sa ako to budem zvládať, keď príde ozajstné učenie a čítanie, keď už teraz mám pošahané nervy a k tomu furt niečo v šokole vyvedie. Zatiaľ som ešte učiteľke nepovedala o diagnóze, aj keď jej v písanke červeným perom opravuje tie chyby(ja viem, že z nepozornosti). Stále dúfam, že ak sa s ňou budem poriadne učiť tak to dá, lebo inak je šikovná. Len sa bojím samej seba, že to nezvládnem v kľude a zas budem po nej hučať, ona revať a nikam sa nedostaneme kvôli mne.

42iveta3
22. okt 2017

ahoj.potrebujete veeeeela trpezlivosti.toto mam presne aj ja.teraz je uz v 3 triede.v 1 rocniku som stale hladala sposob ako to zvladnut.teraz je to lepsie.v skole informujte o adhd.dajte ju riadne diagnostikovat a neskor integrovat.je to dobra vec.v skolemate specialnu pedagogicku a s nou sa stale radte.ja mam skvelu a radi mi.doma musite trafit tu pravu chvilu na dom.ulohy.pretoze vydrzi len kratku chvilu,tak striedajte napr.citanie s matematikou alebo anglictinou.a tiez aj miesto kde sa ucite.ja napr.pisem s nim matiku v detskej,potom ideme citat do spalne na postel.a ostatok v obyvacke za stolom.cim dalej tak cas ktory vydrzi sa predlzi.nervozna som aj ja ale casom to zvladnete aj vy.naucite sa to aj vy.mne to tiez dlho trvalo a este aj teraz sa obcas neovladnem.ak chcete napiste mi na facobook.alebo mail.drzim palce

lenka369
27. nov 2017

Ahoj mamicky. Chcem sa opytat ci je niekto kto mal diagnostikovane ADHD v predškolskom veku teda v skole?

Potrebovala by som nejake informacie ak by bol niekto ochotny, kludne môžme aj cez IP.

jankalukinko
29. mar 2018

@klarka001 dobry den.tak ako ste sa rozhodli?a ako ste spokojny ci nespokojny,moj syn ich tiez zacal brat a dost som stoho nervozna

jankalukinko
29. mar 2018

Ahojte.prosim vas berie niekoho dieta concertu?mam vela otazok.dakujem

trinita20
15. okt 2018

@rosabella mila mamička,pisem s odstupom času,nskolko som sa teraz dostala k tejto téme,pretoze mám podozrenie že moje dieťa má adhd syndróm... o n toľko asi si myslíš že mamička ktorá v noci spí takmer nič lebo min. 4 x je hore,kt. Nepozná plynulý spánok nie kvôli sebe ale kvôli dieťaťu,lebo aj my dospelí predsa vieme,ze spánok je dôležitý aked dieťa ho má prerušovaný a rodič má povinnosť prosimPOVeDZ,co robiť aby sme to mamičky zvládli,evidentne nepoznáš hĺbku problému,pretoz sa ta ani krídlom muchy nedotkol...nehnevaj som rozhorčená z tvojho poďakovania,tu sa chodia mamičky podporiť,nie haniť za to že kci porucha adhd dieťatka sú nevyspate,jei tisíckrát do plaču že ako len túžim byť pre svoje dieťa pomocou aby sa stav zlepšil ty nevieš čo je to áno vrieskanie s malými prestávkami plynule až do neskorého večera swmoublizovanie,trhanie si vlaskov...buď rada že nemáš doma!!!!!!

araula
28. nov 2018

Ahojte, pridam sa k vam do skupiny lebo som uz zufala...
Mam stvrtaka syna..ma dg vsetky disky, poruchu pozornisti ADHD...
Nech sa akokolvek ucime, niekedy ozaj hodiny, ma velky problem si zapamatat, niekedy vobec nesustredeny.... Zo skoly nosi same 4,5...
Mame podane na integraciu uy 2 mesiace... Zatial sa nikto nevyjadril..
V skole vobec neprihliadaju, jedine ze mu daju dlhsi cas, ked sa syn nieco opyta ze nerozumie, tak ho odbiju ze sa nic nepytali...
Tym padom v pisomke nevie pokracovat, cize nepracuje vrti sa a vznikaju nezhody...
Raz mu zle zratali body a vysla mu klasicky patka, a ked bol ze ucitelkou ze to zle zratala a mal by mat stvorku. Tak ho obvinila ze si to tam dopisal, toto niesol zle, nahneval sa na nu a asi aj vybuchol... Ona mi to zhodnotila ze to neni dieta s adhd ale ze je nevychovany...
Nema ziadnych kamaratov lebo ma nalepku ze on je ten blby v trieda...
Ked sa nieco stane, deti to zvalia na syna... Cela trieda proti nemu, a este aj na rodicku mi povedala citujem " ved sa opytajte deti ako sa sprava... Ako sa vrti, stale sa z niecim hra, bortel okolo seba no karastrofa, nepracuje vobec, vobec" skoro som sa od hamby prepadla... Myslim ze ucitelka s 30rocnou praxou by mohla byt diskretnejsia....
Ja viem ze to s nim nieje lahke, ja zazivam peklo pri uceni doma, ked vidim ze ma nepocuva.. Alebo 100krat opakujem jednu vec kym to spravi...
Ja som uz ale zufala neviem ako dalej, robim co mozem, on je nestastny, ked som povedsls ze sa stazovala na neho ucitelka povedl ze mami ale ja som dobry...
Neviem ci si neuvedomuje svoje spravanie alebo co sa deje.
Aj ked prinesie patku, uz som si zvykla, ale niekedy ked je k tomu pridruzena aj poznamka tak uz mi prasknu nervy a vyletim.... A on mi povie ze nikto ho nema rad, v skole mu robia zle, pani ucitelka ho neznass, este aj ja na neho kricim... A potom mnou sekne ze sakra je to z jeho strany psychicke vydieranie alebo ozaj mu krivdime....
Ved ja ako matka mam stat pri nom, a pomahat mu... Aj to robim ale potom ucitelka povie ze je nevychovany.... Tak ja neviem ako mam rozoznat ze ma adha alebo je nevychovany...?

tinapa
28. nov 2018

@araula A radila si sa s odborníkmi? Na ADHD? Informuj sa v centre špeciálno- pedagogického poradenstva.. Neviem, z akého mesta či dediny si, no my chodíme so synom a super mu to pomáha... Ja sama som ako dieťa toto všetko prežívala v škole, poviem ti, peklo...tvoj syn má traumu na zelý život, ak to nestopneš čím skôr.. Preto sa informuj na Neurofeedback, je to tá najlepšia vec na poruchu pozornosti- ja nedám dopustiť na túto metódu.. Je dosť drahá- sedenie cca. hodina- 10e, no výsledok stojí za to a čo ja by som dala, keby to bolo za mojich detských čias..

tinapa
28. nov 2018

Buduj mu sebavedomie a doma na neho pri učení nekrič..pocit menejcennosti v ňom vzbudzuješ..to je zle..potom si sám povie na seba, že za nič nestojí a pod. Ak v niečom vyniká, podporuj ho v tom, nech je to maľovanie, hocičo..a vyzdvihuj ho, že je šikovný- len to ti môžem poradiť, mám bytostne osobnú skúsenosť..

araula
28. nov 2018

mozem sa este opytat.... Syn dost zlihava pri ulohach kde si ma precitat zadanie a nasledne vypracovat... On si to nevie precitat a uz vobec pochopit, doma to robime spolu vysvetlim a pochopi...
V skole napriklad matika prve 2 cvicenia vypocita bez problemov, a na dalsich sa zasekne lebo nechape.... Cize ani tuk.... Aj ked ma prve 2 bez chyby dalsie 3 nema ani tuk lebo tomu nechape... Cize klasika4 je na svete...
Nemal by pri individualnom plane s tym dietatom troska pracovat? Pri pisomku vysvetlit? Objasnit.... Mozno nie ale zaujma ma to...
Lebo jedinu ulavu co ma je ze ma dlhsi cas.... Co je ale zbytocne ked nechape....
@tinapa

tinapa
28. nov 2018

@araula Viete, ťažko povedať, kde je v mozgu tá blokáda..nie som odborník, neviem vám na to odpovedať.. Obráťte sa na odborníkov.. je to zložité. Určite majú mať tieto deti individuálny plán.. No keď učiteľky nerešpektujú, že je "iný"..a deti sa mu smejú..zvážila by som aj školu, kde mu budú nápomocní viac.. Chcelo by to možno sadnúť si s jeho učiteľkami súkromne a prebrať celú problematiku, samo. ak budú ochotné.. A školskú psychologičku máte? Poraďte sa aj s ňou..