Dieťa s poruchou pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

mracik
6. sep 2006

Ahojte maminky, viem, že väčšinou máte ešte len malé batoliatka, ale predsa,
je tu niekto kto má dieťatko so syndrómom poruchy pozornosti a hyperaktivitou, prípadne dyslektika, dysgrafika a pod? Alebo týmto syndrómom trpí?
Môj hyperaktívny syn práve začal chodiť do školy a aj keď je to len nultý ročník, mám teda riadny strach ako to zvládbne on a aj jeho učiteľka...

strociatka
12. mar 2011

ahojte, dlho som nepisala, nedalo sa, bola som s malou na OCR a pri takom vichre stihnut sledovat konika je hotova utopia 😀

chcela som sa opytat, aj vase "nase" deticky mavaju fazy? raz mate pocit, ze uz je to lepsie a trosku nabrali smer a viac vydrzia vo vlastnej kozi a vzapati obrat a mate chut ich vykopnut na Mars?

nadka25
12. mar 2011

@strociatka tak tohle prožívám já, když už to vypadá že horší být nemůže a připadá mi lepší, tak je pak bum a je horší než kdy dřív. od 8h až do 12h bere po 2 hodinách půlke ritalinu a na noc musí brát tyapridal aby vůbec usnul, kyž jsem si četla na co ty prášky jsou tak jsem zjistila, že nejčastěji pro alkoholiky 😀 😀

strociatka
12. mar 2011

tak ja som o Ritaline citala este horsie veci od Johna Virapena - sefa Svedskeho koncernu, co tieto lieky vyraba, ja by som ich asi detom nedavala, ta kniha sa vola - Vedlajsi ucinok - smrt, je to dost zname a veci co som citala boli viac ako sokujuce, knihu odporucam.

nadka25
12. mar 2011

@strociatka tak nám to dal psychiatr a vy berete co? to jsou i jiné já to brala tak že je ritalinprý nejlepší.

strociatka
12. mar 2011

my rozhodne nic, zatial sa snazime zvladat vychovou, korekcnymi pristupmi, ale neviem co bude neskor, ked bude mala vacsia a v skole. Zatial donemoty vsetko vysvetlujeme, nazorne priklady a samozrejme, netrestame za to, za co nemoze, netrestame rozbite veci z nepozornosti a pod. Je to tazke, to nemozem tvrdit, ale ucime sa s tym zit a aj malej vysvetlujeme na jej urovni, preco nemoze to a ono a pod. Ona sama nas tiez uci ak ju pocuvame, raz, uz som to tusim aj tu pisala, ked mi x-ty krat vyrazila lyzicku z ruky a stierala som vyzivku z polky obyvacky, som uz na nu vyletela a mala mi po mojom upokojeni hovori: "maminka, ty si zo mna sklamana?" tak to bola taka facka, ze som si konecne uvedomila, ze za mnoho veci, ktore ju trestam vlastne vobec nemoze a zmenila som pristup.

Ale aj tak, par tyzdnov je fajn a mam pocit, ze to prezijeme, ale vikendy su u nas des a hroza, normalne padam od unavy aj s manzelom, co sa pri nej striedame. Musime ju prihlasit do nejakeho kruzku, ci na sport, lebo to urcite v zdravi neprezijeme.

strociatka
12. mar 2011

http://www.i-psychologia.sk/view-1590.php toto davam do pozornosti, ja by som na to strasne rada isla, ale zial je to pre nas daleko a nemozem nikam cestovat, ak to bude raz v BA, tak urcite pojdem.

nadka25
12. mar 2011

@strociatka tak syn už byl takový od mala a snažila sem se to vyřešit, ale začal být agresivní a počůravat se, konečná byla když bil učitelku ve školce a nadával ji do haj... to už sem začala řešit jinak to nešlo ☹

strociatka
13. mar 2011

@nadka25 ach, to muselo byt tazke. My sme tiez presli schvalnym pocuravanim sa a dokonca, ked nas chcela vytocit do nepricetna, tak sa schvalne zavrela do izby a vykakala na koberec. No tiez sme si uzili. Agresivitu riesime este stale, je to vsak ina forma, ona si ublizuje sama sebe, akosi sa mi s tym tazko pracuje. Obcas by som potrebovala poradit od skusenych, co s tym, lebo lieky davat odmietam.

strociatka
13. mar 2011

ked tak uvazujem, dievcenska forma ADHD mi stale pride akosi zvladatelnejsia, mozno tym, ze dievcatka su socialnejsie a chlapci viac fyzicki

nadka25
13. mar 2011

@strociatka kdyby to šlo tak bych mu ty léky taky nedávala, ale kdo ví jak by to dopadlo, je tvrdohlavý a výbušný někdy i histerický, ale třeba sobě neubližuje na to si našel mladší dceru ti dva spolu nemůžou být ani chvíli sami, když ji nezhazuje z židle, nebo do ní nevráží když běží tak ji chytne z triko a táhne ji po koberci takže musím být pořád maximálně v pozoru když je zdenda doma. ☹ ☹ Je to hrozné i život tak hrozný a nikomu tohle nepřeju 🙂

strociatka
13. mar 2011

tak my sme na tom lepsie, nasa je zatial sama a robim co mozem, ale takto zle to u nas zatial nie je, asi aj tym, ze je dievcatko a este je mala, sama netusim, co nam zivot este prinesie, casto mavam pocit, ze uz viac neuznesiem a potom citam, ake to mate doma vy, no neviem ci by som to zvladala, klobuk dolu...

nadka25
13. mar 2011

@strociatka víš každý říká jak jsem dobrá že to zvládám s dětma jsem sama i já to kolikrát nechápu jak to můžu vůbec vydržet, ale tak jak to říkám já nemám na výběr já to musím zvládnout 🙂 🙂 , kolik má tvá dcera? když byl zdenda sám tak sem to zvládala líp, ale jak se mu narodila sestřička tk je to peklo na zemi ☹ ☹

yukki
13. mar 2011

@nadka25 Ty si s nimi sama?
Aj u nás je to tak, násilie voči sebe aj sestričke, negativizmus, absolútne odmietanie všetkého vrátane pohladenia, nemožnosť vybrať správne riešenie či voľbu-lebo všetko, či si to vybrala sama či som vybrala možnosť ja bolo zle zle zle...nejedenie.......teda...bolo, posledné dva týždne je to oveľa lepšie, pred dvoma týždňami som už bola takmer rozhodnutá na tie lieky, dokonca sme aj boli u psychiatričky ale sama som jej povedala, že nastalo dobré obdobie... kto nezažil neuverí. U nás sa tie obdobia striedajú ale voľajako akoby nezávisle na vonkajších vplyvoch-akoby to striedanie dobrých a zlých období vychádzalo len z Kristínky samej, ja na to nemám vplyv.

strociatka
13. mar 2011

nasa slecna ma tri roky, ale niekedy mam pocit, ze uz 15 a mava s nou puberta, takze si radsej ani nepredstavujem, ako u nas skutocna puberta bude vyzerat 😀

nadka25
13. mar 2011

@yukki tak i tohle máme doma, ale můžu říct že když jsme po poradě s psychiatrem skusili dávku ubrat nebo úplně vysadit tak to byla katastrofa vůbec se s ním nedalo pohnout ☹ ☹ . takže bez prášků už nežijem on by byl schopný jí opravdu udělat už něco vážnějšího navíc mu stačí ubrat jednu půlku a už se počůravá. 😢

nadka25
13. mar 2011

@strociatka tak pubertu u nás vidím taky někdy se opravdu chová jako sígr jsem z něho nešťastná už sem to tolikrát obrečela pořád doufám že už bude třeba nějaký zlom a bude líp ale už mi i dochází kolikrát trpělivost a připadám si jako opravdu hrozná matka náš vztah se synem se hodně pokazil a já se snažím ho napravit ale on mě nevnímá snad ☹ ☹

nadka25
13. mar 2011

@yukki jo a jsem s nima sama bydlím u našich jsem šťastně rozvedená, ale je fakt že mi hodně pomáhají rodiče i moje sestra bez nich už bych se asi opravdu zbláznila, můj bývalý manžel se synem hodně manipuluje, dceru mám s někým jiným, ale rozešli jsme se když jsem byla v 5 měsíci a pak se rok a půl tahali po soudech protože nechtěl přiznat otcovství takže byli testy DNA kde stejně přišli na to že otec je a on musel platit jak testy, tak soudní výlohy a mě vracet dost peněz on malou ještě ani neviděl má svobodnou přítelkyni takže dítě by bylo na obtíž ale na druhou stranu je dobře že nemá zájem a je od nás 300km daleko 🙂 . měla jsem to vždycky složité a hodně stresující.

yukki
13. mar 2011

@nadka25 keď je Vás v dome toľko, a vedia Ti na 30 minút postrážiť malú, možno by si mohla skúsiť s malým filiálnu terapiu, lieky nechať, nevysadiť-veď to už Ty vieš ako je to pre Vás najznesiteľnejšie, ale skúsiť aj tú filiálnu (hrovú) terapiu...aj ja to chcem začať s kikou ale nakoľko som s nimi celkom sama , aj mamka je 100 km ďaleko, tak sa to veľmi nedá realizovať, mladšia dcérka má malú potrebu spánku...ale myslím si, že to by mohlo našim ADHDčkam trochu pomáhať-alebo možno len nám mamám? 😉

nadka25
13. mar 2011

@yukki a co je to ta filialni terapie???? 🙂

yukki
13. mar 2011

@nadka25 zadaj si to do vyhľadávača, tam to budeš mať lepšie vysvetlené ako ja Ti to dkážem zhrnúť...hrová terapia, hráš sa s dieťaťom vybranými hračkami špeciálnym spôsobom, takým akceptujúcim.....no...lepšie ti bude nejakú príručku alebo nejaký manuál k tomu si rpečítať... tu je link, vyšla kniha-brožúra o tom... http://www.reichelova.sk/knihy.html

nadka25
13. mar 2011

@yukki no pokud je najdu u nás v čr tak si je určitě objednám obě a ty je máš? nebo už si nějakou tu terapii zkoušela???

yukki
13. mar 2011

@nadka25 mám obidve, ešte som ich dokonale neprečítala, ale snažím sa...no, skúšam sa s malou pohrať tým spôsobom, teda zo tri razy som sa s ňou hrala, len to vyžadzuje, aby sa niekto v tom čase postaral o mladšiu dcérku-a nakoľko som sama s nimi tak to nejde. Dalo by sa chodiť na túto terapiu do neziskových združení-pod dohľadom odborníka, s kamerou a tak....ale to je zase pre nás takmer nemožné, bývam 100km od najbližšieho mesta kde taká org.pôsobí...a tak. Ale páči sa mi na tom to, aké je to pre mňa oslobodzujúce sa s malou tak hrať, a myslím že aj pre ňu je to dobré nakoľko jej hranie pozostáva poväčšine v zničení toho, čo si postavia ostatní, vo fiktívnom pozabíjaní všetkého a podobne....a naraz všetko to môže a ja ju nemusím poúčať ako sa to nemá...a tak

nadka25
13. mar 2011

@yukki tak já si je teda objednám nevěděla jsem o nich tak děkuji za typ 🙂 . Vztah mezi synem se strašně zmněnil já se snažím náš vztah napravit ale on je takový odmítavý ☹ , jsem z toho strašně nešťastná, zažíváš taky něco takového, že máš pocit jako by ten vztah ochladl????

yukki
13. mar 2011

@nadka25 jasné, u nás je to znásobené tým že sú obidve z detského domova a majú za sebou kadečo... 😉

nadka25
13. mar 2011

@yukki aha ty máš adoptované? nebo jak to máš???? 🙂 🙂 jestli se ptám moc tak řekni.

strociatka
13. mar 2011

@yukki a kde sa da chodit na filialnu terapiu v BA? nemas nahodou info?

yukki
13. mar 2011

@strociatka ja myslím, že v Návrate by sa mohlo dať, ale neviem-u nás v Návrate to samozrejme robia s detičkami v náhradnej rodinnej starostlivosti a neviem nakoľko je to prístupné ostatnej verejnosti, možno aj je......no a možno to robia aj niektorí psychológovia, normálne..také sedenia..no a potom to môže robiť aj rodič sám podľa brožúry...

@nadka25 hej, tak. v náhradnej starostlivosti 🙂

nadka25
13. mar 2011

@yukki teda tak to seš dobrá tohle se mi líbí, ale další už bych asi nezvládla. smekám 🙂 🙂

vodicka75
29. mar 2011

Ahojte, neviem, ci ste citali tuto info. o Ritaline
http://slovenskobezdrog.sk/images/stories/files...

andrea1407
30. mar 2011

Prajem všetkým pekný den,mám doma Martinka ktorý bude mat v máji 7.rokou,minulý tyžden sa potvrdilo to čo som už dlhšie tušila a to že ma syndrom ADHD, Teraz chodí ešte do škôky lebo aj ked už v septembri mynulého roka nastupil do 1.triedy,tak sa po mesiaci a pol vratil do školky, pre poruchy správania a nesustredenosti.Ja by som chcela niekoho poprosit,kto ma nejake skusenosti s terapiou Biofedbeck aby mi niečo o tom napísal ako to funguje a či to pomáha.,lebo som o tom počula že aj to by mohlo pomoct mu znížit tu hyperaktívitu,podráždenost,nervozitu atd... alebo ak by niekto vedel niečo ine na vyliečenie tejto diagnozy ,tak vopred dakujem ,