Dieťa s poruchou pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

mracik
6. sep 2006

Ahojte maminky, viem, že väčšinou máte ešte len malé batoliatka, ale predsa,
je tu niekto kto má dieťatko so syndrómom poruchy pozornosti a hyperaktivitou, prípadne dyslektika, dysgrafika a pod? Alebo týmto syndrómom trpí?
Môj hyperaktívny syn práve začal chodiť do školy a aj keď je to len nultý ročník, mám teda riadny strach ako to zvládbne on a aj jeho učiteľka...

andrea1407
24. okt 2011

@obrazek_nat , ahoj, diky za odpoved, Martinko berie Strateru už 3.tyžden, najprv sme brali 10 dni 10mg, a teraz už berieme 18. mg, a mne msa zda že mu pomahaju, zda sa mi menej agresívnejší, tak uvidíme ako dlho mu to potrvá. ....., aj ked ho stale treba mat na očiach, lebo nikdy nevieme čo sa chysta vyviest, je prvačik tak to mame doma pestre, ale učenie mu chvala bohu ide, len to spravanie....

andrea1407
24. okt 2011

@vanessm Ahoj, diky za odpoved, poinformujem s a v poistovni Union,, a vam to pomohlo? a kolko krat stze boli?

vanessm
24. okt 2011

@andrea1407 Tam chodila kamarátka s malým, pomohlo mu to v sústredení, správanie sa trochu tež zlepšilo, ale on je hyperaktívny bez zmien na mozgu.Teraz má 5 rokov.

lejja
24. okt 2011

@andrea1407 ahoj aj môj chodil na biofedbeck,mal 40 sedeni tiez sme za kazde platili10€.Kym tam chodil tak sa mi zda,ze mu to pomahalo,ale potom ...?Strateru tiez bral rano18 mg a poobede10mg.Velmi znej schudol a mal bolesti brucha,zvracal a este ine vedlajsie ucinky,tak sme to vysadili.

yukki
24. okt 2011

Uff uff...asi to ani nie je také jednoduché, ani teda s tými liekmi...a ani s biofeedbackom.
Ináč na bdelom EEG sa Kike neukázalo nič, pán doktor povedal, že ADHD sa diagnostikuje až v školskom veku...no a...nič.
Pána my máme neskutočné šťastie že nežijeme v meste, v paneláku, kopa ľudí áut podnetov obchodov susedov... ale v lese, v meste by sme už boli všetci na psychiatrii tu len lesná zver možno z nás má bolesti lebky...

strociatka
24. okt 2011

tak kludne obdobie vydrzalo kratko, uz dostavam infarktove stavy opat, zacala som tuzit po jednom volnom dni, kedy by som si len vylozila nohy a nemusela nic riesit. Dnes som sa pristihla, ako rozmyslam nad tym, ako sa malej aspon na par dni zbavit, aby som mala aspon chvilku bez totalneho jacania, vrestania, kricania (dnes som si vybrala len zvuk). Normalne mi ide hlava prasknut.

Az na yukki tu mate prevazne chlapcov, ako to spravanie vyzera v skole u dievcat? Co ma este caka?

yukki
24. okt 2011

@strociatka útulná izba na psychiatrii.

strociatka
24. okt 2011

@yukki hihihihi asi ano, ale chcelo by to samotku, nepotrebujem dalsich pacientov, vystacim si sama 😀 😀 😀

strociatka
24. okt 2011

ale na psychiatrii sa asi neda rodit, ze?

yukki
24. okt 2011

@strociatka ale ta dajak odrodíš...budeš mať rooming in

winipega
24. okt 2011

Ahojte,nasla som tuto temu a chcela by som sa poradit najprv takto kym navstivim psychologa..Mame 7 rocnu dcerku s ktorou si uz absolutne nevieme dat rady.Teraz zacala chodit do skoly a to je horor hotovy.Ona sa nevie sustredit,a ulohy su u nas kazdodenny boj.Ona napise jeden riadok a potom si kresli do zosita,alebo po stole alebo po rukach a napisat 2 riadky jedneho pismena jej trva aj 2hodiny co furt robi nieco ine...Mna uz ide slak trafit,a je bordelarka,zacne upratovat ale po 2minutach ju to prestane bavit a zacne robit nieco ine.Neposlucha...Skratka dal by sa napisat aj roman o tom co robi...Boli sme aj u psychologicky ked mala 3 roky kvoli motorike,tak tam nam povedala ze ma problem z jemnou motorikou ale ze staci aby kreslila viac a vraj sa to upravi...No ju nebavilo si kreslit mozno tak 5minut.Takze teraz to tak aj vyzera,skriabe ako kocur,ale ona nema snahu,ked jej vysvetlujeme ze sa uci a bude si moct potom vselico precitat tak jej odpoved je ze ona chce byt hlupa ona nechce vediet citat a pisat.A v jednom kuse vyskakuje je neposedna,hrava.Myslite ze moze mat ADHD?Napriek tomu ze v skolke bola psychologicka a nepovedala mi nic len zas o tej motorike.Ale ja neviem ci je to normalne ze toto vsetko robi co som napisala.Dakujem

obrazek_nat
25. okt 2011

@andrea1407 To my jsem brali Ritalin a nic, vyzkoušeli kde co ale u všeho mu něco vadi. Jsme druhaci a chapu jak doma maš veselo.. "davku zabavy" s domacimi ukoly maš asi denně, co? 😀 ...

obrazek_nat
25. okt 2011

@strociatka Obdivuji Tě, že budeš mit dalši mimčo. Po zkušenostech s Jirkou si myslim, že dalši adrenalinova cvičeni už nemam chut absolvovat. 😀 Jirka jel na ozdravny pobyt do Jeseniku se školou, tak mam volno, jako nikdy jindy! Uživam si druhy den nakupu a klidu, ale musim přiznat, že doma mam takovy nezvykly klid až je mi z toho divně 😖 Ale domluva s učitelkou zni - bude zlobit, zavola a musim ho hned vyzvednout....Tak se tiše modlim 😔

strociatka
25. okt 2011

@obrazek_nat ja by som sa neobdivovala, je to totalna sebevrazda 😝

babo nie je planovane, ale nakoniec sme si povedali, ze sa aspon nebude citit sama, ked bude vacsia a zatial to vyzera tak, ze aj to druhe bude ADHD 😠

yukki
25. okt 2011

@winipega , môže mať poruchu pozornosti, môže mať ADHD. Choď k dobrej psychologičke, ona Ti bude vedieť povedať viac.

spik28
26. okt 2011

ahojte, neviem, ci som tu spravne, ale moj syn zacal tento rok chodit do prveho rocnika, pisanie mu ide, ale citanie horor, casto dobre precita pismenka ale spojit slovo, to je strasne.....zacina sa biflit a to nechcem, neviete mi poradit, ci to moze byt hyperaktivita, alebo?dakujem

strociatka
26. okt 2011

@spik28 podla toho co si napisala, tak ADHD uracite nie. Mame len oktober a uz chces od prvacika aby spajal pismenka do slova? To uz v oktobri mate prebratu celu abecedu? Asi by som sa najskor porozpravala s ucitelkou...

maznacik007
27. okt 2011

@spik28 moze mat dyslexiu alebo inu poruchu ucenia a nie ADHD.... to by sa inak prejavovalo... alebo prosto potrebuje na ucenie viaccasu a trpezlivosti

strociatka
27. okt 2011

@spik28 takto skoro by som este poruchu nehladala, este je v skole len dva mesiace, treba mu nechat cas sa zadaptovat a tiez je dobre sa pytat uciteliek, ako sa s detmi ucit, kde vidia problemy a pod. Dolezita je komunikacia, hlavne pomoct dietatu, aby sa nestresovalo a nedostalo ku skole odpor, to by len problemy zacali. Hlavu hore, este to nemusi byt nic zavazne.

spik28
27. okt 2011

no ano , praveze ze som sa s nou rozpravala, vsetci sa vraj hlasia na citanie , len ten oj syn nie hehe, povedala som jej , ze sa ucime aj dva tri hodky denne , on sa nabifli vety ale samotne slova ked mu ukazujem, mu robia problemy

ani3012
28. okt 2011

@winipega a v škole ako pracuje ?

winipega
28. okt 2011

@ani3012 v skole vraj,je nesustredena pozera von oknom,alebo si kresli do prac.zositov,vkuse kresli ale to co maju robit nerobi,stale nachadzam poznamky ze uloha bola vypracovana na tabuli a ona ju v zosite nema 😒 nedava absolutne pozor.
@yukki dakujem za odpoved,no dostat sa k dobrej psychologicke...nepoznam ziadnu a ist len tak...neviem,musim nejak pozistovat kto je dobry.

obrazek_nat
31. okt 2011

@spik28 Většinou co jsem slyšela, tak dys.. se projevuje ve druhe třidě a to řika i naše psycholožka. A teprve tam učitelky začinaji doporučovat vyšetřeni. Protože skutečně ve druhe třidě začinaji psat diktaty a věty samostatně a tam se pozna jestli nepřehazuje slabiky a tak.
Holky, vratil se Jirka z ozdravneho pobytu a už včera schodil na sebe květinač s kytkou, hlina všude, řev...nu rostla jsem 😠 NA hlavě boule, hlina aj v knižkach 😠 .... grrrrrrrr

sisstin
31. okt 2011

@obrazek_nat ony ty "-dys" se dají zjistit už v předškolském věku, ale musí být to dítě už sledované a mít už nějakou diagnozu, ke který se SPU pojí 😉 Takže u dítě např. dysfatického je to téměř automaticky, tam už se před nástupem do školy chodí na dyskroužky, ale mělo by to být i u dětí s ADHD 😉

pokud se o těch dys neví dopředu, tak většinou problémy větší přijdou až na začátku té druhé třídy 😉

obrazek_nat
31. okt 2011

@sisstin Po pravdě řečeno jsem rada, že aspoň tohle my nemame..stači nam vztek a brek a hysterčeni kvuli všemu co neni po jeho... U nas převlada impulzivita, tak o tom dys znam z doslechu. a jsem tomu rada, že jen z doslechu. 😝

sisstin
31. okt 2011

@obrazek_nat jj, aspon, že tak 🙂 páč SPU nejsou teda žádná výhra 😝 kor u dítěte, které je hyper a už i tak se špatně soustředí a vzteká. Já jenom, že se to dá poznat mnohem dřív, ale musí být to dítě už sledované s nějakou diagnozou, takže pokud se o tom ví, tak se to dá do nástupu na ZS úplně nebo aspon částečně kompenzovat 🙂

spik28
2. nov 2011

no musi poklopkat , nejak m to ide, snazim sa mu viac vysvetlovat , tak zatial to nejak ide

lejja
4. nov 2011

Ahojte,tak ako sa vam dari?Nejak to tu utichlo,tak dufam,ze ste vsetci v pohode.U nas je uz niekolko tyzdnov az velky klud,tak len kazdy den cakam ci zas nieco pride,aby dlho nebolo kludne obdobie,alebo uz sa to bude zlepsovat,co by bolo uzasne 🙂

andrea1407
5. nov 2011

@obrazek_nat ahoj , tak mi tu Strateru asi vysadíme, martin je na hodinách uplne mimo akoby vobec nevnímal, mam pocit že to su asi silne lieky prenho, alebo mu zasa znížime davku na 10 mg a nie čo teraz mu predpísala až 18. mg, tak to je asi silne, a čo sa tyka učenia, tak to je ako kedy, ale musime naneho dost tlačit, a davat mu prestavky, zatial mu to ide, pekne piše a je lavak, ani s matikou niesu púroblemi ale uvidíme čo dalej lebo martin to už preberal , on už prvak bol a ho vratili pomaly po dvoch mesiacoch do školky, tak teraz nevieme ešte tak posudit , čo sa tyka učenie, to ukaže až čas a tak v polovici školskeho roka, sa až toho bolim už teraz...

obrazek_nat
8. nov 2011

@andrea1407 ahoj. My to take nebereme. Zkoušela jsem ted o vikendu nasadit zase, ale reakce jako minule - boli břicho a cely den polehava, protože se citi na zvraceni.. ☹ nam předepsala 18 mg. Ja ted
Jirkovi nakoupila Omega 3 a ruzne vitaminy a k tomu davame jen Triapralan 1/2-0-1/2 na poruchu chovani a řekla bych, že se chova stejně jako když něco bere navic. Řikam si, že potřebuji spiše uklidnit ja, tak beru Persen Forte a aspoň miň ječim 😀 Jirka donesl 3 čtyřky a pětku a pokažde ma napsano z abecedy. Tak jsem se naštvala, ptotože to odřikava jako Otčenaš, tak volam učitelce a ptam se co to ma znamenat? Pry se mu nedaři zařadit třeba 5 slov dle abecedy! Vysvětlila jsem mu to doma, donesl za 1, volam učitelce a řikam - vida že to umi! Tak čim to asi bude? Že by špatne vysvětleni? Nu ona se zmohla jen, že asi mu v domacim prostředi lip vysvětlite a on to lip vnima! Nu kde to jsme? Mame ve třidě jen 15 děti a ona nema čas na vysvětleni... Kam ten svět spěje? Nas bylo 30 ve třidě, uča nežadala každym rokem o zvyšeni platu, vysvětlovala a snažila se s nami komunikovat. A ted na ty děti chrli kupu informace, chudaci to nestihaji pobrat, rodiče věčně v praci v honbě za korunou, babičky a děděčkove pracuji a život utika... Asi už mi hrabe, ale vidim najednou, že my valčime s ADHD a svět kolem nas valči o prachy... smutny.... 😢