Dieťa s poruchou pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

mracik
6. sep 2006

Ahojte maminky, viem, že väčšinou máte ešte len malé batoliatka, ale predsa,
je tu niekto kto má dieťatko so syndrómom poruchy pozornosti a hyperaktivitou, prípadne dyslektika, dysgrafika a pod? Alebo týmto syndrómom trpí?
Môj hyperaktívny syn práve začal chodiť do školy a aj keď je to len nultý ročník, mám teda riadny strach ako to zvládbne on a aj jeho učiteľka...

ban
27. okt 2006

Melory, skus kuk aj v knihkupectvach:

Rief Sandra: Nesoustredene a neklidne dite ve skole
Train Alan: Nejcastejsi poruchy chovani deti obe z PORTALU

ADHD v skole, to je od psychologicky z Topolcian, Renaty Melicherikovej, preklad z NJ, ale to neviem, ci sa da kupi bezne

melory
27. okt 2006

ano to je moj hugo na tej stranke co si mi dala vo vsetkom tak co mi poradis s nim v najblizsom case?

ban
27. okt 2006

Melory, tak sa mi zdda, ze ty mas hyper hyperaktivne dieta 😀
A ak to tak je, tak cim skor sa s dietatom zacne pracovat, tym lepsie 😉

geegee
27. okt 2006

PPP, vysetrenie u psychologa - to je prvy krok a na zaklade toho vysetrenia sa urobia dalsie. Zistene IQ je predpoklad k dalsim krokom 😉

ban
27. okt 2006

Ja odporucam okrem psychologa, aj zmenit neurologa.

geegee
27. okt 2006

KPPP, Spartakovská 10, 917 01 Trnava
PPP, M. Schneidra-Trnavského 2, 917 00 Trnava

melory
27. okt 2006

a neda sa ti mi poslat taky test?

geegee
27. okt 2006

veru nie, melory, bohuzial 😒

ban
27. okt 2006

geegee, Ty diagnostikujes aj take male deturence?

geegee
27. okt 2006

nie, neviem to

melory
27. okt 2006

babulky dakujem vsetko som si stiahla a budem sa snazit pre neho urobit co najviac lebo u nas nie je bitka a preto je to zlozitejsie.

ban
27. okt 2006

Zelam pevne nervy a urcite to zmaknes, Melory. Je vidiet, ze si zaangazovana mamina, a to je dolezite. Pa a krasny vikend 😉
Geegee, mas kraasneho chlapceka 🙂

melory
27. okt 2006

tak dik, nieco vymyslim, alebo len prezijem,teraz ked poviem muzovi ze chcem ist k psychologicke tak odpadne.
ale malo by sa s tym nieco robit, lebo babky ho nechcu varovat, ze je nezvladnutelny.

mracik
autor
6. nov 2006

Ahoj Melory, blahoželám Hugovi k narodeninám. 🙂 🙂

Neboj všetko bude dobré, najdôležitejší je správny prístup rodiča a ten tebe nechýba

ban
6. nov 2006

Ahoj Melory, aj ja blahozelam. Akurat som na Teba myslela prednedavnom...som citala, ze je dobre detom s adhd dat psika 🙂 Dobry tip na darcek 😀

melory
7. nov 2006

mracik dakujem!
ban hugo ma veeelmi rad psikov, ale neviem ci by sme to mi zvladli s manzelom, lebo nebyvame v rodinnom dome. potom ma rad skreckov a morske prasiatka a potkanov a mysi. a inac skoro vsetky zvieratka, ale, ale ale co som si vsimla, ze v necakanej chvili ich organizuje a niekedy aj ide ublizit naschval. co s tym? viem ze vychovou sa to spravi, ale ked ich tam m iluje preco ma chut im ublizit?

mracik
autor
7. nov 2006

Ja som tiež rozmýšľala nad zvieratkom, ale keďže je alergik, tak môžeme mať len korytnačku alebo rybičky. Keď bol menší, tiež ubližoval zvieratkám, ale nechtiac, nevedel regulovať svoju silu. Všetky psy na ulici sa ho báli, aj rotvajler pred ním utekal 🙂
Keď sa mal malý narodiť, tak som sa aj trochu bála, ale chvalabohu mu nikdy vážnejšie neublížil, raz ho uhryzol.
Teraz je to už lepšie, už mláti Matej Jakubka 🙂

melory
7. nov 2006

😀 tak to je dobre...ja mam tiez obavy co bude ked bude druhe ci ho ustrazim, ale vsimla som si, ze k detom je az moc dobry, ale k tym zvieratkam si dovoluje, ked macku kopol az mi oci vypadli z jamky. 😔

zvedavamt
8. nov 2006

čevesko.som rada,že som našla túto tému. moja malá má teras 23mes a už som si začínala myslieť,že to ja som divná a neschopná ako sa ma snažia všetci presvedčiť . a je to čím ďalej horšie,lebo to ja som zodpovedná za jej Zlé chovanie.už som začala znovu navštevovať psychiatričku a beriem antidepresíva,tak ďaleko to došlo.ale teras už aspon viem prečo je malá taká "divoká a nemusí spať ani oddychovať a ak nemá dosť pohybu,tak si to doma "užijeme.a to som furt na ňu sama.starkí sa s ňou moc nekcú baviť,lebo je "protivná.no hrúza. 😕 maminky poraďte,kam s ňou ísť? 😕 som ju kcela ušetriť chodenia po Dr,ale vidím,že to už sama nezvládnem.som taká unavená. ☹

expertka8
8. nov 2006

..zvedavamt..navštívte PPP 😉 ..tam xodia takéto deťúrence... 😉

expertka8
8. nov 2006

..PPP=pedagogicko-psyxologická poradňa 😉 ..sídlia pri Kooperatíve 😉

zvedavamt
8. nov 2006

dakujem. suseda chodi ku psychiatričke a ešte aj inde.jej mala je rovnaky diviak ,ako moja. lenže ona sa narodila v 26 tt,tak to chodia furt niekde.
a ako to tam funguje? treba sa objednat?musi nas poslat Dr?

expertka8
8. nov 2006

..neviem či je potrebný nejaký lístok od lekára..ja som vždy xodievala s deťmi z práce na požiadanie školy...najlepšie by bolo..keby si tam zavolala..a informovala sa..nex sa zbytočne nepreháňaš 😉

Okresná pedagogicko-psychologická poradňa
ul. Pavla Mudroňa 22 Martin 043/423 91 11
- - - pppmartin@gaya.sk
Špeciálno-pedagogická poradňa
P. Mudroňa 46 Martin 043/4134004
- - - nasaskola@spzmt.edu.sk

zvedavamt
8. nov 2006

diky. a chodi sa tam aj s takymi krpcami ako mam ja?

expertka8
8. nov 2006

..samozrejme...táto poruxa si nevyberá vek ani pohlavie..nemusíš mať obavy..

zvedavamt
9. nov 2006

tak som si to obvolala a mam bez ☹ PPP je pre školákov a neurologička nič moc.chodi k nej suseda a nas objednala na dec,ale ked sme tam boli v lete,len jej kukla nožičky a ako chodi a hotovo.susedkina ma potvrdenu HA a boli u nej predvčerom a nič jej na to nepovedala. vraj mam skusiť v dojčaku. 😒

zvedavamt
9. nov 2006

poradte daku knižku ako zvladať takeho diviaka. ked jej niečo nedovolim,je agresivna a hryzie.nakcem furt po nej kričať a všecko 100 x opakovať až kym nestratim nervy.

tajga
17. nov 2006

vydržať, vydržať, vela lásky a obrniť sa božskou trpezlivosťou, tieto deti sú ako hromozvody nasávajú tvojú nervozitu a potom si to konpenzujú nervákmi, môj bol rovnaký skoro stále sme boli vonku inak ked to nevybehal tak nespal, zajtra ti hodím sem názov nejakej knižky, lebo teraz som v práci čaf matko.