Dieťa s poruchou pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

mracik
6. sep 2006

Ahojte maminky, viem, že väčšinou máte ešte len malé batoliatka, ale predsa,
je tu niekto kto má dieťatko so syndrómom poruchy pozornosti a hyperaktivitou, prípadne dyslektika, dysgrafika a pod? Alebo týmto syndrómom trpí?
Môj hyperaktívny syn práve začal chodiť do školy a aj keď je to len nultý ročník, mám teda riadny strach ako to zvládbne on a aj jeho učiteľka...

janka_pn
23. nov 2011

@paula80 treba ti tu zakladnu tabulku - ramcek a potom kupujes jednotlive sady, podla veku dietata. jedna sada ma tusim 16 kariet 😉

bimky
23. nov 2011

@erika160669822 ahoj. ja nie som špeciálny pedagóg, ani psychológ. som vychovávateľka v škole, kde sú veľké deti. viem, že vyšetrenie musí navrhnúť buď pedagóg v škole, že vidí malú pozornosť, nerešpektuje nič, návaly zlosti, ak nie je po jeho a podobne, alebo rodič môže dať návrh na vyšetrenie.

Mamičky tu ti lepšie poradia ako je to s malinkými deťmi, ony to majú preskákané....ja s tým nemám bohvieakú skúsenosť=o/

yukki
23. nov 2011

@paula80 no ja som samozrejme vzala rámik a vzala som nejaké sady pre 4 a pre 5 ročné deti-nie všetky, samozrejme, aj tak mi to už sponzorovali kamaráti a babka....no tak ty vezmi trebars niečo pre trojročné deti a pre 4 ročné si vyber, neviem rpesne či v tom linku je ale nájdeš tie sady rozpísané, že ktorá je na čo presnejšie zameraná -na poznávanie toho a toho, na koncentráciu a tak...také najvšeobecnejšie sú Všetko čo mám vedieť...možno ešte Maľujeme a staviame s mackom...Kika rada aj to obliekanie, ako sa obliekame či čo...Farmu enmáme bo nemali vtedy...ta podľa finančnýchmožností sa rozhodni..jedna sada obsahuje 16 tabuliek...

paula80
23. nov 2011

@janka_pn
@yukki ďakujem,myslím,že to kúpime na ježiška,inak nie je to lacný špás,ale ak mu to má pomocť koncentrovať sa,tak to stojí za vyskúšania 🙂 😉

sisstin
23. nov 2011

@paula80 kdyžtak na piccasu mám album, kde jsou všechny ty listy vyfocené, mám i z Madarska..tak nejdřív můžete zkusit, jestli by ho to bavilo dělat přes PC 😉

erika160669822
23. nov 2011

@bimky Dakujem.

janka_pn
23. nov 2011

@sisstin a kde by som to nasla? mohla by som poprosit????

paula80
24. nov 2011

@sisstin aj ja poprosím o link,ďakujem

tin007
24. nov 2011

@sisstin posli mi, prosim ta, link do ip, dakujem ti

andrea1407
24. nov 2011

Ahojte, ja som sa tu už raz pýtala či niekto berie opatrovatelsky príspevok na dieta s ADHD alebo dieta s hyperkinetickou poruchou pozornosti a spravania, aj ked je to vlastne skoro to iste, ale najde sa niekto kto ma s tym skusenosti? podala som si žiadost ešte 17.10 , pred dvoma týždnami sme boli na urade prace na pohovor aj s Martinkom , nozatial mi neprišlo žiadne vyjadrenie.Dakujem .

strociatka
25. nov 2011

@andrea1407 ahoj, este som o nikom nepocula, ze by na tuto diagnozu niekomu niekedy priklepli prispevok. Viem, ze uz len vybavit asistenta je na "siroke lakte". Priznam sa, ze ja osobne ani neverim tomu, ze by Vam niekto tento prispevok vobec priklepol, aj ked vsetci dobre vieme, aky je zivot s nasimi detickami narocny. Prepac, ale som v tomto smere skor skepticka... 😒

quiksi
25. nov 2011

Ahojte,tak sa pridávam do vašej skupinky... Moja dobrota 😉 bude mat teraz dva roky a už nám zdemoloval celý byt ☹ ako 10,5 mesačný začal chodit teda lepšie povedané behat,ako ročný bol už na parapetnej doske a otrhal žaluzie 😠 aj pár krát od tial spadol ale pošuchal si zadok a bol tam znova ☹ tak sme prestahovali celu obyvačku aby sa tam už nijak nedostal ale nevzdáva to podkladá si pod nohy kadečo ale ešte musí dorást 😀 mame spojenu kuchynu s obývačkou tak katastrofa ☹ stoličky od stola máme schované lebo sa fešák prechádzal po kuchynskej linke a sadal si do dresu a puštal na seba vodu 😅 tak stoličky používame iba ak je to nutné 😀 odtrhol mi dvierka na linke ,už pár krát na seba skoro zhodil mikrovlnku,vytrhol nám lištu na parketách, rozbil mi umývadlo v kupelny to bola sekunda čo som sa na neho nepozerala ☹ proste katastrofa ☹

anjelik99
25. nov 2011

@quiksi hm krasne nas ma 17 mesiacov a mame to podobne parketove listy rozobera kazdy den uz ich tam ani nedavam spat len ak ma niekto prist, a vlezie my sam do vane aj do policiek 😒 kuchynu demolujeme hned ako vstaneme ☹ cakame kedy ho to prestane bavit ale zatial sa tak nejavy akurat stale vymysli nieco nove 😎

quiksi
25. nov 2011

@anjelik99 No máme to veselé 😎 my nemožme isn nikomu ani na návštevu lebo sa bojíme že bude demolovat všetko čo mu príde pod ruky ☹ v stredu sme boli u neurologa lebo fešák sa mi hocikedy v noci zobudí a ide sa hrat po tme 😀 ale ani ma nezobudí,už sa pár krát stalo že som sa v noci prebrala pozrem do postielky či je prikritý a malý tam neni no šoky máme ☹ tak nám dala sirup na spánok ale tolko negatívnych učinkov má že sme mu to radšej nedali 😖 máva záchvaty zurivosti už sa pár krát stalo že sa bez dvovodu hodil na zem a buchal čelom do chodníka ☹ na druhý týžden idem s ním k psychologovi 😒

anjelik99
25. nov 2011

@quiksi neviem cim to je ze su tie deticky taketo, ja sa uz aj do obchodu bojim ist lebo ked ho nepustim sameho tak sa my tak vykruca ze ho ledva drzim,zacne plakat a ked ho polozim zvali sa na zem a potom ho uz ani neviem zdvihnut 😠 este my mama hovorila minule ze kolkokrat pozerala na inych ked im deti robili taketo vystupy a teraz to robi nas červik 😎 nezostava nam nic len vydrzat asi sa to velmi neda ovplyvnit, uz som rozmyslala ze co som urobila zle, ale na nic som neprisla a to ze je takych deticiek viac a viac, asi to bude touto hektickou dobou a stresmi, ale tak snad s toho vyrastu, čoskoro 😀 no a tie nocne vylety tak to musi byt fakt dost stresujuce, mne spi maly so mnou v posteli, a dufam ze nebude mat taketo nocne potulky 😒

quiksi
25. nov 2011

@anjelik99 😀 lekárka mi hovorila že vekom sa to trošku ukludní tak treba dufat 😀 A tie obchody tak to poznáme 😀 a tie pohlady 😠 už som jednej podotýkam mamičke ktorá mala v kočíku malé mimino povedala že jej toho mojho prcka na pol dna požičiam a že ako bude na mna potom pozerat 😀 lebo sa pohoršovala že s ním neviem urobit poriadok 😖 Proste ten čo nemá takého prcka doma tak to asi nikdy nepochopý 😉 aj na zadok už pár krát dostal a výsledok? Ani jedna slza iba mi to z rehotom vrátil ☹ donedávna reagoval aspon na krik ked mi už rupli nervy ale teraz s nim ani nemikne ☹ mám doma exota 😀 že aspon nemožme povedat že sa nudíme na tej materskej 😀 😀 😀 😀

anjelik99
25. nov 2011

@quiksi ved presne 😀 ja mam kamosku a ta my minule hovori ze vies zistila som ze aj moja mala je hyperaktivna, no a ja ze hej? 😅 a potom mi zacne ze uz dva tyzdne kazdy den pozera Kungfu pandu 2hodiny lezi a pozera, a co vsetko pri nej stihne urobit, no tak to je hyperaktivita podla nej no keby som jej pozicala Davida tak by zistila 😀. My sme boli predvcerom v avione a vosli sme do obuvy a jak som maleho polozila uz aj tam zacal behat a chcel zhadzovat boty 😝 tak som ho zas zobrala a samozrejme zacal vrestat a predavackauz zacala prevracat ocami, si myslela ze ju nevidim taka mlada babenka a ked ma zbadala tak ja schvalne som sa usmiala na nu tak akoze pretvarka pekny usmev na mna 😠 potom sme sa este vratili z mamou a maly sa postavil k pokladni a zacala sa mu prihovarat, 🙄 ako by som chcela vidiet ako by sa vedeli starat o taketo sidielka 😠 ale ved nevadi ako hovoris aspon sa nenudime a zas mne to dadik vynhradi staci ze pride a da mi pusinku a pozrie na mna takym jeho specialnym pohladom a zabudnem na vsetko 😎 len dufam ze sa to coskoro polepsi 😎

quiksi
25. nov 2011

@anjelik99 Tak tak nedala by som ho za svet prcka neposedného 😀 ale priznajme si že najkrajší su ked spia 😀 😀 😀 😀 😉 ale k tej psychologičke sa aj tak chystám lebo neurologička mi to odporučila že má vážne podozrenie na ADHD lebo s sničím sa nehrá dlhšie ako minutu a nemá rešpekt ani pred cudzími ☹ ale inak je strašne šikovný už sa pekne pýta na šerblík 😀 😀

anjelik99
25. nov 2011

@quiksi 😀 veru ze nie aj moj uz zacal minuli tyzden mi krici ze pi..i pi..i no ze piši piši len miesto š tam mal č 😀 a ja ze to kde počul a kazdu chvilu vikrikoval a vecer sme ho pred sprchovanim dali na serblik a tak tam pekne babicke a dedovi spustil pi...i pi..i no a uz sme vedeli čo mi cely den hovoril, a odvtedy sa hlasi len nie vzdy to stihneme lebo to povie uz ked sa vicikal, tak ale ved my este mame cas 😀 tak vam drzime palceky nech nech sa to nepotvrdi 😉

quiksi
25. nov 2011

Jeeeeej to je zlaté 😀 šikovniček je 😉 dakujeme dufam že to bude v pohode 😉 😀

andrea1407
26. nov 2011

@strociatka Ahoj, no ja som si to chcela požiadat a skusit už skor,ešte ked chodil do školky a boli s nim stale problemy, nezaradil sa do kolektívu tak akoby mal, stale vyrušoval, 2.krat sa pokusil zo školky utiect,jedn čas mi tam vobec nechcel chodit a tyžden som ho musela vyhlasit, , ale tiež som si myslela že je to somarina a že mi take dačo nepatrí, no ked som začala chodit k psychiatričke a ona mi povedala že ma take deti s takou diagnozou a že mamky na nich beru opatrovatelsky príspevok tak nech si podam aj ja žiadost a to iste mi tvrdí aj psychologička, mam to aj v sprave od obydvoch lekaroch, ja ho musim podchytit ešte teraz v rannom vyvine a dat ho nejako do laty a aj ja budem viacej na klude aj po tej psychickej stranke ked budem na pokoji doma a nie stale v robote., teraz je prvák , už mi ho vratili mynuleho roka zo školy do školky lebo sa nevedel spravat, a prisposobit, , treba pri nom nervy zo železa a trpezlivost . ja sama si myslím že mi to zamietnu , no ale čo mam potom robit ja s takym dietatom ktore nemožno nechat ani sekundu samo ? Ešte aj vychovavatelka z družiny ho nenecha sameho v triede , ked niekam ide, tak ho berie zatial k upratovačke, Mne s nim nikto nebude ani starí rodičia proste nik ., mne ked to neschvalia, tak sa odvolám, ja som aj tej pracovníčke na urade povedala že mne nejde o to aby som s nim bola do 18-r doma ale hlavne aspon 1-2 roky , kym trocha nedozrie a nepríde k sebe .tie deti by sa mali v nejakom 12. roku života nejak skludnit tak som zvedava,,.....

strociatka
26. nov 2011

@andrea1407 ak mate odporucania od odbornikov, tak hadam aj mate sancu. Ja som len chcela vyjadrit trosku skepsu, lebo oni velmi neradi priznavaju opatrovatelske prispevky. Ale som nesmierne rada, ze to niekto ide skusit a bolo by fajn to aj vybojovat. Na druhej strane aj sirka a hlbka ADHD je u deti rozdielna, niektore sa upracu skor, ine neskor a niektore vobec. Budem drzat palce a budem velmi rada, ak nam vsetkym aj nadalej budes pisat, ako sa Vam dari, ako postupujete a co urady - ako rozhodnu vo Vas prospech.

andrea1407
26. nov 2011

,@strociatka Ahoj, ja viem že tie príspevky neradi priznavaju ,akoby to išlo z ich vrecka, ani z tej pracovníčky som nemala dobry pocit, no pravdu povediac aj ja si myslim že ak by mi to schalili, tak by to bol priam hotovy zázrak a preto sa radšej pripravujem už teraz na to čo napíšem do odvolania,., proste by mohli pochopit že to nieje sranda vychovavat take dieta. Nemožem nikam odbehnut, lebo hned mi dcera vola že je zly a ja utekam domou, už aj z prace som utekala lebo sa nevtrepal do kože, on taky čas neroznýšla,uroby čokolvek aby ublížil, dceru mynule porezal na ruke, ešte štastie že to nemala hlboko, ak ma taky amok, tak ho musim aj pol hodinu drža aby sa skludnil čo je čim dalej tym tažšie, lebo je neskutočne silný.,Mi mame cely byt zdemolovaný, napr.televízor ktorý sme mali 3. mesiace a poškriabal ,Byvame na 5.poschodí a mynuly rok vyšiel na okna podotýkam že z vonkajšej strany a kyval dole susedom , ktory už natahovali ruky že ho chytia ked spadne, a odvtedy nemame ručky na oknach, len ked idem vetrat, je to na nervy, , vobec si neuvedomuje strach a zodpovednost atd,,,, tak ak mi to ani po odvolani nepriznaju tak sa ich potom spýtam či si vezmu na zodpovednost ak sa niečo horšie stane a dakujem ti za že mi budeš držat palce aj za povzbudive slova, , určite napíšem ako to dalej pokračuje, no si predstav že mojej znamej nepriznali opatrovatelsky ani po odvolani a pritom jej syn vobec nepočuje a rozpravat začal až teraz v 7.rokoch ked mu dali implantat do uška, tak čo možem potom čakat ja?, maj sa krasne papa

dioliana1
27. nov 2011

cawte, chcela by som sa spýtať, aké máte skúsenosti s omega mastnými kyselinami Hviezdičkovia, ja mám dojem, že odkedy to drobcovi dávam, že pokročil v rozumovej oblasti a skludnil sa... Chcem vedieť či je možné, že od toho, alebo sa mýlim?

yukki
27. nov 2011

@dioliana1 Kike som dávala zo dva razy, ale nevidela som taký účinok...ale tearz keď píšeš, som si spomenulla a skúsim znova

strociatka
27. nov 2011

@dioliana1
@yukki to su tam len tie mastne kyseliny, alebo aj nieco ine? Tiez uvazujem malej teraz po operacii nieco davat, len fakt neviem co, osobne nemam v laske tie umele vitaminiy, viete poradit? Zaberaju tito hviezdickovia na skludnenie? Viete si predstavit taku hyperaktivitku po operacii tyzden doma zavretu bez mnoznosti vybehnut von a do toho novorodenec? Uzatvaram stavky, kto u nas doma prvy skolabuje 😀 😀 😀

yukki
27. nov 2011

@strociatka ja som s nimi bola teraz tri týždne takmer doma s prechladnutím, zápalom uší, antibiotikami....ale už nám statočne drbkalo. Do toho problém, že Kika nepovie, že ju niečo bolí, ale začne byť útočná, agresívna. No, mali sme na mále všetky. A malá ide na akú operáciu?

strociatka
27. nov 2011

@yukki uz sme po, v celkovej anesteze jej vyberali obrovsku nosnu mandlu. Inak viem o com hovoris. Nasa vrtula tiez nepovie, ze ju boli, ale rovno je agresivna, uraza sa, plieska o zem, hadze vecami... to uz vieme, ze sa nieco deje. Som velmi rada, ze je toto spravanie typicke pre chorobu a nepokracuje v nom po vylieceni.

Anesteza a ADHD - nuz, tak to je samostatna kapitola, tieto nase deti maju inu reakciu na anestezu, ako bezne deti a tak sa aj stalo, ze sa im nasa mala prebrala hned po zakroku, pricom ostatne deti im este pekne dlho pospali. Samozrejme, ze mala okamzite ztraumatizovana, hned ako sa prebrala vobec nevidela, navyse jej zle vybrali kanylku z nozicky, vsade krvi jak z prasata... neviem si predstavit lepsi zazitok, ale ked dopredu upozornite, ze ide o dieta s ADHD, tak kazdy len mavne rukou a potom sa cuduju!!! Chuda male, si teda uzila cosi, bolo to hrozne, ak vas niekoho caka zakrok v anesteze, dobre ich na paradoxnu reakciu upozornite, lebo nasa mala to teda pekne schytala. ☹

yukki
27. nov 2011

@strociatka ja som malej dala vyberať v troch rokoch...tiež obrovskú nosnú mandlisko...ale v lokálke, moja dr ma prehovorila...pri kikinej hranici bolesti to vtedy nebol problém, teraz by som už uvažovala asi o celkovej anestéze...ona vtedy ako ju doniesli tak asi minútu poplakala a odvtedy fungovala normálne-teda vo veku troch rokov ona bola také zvieratko, takže normálne pokračovala v neúnavnom pohybe, chytaní a premiestňovaní vecí a tak, do hodiny lietala po chodbe ako odpojený vagón, samozrejme tam na mňa kričali ale držať ju by znamenalo vzpínanie a ryčanie, čiže som zmizla z oddelenia a lietala po celej nemopcnici, potom nás volali do takej kancelárie zaplatiť za zákrok, ako sme otvorili dvere tam bol koberec! OOOkamžite Kika urobila kotrmelec a tak pokračovala až k tej prednostke, kotrmelcami, kokoooooooooos psychiatria jak vyšitá, a nebola som s ňou doma ani deň ale tak zas to bola teplá jar, nie takéto počko....
chúďa malá Tvoja, teda mala negatívny zážitok...tak držím palce na ten týždeň! Aby ste to všetci prežili v zdraví

strociatka
27. nov 2011

@yukki uz je dobre, uz len ju to pobolieva, len som rozmyslala, ze jej nasadim nejake tie omega neviem co, len neviem ake mam kupit?