Dieťa s poruchou pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

mracik
6. sep 2006

Ahojte maminky, viem, že väčšinou máte ešte len malé batoliatka, ale predsa,
je tu niekto kto má dieťatko so syndrómom poruchy pozornosti a hyperaktivitou, prípadne dyslektika, dysgrafika a pod? Alebo týmto syndrómom trpí?
Môj hyperaktívny syn práve začal chodiť do školy a aj keď je to len nultý ročník, mám teda riadny strach ako to zvládbne on a aj jeho učiteľka...

jabber
19. nov 2007

Ahoj maminky, nemám sice žádnou osobní zkušenost s hyperaktivitou dítěte, my máme atopický ekzém, ale při hledání nějaké jiné léčby, než je klasická medicína jsem narazila na homeopatii a všimla jsem si, že léčí i různé poruchy chování a prý i dyslexie a dysgrafie, nesoustředěnost a hyperaktivita jsou klasickou homeopatií dobře řešitelné. Tak by to možná stálo za pokus 😉

melory
20. nov 2007

nasa stela mala homeopaticke kvapky na sopel, lenze co sa nestalo, solel sa jej z homeopatik dva tyzdne len siril a zvacsoval. musela som prejst na kvapky z lekarne a za dva dni bol fuc,

audinkavk
3. jan 2008

ahoj vie mi niekto pomôcť mám dieťa s ADHD som úplne zúfalá v škôlke sa mi vyhrážajú vylúčením syna, okolie ma odsudzuje a ja to psychicky zle znášam. Prosím poraďte mi

andy.a
4. jan 2008

ak si nebola so synom u psychológa,tak treba zájsť..
prípadne aj pedopsychiatrovi.. 😉

a v MŠ by mali brať na také niečo ohľad,veď detí s ADHD je veľa..

melory
6. jan 2008

audinka neuviedla si ake stare mas dieta...ak je male do 5 rokov tak sa chodi na neurologiu.

kathyalp
10. feb 2008

Všem přeji krásný večer,

jsem maminkou 4leté dcerky Martinky a bojujeme již dlouho, ale vidím, že úspěšně se syndromem ADHD.Právě jsem založila vlastní blog, který je momentálně spíše určený tomuto tématu.

Tím bych chtěla pomoci jiným maminkám a tatínkům seznámit se s touto problematikou, nebo i sama ráda přijmu poznatky jiných rodičů. Najdete zde postupně mé vlastní zkušenosti, první, byť zdánlivě nepatrné příznaky, říkadla a pohádky, budu zde i pořádat různé soutěže, tipy na výlety či ozdravné pobyty. Také přibudou neméně důležité kontakty. Postupem času bude témat více, nejen z této oblasti.

Ale všechny, kteří buď již máte zkušenosti, nebo se chcete jen informovat, prosím, pomozte mi vytvářet tyto stránky.

A proč vlastně jsem se pro tohle rozhodla - já i manžel jsme do tohoto problému byli vhozeni jako do vody, ale učit se v tom plavat jsme museli sami. Chtěla bych pomoct jiným, kteří si nejsou jisti, zda se jich toto týká, nebo neví kam se obrátit. Jaký zvolit nejlepší přístup atd. A navíc uvidíte, že na tenhle problém nejste sami, a že nejsou jen takoví lidé, kteří budou na vaše dítě koukat jako na zlobivé a vzteklé.

Protože pojem hyperaktivita není jen "živější" dítě, jak se spousta lidí mylně domnívá. A rodiče, kteří vědí, že takové dítko mají nejsou nutně ve škatulce hysterických, nezkušených lidí.

Tímto všem, kteří mi pomohou děkuji. A nepomůžete tím jen mně, ale i ostatním. Pište příspěvky, zkušenosti, vlastní tipy a triky, náměty co by vás zajímalo. Budu se také snažit hledat potřebné kontakty i ve vašem okolí, kam se budete moci obrátit.

Případně na této diskusi vkládejte své dotazy.

www.kathyalp.blog.cz

kasami
6. mar 2008

audinkavk
ja mam tiez hyperaktivneho syna, teraz ma 3,5 roka, v septembri som s nim bola u jednej pschychologicky a velmi mi to pomohlo, aj mne a mojej "stavu" aj manzel myslim ze mnohe pochopil a snazime sa s tym vychadzat a zit. Velmi sa mi osvedcili rozne aktivity pre maleho
napr.
v pondelok ma tancnu
v utorok plavanie
v stredu anglictinu
vo stvrtok volno
v piatok plavanie
teraz je zase chory co je moj dalsi problem na ktory tu niekde hladam "pomocnu ruku" temu 🙂
Velmi sa mi osvedcilo, ze drobec je povinny sa prisposobovat viacerym autoritam, ktore ho ucia "prijmat" hranice

lalaa
19. mar 2008

Ahojte 🙂 ja mam 3,8 rocneho syna, boli sme u psychologicky a ta nam povedala, ze ide o ADHD syndrom, dalsiu navstevu u nej mame 6.maja, dala nam odporucanie na psychiatra, ale ze to je na nas, ci pojdeme, ci nie a pripadne , ze su na to aj lieky. Zrejme psychotika, ci ako sa to vola. To zatial nezvazujem, ale asi ho navstivim, viac hlav , viac rozmumu a nech sme si isti, ze je to naozaj ADHD. U psychologycky sme boli len raz a rozumovo je v pohode na 4 roky, len jemnu motoriku vraj nema az tak dobru, drzanie ceruzky a tak. Prosim poradte mi, ci by sme nemali vyhladat aj neurologa a urobit EEG , nie je to potrebne ? Myslite, ze podla jednej navstevy mohla presne zistit, ci ide o ADHD? 😒 dakujem za odpovede..apropo nie su tu niektore z Kosic ?

melory
19. mar 2008

EEG sme boli na ziadost neurologa

amylee
11. apr 2008

Ahojte, máte niekto skúsenosti so stratterou ?

melory
17. apr 2008

amylee nikdy som o tom nepocula, co to je?

baby u nas nic nove, hugo zas ziadne basnicky ani pesnicky.

lalaa
18. apr 2008

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

peispevok od anyes, ale tu sa o tom uz pisalo viac, tak skus.

tajga
22. apr 2008

čafte matky, tak ten môj nezbedník s ADHD je v predčasnej puberte a ak toto prežijem tak prežijem všetko, my sme tiež čakatelia na Stratteru, prežila som si s malým svoje od narodenia, je to strašné ale môžete robiť čo chcete, môžete čítať akékoľvek knihy ja ich mám o ADHD asi 11 aj tak je vaše dieťa iné a nezaberá to. Malý je 4ták a začal brať AD fevarin začal byť úskostný a plačlivý z toho neustáleho upozorňovania v škole a prejavilo sa to zmenou psychiky, nebolo mi ľahko priznať si že tie lieky potrebuje, berie ich 8 mesiac a je to usmievavý hocí nezbedný chlapec. Pomaly fevarin vysádzame a potom prejdeme na strateru, musím skúsiť všetko . Bral aj homeopatiká predtým ale účinok bol tak minimálny že to bolo zbitočné.
audinkavk to som si prežila a nič iné ti neostáva len milovať svoje dieťa také aké je neočakávať veľké zázraky a ignorovať ľudí ktorí ani netušia vieš KOHO NABOLí TAK TEN NEVERý. Zo škôlky ho nemôžu vyhodiť .

lalaa
22. apr 2008

cafko, no my mame necele 4 roky a Sebastian zacal chodit do skolky od februara, a paci sa mu tam a ani ucitelky zatial nic nevravia, ja niekedy tak tajne dufam, ze pani psychologicka sa zmylila v diagnoze a maly je len viac nervovo labilny 😀 neurologa sme este nenavstivili, tak este mam tak umalicku nadej sand..nooo...psychologicka urcila ADHD hned na prvej navsteve, tak neviem sa s tym nejak zmierit ci co. Citam tu jak besna vsetko 😀 a som uz z toho na nervy amam gulas v hlave riadny. Vidim na nom, ze sa nevie, ale nechce ucit nove veci, pocitat ani za svet, ani do pat, ze chce ostat hlupy mi vravi a bike sme mu kupili, ale zatial ani len spolupraca , ze pedalujem, to len dozadu chce cuvat a nervaci pri tom. Tak vraj sa to len cca v 4 rokoch zacina, resp. v skole 😖 nechcem ho este skatulkovat do ADHD, snad neurolog uvidi, ci je , ci nie je a potom budeme uz s tym zit. A na vsetkych premudrych sa mozem vybodnut, neznasam reci typu, on z toho vyrastie..ha ha ha, vsak viete o com hovorim,vsak?

lalaa
22. apr 2008

Tajga, ake mas knihy? napis,porad mi, lebo sa chystam nejake kupit, prip. kupim nejake od teba, ak ich uz nepotrebujes.. 🙂

tajga
22. apr 2008

vývinová dysfázia, nešikovné díte, díte s adhd, prekonávaní konfliktú v rodina, dyspraxie a niečo ... mám ich rozobraté po kamarátkach a nepredám ich v každej som si to podstatné zvýraznila zvýrazňovačom a občas sa mi hodia, neviem ti teraz poradiť ale všetky sú od Portálu a je ich kopec ale veci sa opakujú. Ani ten môj sa nechcel učiť nič nové korčule ani omylom, sánkovať sa odmietal že načo bude chodiť stále hore a dole a tak.... 😀

lalaa
23. apr 2008

dik tajga, uz som cumela na portal, niekotre su vypredane, ale nieco vyberiem,.dik..no moj sanky tiez nie velmi, skor klzak , alebo zadok, ale nedajboze, aby sa mu sneh dotkol tvare, alebo zasiel pod rukav 😀 to bol hned krik 😀 baby nemlcte prosiiiiim 😅

majtika
24. apr 2008

Ahojte babenky. Chcem sa len opýtať....mam 2,3 ročného syna...Už od mala bol šidlo....mlel a točil ručičkami, že sme sa báli, aby si ich nevykrútil...Keď sa narodil, tak spal, bola som nadopovaná epiduralkou a prebral sa až po minúte....Ma to aj v sprave....Teraz chodí do súkromných jaslí a ja do prace, kde si doslova od neho oddýchnem. Malý je totižto strašne divoký a mam taký pocit, že je aj hyperaktívny. Nevydrží na jednom mieste sedieť a hrať si s jednou vecou. Strašne rád mi lozí do výšok a skáče na nebezpečných miestach, ako kresla a na hojdacom kresle...či mi lozí po nábytku a podobne...o devastovaní nábytku, či kníh a vyberanie nebezpečných predmetov zo šuplíkov ani radšej nehovorím. Nakupovanie s mojim synom je doslova horror. Alebo dáke výlety, či vychádzky. Všetko musí prebiehať rýchlo a bez dákych zdržovačiek. Neobsedí na jednom mieste. Uteká mi a bohužiaľ, ma aj napáda...Keď mu niečo zakážem, buchne ma, teda začne ma akože byť a buď sa zatne - reve a je vybavené a nepohnem s ním, alebo mi utečie. Má obdobia, kedy je fakt zlatý a zahrá sa, čo je fajn, ale víkendy sú asi najhoršie...je mimo dosahu svojich jasličkárskych detí a doma mame doslova peklo. Žiaden dobrý program mu nieje dostatočne dobrý....a doma treba aj upratať a navariť. Venovať sa 24 hod. dieťaťu, aby som ho zabavila, sa jednoducho nedá. To by som si rodinu nenakŕmila a doma by som mala čurbes, ako sviňa...A to mi manžel s malým naozaj pomáha, lenže nie všetko ho baví a nie vždy ho to baví na dlho. Čítanie, pozeranie rozprávok, či nejaké kľudne hry? NEHROZÍ. Najviac ma hneva, to jeho večné skákanie a lietanie. Problém je ešte v tom, že malý je alergik a ma chronickú bronchitídu, ktorou trpí od narodenia, takže ak sa zadýcha, kašle a má záchvaty. Potom mu musím dávať VENTOLIN na roztiahnutie pľúc a priedušiek, aby sa nezačal dusiť. A drobec môže lietať ďalej...do zblbnutia. Nezastaviteľný a nevybíjateľný, ako baterky DURACELL.

Poradte mi prosím či mám ísť s tým za nejakým odborníkom? Asi nie, to je asi zbytočné a predčasné....ale sú nejaké prípravky na zkľudnenie? Myslite si, že mi Matúško tiež môže trpieť hyperaktivitou? Ako sa to trpením dá nazvať. Asi by som skorej povedala, že tým trpia rodičia, ako deti.

lalaa
24. apr 2008

Ahoj Majtika, to ako by si o mojom pisala, no asi bude hyper.Aj ked je este maly a po 3 okoch sa moze skludnit. Ale podla toho co pises, tak neviem. Nasho bavilo len behanie a skakanie a od 7 mes.som ho prebalovala po sstojacky a spokojny bol len v klokanke, kdeze sadnut si na zadok, on vedel sediet az ked zacal chodit, predpoladam, ze tvoj tiez nelozil vsak? rovno na nohy a podho 😀 hracky mame vsetky dokalicene, knihy nezaujem, tak na par sekund a dost. Mozes kludne navstivit psychologa, uvidis co ti povie, pripadne poradi, ale verim ti, ze si oddzchnes, ked je v jasliach 🙂 no drz sa moja .. Moj ma skoro 4 roky a je to lepsie, ale pri knizke nevydzi ani teraz dlho 😀

lalaa
24. apr 2008

Majtika ako ti spi? v jasliach je zvyknuty spat? v pohode zaspi? ja az teraz vidim rozdiel pri druhom 11,5 mes.syncekovi, ten je zivy,ale nie hyper 🙂 normalne sa mi zda pri nom vsetko take jednoduche 🙂

tajga
25. apr 2008

deti sú rôzne, niektoré sú hyperaktívne a niektoré len temperamentné, liekmi by som to neriešila, to tvoje šidlo majtika sa musí vyblázniť, ešte je maličký na nejaké závery ale ak chceš byť kľudná tak chod k neurologovi a jedine čo ti môžem poradiť tak to musíš doslova prežiť, oni za to nemôžu je to stav mozgu a ten stále dozrieva, držím palce. 😎

majtika
25. apr 2008

Kocky, dakujem za odpovede....No s tym prebalovanim po stojacky, doverne poznam....je to hruza, ale aspon nieco viem naviac. Hadze hrackami na vsetky svetove strany a najradsej sa hra s vysavacom. Zapne ho a vysava, ale akoze seriozne...by ste sa usulali. Sotva to drzi v ruke, a ide jedna radost. ked idem s nakupu a otvori mi dvere, hned mi berie nakupnu tasku, aj ked vazi asi 5x tolko co on. Strasne horlivo mi chce pomahat, som zvedava, do kedy... 😉 Co sa tyka jasiel....ked sa hra futbal, vsetci su uz po nejakej dobe death a Matus sa este 25 minut veselo hra a kope...do zblbnutia....Spava ze vraj celkom dobre, v noci mozno 1 - 2 x vstane, ale inokedy spi, ako zarezany, podla toho, ako sa vyžmykal a vybil. Inac, na podiv toho vsetkeho, bol celkom dobry spac...ale ked vstal, dokazal prevratit vsetko hore nohami, ako take tornado. Necham to zatial asi tak, ako to je....hadam sa z toho dostane, inac som celkom rada, ze je taky živáň, aspon viem, ze ho mam....Jedine, co ma hneva, je nocnikovanie. Ak je na nocniku, musim pri nom sediet, lebo on je schopny pocas akcie vstat a ist si nieco poriesit....to je jedno co, len nech nesedi na jednom mieste. Inac, lozit zacal neskoro, chodit zacal tak zhurta, ze zodna na den....a bolo....az som sa tohot zlakla. Je to male tornado....ale nase.... 😀

lalaa
29. apr 2008

Dievcata mozno sa opytam trochu od veci,ale, ako dlho vydrzia vase deticky skladat kocky a pozerat telku? 🙂

melory
1. máj 2008

kocky ho bavia len chvilku a len do jedneho radu co najvyssie a telku ja cely den {teda u nas pc s rozpravkami.}

lalaa
2. máj 2008

juj chcela som napisat skladacky, nie kocky 😀 lebo moj vydrzi dlho pri skladackach a ina psychologicka, nie nasa mi povedala, z edieta s ADHD pri skladackach vobec nevydrzi, snad ze len na chvilu. a pri telke ze tiez nie..h mm.to sebi dlho cumi na tv.

melory
7. máj 2008

skladacky ho absolutne ziadne nezaujimaju...ked bol maly vobec a teraz uz duplom...rozpravku pozera celu a je aj dost sustredeny pri nej, pretoze ked ju pozera druhy krat, vie co bude nasledovat.

andy.a
7. máj 2008

náš mladý pri skladačkách vydrží,ale skáče pri nich a behá okolo,ked má poskladané/postavené 😅
a pri telke vydrží rovnako-pozerá dlho,ale neustále poskakuje,tancuje,napodobňuje,čo vidí v telke a pod. 😀 😝

lalaa
9. máj 2008

no v pondelok ideme na EEG konecne, tak sa uvidi, ci tam nieco bude , ja verim, ze nie, len otazka j e, ci tam sebi vydrzi sediet. Ako to prebieha ? a ako dlho tam bude musiet vydrzat? bude musiet byt ticho a v uplnom klude? Ci daju sedativa, to sa uvidi ,ale na nho sedativa posobia skor opacne 😕 kolko min to cca bude trvat? Diiik za odpovede.paaaaaaaaa

emily333
9. máj 2008

Ahoj lalaa.Na EEG sa lezi daju mu ciapku s dierkami potom striekackou daju do dierok gel a este nejake drotiki a musi ticho leza a hlavne v klude ja ma syna co je hyper.

lalaa
9. máj 2008

Emily lezat? a ako dlho asi? ja som myslela, ze o je po sediacky, neviem preco 😒 To este keby sedel, tak si to viem predstavit, ale po leziacky, no to neviem neviem..Momentalne s lekarmi spolupracuje, ked spadne a ma poskrabanu ruku, tak silou mocou chce ist zasivat 😀 U zubarky pekne sedel , dva zubky mu urobila. 😅