Dieťa s poruchou pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

mracik
6. sep 2006

Ahojte maminky, viem, že väčšinou máte ešte len malé batoliatka, ale predsa,
je tu niekto kto má dieťatko so syndrómom poruchy pozornosti a hyperaktivitou, prípadne dyslektika, dysgrafika a pod? Alebo týmto syndrómom trpí?
Môj hyperaktívny syn práve začal chodiť do školy a aj keď je to len nultý ročník, mám teda riadny strach ako to zvládbne on a aj jeho učiteľka...

estel
17. feb 2010

Ja sa len bojim toho aby sme sa niako v budúcnosti neodcudzili ked bude taká aj v puberte.Všetci dobre vieme že aj normálne dieťa to má v puberte ťažké a niekedy si myslí že rodičia ho moc dirigujú a nechápu ho.A čo potom tie naše deturence ako to zvládneme aby bola aj disciplína aj kompromisy ked už teraz aspom na moju malú málo čo platí.Ja som vzdy snívala že chcem mať dievčatko a byť s nou v peknom vztahu a všetko si povedať čo ju trápi.Dufam že sa mi to splní.

klongova
17. feb 2010

ja má so synom pakný vzťah - som rada že pochopil : ak bude čokolvek nech príde za mnou. Nikdy som ho neodbila s tým "daj teraz pokoj" vždy ho vypočujem a riešime čo sa stalo, prečo sa to stalo a podobne.
píšeš že za v ničoho nič nahnevá a má nervy toto ja nepoznám on dáko nenerváči skôr je taký neposedný, stále behá a je dosť zákerný. Prejde okolo a musí ti niečo urobiť, keď už nič iné tak aspoň buchnúť a toto robí aj v škôlke. A tá malá "opica" sesternica všetko žalujem učiteľke a potom má zle. Z toho je veľmi nešťastný.
tvoja malá užíva aj nejaké lieky ? Lebo mne ich doktorka chcela predpísať no zdalo sa mi to skoro dopovať dieťa liekmi veď má ešte len 4 roky.

estel
17. feb 2010

Berie Lucetam.To je na lepšiu výživu mozgu vraj to nieje ani návikové.Nám to predpísala neurologička a potom mi aj psychologička vravela že sú to dobré lieky a že sa nemam báť že jej ublížia.Moja malá má aj hyperaktivitu ale čím je staršia ako keby sa to trošku zlepšovalo ona kedysy ani pokojne spať nedokázala stále sa vrtela v posteli a budila sa často.Teraz je to lepšie a aj spí pokojnejšie.

yukki
17. feb 2010

Klongova aj ja to chápem. Mne už pred tretím rokom malej neurológ povedal hyperkinéza, zrejme bude ADHD, teraz to potvrdila psychologička, to ADHD, ale na nijakom inom vyšetrení s malou som nebola (eeg alebo také niečo). Malá u nej takisto nespolupracovala, celé snaženie Kiky spočívalo v tom ako od stolíka vyskočiť a prenášať veci z jednej miestnosti do druhej a väčšina snahy pani doktorky bola udržať ju na tej stoličke a primäť ju k spolupráci....aspoň aby sa pozrela čo dr.robí...aspoň pár málo minút.... My máme navyše aj ďalšie problémy vyplývajúce z ťažkých začiatkov Kristínky, nie je to ľahké a človek sa musí naučiť tešiť aj čiastkovým úspechom, akýmkoľvek malým úspechom. Staršie deti zvyknú chodiť na biofeedback-možno si myslela tými poč.hrami toto? Lieky neužívame žiadne, jedno balenie tých Hviezdičkov som jej dávala....

klongova
19. feb 2010

Ako čítam tie problémy čo majú ostatný so svojími deťmi tak to moje je celkom "pokojné". On sa nevie sústrediť a keď tak veľmi málo. Spolupracuje len keď je niekto priňom.

Učiteľka v škôlke mi povedala že má také stavy, že všetky deti sedia a on sa naraz rozbehne. Ak náhodou cvičia alebo podobne on behá tak rýchlo že zvalí aj pár detí. Snažím sa mu vysvetliť že som z toho čo robí nešťastná no on to chápe len na chvíľu potom si robí čo sa mu zachce. 😠

Minule ho učiteľka pochválila tak bol ako v siedmom neby no dokedy to bude fungovať to neviem. Chválim ho pomaly aj za to že sa pekne vyciká - proste za všetko už sa cítim ako verklík. 🙂

YUKKI - odkiaľ si si mi veľmi povedomá možno máš dvojníčku v LM 😀

yukki
19. feb 2010

Dvojníčku možno, ináč som z východu.
Presne tak, človek sa stráži len aby reagoval správne, chváli a chváli aj za to vycikanie a dieťa z ničoho nič urobí niekoľkokrát za hodinu takú somarinu, väčšinou niečo rýchle a nepremyslené, búcha sa do nôh, padá zo stoličky, kope nohami....udrie mamu...čo by iní ľudia považovali za nevychovanosť....alenormálnymi výchovnými postupmi ani nijakým trpezlivým vysvetľovaním my to nevieme ovplyvniť-a asi ani to dieťa nie!. A to hlavné príde s prvými školskými úlohami.... 🙄

klongova
22. feb 2010

Mám z toho tak trochu starch, že to nezvládnem. I keď som už počula aj názor, je úplne jedno ako sa dieťa učí len nech nechodí do školy s nechuťou pretože to je horšie ako to že má napr. 3,4 v škole. Ja mám sterdoškoleské a muž učňovské vzdelanie. Takže ja tak trochu rátam s tým ž eto nebude čistý jednotkár. 🙂

katy1979
2. mar 2010

baby prosim vas isli ste najprv k psychologovi ci neurologovi ci ako sa to riesi? viete mi dat kontakt na niekoho v bratislave kto sa s tým zaobera?

estel
2. mar 2010

Ahoj katy nás poslala k neurologovi z pedagog. psychologickej poradne.Ale hádam záleží aj na tom aké problémy má drobec.A určite treba isť aj k obvodnej lekárke a tá tiež poradí a môže vás odporučiť.

lola13
9. mar 2010

ahoj chcem sa spytat ako sa to adhd prejavuje nasa mala ma na to tiez nabeh poslali nas k psychologovi a psychiatrovi ale zatial sme len objenany a ako tam prebiehaju tie vysetrenia u tychto doktorov vie mi dakto poradit boli sme aj na ct a eeg to bolo v poriadku tiez neobsedi nepocuva ak na nu clovek rozprava robi zle detom v skolke bura im hracky a tak a mava take zachvaty jedu ze sa hadze o zem ak sa jej daco nepovoli

estel
10. mar 2010

Ahoj lola.adhd sa zistí väčšinou až po nástupe do školy ked deti maju problemy s pozornosťou, ťažšie sa im učí a ešte sa to nabaluje napríklad naša máva z ničoho nič výbuchy hnevu, je precitlivená, reaguje neprimerane situácii,stále frfle, odvráva, sama so sebou sa často rozpráva a pouzíva pri tom ruky tak s nimi stále čosy robí neviem to nazvať. je toho vela ale je to viditelne ine správanie ako u deti bez adhd. u psychiatra sme neboli ale sme objednaný o týžden.psycholog iba bude s tebou rozprávať a vypytovať sa ako sa správa a také veci.napríklad sa ma pýtala aj na to aký bol pôrod či nebola oživovaná a na urazy hlavy atd.potom aj dieťatko vyšetrí v našom prípade som čakala vonku hodinu a potom my povedala ako to dopadlo.ináč som tu pisala vela krát tak si to spätne môžeš prečítať.ja chodim na sedenia k psychologičke často s malou a môžem povedať že je to dobrá vec preberieme si rôzne situácie a ako to riešiť a dosť mi to pomohlo vo výchove.ak by ťa niečo zaujímalo kludne napíš.

lola13
10. mar 2010

dakujem za vysvetlenie estel tak to bude do buducna asi este dost prace s nou zatial co som citala aj klongovej pprispevky lebo nasa mala je tiez skoro rovnako stara tak to akoby som citala o nasej nuz uvidime ako dopadneme u psychologa prave umyva riady rada vysava ale ked je v skolke a ostatny sedie za stolom priklad maluju tak ona sa rozbehne otvori dvere a vybehne vom maju co robit aby ju ustrazili ked vsetci dokreslie potom si sada ona za stol s 2 ucitelkami a maluje normalne chodenie ani nepozname vetsinou iba behame a cez noc tiez mava ze sa budi a krici mami ked sa pozrem oci ma zavrete iba zo sna, odchody z ihriska stracha hroza vetsinou musim pouzit chmat a odniest ju inak by sme tam boli mozno aj do polnoci a plieskanie v obchodoch podobne ale nie pre to ze nieco chce ale pre to ze priklad v rade stoja 3 ludia a ona nevydrzi cakat a tak sa rozbehne smerom k vychodu a ja teraz neviem co z nakupom ci utekat za nou a nehat ho tam al drzat ju v jedoch co nevydrzi cakat kym sa dostaneme na radu no horor tak do obchodu s nou zasadne nechodim ani na postu al ine miesta kde sa caka. kolkokrat beha aj v autobuse za jazdy nevie pochopit ze sa tam ma sediet lebo by mohol autobus ubrzdit al tak no stale beha aj pri jedle .

estel
10. mar 2010

No o cirkusoch na verejnosti by som mohla aj napísať knihu čo som zažila s malou.Ale vekom sa to zlepšuje tak som rada.Niekedy som bola na konci z nervami a nevedela som si s nou rady.Ludia len čumeli čo je to za dieťa ale ja už si to nevšímam ked náhodou čosy.Najhoršie je že na nu nič neplatilo žiadny dohovor ani pár po zadku bolo to ešte horšie.Tak teraz riešim všetko s kludom a rozvahou.tieťo deti vraj nevedia odhadnúť kedy je to už nad rámec normálu.oni ako keby sa nevedeli ovládnuť aj keby chceli ale nejde im to.ja už som si na to zvykla a berem to ako to je a hlavne vela lásky jej dávam pocítiť a ona je vtedy zlatá a povie mi že ma lúbi.tak vtedy si povieme aj čo sa mi nepáčilo že urobila a pochválim ju za niečo dobré a vtedy normálne rastie tak je šťastná.

katy1979
11. mar 2010

lola tak to asi vsetky doverne pozname. my chvalabohu ako tak v autobuse sedime. na to je nauceny odmalicka. ale cakanie na zastavke je skuska na nervy. vacsina ludi to nechape a nepochopi. strasne ma vytacaju tie reci ako to dieta ci tamto pocuva a poslucha na slovo, neodvrava, nelieta a nebeha, obsedi a naje sa v kuchyni pri stole.
bohuzial take dieta nemam. ist sa s nim najest nehrozi, v obchode len s niecim v ruke a vo voziku, inac si nevystojim ani radu na syr kde je jeden clovek predo mnou. mozem na neho rozpravat kolko chcem aj tak ma nepocuva a melie si svoje. na moje otazky neodpoveda kedze ani nepocuva. ak chcem aby sa najedol po sediacky a na jednom mieste tak jedine rozpravky, este mozno kocky zaberu a nocnik 😅
poznate to baby vsak? 😀
ja si z toho uz nic nerobim. ma to mat po kom. ja tym trpim tiez a to dodnes. nedokazem sediet a nehybat sa. na takych ludi som pozerala ako z marsu ze to ako dokazu. ja musim aspon s rukami nieco robit, hybat sa menit polohy ci sa aspon skrabkat za uchom. ale mame vyhodu vacsina je inteligentna aj ked bohuzial pri tej neposednosti a roztrzitosti sa to velmi zle vyuziva. ja som v skole bola typicky trojkar. hlavne ze iq testy dopadli az prilis dobre. logika funguje, ucenie sa nieco naspamat nula bodov. takze aspon chapem svoje dieta a nesnazim sa ho prerobit aj tak sa to neda.
a este k tomu je aj lavak co zatial neprezuli svokrovci a obcas aj nasi. akoby to bola nejaka choroba.
nosne desy trapia aj nas. aspon vidim ako som trapila vlastnych rodicov. neviem mu pomoct kedze netusim ci spi nespi vnima alebo nie. a to uz nikto nechape. ze preco v noci place a reve aj patnast minut, ze co mu je. no nic ma nocne mory a desy. vtedy ho chudatko lutujem. mna ako dieta prefackali aby som sa zobudila a tie sny si pamatam dodnes a to uz mam 30.
takze vela vela lasky to je dolezite aby citili. tresty a porovnavanie je to najhorsie co mozeme pre nich urobit. ja viem ze to viete len mi je luto ze ostatní to nechapu.
akoby bol svet nalinajkovany a ludia naprogramovaní.

lola13
12. mar 2010

tak to porovnavanie stve aj mna vsak vsetky deti nejsu rovnake ine su zivsie a ine posluchaju na slovo .a co sa tyka stania na zastavke tak to musim stale vymyslet daku duchaplnu ciinnost aby mi stale neutekala a medzitym nam neusli aspon 2 autobusy tak priklad krmime holuby lebo tam su al su tam telefoonne budky tak akoze volame al behame po schodoch here a dole tie su tiaz na zastavke alebo potom v kociku ale to musim robit klecka s nou a nestat na jednom mieste no sranda uz sa prisposobujem pomali aj ja jej zivotnemu tempu 😀 .uvidime hadam sa to vekom trocha upravi a pozeram katy ze sa pytas na psychologa nas tam poslaly a sme objednany tak uvidim ci tam zistime ci ide naozaj o to adhd a berieme aj sirup ze peritol sa vola nema s tym dakto skusenosti al tak lebo mala po nom poobede spi 😔 aj 4 h co doteraz spala max 2 al vobec

katy1979
12. mar 2010

lola no mne zatial povedala baba co ma nejaku speci pedagogiku ze zatial to vyzera na to ze ma adhd. ja to mam tiez a synovec tiez. tak neviem ci je nejaka nova geneticka mutacia

lola13
13. mar 2010

A to adhd nemusi byt sledovane psychologom al tak lebo nas tam poslali zo skolky ze hadze kocky po detoch nevie sa sustredit a tak a mame aj ten sirup peritol a to som citala aj tu ze v neskorsom veku moze mat problemy z ucenim a tak .nas tam poslala aj pediatricka a dala mi aj letak o detoch s adhd .

susik77
26. mar 2010

Ahojte, moja dcera ma 2.5 roka, od narodenia do polroka stale plakala, potrebovala stale nosit na rukach, inak bol zachvat placu. Velmi narocna je doteraz, mam este 6-mes. dceru, ktora je oproti starsej uplne zlaticko. Starsia (Veronika) zacne napr. plakat uz ked ju niekto cudzi oslovi v obchode al. na ulici, al. ked pride babicka k nam , my ideme nakupovat a nechame ju s nou doma, al. dostane zachvat histerie ked jej spadne na zem rukavicka-to je tak strasny plac, ze vsetci susedia otvaraju dvere co sa deje...
Inak nam pripada skor nesmela, chvilu trva kym prideme do kolektivu a zacne sa hrat s detmi...Teraz si vsimam, ze nevydrzi dlho ani pri jedle-napr. obeduje ale ked ja zacnem krmit mladsiu, ona hned vyskoci a ide za mnou a uz viac jest nechce...Tiez velmi rychlo meni cinnosti a hracky. Myslite,ze toto vsetko mozu byt prizn. hyperaktivity, al. to moze byt len narocna povaha? Da sa to zistit uz aj v tomto veku?
Inak, mala som narocny porod, mala snuru okolo krku, ale nebola ozivovana, len ju dali na chvilu do inkubatora. Apgar mala 8-9-10. Diky za nazor.

vodicka75
4. apr 2010

Ahojte,
preskocila som do tejto temy z temy ockovanie za a proti.
ADHD je spajane aj s ockovanim. Vsimajte si svoje deticky, ci nezmenili spravanie po ockovani, mozu mat problemy s detoxikaciou pridavnych latok vo vakcinach, ktore im "lezu na nervy".
Precitajte si diskusiu k clanku Ak je dieťa nepozorné a neposedné, môže ísť o psychiatrickú poruchu
http://primar.sme.sk/diskusie/1658275/1/Ak-je-d...
alebo v teme ockovanie za a proti na modrom konikovi najdete aj odporucania, ako detom pomoct.
Prajem vam zdrave a stastne deticky 🙂

susik: nasa mala bola podobna, nepokojna, placliva, tych ockovani maju v 1. roku dost a mozno ta to ani nenapadlo, ze sa stav zhorsuje prave po nom. Nasej malej dg. celiakiu /az takmer v 6. rokoch, vaznejsie problemy zacali po ockovani/ a po zacati diety sa upokojila, dovtedy nevedela ani normalne spat, kopala nozkami, mala nepokojny spanok, putovala po posteli a po diete je to vyrazne lepsie. Celiakiu jej spustilo ockovanie, to nam potvrdila Dr., sice nepovedala, ze ockovanie moze za to, ale ze bolo len spustacom skrytej choroby. Gluten posobil ako latka, ktora spustala autoimunitnu reakciu, zapal tenkeho creva. Mozno aj tvoja dcerka potrebuje dietu, aspon vyskusajte, bezlepkova sa prejavi po par dnoch, niekedy deti potrebuju bezmliecnu dietu, za pokus to stoji a ked zistite, ze sa jej stav zlepsil, chodte k lekarovi, ale vysetrenia sa nemaju robit na diete.

vodicka75
4. apr 2010

Toto su zaujimave linky k teme ADHD, alzheimer, autizmus a aluminium /hlinik/ vo vakcinach:
http://current.com/1lloc4c
http://www.autismyesterday.com/trailer.html
http://www.gfcf.unas.cz/home.html
http://robin.mokranovci.net/Default.aspx?PageID...
...ked GFCF /t.j. bezlepkova, bezmliecna/ dieta pomoze autistom, mala by pomoct aj detom s ADHD.
Existuju nazory, ze poruchy ADHD a apod. su len miernejsou formou autizmu /miernejsieho poskodenia ockovanim/.
viac tu: http://www.cez-okno.net/clanok/veda/nie-sme-cho...

Inak, Lucetam je urceny aj na liecbu alzheimera a ci je taky neskodny a v pohode, si mozete precitat tu:
http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/spc/l...

nadina
6. apr 2010

Ahojte,
neviem, ci ste to tu spominali, alebo nie,
necitala som celu diskusiu...
ale chcem sa podelit s tym, ze mame dobre skusenosti
s biofeedbackom.
Dcerka ma dnes uz 16 rokov, ale tiez mala ADHD, zle EEG, bola roztrzita,
pisanie uloh bolo utrpenie od prvej triedy.
Ked som jej cestou do skoly rano dala sacok so smetami -
bola schopna s tym sackom ist aj do skoly 🙂 zabudala...
myslela stale na nieco ine, ale nevedela vlastne na co 🙂
Pomohol "biofeedback" - co je urcita forma terapie.
Kym sme byvali na SK - tak som sa tomu venovala aj osobne,
robila som na to kurz a odskusala som si to aj na sebe,
takze len odporucam z nasej vlastnej skusenosti.
Dcerka mala za sebou asi 23 sedeni, kym sa dostavili vysledky,
ale myslim, ze to pomohlo... skuste.
Viac mozem poslat v IP. Myslim, ze na SK sa o tom stale vie dost malo
aj napriek tomu, ze tusim v Rakusku to dokonca preplacaju aj poistovne.
Na SK si to hradi kazdy sam, ale myslim, ze to stoji za to...

Pekny vecer vsetkym,
Nadina

daluska
14. apr 2010

Ahojte.mám syna ktorý .ma diagnostikonanú poruchu ADHD. Má 12 rokov. Chcela by som si písať z niektorou kto má podobné problémy z dieťaťom v takomto veku. Niekedy som už uz neho bezradná a v koncoch.

lenka3007
14. apr 2010

ahojte baby, nečitala som celu diskusiu, ale chcela by som sa spýtať čo musime absolvovať alebo za akym doktorom mame ist aby sme vylucili že náš syn ma ADHD? Neviem ani aké príznaky má, ale malý má za chvilu 5 rokov a nevydrži pri nejakej kludnej cinnosti ako je spolocenská hra alebo podobné, v školke sa nechce zapájať do skupinových cvičení, on si robí stále po svojom, učitelka hovorí že nie je neposlušný, len neprisposobivý, jedine co ho baví a vydrží pri tom je lietanie po dvore alebo ihrisku...

gergelyova
15. apr 2010

Ahojte, mám 8-ročného syna, ktorý je ADHD a k tomu aj poruchy učenia. Učenie je pre nás týranie nás oboch. Číta slušne, matematika tiež ujde, ale s písaním je to katastrofa. V škole nechce na SJ spolupracovať, lebo svoju poruchu písania berie ako svoj neúspech. Radšej nepíše, aby nikto nevidel, že má problémy s písaním. Je vzdorovitý, dominantný vodca. Prehru neznesie. Doma je pritom veľký mamičkár. Do školy chodievam každé 2 týždne na predvolanie učiteľky. Počúvam len samé zlé veci na svojho syna. Niekedy som už z jeho správania zničená. Poraďte mi alebo aspoň napíšte, že riešite podobné problémy...

daluska
16. apr 2010

gergelyova
Velmi dobre viem o čom hovoríš.AJ môj syn má ADHD. Tiež som chodila pravidelnedo školy tak ako ty.Nato že počúvaš len
samé zlé veci si budeš musieť zvyknúť.Môj syn má v škole posudok, zpedagogickopsych. poradne a od vtedy už do školy
nechodím, iba na rodičovské. Má dobrú triednu ktorá ho proste berie,tak ako je. Želám ti pevné nervy a trpezlivosť.

brumdinka
19. apr 2010

ahojte, diskuzi si dočtu později, proč jsem v této diskuzi - mému synovi byla též diagnostikována lehčí forma ADHD - již jsem to tu rozebírala v tématu příliš chytré děti - on je intelektově nadprůměrný vzhledem k svému věku, ale také je neposedný, občas se vzteká atpod..... když ho něco nebaví tak u toho nevydrží atd.. je mu 6 let, v září půjde do školy - byli sme v poradně dostal integrační list s tím, že sem domluvená i s ředitelkou v klasický škole - ale stejně mám docela strach z toho, že bude "chytřejší" než paní učitelka 😀 bude se tam nudit a tím pádem zlobit a nosit mi poznámky 😖

atina1973
21. apr 2010

ahojte všetci, tiež mám syna s ADHD. 3/4 roka sme brali Stratteru, spočiatku bol ako vymenený ale neskôr, akoby sa prispôsobil tým liekom a všetko bolo postarom. Neurologička povedala nech mu dáme pauzu ale psychiat., že to sa nesmie. Tak som jej rovno oznámila, že to vysadzujeme. Akceptovala to, s tým, že doporučila príp. Concertu. No neurol.nám navrhla Fosfotabs-keďže ide o výživový doplnok a nie také vravím tomu "zabijaky" tak som sa k tomu priklonila a ideme to vyskúšať. Ale zaujal ma v tejto diskusii biofeedback. Už som aj syna objednala - mame ho v KE. Najhoršie ale na všetkom tomto trápení je keď nemajú pochopenie učitelia a vychovávatelia. Syn je ináč jednotkár /aj keď ma to stojí dosť síl a nervov/ ale jednoducho musí chodiť po triede cez vyučovanie, robiť inú činnosť keď si zmyslí /utrie tabuľu/. Samozrejme je integrovaný. No ale vychovávateľka ho berie ako každé iné dieťa a veľmi nám škodí, napriek tomu, že nosím do školy rôzne články o takýchto deťoch ale u nej pochopenie je akosi neprebudené, Neviem čo robiť. Aj mne niekedy rupnú nervy ale inak synovi predsa nepomôžem.
Syn je druhák. Napriek integrovaniu, mu dávajú poznámky akoby ani integrovaný nebol. A tie návštevy v škole...už ani nepočítam. Ale aj triedna povedala, že keď sú sami dvaja je to najzlatšie deculo. Veľmi je ovplynený inými deľmi, dajú impulz a náš je ako v tranze. Doma je to kľudnejšie, keďže má síce o 2 roky staršieho brata ale vieme ich prípadné konflikty ustáť.
Koľko krát som už totálne na dne ale keď vidím alebo počujem o ťažkých zdrav.stavoch som rada, že mám takého syna akého mám a snáď to všetko zvládneme.

aniicka24
22. apr 2010

ahoj ako to tu citam tak mo to aj zaujalo mam synceka bude mat 6 rokou a ma ist do skoly ale musim mu dat odklad lebo je nesustredeny boli sme aj psychologicky a ta nam povedala ze ma problem so sustredenim a doporucila nam dalsie stretnutie myslite ze to moze mat aj ten syndrom adhd? 😕

lu75
22. apr 2010

BRUMDINKA- ty mas doma mojho syna? to si do detailov napisala tak, ako to vyzera u nas. tiez ideme v septembri do skoly, maly ma podla posudku priznaky ADHD, uz teraz nanho pocuvam v skolke pripomienky od uciteliek.. dufam, ze prvy rocnik zvladneme.. fakt zaujimave, ze podla psyhcologicky je napriemerne inteligenty voci svojim rovesnikom a na druhej strane je neposedny, neprisposobivy, robi si stale "po svojom" a pod..

lu75
22. apr 2010

ANIICKA24 - aj my sme presne kvoli tomu boli u psychologicky, v konecnom dosledku je rozhodnutie len na tebe, ci ho do skoly das. povedala, ze nervova sustava dozrieva do 9 rokov dietata a ze taky 1 rk moze dietatu pomoct, ze sa trosku "skludni". ja ale na 90% maleho do skoly planujem dat, nemyslim, ze by sa nejako extra vymykal z priemeru. nemozem od 6 rocneho chlapca chciet, aby tichol sedel v kute a posluchal na slovo 😎 bude si musiel zvyknut na novy rezim.
psychologicka mi odporucila si pohovorit s triednou, nech ho viac zamestnava /zbierat zosity, umyvat tabulu/, nech ma na hodine viac cinnosti ...