Dieťa s poruchou pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

mracik
6. sep 2006

Ahojte maminky, viem, že väčšinou máte ešte len malé batoliatka, ale predsa,
je tu niekto kto má dieťatko so syndrómom poruchy pozornosti a hyperaktivitou, prípadne dyslektika, dysgrafika a pod? Alebo týmto syndrómom trpí?
Môj hyperaktívny syn práve začal chodiť do školy a aj keď je to len nultý ročník, mám teda riadny strach ako to zvládbne on a aj jeho učiteľka...

tajga
15. nov 2012

@lenosko takže genetika je sviňa, adhd má moj ex , jeho brat- toho chceli dať do osobitnej školy a teraz vyučuje na pravnickej fakulte 😎 , moja sesternica skončila tiež vysokú ale je trošku problematická , moj bratranec tiež ledva preliezal a teraz si robi doktorát....takže asi tak 😉

tajga
15. nov 2012

@pink_lady heheh si im dala

radusberus
30. dec 2012

Holky píšu vám sem protože by mě zajímalo kdy jste si všimnuli prvních příznaků ADHD? mám 2,5letého synka nechci mu přisuzovat nebo přivolávat něco co třeba není pravda ale mám už delší dobou pocit ž se chová trošku jinak než jiné děti..... Kdy je vůbec vhodná doba si říct že ano jsou to opravdu příznaky adhd a ne to žze je dite zlobive? ... dkuji za odpoved , rada bych stim zacla neco delat co nejdrive, ja sama mam potvrzenou hyperaktivitu a nekolik dis poruch takze vim ze je dulezite s takovyma detma jdnat jinak a cim driv se to zjisti tim lip pro vsechny 🙂

tajga
10. jan 2013

@radusberus ja už od narodenia, reval celú noc , spal tak 2 hodiny v noci a 3 hodiny cet den zasran jeden 😀

tretulka
11. jan 2013

@tajga mne psychologicka povedala, ze vacsinou nadane a nadpriemerne inteligentne deti mavaju aj ADHD. Mal Tvoj syn problemy pri nastupe do skoly, prejavoval sa aj tam? a kedy mu dg ADHD?.

tretulka
11. jan 2013

@tajga viem o com hovoris 😎

rose1988
11. jan 2013

Ahojte prečítala som si zopár príspevkov na začiatku je tu toho veľa. Zatiaľ som však pochopila od váš že 1.5 ročné dieťa sa nedá diagnostikovať, napriek tomu nám tuto diagnozu dala pred dvoma dňami neurologička. Išla som s nou podstate len kvôli nevinemu urazu no a aby ju skontrolovala no ked som jej o nej zacala rozpravat a videla aka je ziva, vzdorovita no zároven aj velmi múdra tak povedala ze to bude urcite to. Je možné ze sa bude milit podla vas. No faktom je to ze vsetci cudzí co s nou prisli do kontaktu povedali ze je ziva a vzdorotia ako 3 rocne dieta. S detmi nema zaujem sa velmi hrat ked uz skor z vacsimi. Co si myslite ?

reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rose1988
11. jan 2013

@reikina a kde je take centrum, odkial si?

reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rose1988
11. jan 2013

No dobre ale moja dcera bude mat teraz este len 19 mes. Inak som z Ke takze to by bolo ok

abbie
11. jan 2013

@reikina ahoj, aj ja by som mala zaujem ... ako sa to centrum vola? my sme z BA

tretulka
11. jan 2013

@reikina aj mna zaujal Tvoj prispevok, vies mi povedat nieco viac, pripadne nemaju stranku, kontakt by som poprosila aj ja, dakujem
@rose1988 nas maly bol od narodenia velmi zivy, zle spaval, bol take nekludne dietatko, vela plakal, vekom sa to zhorsovalo, potom v skolke bol celkom ok, jasne, ze bol zivy, ukecany - vravim, ze ako zacal v 2rokoch rozpravat tak nezavrel usta, doma ho volame Karol Polak /komentator volakedajsi/ vsetko musi komentovat 😀 , ale je velmi mudry, sikovny, problemy vacsie nastali s nastupom do skoly...ale to uz je ina kapitola

tajga
11. jan 2013

@tretulka možu byť nadané ale nie vo všetkom, moj syn je matematicky zručný aj jazykovo len sa mu nechce učiť a ked nechce tak s ním v škole nepohnú, do školy som chodila ako na tanečnu, učitelka nepochopí čo je ADHD aj keby to rokov študovala, pochopí to len vtedy ak sa náhodou jej alebo jej deťom narodí takéto dieťa. 🤐

tajga
11. jan 2013

@reikina DALší ťAHAčI PENAZí, bohužial moj názor

reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tajga
13. jan 2013

@reikina aj homeopatiu som skušala, dietu, eliminaciu ...skoro všetko som skúšala, viem , že na mojho platí len jedno, komunikácia , láska vyhodiť TV a PC von oknom 😎 😎 😎 / nevyhodila som 😀 😀 😀

abbie
13. jan 2013

@tajga ahoj, ja by som rada vyskusala eliminacnu dietu, ale neviem si predstavit, co by som mu davala ... maly strasne rad papa a neviem si predstavit vynechat mu pecivo a mliecne vyrobky 😖 ako dlho ste boli na eliminacnej?

tajga
13. jan 2013

@abbie asi 4 mesiace , bolo to lahké ten môj málo jedával v podstate , vzdala som to rýchlo

reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tajga
13. jan 2013

@reikina to je pravda, kamoška robila v boirone , tak som mala liečbu s prvej ruky, na niečo zabrala ale nie na malého.

abbie
13. jan 2013

@tajga ja by osm to potrebovala hlavne na vycistenie ekzemu, ktory ma + mohlo by to dopmoct v inych zlozkach ...

tajga
13. jan 2013

@abbie to by mohlo, treba skúšať

abbie
13. jan 2013

@tajga no a cim si ty nahradila chlieb a mliecne vyrobky?

tajga
13. jan 2013

@abbie to bolo dávno, dala som sojové mlieko a chlieb nechcel jedol banán

kacena4
13. jan 2013

@radusberus diagnostikovat adhd u maleho dietata je fakt narocne. malicke deti su zive a vsetko objavuju, nie je to prejav adhd + zacina sa u nich prejavovat samostatnost a tak chcu o sebe rozhodovat samy a tym vznika odpor a "jedovanie sa" 😅 😅

ale prejavi adhd su o nicom inom: napr. neposedi v triede, je nesustredeny, odpoveda na otazku skor ako je dokoncena (otazka), predbieha sa v poradi (napr. v odpovedani nevie pockat az pride rad na neho), nedokaze sa koncentrovat na nejaku cinnost, hned sa vyruci okolim popr. odmietne po par minutach pokracovat ze uz ho to nebavi, vela rozprava bez rozmyslania (napr. poviem ideme von do obchodu a on hned do toho kam ideme kam ideme...), ma problem zapojit sa do hier kde sa nerozprava, casto skace do reci a nevie pockat....
adhd sa diagnostikuje vacsinou az po 6mecasnom pozorovani dietata najlepsie po zaciatku skolskej dochadzky alebo v cca tomto obdobi. mne napr. synovi diagnostikovali pri 1/2 rocnom vysvecku v 1.rocniku aj dis-ka hoci s nami nik nechcel pracovat ze az od zaciatku 2.rocnika sa s takymito detmi pracuje a trenuje - smutne dnes ma 10 a denne musi cvicit trenovat a pracovat na sebe 😒
takze s predskolkarmi si starosti nerobte, cakajte az kym sa bude blizit skolsky vek a ucitelka v skolke vam poradi ako sa javi, urcite ma s tym skusenosti. su aj extremy, to je pravda vtedy to treba riesit skor, napr. aj liekmi (ja som odmietla)

@tretulka ano to ze nadpriemerne inteligentne deti maju casto adhd/add popr. spojene s dis... je bezne. ja hovorim, ze tieto deti si vysoke IQ kompenzuju niecim inym 😝 mam doma zivy priklad ☹

weiby
13. jan 2013

ahojte, vedel by mi prosim niekto poradit odbornika/-cku na poruchu sustredenia v BA, najl. Starom meste/Karlovke/Dobravke/Petrzalke, ale ozaj niekoho empatickeho pre prvacika, vopred velmi pekne dakujem 🙂

strociatka
16. jan 2013

ahojte maminy, dlho som nebola, prosim Vas, mate niektora nejake linky na stranky, kde by boli namety na hry pre deti s ADHD? Dnes nam to opat doporucovala ucitelka, ze je to s nasou malou des a hruuuza. Moooc vam budem vdacna 😉 Najma na pozornost, nic nevydrzi, katastrofen...

yukki
16. jan 2013

@strociatka ja mám LOGICO....ale teda dlho ju to nebavilo, no, a až od tých 5,5 roka-ale to je na pozornosť pecka. Ono to dieťa prstom poukazovať pospájať vie, ale keď má držať v hlave ešte tú líniu druhú, že akej farby gombík presunúť a kam...je to také dobré cvičenie na pozornosť, no. A na nervy. rodiča.

strociatka
16. jan 2013

@yukki jooj si zlata, idem to kuknut, je to des, mame tesne pred skolou a uz sa to zacina, nesedi, nepocuva, nedokonci, odbieha, nepamata si, nesleduje, stale sa hojda, kope, vrti sa... no aspon, ze nikoho zatial nemlati 😠