Dieťa s poruchou pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

mracik
6. sep 2006

Ahojte maminky, viem, že väčšinou máte ešte len malé batoliatka, ale predsa,
je tu niekto kto má dieťatko so syndrómom poruchy pozornosti a hyperaktivitou, prípadne dyslektika, dysgrafika a pod? Alebo týmto syndrómom trpí?
Môj hyperaktívny syn práve začal chodiť do školy a aj keď je to len nultý ročník, mám teda riadny strach ako to zvládbne on a aj jeho učiteľka...

ika0421
16. feb 2015

@piacere tu je ta diskusia o čom som ti písala. 😵

lejlabea
17. mar 2015

@lenkatomo 🙂 mám pocit, že ste písali o našom Tomáskovi a o našich problémoch, ako keby som čítala o nás 🙂 prešli sme si presne tým istým a problémy v škole sme nakoniec zakončili Stratterou a po dlhých rokoch sme zažili zázrak 🙂 až tomu nechápem, že mi ho asi niekde vymenili. Všetko čo sme do neho roky vkladali sa tam zrazu v tej múdrej hlavičke našlo 🙂

yukki
18. mar 2015

@lejlabea po Straterre?

slnieckko
18. mar 2015

chcem sa spytat, odkedy ste si vsimali ze deti su "ine"? velmi vela priznakov co tu popisujete sedi na nasho maleho, ma len 2,5 roka nechcem ho takto diagnostikovat ale proste neviem ci zlyhavam vo vychove alebo je to v nom... je to velmi spolocenske a mile dieta ale ako ste spominali ako sa naucil chodit odvtedy len beha, ziadna normalna chodza v kuse v pohybe a vsetko rychlo, nechapem odkial ma energiu, zive sny v noci place krici rozprava, ako sa zobudi v tej sekunde skace z postele a uz lieta, nevie kludne obsediet na mieste ani chvilocku, krmime sa za pochodu, sustredenie nulove a nezlepsuje sa to vekom vobec, zbytocne mu nieco ukazujem nejake hry pozrie na mna na tri sekundy a uz leti dalej, vsetko ho rozptyluje hociaky zvuk alebo vec co zazrie hned zmeni pozornost na to, nevnima ma ked mu hovorim, nenecha si do nicoho hovorit je velmi tvrdohlavy ak proste nieco nechce tak to robit nebude, od babatka v kuse gestikuluje s rukami proste neni v klude takmer nikdy... kazdy mi hovori ze je len zivy ze z toho vyrastie, ale to vraveli aj pred rokom a nic sa nezmenilo, najviac ma trapi to nulove sustredenie o chvilu pojde do skolky neviem si ho predstavit ako tam plni prikazy a kludne sedi ked si kreslia alebo jedia to je scifi proste to nedokaze. vidim ze ine deti v jeho veku sa spravaju v mnohych veciach inac a netusim preco, ci len ja zbytocne prehanam a ozaj je este maly alebo ste aj vy pozorovali nieco take uz v takom nizkom veku? dakujem

lejlabea
18. mar 2015

@yukki Ano žiaľ po Strattere ☹ V škole sa s ním nedalo fungovať, učiteľka ho nezvládala a nemohla sa venovať ostatným deťom, hrozilo, že nám ho umiestnia v špec. sanatóriu bez možnosti chodenia domov, prvý ročník sme doslova prebojovali, v škole všetko odmietal, nepísal, nepracoval na hodinách a všetko som s ním dorábala doma a pritom je nadpriemerne nadaný, čítať začal úplne sám, a matematika je pre neho úplná samozrejmosť, teraz je druhák, ale nemá problém ani s piatackým učivom, ale nedokáže ovládať svoje správanie - vyrušoval na hodine, plazil sa pod lavicami, skákal po lavici, predvádzal sa s nadávkami, doma sme ho zvládali, ale čo sa dialo v škole, tak to sme ovplyvniť nedokázali až sa pani riaditeľka vyjadrila, že už učila všelijakých "cigáňov", ale takéto nevychované biele dieťa ešte nemala. Bola som zúfalá, mala som pocit, že sme absolutne neschopní rodičia, čím viac učiteľky trvali na tom, že je nevychovaný, tak sme ho skúšali viac vychovávať a všetko sa zhoršovalo, lebo syn stratil moju oporu, lebo som na chvílu uverila, že asi majú v škole učiteľky pravdu 😖 Našťastie nie na dlho a problém mi objasnili v centre pedagog.-psychologického poradenstva, že je to Hyperkinetická porucha správania spojená s opozičnou vzdorovou poruchou a tak začal užívať Stratteru a zrazu sa v jeho múdrej hlavičke celá naša dlhoročná výchova našla, prestali chodiť poznámky zo školy a naopak, začal pracovať na hodinách, v matematike je najlepší, začal mať kamarátov, prestal bez rozmyslu negatívne reagovať na všetko, začal sa tešiť z maličkostí, čo som u neho skoro nezažila. Ja som o ňom nikdy nepovedala, že je zlý, vždy som vravela, že je len trošku inakší ako iné deti 🙂 nevymenila by som ho absolutne za žiadne iné hocijako lepšie dieťa a aj po tychto liekoch môžem povedať, že podstata zostala, len začal mať zo seba lepšie pocity, veď to muselo byť strašné, keď mu všetci stále vraveli, že je zlý, nevychovaný a stále poznámky v škole a zlé hodnotenia a samá 5 v žiackej knižke ☹ a pritom je to pre mňa veľmi múdre dieťa, ktoré ie vždy dva kroky pred nami a naučilo ma v tomto živote strašne veľa <3 Naďalej hľadáme iné riešenie ako lieky, ale hlavne kvôli škole to zatiaľ nie je možné ☹ Momentálne skúšame možnosť, kde by ho zobrali s tymto správaním do triedy pre nadané deti, testy urobil nadpriemerne, ale problém je správanie, aj keď v poradni mala psychologička už viac takých prípadov, že takéto deti sa v triede pre nadané deti úplne zmenia, lebo konečne začnú mať dostatok nových podnetov, čo v klasickej škole nie je možné, hlavne, keď je momentálne v triede, kde učí učiteľka súčasne dva ročníky a viac sa musí venovať prvákom ☹

yukki
18. mar 2015

@lejlabea to je dobre. Pozri, keby si mala doma dieťa s nejakou inou chorobou, epilepsia, cukrovka, dyzentéria-tiež by i mu podala liek, aby sa mu uľavilo či aby sa predchádzalo záchvatom. Za mňa problémy týchto detí nie sú nijaký módny výstrelok, a ak ti takto dobre zareagoval na Straterru, je to dobré. Držím palce!

barb1
13. apr 2015

@lejlabea tu je náš príbeh
dieťa do 1 roku úžasné, potom nastal zlom, začal mať záchvaty zúrivosti, strachy zo samoty, lipne na svojich veciach ako autista. pre ostatných som neschpná matka, čo nezvláda vlastné dieťa, pre mňa heroický výchovný úspech, že aspoň niečo som z neho vychovala. prišla škola, spolužiaci robili úlohy 20 min a my 2 hod. ťažká psychiatria. stále som si hovorila, že chlapec má nejaký problém, nebolo to iba tvrdohlavé dieťa. Ani manžel ma nechápal, lebo nevidel tú denno-dennú piplačku, keďže bol v práci. hľadala som pomoc a našla som ju.

vyskúšali sme homeopatiu
po podrobnej analýze správania a osobnosti sme mu podali jednorázovo liek, ktorý funguje ako detox. dieťa malo v tele látky, ktoré mali toxický účinok a telo ich nevedelo vylúčit.

od večera do rána mám doma iné dieťa. keď so mnou komunikuje, nadvazuje očný kontakt, je schopný ma počúvať, škola nám ide omnoho ľahšie, keď sa rozzúri, tak sa dokáže ukľudniť, alebo si nechá veci vysvetliť. dnes sú to 3 týždne od podania lieku, obdivujej sa, ako som to celé roky mohla vydržať. aj sa som veľmi spokojná, život je taký krásny

o tom ako sa jeho telomohlo intoxikovať radšej pomlčím, lebo rozpútam vojnu v tomto fóre. čo patrí do tohoto fóra, to som uviedla, ak má niekto záujem o viac info, tak mimofóra.

homeopata som si našla tu http://www.akademiahomeopatie.sk/

womankc
13. apr 2015

@janula203 to ste jedna z mála , nie každá učiteľka si dá námahu pracovať a hľadať cestu pre takéto deti

susik77
13. apr 2015

@lejlabea : ahoj, starsia dcera ma len ADD, tiez nemala v skolke kamaratky, bola tvrdohlava, denne snenie, ucitelky nepocuvala vobec. Insak sikovna, v cerstvych 6 sa naucila sama citat. Dali sme ju do pripravky, mala odklad - ale je aj augustova, keby bola v sept. ani odklad by nemusela mat. Pocas pripravky ju strasne zacala boliet hlava, Dr. na neurologii jej urobila EEG, zistila, ze je nezrela. Dala jej Geratam a tiez ta ista zmena,co popisujes: Dozrela, zapojila sa do kolektivu, lepsie sa sustredila, nebola tak unavena. Teraz je prvacka , zkusili sme Geratam vysadit ale znovu je unavena, tak sa ideme k tomu vratit...

womankc
13. apr 2015

@mracik ja mám syna , momentálne končí 9 ročník. Dôležité je nepodceniť prvý , druhý ročník na základke, voľba nultého je vynikajúca. To tým detičkám dá veľmi veľa. Treba si zvoliť základnú školu kde majú dobre rozbehnutý systém integrácií, prosto kde sú skúsené špeciálne pedagogičky. Treba si nastaviť doma systém učenia a venovať sa , Je to náročné, ale oni potrebujú tú pravidelnosť . nenadávať, nehrešiť pokiaľ sa dá. Niekedy sa to nedá 😉 😎 , to viem, ale ono sa to posúva . U nás bol veľmi zlomový 4 ročník a potom tak 7 a rapídne polovica 8 ročníka. Veľmi záleží aj na tom aké učiteľky chytí , či budú ochotné a nápomocné s takým dieťaťom pracovať. / osobná skúsenosť / Prehnane netreba tlačiť na výsledky. Čo sa týka výživových doplnkov , tak nám bol od logopedky / hodne sa zaujímala a vzdelávala v tejto oblasti / prípravok DOLOGRAM - neviem, či sa to dá kúpiť aj tu , ale ja som vozila z čiech a bolo to vynikajúce, je to s vyšším obsahom jódu, čo nejak napomáha dozrievaniu centrálnej nervovej sústavy . ešte sme mali aj nejaké homeopatikum také granulky , to bolo na také ukľudnenie , ale nemôžem si spomenúť na názov, to sme tiež používali, keď bol menší.ja som si pravidelne dávala pretestovávať syna, aby sme vedeli na čom sme . Dokonca som bola aj u deckej psychiatričky, ale tá mi rovno povedala, že zvažovať podporu liekov tohto typu budeme až ak vyslovene bude mať problémy s učením a koncetráciou vo výraznejšej miere. čo som bola rada, ale ak by to bolo treba , riešila by som aj to . Prežili sme splu voľačo, aj krízové obdobia , že už sme všetci po sebe vrieskali, čo sme tak boli už navzájom vyčerpaní, ale dôležité je vydržať, zjednotiť konanie v rodine a trpezlivosť, trpezlivosť, Môj syn má potvrdené ADHD, nepozornosť , nesústredenosť, mierna dysgrafia , disleksia
Ako som spomínala veľmi veľmi záležalo na prístupe a šťastie na pedagóga . Prešli sme , teraz sme v levely puberty, čo je zas úplne o inom, prešlo to z hyperaktivity do absolútnej nečinnosti 😀 , čo mi bolo povedané , že je typ. prejav v danom veku . Ale cielene sme si dali záležať, aby mal dostatok priestoru a času vybrať si ďalšiu školu , ktorá ho bude zaujímať. Už je prijatý a ja dúfam, že bude spokojný a zas o čosi to bude lepšie.

Dajte si teraz pred prvým ročníkom urobiť riadne pretestovanie a na základe ich odporúčaní hľadajte vhodnú základku, nebojte sa prijať verdikt aj keby Vám to nebolo po chuti / myslím tým, odporúčanie špeciálnej školy/ pretože pre to dieťa je to dôležité . Osobne podľa mňa by takýmto deťom najviac sedeli takzvané montessori školy . Tam je ten systém inak poňatý ............

mracik
autor
13. apr 2015

@womankc náš Kubko je už ôsmak 😀
prešli sme si riadne dlhú a ťažkú cestu, momentálne začíname hľadať vhodnú strednú školu, no snáď budeme úspešní. 😉

womankc
13. apr 2015

@mracik šmankote, pardón som si jaksi taksi nevšimla ten dátum 😀 . No náš to už má za sebou, ak môžem v tomto poradiť , my sme ho už v ôsmom ročníku zobrali na dod-éčka na školy , ktoré sme spoločne vytypovali , že čo by asi chcel a dobre sme urobili , lebo mal teda rok čas nad tým dumať, lebo kebyže to robíme teraz, tak je úplne zmetený a kývol by na prvú hovadinu, len aby sa ho už nikto nič nepýtal, dala som mu robiť aj testy profesného smerovania a teda vyšlo mu smerovanie , tak som bola rada . Už je prijatý , bude umelecký kováč.. teda bude to študovať, či aj bude to čas ukáže. Aj to bola až okrajová voľba, ak by nevyšla prvá zvolená škola, ale robili sa tam talentovky a prišiel tak spokojný, že rovno povedal, že tam ide . Tak som rada a dúfam, že ho to baviť bude.

lejlabea
13. apr 2015

@barb1 ďakujem, určite skúsim aj toto, lebo tie lieky ma veľmi trápia, že to nie je správne a teraz začali aj nejaké žalúdočné problémy a únava, tak ako zázračne tá strattera zaúčinkovala prvé tri mesiace, tak zrazu to skončilo ☹

ali08
13. apr 2015

@barb1 ahoj a prosím ťa ohľadne detoxikácie homeopatikami treba sa tam objednať,am čo si poslala link?alebo ten detox pomôže každému.Dakujem

@lejlabea ahoj prosím ťa čo je tá straterra? Ďakujem

lejlabea
13. apr 2015

@ali08 píšem to tu vyššie, ako nás k tomu situácia donútila, je to liek na liečbu poruchy so zhoršenou pozornosťou a hyperaktivitou.

barb1
13. apr 2015

@ali08 nájdeš si v okolí homeopata a ten vyberie liek na mieru, nemusí to byť zrovna na detox. dohodni si konzultáciu , prvá trvá cca 1-1,5hod, konzultácia s mojou dcérou, u ktorej chcem riešiť narušenú imunitu (večné sople a kašel) trvala 2 hod homeopat spovedal dcéru a ďalšiu hodinu ešte mňa a tam očakávame dlhšiu liečbu a viac liekov, bude tam obrazne povedané viac vrstiev problémov. u chlapca stačila úžasná jedniná dávka správne vybratého lieku. homeopatia má liek na všetko, úspech záleží od tohó akého homeaopata nájdeš. možno Homeopata nájdeš na tom webe, alebo im pošli e-mail, nech ti niekoho poradia. my tu máme kadejakých pseudohomeopatov, doležité je, aby sa venoval KLASICKEJ homeopatii- tj absolvuješ konzultáciu a z kufríka Ti vyberie liek, alebo Ti ho objedná, nepošle ťa kúpiť si nejaký z lekárne( pravdepodobne).

ali08
13. apr 2015

@lejlabea a ten liek ti musí dať dr?môj syn prekonal herpeticku encefalitídu z následkom poruchy psychiky,hyperaktivita,niečo aj z aspergerovho syndrómu,naladovosti,agresivita atď.prekonal to ako 4,5rocny.2roky chodíme ku psychiatrovi A ten na nom len skúša lieky.preto sa pýtam čo to je.Dakujem

@barb1 ďakujem.tu u nas máme nejakého homeopata ale čo som počula tak si berie dosť peňazí za vyšetrenie.
A čo si myslíte o bylinkarni

pikino
6. máj 2015

Ahojte dievčatá Mám na vás otázku. Moja krpana má zrejme ADHD podla toho čo som našla na nete má všetky symptomy od poruchy pozornosti až po emočnu nezrelosť a nemotornosť - neustále je modrá fialová. trpí dislaliou chodíme na logo. V juni sme objednané na neurologiu. Učitelky z nej v školke šaleju buduci týžden ma čaká koberček u riaditelky. Dávam jej odklad do školy nakolko by ju určite nezvládla, ani nie tak rozumovo ako psychicky. Chcem sa spýtať ako to je s pridelením pomocneho učitela dá sa to aj v školke a ako to je s tou stravou čo je dobre vylučiť pri ADHD a naopak čo je dobré do stravy zaradiť?
ďakujem vám za akukolvek radu lebo už som s nervami na konci

yidaky
7. máj 2015

@pikino Ahoj naša má ADHD, potvrdené neurologicky. Podľa mňa si počkaj na tú neurológiu. My sme brali akurát esprico. Čo sa týka stravy, tak mám odpozorované hlavne sladkosti. Po nich je ešte viac divá, ale to je asi všeobecne známe. Viem, že aj niektoré É-čka sú pre deti s adhd veľmi škodlivé. Chodí už do školy, a veľmi nám pomohlo, že chodí to tr. pre nadané deti. Majú trochu iný systém ako v klasickej triede.

tin007
8. máj 2015

@pikino Na to, aby si mohla mat pre dceru asistenta (nie pomocného ucitela) musi mat najskôr tvoja dcera diagnozu. Takze je potrebne ist za detským alebo klinickym psychológom a ak ten vyslovi podozrenie, tak potom za neurológom. A az ked budes mat potvrdenu diagnozu, mozes poziadat v skole o riesenie.

lejlabea
10. máj 2015

@yidaky ahoj. Môžem sa spýtať, či bol problém sa dostať do triedy pre nadané deti? Syn má v malotriedke veľké problémy, lebo už v prvej triede naštudoval druhácke učivo a teraz je druhák a dožaduje sa pozornosti nevhodným správaním a vyrušovaním. Riešime to cez CPPP a popri všetkom tom zlom sme zistili nadpriemerný všeobecný intelekt a IQ cez 130 a tiež teraz zisťujem možnosti, či by mu viac nesadla škola pre nadané deti, lebo viem, že sa tam učia inak. Ako sa ADHD prejavuje u vás?

yidaky
10. máj 2015

@lejlabea Ahoj, nie nebol problém dostať sa do N-ky. Robila nejaké testy u p- psychologičky a na základe tých ju prijali. U nás to tiež tak bolo v škôlke. Nudila sa a tak vyrušovala, odpovedala za všetky deti, ani sa nedostali k slovu. No mali sme šťastie na pani učiteľky. Nevedela som sa rozhodnúť, či ju dám do "normálnej" triedy alebo N-ky. No nakoniec som veru rada. Je ich menej, p. učiteľka má skúsenosti s deťmi s ADHD, tak bola "tolerantnejšia". Naša má adhd s poruchou pozornosti, takže sa to prejavovalo napr. aj tak, že keď hodinu musela sústredene pracovať, tak potom musela tú nahromadenú energiu nejako vybiť. Proste neobsedela, bola ako z divých vajec. Tak sa mohla prejsť po triede, či pracovať potom na koberci. Rovnako sa veľmi rýchlo rozptýli. Niekedy nám učenie trvá teda dlho. Nevie ani normálne sedieť pri tom. Nohy hocikde vykladá, kreslí si, čarbe, píše....inokedy z 10-tich príkladov má 8 zle, na druhý deň bez problémov. Stále je v pohybe, niekde vylezená. Ani len rozprávku nevie pozrieť v kľude. Potom napríklad, rána keď sa chystáme do školy, tak je len skúška trpezlivosti a stojí ma to veru kopec nervov. 100x opakovať úkony...rozptýli sa niečím a úplne zabudne. U nás to bolo horšie v tom 1. ročníku, teraz sa trochu ukľudnila, aspoň teda v škole. Aj to mi stačí 😉. Takže ja v tom, že je v N-ke vidím výhodu. Je škoda, že je to u vás tak. Možno by stačilo, keby p. učiteľka zamestnala syna niečím navyše. Ja to vidím aj na našej. Treba ju proste niečím zamestnať. Je jasné, že keď sa nudia, tak vyrušujú...a nie je to tým, že by to robila naschvál či z nejakej zlomyseľnosti. A som úplne presvedčená, že by veru nedokázala sedieť 4 či 5 vyučovacích hodín. Majú oveľa pestrejší vyučovací proces. Rýchlejšie preberajú povinné učivo, majú aj iné pracovné zošity, nejaké predmety navyše....čo viem, tak zatiaľ nemá žiadne dieťa problémy s tempom, či obsahom vyučovania. Tým, že ich je menej, je tam aj individuálnejší prístup. Dobré je aj to, že majú ráno komunitu, kde sa rozprávajú. A čo som si všimla, aj dosť "držia" spolu. Tak držím palce k správnemu rozhodnutiu.

lejlabea
10. máj 2015

@yidaky ďakujem za odpoveď, cítim sa trošku viac "posmelená" skúsiť to v triede pre nadané deti, lebo dosť ma odrádzalo to, že syn má problémy so správaním, ale keď čítam, čo píšeš, tak je to u nás presne toto isté 🙂. Len syn má strašný problém niečo začať a pochopiť, že to dokáže a tak všetko hneď odmieta a celé učenie u nás pozostáva, len z nekonečného presviedčania, že to zvládne a dokáže a že to nie sú hlúposti a že to treba napísať ... Je ich v triede viac s ADHD? Lebo syn keď nájde parťáka na vystrájanie v triede, tak to už naozaj nestopne učiteľka a učeniu je koniec ☹

yidaky
11. máj 2015

@lejlabea U nich ešte jeden chalan a v druhej triede 2 chalani /min. rok otvárali 2 tr./. No p. učiteľky ich celkom zvládajú. Tým, že ich je málo, aj tým, že majú skúsenosti, kopec aktivít...A tak trochu mi správanie Tvojho syna pripomína toho chlapca z dcérkinej triedy. V 1. tr. sa odmietal učiť, spolupracovať, príprava do školy doma to bola hotová katastrofa. Plače, úteky, sedenie nad úlohami hodiny...a správanie v škole tiež nič moc. Riešili to aj so školskou psychologičkou. No čo viem, tak už je to lepšie, aj čo sa týka učenia, spolupráce...matematika mu ide super, aj recitovanie. A som o tom presvedčená, že keby bol v klasickej triede, tak by ho už snáď preraďovali do špeciálnej ZŠ, či ako sa volá tá škola. A pritom milý šikovný chlapec...Naše p. učiteľky to inak zvládajú úplne v pohode. A čo bolo super, že napr. v 1. tr ich vôbec neklasifikovali. Teda žiadne 1, či 3... Jasné, že hodnotení sú, ale on by asi na základe výsledkov prepadol hneď v 1tr. Ak by si niečo chcela vedieť, kľudne píš, aj IP.

sakura77
11. máj 2015

Baby,kedy má význam toto všetko riešiť? Stačí až v prvom ročníku? Máme vela predpokladov na toto tiez a k tomu všetkému pribudli zachvaty zurivosti. Krpka má 5 rokov,ešte jeden rok ide do skolky.som z nej hotová už. .je hrozne besna-v skolke mi povedali že "neriadena strela ",nonstop v pohybe,pri obede trikrát padne pod stôl pretože musí na nohy vyložene dobre že nie na lustri alebo visí hlavou dole pod stoličkou a podobne.stale je pootlkana čo niekam lezie,absolútne žiaden pud sebazáchovy, ale že vôbec, je jej totálne jedno kde komu a čo vytreskne, uz by som pomaly kanálmi chodila s nou,no proste kayastrofeeeeen...do toho tie nervičky keď chytí, tak konečná, proste ustúpi len keď ona uzná za vhodné a to je teda schopná ziapat do straty hlasu. Je totalne negativistka,urobi vzdy prrsny opak ako chcem...ja už neviem čo s nou baby moje.ma chvíľky že je zlatá ale potom šup Totálny prepinak ach jaj....myslite že by som to mala nejak riešiť už alebo počkať že čo bude v skole?lebo to si neviem predstaviť ako sedí v kľude štyri päť hodín. Zo spaním problém nebol,spávala cez obed do 5 rokov...večer zaspavanie ani nekomentujem to je boj.rozprava,vyrušuje brata a tak podobne..povedzte mi prosím že to vekom určite prejde 🙂 😅

pikino
11. máj 2015

@sakura77 moja tiež ešte chodí do školky auž nás nutia to riešiť je lepšie to riešiť teraz kým je v školke a nekladú na nu ešte zodpovednosť.

majobea
12. jún 2015

@barb1 hmm máte zaujímavý príbeh ako sa ti zmenil syn zo dna na den, a tu tabletku mal len lejdnu či závisí do buducna a bude ešte potrebovať??? vy ste boli kde presne u homeopata...kolko také veci stoja???

barb1
12. jún 2015

každý z nás je individuálny, u môjho chlapca stačila jedna dávka správne vybraného lieku, záleží, či človek nájde správneho homeopata , ja som hľadala takého, čo má za menom titul SAKHom (absolvent homeo akadémie). Teraz riešime napr dcérinu alergiu, to bude liečba na dlhšie, užívala už viac homeo liekov. Pokiaľ viem, prvé sedenie stojí zvyčajne 50,-EUR, ďalšie sedenia 30,-EUR. Na prvý pohľad veľa, ale u syna mi to stálo za tie ušetrené nervy (aj dieťa je konečne šťastné) a dcéru riešime stále každý týždeň po telefóne a e-mailom, takže pri komplikovaných prípadoch to jedným sedením nekončí, je potrebné riešiť nekonečné konzultácie, za tie som zatiaľ neplatila. Ani za lieky sa už neplatí.
Či bude chlapec potrebovať do budúcna ďalšiu liečbu, to neviem, lebo netuším, ako a čím sa intoxikoval, či sa intoxikácia bude opakovať.

barb1
12. jún 2015

@majobea odpoveď vyššie

majobea
13. jún 2015

@barb1 hej hej jasne každopádne zaujímavé a teda aj našim by sa niečo zišlo "na nervy" aj na prospech trošku, majú síce zatial iba 5r ale čoskoro bude škola a vidím to zatial blede