Dieťatko s Hepatitídou C. Čo to znamená?

angel78
17. apr 2009

Ahojte,
chcela by som sa podelit o Vase skusenosti. Je tu niekto z Vas kto si adoptoval dietatko s hepatitidou C alebo s nalezom protilatok?
Stojime pred rozhodnutim si takehoto chlapceka adoptovat a tak by sme radi ziskali co najviac informacii.
Dakujem.

nibiru
9. mar 2012

@martinkova24 to nieje vobec ov tom zevci si pichala alebo nie mna nakazil ex .nakazila som sa pohlavnym stykom nakazit sa mozes pri pirsingu,tetovani to byva najcastejsie ale tiez pri styku tam to ale vobec nieje jednoznačne pokial nenastane niake poranenie,poskrabanie.....samozrejme je tam tiez transfuzia,alebo staci obyč. požicana žiletka otvorena ranka a niekde nakazena krv ja co som chodila na kramare tam bolo strasne vela činanou pomali každy druhy ju mal a tiez ludia co sa nakazili prave tetovanim na dovolenke on mohol hepat. dostat aj 10r dozadu....necitis ju len zo začiatku ako chripku ked prejde do chronickeho stadia nic ti nemusi bit aj 20rokou .... moja lekarka mala pripad kedy chlap v mladi fetoval a o 20r. ked sa necitil dobre mu robili testy mal strasne vysoke pecenove tak robili aj na hepat a mal ju jeho zena ani deti nie a boli spolu zobvraty 20r. ja som bolal pol roka on a potom som normalne pracovala v potravinach zo suhlasom lekarky len ak by bol uraz osetrovala som sa sama. ja som uživala ribavirin 2x denne ale ten mi potom vysadili mala som strasne vedlajsie ucinky vyhadzana po celom tele akoby ma dostipala giganticka osa stale katasrofalne leukocity k tomu som uzivala denne 2tabl.piridoxin a 2tabl. kyseliny listovej vlasne tie mi pomahali udrzovat,vracat naspat leukocity do normalu pichala som si interferon do stehna a uplne v pohode kazdy tyzden vobec to neboli bola to inekcia s ultratenkou ihlou casom som si zvikla v poctate potom som uz mala len horucku,triasku par hodin v den pichnutia a to mi zamestnavatel prisposobil volno vzdy na piatok a sobotu.u nas bola 3smenna prevadzka.podla mojej hepatologičky socialna poistovna nevidi dvovod aby si s hepat. C bola dlhodobo pn nakolko niesi imobilna atd... ale zalezi ako sa citis a od lekara bratislave je strasne vela ludi ktory ju maju takze to asi aj inak beru ako v malych mestach a tiez za tych 6r uz možu bit lieky ktore su učinnejšie a nemaju tolko vedlajšich ucinkou. ja ked som ju mala bola som krasna štihla (vdaka liekom:o() nikto by nepovedal ze ju mam dokonca som sexovala ale vzdy s kondomom a partner nol otom informovany žila som uplne normlany život až na par obmedzeni a teda primityvnym reakciam okolia ci uz v blizkosti alebo u lekarou ktory neboli odpobrnici este pri porode mali drbnute poznaky gynekologovia co hovno to tom vedeli!

nibiru
9. mar 2012

@martinkova24 ak by sa aj potvrdila nezufaj vyliecis sa ja som nemala problem otom hovorit len okolie malo problem to prijat! takže ti poradim zvaž komu to prezradíš samozrejme rodina,lekar akykolvek ci pohotovost musia bit pred vysetrenim o tom informovany!

martinkova24
9. mar 2012

@nibiru no to jasne viem tetrak ked som to citala a pisala si o tej ranke a sexe tak som si uz ista ze mam lebo po malej mam problem so sexom strasne som nelasticka a po kazdom sexe asi tyzden marodim lebo ma natrhene a boli,,,ale to o inom,,,no moj berie len od vcera lieky a uz ze ma zimnicu,,mne bolo dnes tak zle ked som bola u dr neviem ci od toho alebo som si to nahovarala no neviem,,,dnes som to vravela mame a ona sa ma pyta ale marek ide do nemecka??no chapes ani sa ma nespytala ci citim nieco ci je my zle nic no ja uz nicomu nechapem,,

nibiru
9. mar 2012

@martinkova24 neboj urcite s pocasia ja mam uz tyzden migrenu akonahle zmena tak ma boli hlava ono sa pytala asi preto ze pri liecne chodi na kontolne odbery koli leukocitom kazde 2tyzdne akonahle klesnu pod urcitu hranicu liecba sa musi prerusit kym hodnoty nestupnu na normal.nieje to len ze daju mu lieky a koniec musi bit stale sledovany teba sa nepytala preto lebo nemas nic potvrdene a nema dovod ta strasit!

nibiru
9. mar 2012

@martinkova24 idealne by bolo aby ostal na sk do ukoncenia liečby.

martinkova24
10. mar 2012

@nibiru no to ja viem ved som mu aj povedala ze ak ja som ok ze ja pojdem do nemecka do hotela a on bude s malou ale o tom nechce ani pocut,,a ozaj ta biopsia je bolestiva?

nibiru
10. mar 2012

@martinkova24 pravdu ano je neprijemna a po zakroku bolestiva neprijemny je ten plyn co ti oddeluje organy a samotny odper tiez mne stacila jedna ale bohuzial je potrebna aby sa vedelo v akom stadiu,genotip to je je to hospitalizacia na 3dni.no neviem podla mna by ste mali vyčkat ako bude reagovat na liečbu pretože ak bude zle neviem ako sa ti postara o malu kedze bude zo zaciatku nadmerne vycerpany,podrazdeny tie lieky maju ač vedlajsich ucinkou a treba to sledovat su tam depresie to tak isto ak by boli silne treba to oznamit lekarke pokial by si videla ze reaguje fajn tak prosim ale tez bude asi potrebovat niekoho pomoc.

emanka
11. mar 2012

ahojte,
@martinkova24 ja som sa nakazila tak, že som si pichala heroín niekoľko rokov. Ale mám aj tetovanie.
Tiež si myslím, že by ste mali zabudnúť teraz na Nemecko, on musí byť sledovaný a neviem, ako inde, ale mne nedali lieky na celý polrok, ale pri kontrole mi vždy predpísali ďalšie. Vtedy poisťovňa robila strašné problémy s tým, liečbu mi schvaľovali 2 roky. Biopsiu mi robili dvakrát, prvýkrát sa nepodarila, vtedy som bola hospitalizovaná 3 dni a druhýkrát som niekoľko hodín po zákroku išla domov.
A ak by aj priateľ znášal liečbu dobre, tak aj tak musí stále chodiť na kontroly, tuším každý druhý týždeň, či ako to je. Ak by sa nedostavil, tak môže mať problémy s predpisovaním ďalších liekov.
A ak by tu aj zostal, tak je fakt, že ktovie, ako by to zvládal sám s dieťaťom. Neviem si predstaviť, že by mal každý týždeň po vpichnutí vysoké horúčky, zimnicu a pod. a ešte by sa musel starať o malú.

martinkova24
16. mar 2012

@emanka
@nibiru no ved to si ani ja neviem predstavit ako to bude ale zit musime s niecoho,,ozaj u prisli vysledky takze ani ja ani mala nemame 😀 uz v utorok ma biopsiu tak uvidime vsak viem uz nam prisli rozhodnutiaze musime byt aj mi pozorovani,,,a kazdych 30 dni na krv

nibiru
16. mar 2012

@martinkova24 no uzasne super 🙂 🙂 🙂 inkubačna doba je 6mesiacou tak uz len sexovat s ochranou ale to vas urcite poucili 😉 no urcite ma narok na pn ak bol zamestnany no naozaj aby ostal celu dobu s malou neviem si predctavit ako by to zvladol to skor este keby si robila na polovicny uvazok možno alebo niekde nočne smeny ak nie potom uz jednine ze by cestoval domou kazde dva tyzdne alr to pochybujem ze by zvladal.

martinkova24
17. mar 2012

@nibiru no ved to si aj ja myslim ze by to bolo na prd ved uz teray ho zaplavuju unavy a nalady tak neviem,ze co a ako,ako myslis ze 6 mesacov inkubacna doba?ve on ani nevladze sexovat 😅

nibiru
17. mar 2012

@martinkova24 že ak si napriklad mala sex s infikovanou osobou tak sa ti hepat. prejavi do 6mesiacou mne sa prejavila presne 3mesiac od posledneho styku v seprtembri som mala pecenove testy a atl ok kazali dojst o 6mesiacou a cely november migreny,unava, nechut v decembri som sa citila ok vo februari mi robili odber dost dlho som cakala na vysledky a marci mi potvrdili ze hepatitydu mam.

martinkova24
17. mar 2012

@nibiru aha tak ak tomu dobre chapem tak to mozem mat teda,,,no super inac ma bolieva pod pravym rebrom tak som bola ista ze to mam ale ked testy ukazali ze nemam..tak neviem ale mozno to boli falosne priznaky,,,mne uz sibe inac za posledne dva mesiace som schudla 8kg a citim kopanie v bruchu 😅 ale to som citila vydz po malej som stresovala ze som zase tehotna a to creva alebo co 😕

nibiru
17. mar 2012

@martinkova24 to mavam aj ja obcas:o)schudla si z nervou kolko ste spolu ?podla mna ju nemate ja som bola s dotycnym cca pol roka a vyspali sme sa spolu po 3mesiacoch bez ochrany po 4och.

martinkova24
18. mar 2012

@nibiru no uz 4 roky no nie z nervou ale preto lebo som chcela a v uk sa mi nedarilo len tu sa to rozbehlo 😎

nibiru
20. mar 2012

@martinkova24 ahoj tak dnes sme boli na odbere krvy 🙄 katastrofa kym malej nasli zilu ale zvladla t 😀 o pytala som sa ako liečia take male deti takže tiež interferonom a ribavirinom ale donedavna deti neliečili iba sledovali liečbu schvalili až v 18r. po novom liecia ak poistovna schvali lieky od 3r ale vsetko zaleži aky postup zvoli dotičny lekar aky je genotip a aka poistovna akože normalne sme ostali v uzase proste kedze liečba stoji cez 33tisic € radcej si počkaju do 18ky kym začnes makat akoby ju mali zaplatit 🙄 🙄 🙄 ved rokmi sa genotip može zmenit na tažko liečitelny a liečba nemusi bit uspesna

nibiru
12. apr 2012

@martinkova24 no tak dnbes sme volali koli vysledkom pečenove testy ok aj protilatky ok mala je absolutne zdrava 😀 ako jej mama 😀 to sme aj vedeli tak ale pre istotu 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

martinkova24
12. apr 2012

@nibiru ahoj to super marek uz bol tiez na biopsii o tyzden caka vysledky,,ja mam zase na buduci tyzden krv aj s malou tak som zvedava,,chcem sa ta spytat na nazor,,,vdaka tejto hlupej chorobe som sa dostala do blbej rodinnej situacie,tu v dete si pracu nenajdem a jedine ak do toho nemecka ale byt zase bez malej to by som sa zblaznila,,,tak som prisla na ine vychodisko od pra babky som zdedila dom aj zo zahradou,ten dom ma spolocny dvor so starkovcami ale v nom nik nezije je to stara chalupa rozhodla som sa ho dat na predaj no ale starkovci s tym nesuhlasia a ked som tam bola s realitkarom povedali mi ze ma uz ani vydiet nechcu,,,uz v zivote som tam nechcela ist ale co sa nestalo mam zaujemcu a chce to ist zajtra pozriet,som taka vyklepana s toho ze koniec oni maju kluce od toho domu ja ani neviem ako sa k nim dostat ,,oni to nechapu ja by som si chcela obchod otvorit aby som mohla byt s malou ale ich to vobec nezaujima,,,

nibiru
12. apr 2012

@martinkova24 no aby to kupujuceho neodradilo nieje nic horsie ako zle susedcke spory priatel nepobera pn?

martinkova24
12. apr 2012

@nibiru nie nepobera ale je na urade ale co s pn ved to je nic ja dostavam z anglicka este na malu 80lib tyzdene tak sa da aspon s toho ale aj tak musi ist niekto robyt vies,,,no kupcovi som to povedala a on to zobral spotovo teda ze to ma v prdeli,,no uvidime zajtra

nibiru
12. apr 2012

@martinkova24 a ako sa citi priatel?ono mozno by do roboty mohol v poctate nema povinnost nieco oznamovat zamestnavatelovi.len aby sa vedel dostavit vzdy na odbery.

martinkova24
12. apr 2012

@nibiru a vies raz dobre raz zle je to tak hore dole ale este si nepicha musel ist na testy ci ma epilepsiu lebo ide mat nejake specialne lieky,,

nibiru
13. apr 2012

@martinkova24 tak hlavne nech to dobre dopadne a nech ma co najmenej vedlajsich ucinkou ako som pisala po pol roku som sla pracovat uz sa dalo asi aj telo zviklo uz ostalki triasky a zimnica len v den vpichu.no to že keby pretym pracoval tak aspon nieje ce ta pn ja nehovorim tiez to nebolo vyhra ja som dostavala aspon 300€.

martinkova24
13. apr 2012

@nibiru ahoj tak uz som doma dopadlo to spoko,,no ved to je problem ze sme boli v anglicku a tu robil len pred 4 rokmytakze asi nic nedostane,,no ved uvidime ako mu bude ked bude na lekoch

martinkova24
17. sep 2012

@nibiru
@emanka caute baby davno som tu nebola alebo nemyslela ,,radsej,, na temu hepatidida,,,priatel sa llieci uz od maja nastastie mu to zacalo teraz ustupovat kazdy stvrtok si picha interferon ma unavy len v den ked sa pichne,,inac v pohode ani neschudol velmi stae je na 95ke,,,co ma teraz je ze ja kr**a som sa nechtiac pychla po tom ako som ho pichala do brucha //kedze mu to robym vzdy ja nema na to zaludok//bolo to nechtiac chcela som dat na pozitu inekciu krit a ten sa prepychol a jeb do prsta,,no slahne ma 🙄 no ale ak aj teraz pojdem na testy a povedia mi ze som negativna tak ma mozu pouzit ako prosiliek 😀 lebo kolko krat sme mi sexovali pred tym nez sme sa dozvedeli ze ma hep C sa ani neda opisat,,,

nibiru
17. sep 2012

@martinkova24 ono sexom možes aj nemusis sa nakazit pokial nedoslo k poraneniu tak nemusis 😖 s tou ihlou no ake mal posledne testy?ty možes ist na dalsie o 6m. kokos sila teraz riesim kamosku ta dopadla ako ja zatial musi cakat 6m.. konečna

martinkova24
17. sep 2012

@nibiru no vies ale ja po porode som mala problemy a kolo krat som po sexe krvacala,,,no ved uvidime no neviem akle mall testy primar povedal ze sa to uz lepsi ze to ustupuje a ze sa vylieci na 100 percent,aj pecen ma uz lepsiu lebo ze mal velmi opuchnuty obal pecene,,a ona sa ako nakazila?

emanka
17. sep 2012

@martinkova24 ahoj, no ty si teda šikovná. Dúfam, že budeš ok. Ja som si tiež pichala interferon vo štvrtok. Za chvíľu má priateľ po liečbe, ako to rýchlo ubehlo. Tak držím palce, nech je to už v poriadku.

brumka111
17. sep 2012

@nibiru ahoj, citam, ze liecena si bola uz davnejsie v roku 2005. Dcerka je teda tiez zdrava? Ja somukoncila liecba v roku 09/2009. 02/2012 sa mi narodila dcerka, v 6 mesiaci tehotenstva som mala stale negativne vysledky, sice raz mi oznamili, ze su pozitivne, tak som isla znovu na odber a negativne, bolo to zle testovanie, tak mi odlahlo :-}....dcerka ma protilatky, chcela som aby jej zobrali aj testovanie HCV virusu, brali jej 3 krat a ti "kreteni" jej vzdy spravili len protilatky,nakoniec povedali, ze to musim ist inde na kramare, ak jej to chcem dat spravit.. tak som bola vytocena, ze uz somju viac nechcela trapit. lekarka povedala, ze ak ma pecenove testy ok, tak je to v poriadku...verim tomu, ze nic jej nie je, ale najradsej by som to mala potvrdene na papieri :-}}}....inak,ja som bola infikovana pri transfuzii :-}..tak pozor aj na akukolvek transfuziu...

brumka111
17. sep 2012

a liecila som sa cely dlhy rok..:-}...